ZTE Blade G

Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
vlajkoni
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sre, 08. Maj 2013. 01:29
:: LG KP 170

ZTE Blade G

Post od vlajkoni »

U Telenoru se pojavio novi model ZTE Blade G.

http://www.telenor.rs/sr/Privatni-koris ... TE/Blade_G

Da li je neko imao iskustva sa ovim modelom? I da li ste na netu videli neki kvalitetan review ovog modela?

ballin
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Pon, 28. Jul 2008. 03:56
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: ZTE Blade G

Post od ballin »

uzeo ja evo danas
rekoh da se javim pa ako ima još neko da ispiše nešto
ovo mi je prvi android telefon tako da ne znam baš puno niti sa čim da uporedim
ako neko zna nešto nek ispiše jer je telefon totalna enigma za sve sem za telenor :s
Poslednja izmena od Ninolina u Ned, 02. Jun 2013. 08:44, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: pripazi malo na recnik.

nenad20
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 03. Jun 2013. 21:00
:: HTC wildfire

Re: ZTE Blade G

Post od nenad20 »

Pravi naziv ovog modela je ZTE V955. Na ovom forumu ima dosta zanimljivih klipova i komentara o telefonu ( http://forum.china-iphone.ru/viewtopic.php?t=25186 i http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=420353 ), samo sto je forum na ruskom a klipovi na kineskom (savrsena kombinacija jezika), pa vam preostaje google prevodilac. I naravno, ako ga neko u medjuvremenu kupi, neka prenese svoje utiske. Pozdrav

dzonz
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 08. Jun 2013. 17:36
:: htc evo 3d
:: zte

Re: ZTE Blade G

Post od dzonz »

kupio sam juce ne ovaj model vec blade g iz telenora,pa reko da iznesem svoje utiske, posto sam video da na nekim forumima ljudi imaju zamerke na njega. tel je odlican, ekran ima veoma lepe boje za rezoluciju 400x854 i samu velicinu od 4.5', a pri direktnom suncu se zamraci kao kada namestite na 10-15% osveljenje tako da su sve ikonice dobro vidljive. sad sto se rada tice, primetan je nedostatak ram memorije(ram mu je 512), ali to je primetno samo u brzini ucitavanja stranica na netu dok vam radi recimo muzika u pozadini, a vi uvelicavate i smanjujete sadrzaj strane, kao i kod pocetnog ekrana na prelazu izmedju prvog i poslednjeg prozora malo zakoci, ali sem navedenog nisam primetio nista vise. sto se zvuka tice zvuk je dobar za slusanje muzike na loudpeaker-u, ali sam primetio da je prilikom dolazeceg poziva dosta slabiji zvuk zvona sto nekome moze da bude problem. kamera mu je odlicna (nisam probao da slikam nocu sa blicom), pravi super slike i kada ih uvelicate na ekranu jasno se mogu videti detalji. takodje moram reci da sam primetio da sa njim hvatam mrezu tamo gde mi drugi telefon ne pokazuje ni jednu crticu (htc evo 3d). baterija mu je 2000 mA i za sada mi je izvukla 2 dana (cim sam ga upalio napunio sam ga skroz), tj sada mi je na 25% uz jedno 30-40min razgovora, 5 poruka i 20mb mobilnog neta, dok mi je na wi-fi nakaceno sve tipa yahoo mail, skyp... sve u svemu telefon je za 6k u telenoru odlican, a za bagove i losu bateriju kod nekih je kriv proizvodjac jer zbog velikog broja primeraka mora da se desi da neki nisu bas najbolji, stoga kada uzmete telefon maltretirajte ga prvih 6 dana i ako vam nesto ne valja( slaba baterija...) odnesite ga gde ste ga kupili i zamenite ga za drugi kao sto vam je receno jer telefon zasluzuje pohvalu (iz mog iskustva posle koriscenja evo 3d). za sve sto vas interesuje slobodno pitajte, pozz

Professional
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 395
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 02:53
:: Samsung A5 (2017)
:: Nokia 6310i
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Re: ZTE Blade G

Post od Professional »

Je li ovaj ZTE dual sim? Ako jeste, da li je dual stand by ili nije?
Currently at use: Samsung A5 (2017)
Currently at Stand By: Nokia 6310i V5.22, Nokia 6310i V7.00, Nokia N82 black + 8GB Kingston V31.0.016, hakovan & Ericsson R380s Smartphone (Symbian Ltd, 1998-2000)

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: ZTE Blade G

Post od fannY »

Professional, nije dual sim. :)

svetionicar
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Pon, 14. Jul 2008. 18:26

Re: ZTE Blade G

Post od svetionicar »

Ja sam ga uzeo juce.
Za mene je ovakav uredjaj potpuna novina, tako da sam za pocetak morao da kopam po netu i nasao neke savete koji su mozda vecini ovdasnjih ucesnika poznati, ali da ih ipak napisem za one koji mnogo manje znaju (kao npr. ja ;) ):

Ono sto mi je palo u oci je da za njega nema poseban PC Suite, vec se radi preko MyPhoneExplorera. Na sajtu prozivodjaca se moze skinuti oko 190mb veliki zip fajl (posebni su linkovi za Telenor i MTS korisnike), ja sam uzeo u Telenoru i ovaj zip u sebi ima pdf fajl (koji radi) i jos jedan zip fajl, koji i nakon 4 downloada pokazuje da je corrupted i nemoze da se otovori. Takodje, kad konektujete telefon direktno preko USB i bez dodatnih programa, u win exploreru mozete videti autorun fajl koji pokrece instalaciju njegovog drajvera za komp.

Da bih radio, sa MyPhoneExplorerom morao sam da aktiviram USB DEbugging, koji je bledo siv, znaci nemoze se aktiviriati jednostavnim pritiskom na kvadratic pored. Na netu sam nsaso savet, na dnu settingsa, nalazi se link "About phone" i na dnu te strane "Build number". Ovaj deo ekrana treba pritisnuti SEDAM PUTA (?!?! ako sam ispao glup u drustvu, slobodno kazite, da jos neko ne strada :) ). Za neke starije modele, navodno se pojavljje pop-screen na kojem pise "Sad si developer", ali se kod mene nista nije pojavilo. Ali su zato tekst i kvadratic za USB Debugging postali normalno beli i ovu opciju sam mogao da aktiviram.

Pri konektovanju preko MyPhoneExplorera, konekcija se mora odrediti kao Charge only i telefon se u win exploreru vidi samo kao removeable disc, ali bez ikakvog sadrzaja, sve je u MPE.

Namucio sam se da nadjem gde smesta fotografije (Memory card/DCIM/Camera) i jos uvek nisam nasao kako da sam kreiram albume (verovatno kroz MPE). Kvalitet fotografija je odlican, boje, kontrast, ostrina, za kamericu 5mpix i za ovu cenu. Zvuk je malo tanak ali glasan, problem je ako aparat ostavite "na ledjima" onda se jacina smanji bar za 30-40% jer je zvucnik sa zadnje strane.

Tek sam poceo da ga koristim i jos uvek nisam primetio neke mane, ako ih primetim, javljam :)

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: ZTE Blade G

Post od ~Arkan~ »


nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Re: ZTE Blade G

Post od nidzo80 »

Ljudi kakvi su utisci o telefonu? Kum hoće da se ponovi za dinar pa je ovaj telefon ušao u kombinaciju. Gledam komentare da je u Telenoru naišla neka loša serija sa problematičnom matičnom pločom pa se telefon pregrijava i gasi.
Kum nije zahtjevan korisnik, sad ima k750 pa otprilike znate koliko mu telefoni znače, a ja opet kad gledam, gledam kao za sebe pa ne mogu biti objektivan jer želim više i bolje :)
Hvala unapred!

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: ZTE Blade G

Post od mb011 »

zna li neko resenje kako da Viber radi na ovom telefonu? naime, kada instaliram Viber, drugi me nemaju uopste registrovanog kao korisnika Viber-a, a kada pozovem nekoga, cujem sagovornika, ali on mene ne... telefon je inace iz Telenor mreze..

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: ZTE Blade G

Post od ~Arkan~ »

mb011, skini neku stariju verziju vibera,ne znam koja tačno rešava problem,valjda 2.2.2 nisam 100% siguran.

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: ZTE Blade G

Post od mb011 »

~Arkan~, hvala puno, probacu. ko bi rekao da ce sa starom da radi, pre nego sa najnovijom :shock:

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: ZTE Blade G

Post od mb011 »

Posto je ovo cesta muka korisnika, da kazem da je sa verzijom 2.2.2.22 sve proradilo kako treba :)

china_town
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 01:13

Re: ZTE Blade G

Post od china_town »

Da li neko ima Igo za ovaj telefon? Ako neko zna gde da skinem posaljite link na PP.
Hvala :)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: ZTE Blade G

Post od m@c|-|oR »

Druže, imaš temu Navigacija u kafiću. Postavi tamo pitanje i toda će ti pomoći.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: ZTE Blade G

Post od toda81 »

Samo mi na pp napisi za koju ti rezoluciju treba igo i dobijas sve sto treba
Note IV N9100 dual

psyboza
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Ned, 04. Maj 2014. 14:11
:: ZTE BLADE Q
:: LG L3

Re: ZTE Blade G

Post od psyboza »

Mnoog malo ram memorije ima ovaj telefon za sve sta moze da uradi. :x

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: ZTE Blade G

Post od PetarI »

Od pre neki dan imam ovaj primerak iz "druge ruke".Zna li neko zašto se sam od sebe restartuje i to ako je uključen blutut sve je ok,a i dok je na punjaču radi normalno...

lumia920
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Pet, 25. Okt 2013. 13:35
:: lumia 920
:: nokia e7

Re: ZTE Blade G

Post od lumia920 »

Zena mi koristi ovaj tel i konstantno ima problem sa bagovanjem. Jednostavno se iskljuci i na ekranu pise samo ZTE. ni vadjenje baterije ne resava problem, sve dok njemu ne kvrcne da dodje sebi. Ni hard reset nije pomogao. Od instaliranih aplikacija tu je samo face, instagram i viber, nista vise. Ovaj problem se desava svaki dan stim sto zna po nekoliko puta dnevno da zabode

Professional
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 395
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 02:53
:: Samsung A5 (2017)
:: Nokia 6310i
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Re: ZTE Blade G

Post od Professional »

Nema veze sa ovom temom, a nemam vremena da trazim temu za Blade 3... HITNO JE! Izvinjavam se zbog ovoga.
Slusalica za Blade 3 (ali zamjenski dio, ne handsfree), odgovara li od kojeg drugog modela? Zna li neko?
Currently at use: Samsung A5 (2017)
Currently at Stand By: Nokia 6310i V5.22, Nokia 6310i V7.00, Nokia N82 black + 8GB Kingston V31.0.016, hakovan & Ericsson R380s Smartphone (Symbian Ltd, 1998-2000)

Odgovori