ZTE Blade

Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

E hvala hvala, ovaj to gore san francisko ti dodje model posto se zove t-mobile blade, san francisko, i zte blade

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

lesa0208
Колико мб рам меморије има?
Пусти ми на пп број тог лика што продаје...
Слобода или смрт

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

bestboy, ima 512 tj 410 ili nesto jace, a uvek je slobodno oko 280, imas pp .

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

lesa0208
Онда је то сјајно. :)
Хвала за пп. :wink:
Слобода или смрт

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

pa za te pare,nema bolje,jednostavno Ne moze :) :)
inace meni se svidja minimalisticki dizajn..
odlicno..

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

da da dizajn mu je dobar samo ovi dugmici nikad gluplji al dobro ne moze sve .

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

lesa0208, jel moze da baterija izgura vise od dana uz malo vece maltretiranje? :) :)
and justice for all...

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

drean weaver evo ja sam ga sinoc bas maltretirao promenio tri roma podigao aplikacije danas se malo igrao sa njime podesio desktop imao par poziva, i baterija je 74 posto, osvetljenje drzim na sredini ako to nekome nesto znaci.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

E ovako posle nedelju dana koriscenja jedva sam nasao normalan rom, mada i pitanje je da li je i ovaj normalan posto 80% romova ima problem sa ext particijom ucitaju je samo prvi put kada se izgasi telefon i upali onda ne mogu da je podignu ponovo, a ostalih 20% ne podrzava ext particiju. Pa sam nasao foru da moze da se izvuce 300 mega interne memorije i da se overklokuje procesor na 800mhz pa ako nekog bude intresovalo i bude zeleo da odradi na svome telefonu neka javi dacu mu linkove i uputstvo.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

lesa0208, znaci slaba je podrska za njega? Nema dobrih ROM-ova?

Juce sam cackao telefon nekih pola sata i bas me je prijatno iznenadio, kavlitetno deluje (lep materijal od koga je uradjen), deluje dosta kvalitetno.
and justice for all...

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Dream Weaver, nije da nema romova ima nekih 20-tak nego sam ja navikao na ext particiju da imam a ovde ona nije potrebna jer imas 300mgb intrne memorije a mozes da prebacis rucno aplikacije na sd i to je jedino sto se meni ne dopada, inace poceli su da serdjuju sada i ext particiju za njega jer je izasao oficionalni 2.2 pa onda rade sada i na tome inace sam pronasao rom sa kojim sam za sada zadovoljan.

bgajic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sre, 26. Jan 2011. 12:15

Post od bgajic »

Izgleda da novi telefoni koji stizu, ne mogu da se otkljucaju na dosadasnji nacin. Na jednom forumu sa nasao sledece:

"I have now solved those problems by installing Clockwork via the Fastboot method (only method that worked) then flashing Sebastian's r9 ROM, this then allowed me to perform the proper unlock before further flashing to the Modaco r12 Froyo."

Ali, posto sam potpuno nov sa ovim stvarima, da budem iskren nista mi nije jasno :S , a posto postoji mogucnost da mi za vikend stigne jedan telefon iz Svajcarske, zamolio bih nekog da mi malo pojasni (onako, po seljacki) sta je "pesnik" hteo da kaze

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

hoce da kaze da jedini metod kojim mozes da root-ujes telefon je preko fastboot-a, e sada ovo proper unlock da li je on mislio na to sto kada je ubacio custom rom skinuo je rom operatera (njegov oficionalni rom) ili prvo mora root pa onda custom rom pa onda kod, meni kada je stigao telefon bio je zakljucan, otkljucao sam ga na jednostavan nacin kodom.

bgajic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sre, 26. Jan 2011. 12:15

Post od bgajic »

@lesa0208 mislim da on smatra da novi ROM sprecava otkljucavanje
("With many thanks to Isambard for his investigations - it would appear that the original ROM had been modified by ZTE so that some of the unlock functions have been deleted from the ROM itself making it impossible to unlock using the standard method.
It also appears that that ROM apart from blocking the unlock code also disabled ZTE Blade Recovery and caused the Superuser app to force close a soon as an app requested SU permissions.
")
pa da treba prvo da se rutuje preko fastboota, da se onda stavi novi ROM (custom, verovatno), pa da ce onda otkljucavanje da radi, na uobicaje nacin.
E sad, kako se rootuje preko fastboota?

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Ovaj ubacis fastboot na pc u njega spakujes clockwork image fajl pozoves telefon preko cmd-a na pc-ju i onda das naredbu da ti nalepi recovery. Inace gledam sada na modaku da se ljudi zale samo na telefone koji nisi uz svajcarske nego iz drugih zemalja da imaju problem sa unlockom je svim ostalim jer su telefoni sa 2.2 oficionalnim.

bgajic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sre, 26. Jan 2011. 12:15

Post od bgajic »

Jel postoji neki PC Suite za ovaj telefon ili uopste za android telefone? nasao sam neki chrome to phone ali ne znam da ga namestim da radi (ako uopste i sluzi tome)

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

pa nije ti nesto ni potreban pc suit al ako ti treba mozes da skines bilo koji android pc suit sa googla.

bgajic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Sre, 26. Jan 2011. 12:15

Post od bgajic »

opet ja :D
jel neko stavio CyanogenMod 7.
u uputstvu ovde
( http://android.modaco.com/content/zte-b ... lade-gen1/ )
pise da treba da se stavi Amon_Ra's Recovery, ali ja ne znam kako. Sta mu je ono da se iz terminala na kompjuteru pokrene "fastboot flash recovery /path/to/recovery-RA-blade-v2.2.1-CM.img" ?????????

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pa iz terminala. Skineš Android SDK, i ideš prema upustvu, a to što je pod navodnicima treba bukvalno tako da kucaš u command promptu (terminalu)

http://developer.android.com/sdk/index.html
a trebaće ti i: http://developer.android.com/sdk/oem-usb.html

A za AmonRa ne znam, nemam iskustva s tim jer mislim da za HD2 to nema, ali moraćeš sam da čitaš po xda forumu, i svi mi ostali smo tako radili. Nije jednostavno, sve izgleda kao španska sela u početku ali to ti je jedini način da ga moduješ, odnosno ako misliš iz njega da izvučeš maximum a ne da imaš Android telefon za SMS i pozive.
Poslednja izmena od gargamel4 u Čet, 31. Mar 2011. 14:00, izmenjeno 1 put ukupno.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

bgajic, e zaobidji jos neko vreme cm7 jer ima bug sa gps-om restartuje se telefon posle nekog vremena, ja sam mislio da stavim cm7 ali sacekacu negu bolju verziju. Inace ne treba ti amonRa mozes i sa clockwork 3.0.1.4 i jedno i drugo su ti recovery image.

Odgovori