Siemens C60

Boban
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 08. Avg 2004. 22:56

C60 problem sa GPRS i data kablom

Post od Boban »

Telefon sam setovao (vise puta) i nakon setovanja od strane MTSa sinoc sam po prvi put uspeo da se prikacim preko GPRSa ali to je trajalo nekih 30 min i tada me je diskonektovalo uz poruku da sam prekoracio vreme.
Vise nisam uspeo nista jer mi kao i pre toga javlja gresku u GPRS konekciji.
Inace ista Sim kartica potpuno korektno raci na MC60
Na C60 je sw 16
Zna li ko kako da se resim toga?

Dpugi problem je isti na oba mob.

Kada pokusam da ubacim melodiju u MIDIu preko Data kabla konekcija izmedju mob i PCa puca i moram da sacekam 5 min. da ponovo pokrenem program Siemens Data Suite ili da resetujem comp i tako u nedogled.
Na forumima vidim da sa Siemens Data Suite svi rade i da su zadovoljni.
Koristim XP pro. sp.1

I postoji li USB kabl i gde moze da se kupi tj. koja mu je cena?

i_luv_sie
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 13. Avg 2004. 10:33
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od i_luv_sie »

Imas odgovore na www.elitesecurity.org brate, ali ukratko treba ad radis sledece, probusis PIN 1, i promenis SW na 20 najmanje mada ima i 26, ja koristim sw25 i sve radi besprekorno od prvog jula, POZZ

Vitomir
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 08. Maj 2007. 22:59
Kontakt:

Siemens C60

Post od Vitomir »

MOLIM VAS ZA POMOĆ!
Imam Siemens C60, i treba da ga prikljucim na računar. Normalno, može da se nađe taj kabl za USB, ali meni treba za COM tjst. RS-232! Znam pouzdano da je ranije bilo takvih kablova, ali sada na mogu da ga nađem NIKAKO!!! :smutny: :smutny: :smutny:
Ako iko ima ikakve informacije, molim da mi ih saopšti u što kraćem roku
Unapred hvala.

goranj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Pet, 04. Maj 2007. 17:33

Post od goranj »

Treba ti kabl DCA-500. Mislim da ces ga tesko naci. Ako si u Beogradu mozes ga, mozda, pronaci na buvljaku. Pretpostavljam da nemas usb port na racunaru posto trazis serijski kabl. USB kabl DCA-510 se lakse nalazi.

Pre kupovine, ako nadjes kabl, obavezno ga testiraj tako sto ces ga povezati sa telefonom, otkucati *#06# i videti da li ga telefon prepoznaje. Ako prepozna prijavice DCA-5 ili DCA-500.

Ako si vest sa lemilicom mozes i sam da napravis DCA-500. Proguglaj malo za "DCA-500 pinout" ili "DCA 500 schematic" i nacices seme i uputstva.

Vitomir
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 08. Maj 2007. 22:59
Kontakt:

Post od Vitomir »

Hvala, mnogo si mi pomogao. Očigledno si vrlo upoznat sa time. Da, iz BG-a sam, te ću pogledati na buvljaku. USB port imam, ali mi treba COM jer mi je driver za COM, a program koji sam napisao je u LotusNotes-u(ako si čuo) prihvata samo taj driver. Tako da, nema mi druge sem da nadjem taj DCA-500. Tražio sam svuda, ali džabe. Još jednom hvala, probaću da ga nađem.

goranj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Pet, 04. Maj 2007. 17:33

Post od goranj »

Pretpostavljam da je ideja da se vrsi sinhronizacija sa Lotus Notesom? Mislim da ce to raditi i sa DCA-510. Ovaj kabl jeste USB ali kada se instaliraju njegovi drajveri (USB2SERIAL drajver) pojavice se novi (virtuelni) COM port. (Npr. kod mene je DCA-510 na COM3, DCA-540 COM5 (ovaj drugi nije za C60 iako ima isti konektor - zato treba pre kupovine proveriti da li radi, posebno na buvljaku!)). Sa ovim "virtuelnim COM portom" bi svaki softver trebalo da komunicira na isti nacin kao da je "pravi" fizicki port. Windows aplikacije nikada ne pristupaju direktno hardveru racunara pa Lotus nema nacina da utvrdi da li je to "pravi" ili "virtuelni". DCA-510 se (za razliku od gorepomenutog DCA-540 koji je namenjen seriji x65 i novijim siemensima) sa strane telefona ponasa kao da je serijski i moze se koristiti za i flash firmware-a itd.

goranj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Pet, 04. Maj 2007. 17:33

Post od goranj »

E da na buvljaku ako trazite DCA-500, DCA-510, itd. prodavci obicno pojma nemaju o cemu se radi. Oni prodaju "kabl za C65", "kabl za M65" itd. Jedini pouzdani metod jprover ispravnosti i kompatibilnosti e da se kabl utakne u mobilni i proba na licu mesta. (*#06# ...)

Vitomir
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 08. Maj 2007. 22:59
Kontakt:

Post od Vitomir »

Vidi se da poznaješ materiju. Prvo, imam 15 godina, i nema potrebe da mi persiraš, ako ti je neprijatno što se ja tebi obraćam na ti, meni nije problem da ti persiram. USB će raditi, u to sam siguran, ali svi veliki i poznati programi rade na COM vec 25 godina, jer je on najsigurniji i najstabilniji, a USB je izmišljen pre par godina i služi za svaki dan, mislim na Mp3 playere, digitalne fotoaparate, pa ćak i mobilne telefone, ali samo za copy-paste, ni za šta više. Meni treba COM i zato što će da radi bez prestanka mnogo duže od USB-a. Meni treba da radi prikačen za server pa čak i 10 godina, ako se ništa drugo ne pokvari. Do sada mi je radio 6-7 meseci, ali mi treba još par komada jer nameravam da prodam program. Nažalost, i ovaj moj kabl se pokvario(verovatno zato što sam mu premestio u isti džek i punjač i COM) i opet sam na nuli. Tako da, ovo sa virtuelnim COM portom mi zvuči kao nestabilno, ali neophodno privremeno rešenje. Ali, opet, ako znaš bilo koju prodavnice koja ima ovaj kabl, molim te da mi kažeš, i to što pre, hitno mi treba.

goranj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Pet, 04. Maj 2007. 17:33

Post od goranj »

Ma nije bitno Vitomire da li koristis vi ili ti. Ja imam "malo" vise od 15 godina ali nije bitno. Bojim se, medjutim da me nisi bas dobro shvatio po pitanju COM i virtuelnih COM portova. Daklem ako koristis aplikaciju koja radi pod Windows-ima nema nikakve razlike u tome kako one rade sa "pravim" i "virtuelnim" COM portovima. Nijedna aplikacija nema direktan pristup hardveru vec mu se obraca preko poziva operativnog sistema. "Virtuelni" COM port nije nikakva zakrpa vec standardno (i sasvim stabilno) resenje. Inace trend je da se "pravi" fizicki RS232 portovi postepeno izbacuju iz standardne opreme PC racunara, posebno laptopova. USB nije izmisljen pre par vec je deo opreme PC racunara najmanje 10-ak godina (1994 je definisana verezija 0.8 USB standarda pa je samo 2 godine mladji od tebe). RS-232 standard je definisan 1969 godine pa ce uskoro proslaviti 40 godina postojanja.

Sto se tice kupovine kabla. U prodavnicama ces ga tesko naci tako da ti ostaje jedino obilazak buvljaka.

Vitomir
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 08. Maj 2007. 22:59
Kontakt:

Post od Vitomir »

Što se tiče informacija o USB i COM portovima, rekao sam to figurativno, nisam se oslanjao na prave podatke. Razumeo sam te sto se tiče virtuelneg COM-a. Radio sam slične stvari, recimo, pravio VLAN ili Virtual CD-ROM. Naravno, nije to isto, ali ima isti princip. Ja samo nisam siguran da si ti mene razumeo. Mislio sam da je fizička veza RS-232 mnogo stabilnija od USB-a, a pri radu sa virtuelni COM portom koristi se USB port. O tome se radi, pored toga što je to stabilno rešenje. Ispravi me ako grešim, USB ne bi mogao da izdrži ni približno dugo stabilnu i sve vreme aktivnu konekciju sao RS-232.

goranj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Pet, 04. Maj 2007. 17:33

Post od goranj »

Vitomire: Virtualni CD-rom i slicno nije ista stvar kao standardno definisan COM port za USB (USB2SERIAL) uredjaj. USB je, za sve prakticne primene, jednako stabilan (u smislu fizickog uredjaja) kao RS-232 i stabilniji. Ako nemas originalni DCA-500 ili DCA-510 koji omogucava punjenje povezanog telefona svejedno ces morati pre da otkacis telefon radi punjenja nego sto ces primetiti neki problem bilo sa RS-232 bilo sa USB.

Odgovori