Siemens M65

Joki
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 14. Dec 2004. 19:19

Siemens M65 prebacivanje

Post od Joki »

Pozdrav Moji virtuelni prijatelji...

Pre nekih dve nedelje nabavio sam ovaj strava mobilni telefon
izuzetno sam zadovoljan sa mogućnostima i svim što pruža...
pošto sam početnik u korišćenju ovakvog telefona, molim Vas za
savet....

Kako da prebacim snimljene slike, audio i ostale zapise u moj PC
imam kabl valjda set o kaže USB-USB, t.j. od telefona naravno gde
se kači punjač izlazi u USB računara...
Nabavio sam i neki software..siemens data suite, kao nepodržava moj
telefon ali se u opcijama kači samo na COM portove...
prepozna ga kao novi disk piše u exploreru - mobile
ali kad kliknem kaže da nemože da uspostavi konekciju

Molim VAS za pomoććććććććć neznam više kome das se obratim


HVALA

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »


branko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 12. Sep 2005. 10:41

Problem M 65 - SPIKERFON

Post od branko »

U predstavljanju modela M 65 pise da ima opcija spikerfon, koju ja do sada nism uspeo da aktiviram. Da li mi moze neko pomoci oko toga. I pitanje gde se moze nabaviti kabl za prebacivanje podataka sa PC na ovaj mobilni aparat i po kojoj ceni.... Pozdrav svima i zahvaljujem na odgovoru.... :roll:

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Spikerfon ukljucujes u toku razgovora,mislim da ti je na jednom od soft tastera opcija speaker,a sto se tice kabla imas usb kabl bilo gde,cak i na buvljaku,za oko 15-20 eur.

branko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 12. Sep 2005. 10:41

Post od branko »

Hvala Araphel, na odgovoru, al vec sam gledao da nema takvo nesto u opcijama tokom razgovora, al nisam našao taj soft gumb. Ono sto sada moram uraditi je da skinem vodafonov software i da ubacim non branded sa siemensovog sajta. Ako znas i nešto o tome bio bih ti zahvalan na pomoci..... Pozdravi svima

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Ah,pa nisi pomenuo da je vodafone softver,to moze da pravi zajebanciju!Evo sad sam gledao kod zene na fonu,od trenutka kad se poziv uspostavi,levi programabilni taster(ispod ekrana) se pretvara u HANDSFREE i pritisak na njega stavlja u upotrebu spikerfon...valjda ce promena softvera to resiti...sto se tice skidanja softvrea,to je relativno prosto,skini ga sa siemens sajta,prikaci fon na kabl i startuj aplikaciju na kompu....prati uputstva i za 10 minuta otprilike je sve gotovo!Ja sam to vise puta uspesno radio na m55 i jedanput na m65,i telefon je zivnuo,vise se ne koci na java igricama i brze reaguje na komande,imam utisak da je i kamera malo bolja,tojest jasnija,kao da je smanjen onaj delay od slikanja do stvarnog pravljenja slike....

branko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 12. Sep 2005. 10:41

Post od branko »

araphel , ako bi nekako mogli da se cujemo direktno da uradimo to , bio bih ti zahvalan, ako imas MSN moj nick je : brankosa@hotmail.com , pa me ubaci tako, ili ako dolazis na chat na irc.serbiancafe.ws nickmi je branko. Potrazi me molim te ako ti nije problem, imam stalno nekih zajebancija za telefonom . Jos jednom puno ti hvala za pomoci, javi mi se ako mozes da resim ovo ..... Pozdrav

imaginos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pet, 05. Avg 2005. 16:19

Post od imaginos »

totalno "unbrandovanje" telefona se resava jedino full-flashovanjem (koliko sam ja shvatio), a upgrade sa simensovog sajta ce samo poboljsati softver dok ce ti ostati softkeys, ikonice i ostale stvari koje se ticu vodafona.

ali, nije sve izgubljeno. skini program sa ove adrese
http://www.siemensplanet.com/SandStorm/mob/DSE.rar

i moci ces da redefinises ne samo levi i desni softkey nego i gore, dole, levo i desno dzojstikom. za pocetak probaj to, pa nam reci da li je proradio i spikerfon. inace, ceo sajt siemensplanet je super! :)

pozdrav

branko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 12. Sep 2005. 10:41

Post od branko »

Hvala vam svima, reshio sam problem, NE MORA DA SE RADI FULL FLASH, ako neko bude imao problema istih, nek mi se javi. Ja sam sa svog telefona skinuo vodafonov brand, uz pomoc jednog usera odavde ( vodafon branding), vrlo bezbolno i bez rizika da se ubije telefon, kao sto se moze ubiti ako se radi full flash. Imam sve programe i pakete ikonica koji su potrebni da se skine brand sa ovog telefona, ako nekome treba pomoc nek se javi...... Pozdrav i jos jednom hvala svima ...telefon je izvanredan

korisnik
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 12:08

M65, povezivanje sa PC racunarom, problem!

Post od korisnik »

Treba mi savet. Kupio sam dva razlicita data kabla i ni jedan nece da radi sa programom MPM (mobile phone manager) - PC jednostavno ne vidi telefon (SIEMENS M65). Probao sam sa svim COM-ovima i jednostavno nece...
Sada imam sledece pitanje: da li negde postoji drugi program osim MPM-a koji bih mogao da koristim u ove svrhe (prebacivanje slika, melodija itd) i gde bih mogao taj program da nabavim..?

Unapred hvala na odgovrima....

KORISNIK

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Joj ja sam se sa time namucio!ovako je islo u mom slucaju:obican kabl sa serijskim portom nece da radi,moze samo usb kabl!zatim skines sa siemensovog sajta odgovarajuci MPM,pa ga instaliras.onda prikacis fon na kabl i ne ukljucujes nista,cekas da ga komp prepozna sam,kao siemens modem ili tako nesto,onda se pokrene onaj hardware wizard ili sta vec,i krenes da ga instaliras direktno iz windowsa,kao sto bi recimo instalirao obican modem.....e onda on povuce drivere za fon iz prethodno instaliranog MPM,buduci da nema odakle drugde(odbijes mu pretragu za driverima po netu kad te to pita).Onda lepo kad je sve gotovo skines fon sa kabla i restartujes komp,pa ustekas fon i sacekas onaj zvuk koji xp ima kad prepozna i instalira neki uredjaj.Tek onda pustis MPM,i to phone explorer,i sacekas malo dok ti ne prijavi ono "phone recognized,please wait" sto moze da potraje i ceo minut.

E,kad sve to uspesno sredis,onda se iznerviras sto MPM jako sporo radi i treba mu po minut da prebaci jednu sliku i pozelis da ga nikad nisi ni osposobio!

Tako je barem bilo u mom slucaju,nadam se da ce ti uspeti!

korisnik
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 12:08

Post od korisnik »

E hvala na savetu ali ja sm sinoc ipak odustao (pre nego sto sam procitao tvoj mail) i onako besan otisao i kupio prvi infrared na koji sam naisao, mada su mi svi govorili da je infrared samo bacanje para jer lose hvata signal (ili kako god se to"nesto" zvalo). Ipak, isposatvilo se da ga kmp vidi i da mogu da prebacujem podatke sa kopma na mob, ali ne i obrnuto jer me onaj odvratni MPM i dalje zeza. Onda sam malo procunjao internetom i nasao SiMoCo, programcic koji je na COM-u 8 registrovao sve sto mu je trebalo... Sada radi odlicno s jednim malim problemcicem - svi fajlovi se super prebacuju ejdnbo mi glavobolju zadaje cinjenica da video fajlove kada ih prebacim pusta jedino zvukoma a ne i slikom. Koristim WinMediaPlayer. Ima li neko ideju sta da radim..?
Pozdrav...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Windows media ti ne podrzava 3gp format i zato samo reprodukuje zvuk!da bi na kompu pustio 3gp klipove potreban ti je quicktime player,to je najjednostavnije i najbolje resenje,mada ima i drugih programa.

majkll
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 18. Okt 2005. 20:40

Siemens M65

Post od majkll »

Sve sto vas iteresuje o M65 mozete postaviti pitanja, komentare.

ako vas interesuje neki fail samo napisite ako imam rado cu podeliti sa vama.


Za pocetak znali neko da koristi V-Klay i x65flasher.

majkll
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 18. Okt 2005. 20:40

Post od majkll »

Mozes i preko com samo pazi da kabl bude RS-232,

Ako imas usb kabl potreban ti je draiver. Startuj Phone Explorer i sacekaj par sekundi i mora da radi.

looser
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Uto, 01. Nov 2005. 16:54

Post od looser »

ovako,razmisljam da kupim m65, ali ne znam kakav je. razmisljam izmedju njega i k300 posto su im slicne cene. sta ti mislis?
i jos jedno pitanje....imas neki predlog za kupovinu telefona do 110 evra?

rower
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 136
Pridružio se: Čet, 10. Nov 2005. 13:52
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od rower »

pozdrav,postavio bih isto pitanje! razmisljam o kupovini telefona i dvoumim se izmedju m65 i cx(v)70! ovaj cx je malo losije izrade,ali nije mi toliko bitna cvrstoca telefona,necu da ga bacam i lomim!
gledao sam oba i samo mi se kod m65 ne svidja "meni",malo je losija grafika! jel moze to da se promeni,da se skinu sa neta nove ikonice?

mackecar
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 14. Nov 2005. 14:09

Post od mackecar »

simens m65 ima bag u softveru.kada pokuste da udjete u imenik pa u grupe pa u vip i pokusate da nadjete neko ime ukucavanjem slova,telefon ce se zakociti.ako neko uradi istu stvar i telefon mu se ne istripuje neka mi kaze gde je da bio mogao da instaliram posto sam ovu gresku nasao na dva telefona kupljena u dva razlicita servisa a pri reklamaciji su mi rekli da je to najnoviji softver.
telefon sem ove male greske je odlican i dobro funkcionise :|

murke
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 26. Sep 2005. 22:35

Post od murke »

Ne mogu da posaljem mms, a mogu da ga primim. Podesio sam ga prema uputama sa mts-ovog sajta.
Ako neko moze da pomogne neka odgovori.

Milos P
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2006. 15:04

Post od Milos P »

Nemogu da podesim mms, a konfigurisanje je uradjeno prema uputstvu sa ovog sajta. Naravno u pitanju je Mobtel.

Unapred hvala.
Poslednja izmena od Milos P u Pon, 06. Feb 2006. 20:23, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori