Benq-Siemens EL71

luka78
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Čet, 02. Avg 2007. 16:45

Post od luka78 »

Ok, hvala jos jednom a je li mu to zadnji FW koji je izasao ili neki koji se pokazao kao najbolji?
Dakle DCA-100 ipak za kabl?

I ja sam imao dosta negativnih iskustava sa preklopnim modelima tako da EF81... sada imam Samsung SGH i300 i bugovit je ali moze se nekako...

Haj

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

luka78, Od Siemens/Benq-Siemens telefona trenutno je "best buy" Siemens SXG75 koji ima integrisani hardverski GPS prijemnik, 3G, 240x320, 2MPix a sve to kosta oko 120 eur:
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/678/Siemens/SXG75. Koristi DCA-540 kabl koji nije tesko pronaci.

luka78
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Čet, 02. Avg 2007. 16:45

Post od luka78 »

E druze hvala na preporukama i sugestijama i imam jos dva pitanja:
1. Skinuo sam onaj FW za EL71 i reci mi da li je to neki najnoviji ili neki koji se pokazao kao najbolji FW za njega?
2. Treba li kakav Flasher za update-ovanje, znam da je meni za ovaj moj Samsung SGH i300 pored novog FW-a trebao i Flasher?

Hvala ti puno jos jednom

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

luka78, Da li ti treba jos nesto zavisi od toga da li je telefon "otkljucan" u smislu mogucnosti npr. zamene brendiranog firmvera nebrendiranim. Kako kazes da imas druga sa Martech box-om onda ti to nece biti problem. Exe iz zip (sw update) fajla je dovoljan za flash sa PC-a.

Mislim da ovaj nije poslednji, noviji mozda mozes naci na linku u mojoj poruci (5 od vrha) na ovoj strani:
viewtopic.php?t=10046&postdays=0&postor ... &start=120

bandzo87
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 28. Dec 2007. 04:46
Kontakt:

Post od bandzo87 »

Ako je telefon sa druge mreze jedino sto vam moze pomoci(99%) jeste da uradite testpoint i ubacivanje SKEY i BKEY u telefon putem aplikacije x65papuautilsv111b_a1ex ,dok cete kodove HASH i ESN dobiti preko java aplikacije bsreader, i naravno trebace vam DCA100 kabal koji je pre svega potrebno prebaciti na USB a ne RS232, ili da nadjete DCA110 ili pak DCA510 pa da konektor sa Slim-lumberg prebacite na nano-Lumberg(odnosno na konektor za benq-siemens telefone)
Testpoint radite na sledeci nacin: Spojite ove dve tacke na slici i dok je tel ugasen winswup ce vam traziti da te tacke budu spojene i kada je potrebno njih razdvojiti i upaliti telefon. Naravno ovo morate uraditi sa nekom starijom verzijom fw(npr 12), zato sto oni podrzavaju testpoint. evo i slike
Slika

a evo i slike kako od DCA510 napraviti DCA110:
http://aycu11.webshots.com/image/35610/ ... 424_rs.jpg

Iskreno vam nebih preporucio da to sve radite sami jer je vrlo opasno i mozete vrlo lako ostati bez ljubimca, tako da vam preporucujem da tel odnesete u neki servis i nek se oni muce i onako su placeni za to:):):):):):):). Pozdrav svima i mislim da sam vam bar malo pomogao da svatite nesto


Izmenio:gameforce:Slika van dozvoljenih dimenzija i kvari izgled foruma!

dandza17
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 13. Mar 2008. 15:14

Post od dandza17 »

e ja imam jedan problem.kupila sam nov telefon beng-siemens el71 i nakon sto se ispraznila baterija nece da se upali.cak saqm pokusala da ga punim vise sati.sad ne znam sta da radim,pomoc :cry:
pozdrav,dandza

Odgovori