Siemens S65

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Ma to je totalno neisplativo ponovo ugradjivati :roll:
Probaj da pojacas cackalicom ili tako nekim predmetom, da mozes normalno da telefoniras i menjaj fon prvom prilikom.
To je moj savet 8)
5130+Koss the plug....

supy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 23:49

Post od supy »

Извини "Мастерократ-о" али дозволи ми да се не сложим са тобом. Не сматрам се неким богзна каквим познаваоцем мобилних телефона, али оно о чему ја пишем, чини ми се да је рутинска ствар. Наиме, ништа није пукло него ми је пластични део са десне стране на телефону испао. Проблем јесте што тих делова готово да нема а у граду из којег сам (Шабац) сасвим сигурно. S65 функционише као и до сада - беспрекорно, немам пробема са звуком али имам са естетиком. Управо је то разлог што сам се дао у потрагу са "дилчиком". Ако имаш још неки савет/примедбу обавезно ме контактирај. Хвала на поруци.

supy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 23:49

Potreban savet za S65

Post od supy »

Имао сам јединствену незгоду из које је (осим мојих леђа) дебљи крај извукао дисплеј мог вољеног телефона S65. Нестрпљиво вам се обраћам да ми помогнете и да ме упутите како, код кога и на који (најповољнији) начин да санирам последицу разбијеног екрана. Из једног сервиса, из града одакле сам, ми траже 35 eвра за поправку. Додао бих још и то да су све операције телефона, осим наведене, визуелне, у функцији. Молим вас да ме неко посаветује што хитније.
Х В А Л А

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

pa to ti je to.....mozda u bg nadjes ekran za 5-10e manje ali to nije nikakva olaksica.
Najbolje bi bilo da das oglas dakupujes samo ekran pa mozda naleti neko ko je polupao nesto drugo na telefonu a ekran mu citav 8)
5130+Koss the plug....

radena
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 05. Apr 2008. 19:57
Lokacija: backa topola
Kontakt:

Siemens S65

Post od radena »

Kupila sam novi telefon i volela bih iz mog Siemens s65 da prebacim sve kontakte i podatke.
Da li neko moze da mi pomogne oko toga?
Mozda preko kopmjutera, uparivanjem sa Outlookom?
Ako neko zna, molim vas za pomoc.
Hvala unapred.

bOOdala
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Sre, 28. Nov 2007. 22:40
:: Sony Xperia Z ultra
:: Nokia 7600
Lokacija: Pozarevac

Post od bOOdala »

radena, probaj da markirash swe iz imenika i ostale podatke sa s65 i da to poshaljes preko bluetooth-a na drugi fon. . . :wink:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

radena, Mozes da uradis onako kako ti je napisao bOOdala, ili da instaliras Mobile Phone Manager i prebacis sve svoje kontakte u Outlook.

Mobile Phone Manager CD si trebala da dobijes uz S65. Ako nisi nije problem da se nadje na npr. Benq-Siemens sajtu. Verzija za Benq-Siemens EL71 ce sasvim lepo raditi i sa S65:

Mobile Phone Manager 4.0.6

Kako ces posle prebaciti u novi telefon zavisi modela ali uz vecinu novih modela se dobija softver za sinhronizaciju sa outlookom.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

radena
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 05. Apr 2008. 19:57
Lokacija: backa topola
Kontakt:

Post od radena »

upravo sam to uradila, markirala sve kontake i poslala i super, presrecna sam! :)
a danima sam se kao mucila, bas sam smotana... a tako je lako!
hvala vam puno :)))

bOOdala
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Sre, 28. Nov 2007. 22:40
:: Sony Xperia Z ultra
:: Nokia 7600
Lokacija: Pozarevac

Post od bOOdala »

Nisi smotana,nego malo lenja,da si malo bolje pogledala,widela bi...U swakom sluchaju,pomogli smo ti . :D :oops: :oops: :oops: Pozzzzzzz

radena
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 05. Apr 2008. 19:57
Lokacija: backa topola
Kontakt:

Post od radena »

u pravu si, nego nisam gledala, jer sam mislila da nema sanse da je tako lako :)))
trazila sam tezi nacin, a sve mi je bilo pred nosom.

Radisa Rasa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Sub, 15. Nov 2008. 23:14
Lokacija: Kragujevac

Siemens S65-Usb or Blutooth

Post od Radisa Rasa »

Ovako...pre neki dan sam sredjivao kucu,i nasao sam moj siemens s65...taj tel.sam jako voleo i kupio ga novog kad je kostao 390 evra(ujedno to je i najvise para koji sam dao za mob)Naravno sada sa 1.3 mp kamerom slabom rezolucijom ekrana i bez mp3 pleyera,sa slabim funk...ne predstavlja cak ni standard,mada je u to vreme bio vrrh vrhova....Ali, polako se prisecajuci lepih trenutaka sa ovim telefonom,i prisecajuci se zasto me je ovaj tel.na prvi pogled osvojio...odlucih se da mu ubacim karticu i koristim ga uporedo sa nokiom 6220 classic.E sad...ne znam da li znate, mozda znaju oni koji su ga imali, onaj never.ton koji se cuje kad stigne poruka(piiiing,piiiing),voleo bih da taj ton preb.na nokiu pa da mi oboje zvone tako...ali problem je u tome sto ga nigde ne mogu naci...valjda je system file,sta znam...Ja bih kupio blutooth i povezao komp i mob,pa me zanima da li cu moci da pristupim tim fajlovima i da li cu na pr.moci da flesujem softver,i sl, il moram da jurim usb kabl,koji je nemog.naci?Molim ljubitelje siemensa da se jave sto pre....pozzz

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Хехе више си га платио чак и од мене. :D
Можеш да приступиш тим фајловима преко неког фајл менаџера.Погледаћу вечерас како се тачно зове па ћу ти послати на пп.
Нађеш жељени фајл па само пошаљеш.Има да те смара јер ће за сваки фолдер тражити дозволу за приступ.Која ти је верзија софтвера?само куцај *#06#
Заборави усб-бацање пара када имаш бт.Могао је .mp3 да се репродукује ако би се пропустио кроз један јава конвертер у .wav
Понекад би одрадио како треба али у већини случајева би направио такав луди звук да је свако ко би чуо само секунду, пукао од смеха. :lol:
Слобода или смрт

Radisa Rasa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Sub, 15. Nov 2008. 23:14
Lokacija: Kragujevac

Post od Radisa Rasa »

:lol: Kazem ti,kupio sam ga cim je izasao...cak ga ima i Bred Pit u Oceans 12 :D Pise da je sw-version 12,to je ona originalna prva,kad je izasla. Od tada nista nisam pipao....Ne znam da li znas na koji ton za poruke mislim? Meni je on prelep...znaci moci cu da to odradim preko blututa?A da li cu moci da ga flesujem?Ajd javi na pp...ne znas koliko si me obradovao :D :D :D :D

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Radisa Rasa, mozes te zvuke da potrazis i na netu. Ako mozes bolje opisi na koju melodiju mislis - mozda je imam negde iscupanu. Nekada sam bio Siemens fan (dok je bilo Siemens-a) imao sam S10 (to jos uvek imam), ME45, CX65, S65, S75, SXG75 i Benq-Siemens EF81. U kuci su mi se motali kod familije jos i A65, A70,A75 i M55. Imam negde firmver i bekape razne, mozda imam i tu melodiju. Do pre neki dan su mi se motali i originalni DC-510 i DC-540 kablovi, ali sam ih razdelio.
Inace za S65 je postojao nezvanicni patch koji je omogucavao dodavanje MP3 podrske. Na internetu mozes naci uputstvo kako se to radi - ali to radi na svoj rizik, ja sam tako spucao firmver, jedva sam ga oporavio.

Za flesovanje ti je neophodan DC-510 kabl (ili njegova kineska kopija).
Poslednja izmena od tomas.hokenberi u Uto, 08. Dec 2009. 21:41, izmenjeno 1 put ukupno.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Radisa Rasa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Sub, 15. Nov 2008. 23:14
Lokacija: Kragujevac

Post od Radisa Rasa »

Auuu za flesovanje znaci mora dc-510 :cry: :cry: :cry: pa da li mozda znas gde mogu i da li fa mogu naci?..ne pitam za cenu.Pokusacu malo bolje da ti objasnim to je ona kratka melodija,kad ti stigne poruka cuje se prvo polako piiiing pa malo jace piiiing pa najace poslednji put piiiinnng, eh da nju ne mozes naci ovako kao melodiju,u tel...a na inter.ne znam pod kojim nazivom da trazim.... :cry: stvarno je za poruke prelepa.ako ti je bio orig,s65 a ne sumnjam...znaces jedino ako si zaboravio :(

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Јесте прва.Ја сам имао v. 50 и гасио се једном дневно.Вероватно је `тео да се одмори мало. :lol:
Много је леп и данас када бих нашао неки очуван модел купио бих одмах.
Блутутови :P
http://itsvet.com/proizvodi/kriterijum/ ... /top50/asc
tomas.hokenberi
Мени су то у севису урадили па је остао месец дана на "експертизи" :lol:
Проследи ако имаш запаковане мелодије.
Слобода или смрт

Radisa Rasa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Sub, 15. Nov 2008. 23:14
Lokacija: Kragujevac

Post od Radisa Rasa »

Hvala za blututove :wink: I ja bih kupio...verovatno jos 2-3 kom,da se nadje 8) 8) 8)

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Ништа. :)
Препоручио бих ти онај мини MSI. :wink:
Слобода или смрт

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Radisa Rasa, ne znam gde zivis, ali ranije se kineska kopija DCA-510 mogla naci, za cca 1000 din, na novobeogradskom buvljaku. Problem je jedino sto "tezgari" nemaju pojma sta je to DCA-510 a sta je DCA-540 i ne razlikuju ih i sve to prodaju kao "kabl za C65" ili tako nesto. Sa DCA-540 nije moguce flesovati (osim SXG-75). DCA-540 je vrlo prost kabl ima usb konektor sa jedne strane i Simens mini lumberg sa druge strane, izmedju je samo kablic. DCA-510 na sredini ima "kutijicu" sa 2 ili tri LED i prekidacem za ukljucivanje/iskljucivanje USB punjenja. Za flesovanje se moze koristiti i DCA-500 koji se kaci na serijski (RS-232) port racunara.

Pogledacu sta imam u arhivima valjda cu naci. Sto se tice S-65 njega sam koristio negde 2006 pa sam polako poceo da zaboravljam kako je sta zvucalo.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Radisa Rasa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Sub, 15. Nov 2008. 23:14
Lokacija: Kragujevac

Post od Radisa Rasa »

Ajd,pogledaj u arhivu,please...dok ja ne kupim blutut...trebace mi 2-3 dana...meni je drug dao jedan usb kabl,koji ima kuticu sa tim prekidacem...pomera se napred nazad,na njemu pise da je data cable for siemens c55...ali kad upalim tel...i kad spojim kabl sa tel..i sa komp.tel se ugasi momentalno...tako da ne znam sta da radim....imas li mozda neki predlog? :chytry:

Odgovori