BenQ-Siemens EF81

Odgovori
GmF
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 22. Jan 2008. 09:41

Post od GmF »

Nece pa nece! Vidi QPST port ali ne prepoznaje telefon, ne konfliktuje se ni sa jednim drugim uredjajem. Probao sam i na drugom kompijuteru, ista prica! Ajd da mi ne rade ni Mobile Phone Manager ni Brew Mobile Commander pa da uopste ne mogu da povezem telefon sa kompijuterom pa bi zano da nesto hardverski ne radi ali ova dva programa rade bez problema! Odustajem od flesovanja, ne bi da se kockam!

samarrra
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 24. Jan 2008. 21:15

Post od samarrra »

pokusala sam da ubacim temu u telku medjutim nece tel da je pokrene HELP! :cry:
Dođe mi da plačem.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

samarrra, Samara teme se ne instaliraju kopiranjem na telefon. Teme instaliras pomocu Brew Mobile Commander-a (ako koristis usb kabl) vrlo jednostavno. Desni klik na sdt fajl sa temom (dok je jos uvek na PC-u) i opcija install.

Vranje
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pon, 03. Dec 2007. 22:48

Post od Vranje »

pre dva meseca flesovanje na 58 nemca,i po prvi put od tada,danas gasi se 6 puta,do sad,sta mu je nemam pojma,da li da ga flesujem na vodafon verziju ili je problem resiv i bez toga.Pomoc :cry: :(

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Da nisi mozda za pozadinu u telefonu stavio sliku koja se nalazi na kartici, oce od toga takodje isto vazi i za melodije? U tom slucaju kopiraj pozadine i melodije koje hoces da koristis na memoriju telefona i onda ih postavi.

salajko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 28. Jan 2008. 17:30

Post od salajko »

BENQ SIMENS ef 81 :
kako instalirati driver benqu simensa ef 81 na vistu? pojavljuje se greška 1603! da li neko ima isti ili sličan problem, i kako ga rešiti?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

salajko, Nikako - VISTA nije i nece biti podrzana. MPM i drajveri se mogu instalirati iskljucivo na Windows 2000 ili Windows XP racunaru. MPM je zapravo moguce instalirati i na Windows 98SE/Millenium racunaru ali ne i drajvere pa je jedino preko bluetootha moguce povezati MPM sa telefonom.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

AleksBN
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 22. Feb 2008. 06:54

Post od AleksBN »

Pozz svima! Imam jedan "mali" problemcic... Vjerovatno cu dobit odgovor tipa "pregledaj ostatak foruma!" ali stvarno sam u frci (citaj: PIZDIM!)... Elem, ne mogu da obrisem neke datoteke sa fona... Izbacuje poruku "error in deleting the file"... Do sada sam takve probleme jednostavno rjesavao... Izvadis mem. karticu, sacekas malo da on ponovo normalno prihvati karticu i problem rijesen. E iz nekog meni nepoznatog razloga ovo je prestalo da funkcionise... Prestao je da "prepoznaje" karticu nakon paljenja fona (sto je ranije radio), a radi potpuno normalno, sve fajlove sa kartice prepoznaje, i imam punu kontrolu nad njima. To mi se desilo dok sam prebacivao neku muziku na fon. E sad ja sam u tom trenutku prebacivao nesto na USB stick, ne znam da li to ima neke veze... Teoretski nije pomijesao portove, bar Brew Mobile Commander nije pokazao gresku. Pokusao sam da udjem preko vec spomenutog u OBEX mod, ali ne prihvata ulazak u folder sa ostecenim fajlovima... A preko BREW moda ih ne registruje kao postojece... Pokusao sam i da ga restartujem, i (sto sam vec spomenuo) da izvadim mmc, i sve zive kombinacije vadjenja i ****ndisanja sa sim karticama (iz nekog razloga mi palo na pamet da mozda nesto uspije na taj nacin, naravno bezuspjesno...)! Ima li iko kakav koristan savjet? Osim standardnih "idi u servis" ili "o zemlju pa kupi novi"...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

AleksBN, Manje bi ti trebalo da pogledas ostatak foruma nego da napises poruku :x . A odgovor je prost izvadi karticu, stavi je u PC card reader i odradi chkdsk
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Problem sa listom poziva - II i poslednji put!

Prosto je neverovatno da praktično niko, ko ima problem da listom poziva na EF81 (callhist), ne pokušava da potraži uputstvo na forumu.

A da stvar bude gora i oni koji ga pronoađu i pročitaju se uopšte ne trude da shvate šta tamo piše. :x

Citat iz PP koju sam danas dobio (i pored toga sto sam napisao da ne odgovaram na PP !!!):
E jedno pitanje.....imam ovaj problem sa listom poziva, ali kako da pokrenem ovaj manager na telefonu....???plizzz.......hellllllllllppp
A kako u uputstvu lepo piše da fajl menadžer (java aplikaciju) treba skinuti i pominje se sajt gde se neki od njih mogu naci prilicno je logicno da ga prvo treba skinuti i instalirati, zar ne?


Daklem evo ponovo uputstva:

- Naći na internetu neki java fajl menadžer koji radi na EF81 (Google is your friend) npr: Mini Commander, Zeus, BenqFM ili Moby Explorer.

- Posle uspešne instalacije fajl menadžera pokrenuti isti i otići u folder /fs.

- U tom folderu se nalazi fajl callhist u koji se upisuje lista poziva. Ako je ovaj fajl neispravan, što se ponekad dešava na EF81, neće raditi prikaz liste poziva.

- Fajl callhist treba iz fajl menadžera (java aplikacije instalirane i pokrenute na telefonu!!!) preimenovati - npr. u oldhist ili bilo šta drugo.

- Isključiti i ponovo uključiti telefon ("restartovati telefon").

- Biće automatski napravljen novi ispravan i prazan callhist.

- Sada se može obrisati onaj preimenovani fajl ("oldhist")

- Stari zapisi će biti izgubljeni ali će nove pozive telefon uredno registrovati.

- Ako se problem ponovo javi samo treba ponoviti proceduru.

Link ka originalnom uputstvu:

viewtopic.php?t=10046&postdays=0&postor ... &start=140
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

A zar ne moze na jednostavniji nacin?
Izvadis karticu, stavis drugu ukljucis fon i on ti izbrise listu poziva, onda vratis svoju i uzivas dok ti se nesto drugo ne S***E 8)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

LittlePrince, Super bi to bilo kada bi lista poziva bila na kartici a ne na internoj flash memoriji. Tu postoji manji problem sa vadjenjem :wink:
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Dizzy_Reed
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Sre, 09. Maj 2007. 15:23
Kontakt:

Post od Dizzy_Reed »

Ljudi imam veliki problem! Izvadio sam karticu iz telefona i sad nece da radi! Probao sam da ga stavim i na punjac, USB i ne reaguje! Samo se pojavi ono kad se ukljucuje Benq-SIEMENS i tako bleji vec sat vremena! Ima li neko neko resenje sem da idem u servis ( i koliko bi to kostalo u servisu!?)!? Ako neko moze da mi pomogne nek odgovori sto pre! :shock: :o :blinky:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

LittlePrince, Osim ako nisi mislio na SIM karticu? Zaista onda brise stare pozive ali nisam siguran sta radi ako je fajl neispravan.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

tomas.hokenberi, Mislio sam na SIM, meni se jednom prilikom zabagovao ali kada sam izbacio iz njega SIM karticu i ubacio drugu proradio. Softver je programiran da pri ubacivanju nove kartice brise listu poziva a bag je upravo nemogucnos da se izbrisu pozivi i onda dolazi do blokiranja, resetovanja...

Dizzy_Reed, Jeedan fles sve to resava, moja preporuka da ubacis Vodafon 58 softver imas ovde u ovoj temi uputstvo, nije tesko a i ako odes u servis nije skupo.

dramil
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 04. Mar 2008. 18:10
Lokacija: Novo Milosevo

molba, potrebna baterija za EF81

Post od dramil »

Ja se izvinjavam svima ali sam zaboravio da napisem model telefona , znaci imam simens-benq EF81 i za njega mi treba baterija. Hvala Vam unaped. Dragan

murinjo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 05. Mar 2008. 16:09

Post od murinjo »

Eh, imam EF81 nekih sedam - osam mjeseci i pomalo me zezucka - prijavljuje propustene pozive ali kad zelim da vidim broj prijavljuje "list is empty" pa onda nekad (vrlo cesto) ne prima MMS-ove i tad ne mozes pokrenuti niti jedan od MM (ni slike, ni zvucne datoteke, ni video zapise...). Cujem da je moguce da se negdje zakacio virus ili ovaj softver ne valja.. Da napomenem, nisam neki strucnjak, molim pomoc...

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Koliko ja znam nema virusa za taj tip telefona a da je EF81 poznat po tome da mu je softver ocajan znaju i pticice, za tbe isto kao i za Dizzy_Reed-a fles sve resava.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

dramil, Ako si u BGD video sam bateriju u jednoj od prodavnica mobilnih u TC Piramida na Novom Beogradu. Ne secam se imena prodavnice - prodavnica gleda na tramvajske sine.

Alternativa je eBay.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Sone
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 23. Mar 2008. 23:07

Post od Sone »

Imam jedan veliki problem nece da mi izbrise pesme iz telefona i nesto mi stalno baguje. Mene zanima koja se verzija softvera najbolje pokazala i gde mogu da ga skinem ili u koji servis da odnesem da mi ubace nov softver u Zemunu ili negde u Beogradu, posto sam nosio u nekoliko servisa ili nemaju ili imaju samo fabricki?

Odgovori