Siemens SXG75

Pedjos
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 106
Pridružio se: Pet, 11. Nov 2005. 18:02
Lokacija: Beograd

Siemens SXG75

Post od Pedjos »

Imam problema sa gps-om na sxg75! Kada pokrenem test gps-a u "gpsone" pa "get position" (budem na otvorenom) ali se nista ne desava a onda izbaci "ErrNo 0x100004 [INFO_UNAVAIL]" Help! Neko? :shock: :smutny:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Pedjos, A jel ti uopste radi GPS sa bilo kojom aplikacijom? TrekBuddy ili integrisana Navi? xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Pedjos
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 106
Pridružio se: Pet, 11. Nov 2005. 18:02
Lokacija: Beograd

Post od Pedjos »

Noup, kada pokrenem trekbuddy nista se ne desava, a imam i gpsska koji izbacuje za sva polja "unavaliable"... Hm, da nije hardver?
qtek s110 i nokia N71 i nokia 5300

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Pedjos, Koliko si cekao posle startovanja TrekBuddy-ja. Najcesce je potrebno 10-15 minuta pre nego sto pocne da radi.

Kada udjes u GPS One i udjes u System Settings (pass 868700000000000000000000) - da li ti je ukljuceno Unlock GPS?

Koju verziju firmvera imas ? Ako imas stariji od fw22 probaj prvo firmvare update.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Pedjos
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 106
Pridružio se: Pet, 11. Nov 2005. 18:02
Lokacija: Beograd

Post od Pedjos »

Probao sam u centru Bg-a gps i radi mi treckbuddy samo sto je uzasno spor kad ucitava mapu...tj. kada prelazi sa jednog dela na drugi deo mape! I gpska mi je radio... Hmmm, ali mi i dalje u centru prijavljuje gresku u "gpsone"...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Pedjos, To sa gpsone mozes da ignorises. Da li koristis trekbuddy mape opisane u viewtopic.php?t=10916
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Pedjos
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 106
Pridružio se: Pet, 11. Nov 2005. 18:02
Lokacija: Beograd

Post od Pedjos »

Koristim tu mapu Beograda, ali mi se desava da se delic mape ucitava predugo, npr krecem se i mapa predje sa jednog dela slike (posto je u parcicima) na drugi deo i da pise loading i po pola minuta!!! :o Da li mozda postoji mapa iz jednog dela ili neko resenje za tu sporost? Izvini ako smaram...
qtek s110 i nokia N71 i nokia 5300

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Pedjos, Mapa iz jednog dela bi stvarala vise problema zbog memorijskih ogranicenja (RAM-a telefona). Kako koristis mapu - kao tar fajl ili si je raspakovao ? Trebalo bi da bolje radi kako tar fajl.

Mozda problem pravi i trekbuddy? Koju verziju koristis?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Pedjos
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 106
Pridružio se: Pet, 11. Nov 2005. 18:02
Lokacija: Beograd

Post od Pedjos »

Hmmm, kako se koristi kao *.tar fajl? Ja sam je raspakovao... A verzija trekbuddy-a je 0.9.56. Mislim da sam je skinuo sa linka koji sam nasao na ovde na forumu... E hvala ti puno sto mi pomazes, bas bi mi dobro dosla mapa zbog faxa.
qtek s110 i nokia N71 i nokia 5300

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Pedjos, Samo kopiraj tar fajl na karticu ili internu memoriju. Kada biras mapu izaberi tar fajl.

To je stara verzija TB - bila je aktuelna kada je postovana originalna poruka.
Poslednja izmena od tomas.hokenberi u Pet, 09. Maj 2008. 17:16, izmenjeno 1 put ukupno.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Pedjos
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 106
Pridružio se: Pet, 11. Nov 2005. 18:02
Lokacija: Beograd

Post od Pedjos »

E milion puta brze radi program kad sam prebacio mapu u tar formatu!!! Hvala puno!!! Sad cu da prozujkam po netu i da nadjem noviju verziju TB-a...
qtek s110 i nokia N71 i nokia 5300

zmaj333
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 21. Jun 2008. 08:52

Problemi sa SXG 75 ...

Post od zmaj333 »

E pa ovako imam sxg 75 vec neko duze vreme i kao sto znaju oni koji ga imaju na njemu integrisan gps ali koji je potpuno beskoristan jer nema mapa srbije a nema ni opcije za skidanje tako da sam trazio gps-ove po internetu i nasao razne trekbuddy,garmin...ali tu je poceo da se javlja novi problem elem sta god da bi ubacio od programa ili slicnog na telefon bi bilo neupotrebljivo jer prilikom njihovog pokretanja telefon bi samo izbacivao obavestenje unknown file format.Trazeci po internetu nasao sam na jednom forumu komentar da on ima izmenjen operativni sistem pa da se tako ne moze na njemu direktno raditi sa java aplikacijama(sta god to znacilo) pa sam se nadao ako biste mogli da mi objasnite ovo i iznesete svoja iskustva ili eventualno predloge za resavanje :smutny: ...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

zmaj333, Trekbuddy radi sasvim OK i za njega imas mape Srbije. Pogledaj temu ovde na forumu:
viewtopic.php?t=10916

Garmin nema Java verziju pa ga nije moguce koristiti na SXG75.

Instaliranje aplikacija na SXG75 mozes vrsiti na 2 nacina:

(1) Download i instalacija iz wap browsera.
(2) Instalacija sa PC-a preko DCA-540 USB kabla pomocu JMI-a (Java Midlet Installer) ili BMC-a (Brew Mobile Commander).

Kabl se ne dobija u paketu ali se moze pronaci. Ja sam svoj kupio na buvljaku na Novom Beogradu (OTC). Prodaju ga najcesce kao kabl za Siemens C65 ili kabl za Siemens S65.

Pazi da ga ne pomesas sa DCA-510 koji ima isti konektor ali je neupotrebljiv sa SXG75.

U komentarima posetilaca sajta, kod opisa ovog telefona, nacices mnogo korisnih informacija, ako se potrudis da procitas (SVE sto si pitao je tamo vec odgovoreno!).

Vrlo je korisna tema o Benq-Siemens EF81:
viewtopic.php?t=10046

Firmver BS-EF81 je razvijen na bazi SXG75 i vrlo malo se razlikuje.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

zmaj333
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 21. Jun 2008. 08:52

Post od zmaj333 »

Aha :roll: znaci da sumiram ubacivanje softvera u njega se vrsi ili preko wap browsera ili preko kabla e sad me to baca u novu nedoumicu posto sam nasao fabricki softver za njega a ti si rekao da treba i kabl za c65 ili s65 ja sam nasao kabl na buvljaku za cx65 sto mu valjda dodje isto ili bar slicno i instalirao sam softver na racunar ispodesavao sve u njemu znaci da trazi i raspoznaje sxg 75... i na samom telefonu cekirao opciju razmene podataka preko usb i opet nista tj. kada ga prikacim na kabl telefon samo pocne da se puni i nista se vise ne desava niti racunar raspoznaje telefon niti telefon racunar...e da dobro me podseti imam jos jedno pitanje za kraj nosio sam ga u servis i trazio da mi ga flesuju ali covek me je upozorio da su mi sanse 50-50 da ce sve da ispadne dobro znaci ili ce da sve sljaka extra ili nece nista uraditi ali ce telefon zato poceti da se sam pali i gasi da mu pobeli ekran i ostane tako 2 sata itd tako da sta mislis dali bih trebao da ga flesujem ?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

zmaj333, Ako telefon radi ispravno i imas firmwer fw. 22 ili fw. 26 nema razloga da ga flesujes.
Verziju proveri sa *#06#


Da bi telefon povezao sa PC-om, na PC-u moras imati instaliran Mobile Phone Manager 4.0.5 ili noviji. Na CD-u koji si dobio uz telefon se nalazi MPM 4.0.5. Na SXG 75 nema nikakvog cekiranja "opcije razmene podataka" - o cemu pricas?

Kada instaliras MPM onda skini BMC (Brew Mobile Commander) sa sajta autora http://bmc.bezysoftware.net/ i instaliraj ga.

Da li si siguran da je to DCA-540? Ako ima "kutijicu" na sredini kabla onda je to DCA-510.

DCA-540:
Slika

DCA-510:
Slika
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

zmaj333
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 21. Jun 2008. 08:52

Post od zmaj333 »

proverio sam na *#06# i u configuraciji telefona(softver) sam nasao SVN :22 predpostavljam da si na to mislio, za verziju softvera nisam siguran ali mislim da jeste a sto se tice cekiranja settings\ assesories\ change via usb : on \ off na to sam mislio i to sam podesio na on, skinuo sam i instalirao BMC i on radi normalno a skinuo sam i one zipove sa njim iako mi ne rade a sto se tice kabla to je DCA-540 ...

zmaj333
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 21. Jun 2008. 08:52

Post od zmaj333 »

probao sam sad sa BMC i ista stvar kao sa MPM uopste ne pronalazi telefon iako sam probao na oba porta COM i COM1 ovo mi je jako cudno izgleda kao da mi je telefon zakljucan ili tako nesto...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

zmaj333, Ne pise change vec charge - time se ukljucuje/iskljucuje punjenje preko USB kabla.

Da bi telefon bio prepoznat procedura je sledeca:

(1) Instaliraj Siemens Mobile Phone Manager 4.0.5 ili noviji - ovo je obavezno - ako ne instaliras MPM neces imati odgovarajuce drajvere za mobilni. Ako si dobio CD sa mobilnim, onda instaliraj verziju sa CD-a, inace googl-aj malo nije toliko tesko ga pronaci.

(2) Ako treba restartuj racunar.

(3) Povezi telefon sa PC-om. Ako je sve OK pojavice se poruka da je pronadjen novi hardware. Pusti Windows da pronadje potrebne drajvere. Kada se zavrsi instalacija imaces 3 nova uredjaja - (Benq-)Siemens Mobile Phone (u modems) i (Benq-)Siemens Diagnostic Port i (Benq-)Siemens NMEA device (u Ports COM & LPT).

Posle toga pokreni BMC i probaj da ga konfigurises. Postoji mogucnos automatskog prepoznavanja portova. Tek posle toga mozes koristiti BMC. Probaj da pokrenes MPM.

Vazno: Ako koristis Windows VISTA-u onda se MPM NECE uspesno instalirati i nista od softvera za SXG75 ti nece raditi. Radi iskljucivo na Win2000 i WinXP.

Da, SVN: 22 znaci da imas verziju 22 firmvera i ako sve radi ok, nema razloga da radis update. Inace nije ti potreban servis, to mozes sam, ako je kabl ispravan.

Inace telefon ti sigurno nece biti na COM1 - zavisno od hardvera koji je vec instaliran bice na visim adresama. Npr. COM 5 i COM 7. Kod mene je Benq-Siemens Diagnostic port (za BREW) - na COM 14, a Benq-Siemens Mobile Phone (za OBEX) na COM 13. Ova dva porta su jedino bitna za povezivanje. Koje su konkretno vrednosti pogledaj u device manageru.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

zmaj333
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 21. Jun 2008. 08:52

Post od zmaj333 »

MPM sam instalirao onaj koji sam dobio uz telefon, restartovao sam racunar, ali tu se pojavljuje problem prikacio sam telefon i racunar ga ne vidi kao sto si rekao posumnjao sam na kabl ali kad sam prikacio svoj stari m55 nisam imao softver za njega ali istog trenutka se pojavilo upozorenje unknown usb device znaci kabl radi. Tako da se automatski nista dalje od ovog sta si rekao nije desilo a sto se tice BMC-a probao sam automatsko prepoznavanje portova i nista onda sam probao rucno sa COM i COM1 koje sam po defaultu imao u izboru a posle sam kucao kao sto si rekao 12,13,14 itd trazeci eventualno neki odgovarajuci port ali nista a operativni imam XP.Nego da te pitam ono za master reset jel on brise podatke sa telefona i koji mi ono broj trazi za reset?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

zmaj333, Master reset nece pomoci - nema veze sa ovim. A broj je, ako nisi nista menjao, 0000.
Da li se na telefonu pojavi zelena USB ikonica? Da li se povezujes direktrno na PC USB konektor? Ako koristis USB hub onda nece raditi.

Da li si pogledao u Windows Device Manageru da li se vide portovi o kojima sam pricao kada je telefon povezan?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori