BenQ-Siemens EF81

Odgovori
tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Vranje, Emotikone ces videti kada ti neko posalje poruku i ukuca "smajlije" npr ": - )" (ovde je razdvojeno da se na forumu ne prikaze :-) umesto znakova). Posalji sam sebi SMS u kome ces otkucati karaktere za smajlije (npr : - ) - bez razmaka izmedju naravno)

Sto se tice opere mini trebalo je da na sajtu

http://www.operamini.com/download/pc/

nadjes verziju za Benq-Siemens EF81 i skines odgovarajuce opera-mini-advanced.jad i opera-mini-advanced.jar fajlove i da ih instaliras.

Niko ti nije prethodno odgovorio verovatno zato sto smo svi pretpostavili da sledece:

(1) Da si zaista potrazio operu mini na internetu (google is your friend) i
(2) da si skinuo instalacione fajlove
(3) da znas proceduru za instalaciju.

U svojim porukama nisi dao kljucnu informaciju :angry: : da uopste nisi potrazio i nasao instalacione (jar i jad) fajlove. Da si to napisao neko bi ti odmah rekao sta da radis. Ovako smo stekli utisak da imas neki problem sa instalacijom.

Nemoj sad da se naljutis ali da li ti uopste znas kako se instaliraju java aplikacije sa PC-a na EF81 pomocu JMI i BMC ?

O tome je dosta pisano kako ovde na forumu tako i na benchmark forumu.

Vranje
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Pon, 03. Dec 2007. 22:48

Post od Vranje »

Jok brate nemam pojma i nema ljutis budala je onaj ko zna da ne zna a nece da pita,a pametan zna da nezna i zato pita,samo ti objasni ako mozes i imas vremena,POZZ :uhuh: :uhuh:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Vranje, Procedura je prilicno jednostavna (Opisacu proceduru za BMC):

(1) Povezes mobilni i PC pomocu DCA-110 kabla (nije moguce instalirati pomocu bluetootha bez trikova)

(2) Pokrenes Brew Mobile Commander i povezes se u BREW modu.


(3) Na levoj strani imas stablo direktorijuma na PC-u. Tu pronadjes jar i jad fajlove koje si skinuo sa neta.

(4) Desni klik na jar fajl i opcija Install.

(5) Ako je fajl ispravan BMC ce prebaciti fajl na telefon i traziti da ga restartuje.

(6) Posle restarta fajl ce se pojaviti medju aplikacijama ili igrama zavisno od toga sta si izabrao.

Nece bas svi java programi uspesno da se instaliraju. Kod nekih pomaze da u BMC-u trazis da ti on ponovo napravi jad fajl. Ako ni to ne pomogne taj program ili igra najverovatnije nisu kompatibilni sa EF81.

axwell
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Čet, 20. Dec 2007. 23:15

Post od axwell »

@tomas.hokenberi, naravno....menjao sam gomilu stvarcia, pocevsi od ikonica, ikona fajlova, onih sitnih slicica za prikas signala i baterije...itd...i sve sasvim lepo fukncionise :D (naravno za svaki slucaj uraditi backup ukoliko se dodaci ne svide)
ma obozavam ovaj telefon zato sto ga namestim i podesim bas onako kako zelim, prakricno da ne postoji nijedan softverski segment telefona koji ne mozes prepraviti po svojoj volji :D

insense
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 10. Avg 2007. 07:50

Post od insense »

Da li je moguce na ovom telefonu promeniti sistemski font ili velicinu slova u temama (u glavnoj liniji na dnu ekrana)?

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Post od dejan87dex »

Mislim da font je nemoguce promeniti,i ja to zameram owom fonu,style font je ok u Siemens fazonu,al je zato welicina ogromna,da su slowa i brojewi bar za 30 posto manji bilo bi extra.
Kakaw-Takaw ipak je ok!
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

McLovin
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 17. Dec 2007. 21:12
Lokacija: NS

Post od McLovin »

E da li neko zna kako da obrisem Conection profile koji je fabricki u telefonu? Probao sam da ga nadjem preko BitPim-a, ali ga nigde ne vidim. Nece da mi radi 3G, pa pretpostavljam da je zbog toga. Inace, nasao sam internet profile i njih sam obrisao.

P.S. Jel ima neko(axwell) link za ikonice signala i baterije?

P.P.S. nema veze za ikonice, nasao sam

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

McLovin, Pa kada odes na "Connectivity->Connect.profiles" i izaberes "Options" za profil koji zelis da obrises nemas stavku "Delete" ?

Nije mi jasno zasto to pokusavas BitPimom?

axwell
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Čet, 20. Dec 2007. 23:15

Post od axwell »

@McLovin

evo koje ja koristim http://rapidshare.com/files/82696478/si ... l.rar.html

inace skidao sam ih sa ruskog foruma koji je vec pominjan ovde i tomas.hokenberi je vise puta ostavio link


za interni ektran menjas ovaj fajl brew-mod \ qwidgets \ res \ common \ qwidgets_res.bar

za eksterni brew-mod \ qwidgets \ res \ common \ qwidgets_res_ext.bar

McLovin
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 17. Dec 2007. 21:12
Lokacija: NS

Post od McLovin »

Ok hvala axwell! Hokenberi, nemam opciju brisanje, nisam toliko lud :) .
Jeste vi menjali firmware? Mislim, da li to ima neke prednosti? Meni radi sasvim dobro 48 pa ne znam da li da ga menjam ili ostavim. Jos nesto, gde mogu da nabavim neki konverter za video fajlove, probao sam sa nokijinim ali ne prepoznaje fajl iako je isto 3gp ili mp4

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

McLovin, Kako nemas opcije za brisanje? A koje ti opcije nudi? Nemas samo na "fabrickim" il nemas nigde?

Trebalo bi da imas opcije "View", "Edit", "Rename" i "Delete".

Sto se tice video konvertora - potrazi ImToo 3GP Video konverter.

axwell
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Čet, 20. Dec 2007. 23:15

Post od axwell »

i meni je prvo bila 48mica, koja je solidno radila..neko vreme sam se premisljao da li da flesujem fon i resio! ruska 58mica odlicna! iskreno, isplatilo se, telefon je brzi i ima neka poboljsanja...sada je fon odlican ! moj savet da pre flasha obavezno uradis backup... iako meni nije trebao jel je sve proslo savrseno dobro

McLovin
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 17. Dec 2007. 21:12
Lokacija: NS

Post od McLovin »

Nema. Ima samo View kod ovih fabrickih: A1 i live, a kod onih koje ja napravim imam sve. Mozda ako ga flesujem bude normalno.
Kako da uradim backup, jel samo da sve negde prekopiram?

relikt
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 16. Jan 2008. 04:59

Post od relikt »

Cao svima. Imam EF81 od jula prosle godine.
Interesuje me da li ste imali neki problem sa ekranom?
Meni ponekad gubi postojanost boje. Kada ga lupnem po ledjima postojanost boje se vrati. Interesuje me da li sam jedini i da li je u pitanju neki jednostavan kvar jer bih zeleo da ga otklonim.

Sashko69
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pet, 24. Feb 2006. 17:14
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Post od Sashko69 »

relikt
Ovo najvise lici na problem sa flet kablom, u principu jedino sto moze da se uredi je zamena novim u nekom boljem servisu.

Izmenio:gameforce:Zabranjeno citiranje celih poruka! Naročito onih iznad tvoje
Long Live Ferguson!

GmF
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 22. Jan 2008. 09:41

Post od GmF »

Hteo bih da fleshujem telefon ali NV Edit nece da mi prepozna fon tj. ne mogu da napravim backup NV Items-a, Mobile Phone Manager i Brew Mobile Commander prepoznaju fon bez problema. Vidim da je neko vec imao isti problem ali mu niko nije odgovorio. Odaberem COM port na kojem je fon i ispise can't connect!

kushja
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 17:02

Post od kushja »

trebam pomoc to jeste dali postoji neka šifra za resetovanje komletnog softvera kod beng simensa ef81 kao sto ima za samsung i druge tel
ako je neko u moghucnoisti bio bih vam zahvalan jer telefon brljavi a neko mu je promjenio sifru za master reset

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

kushja, master reset ne resetuje softver vec samo postavlja parametre na podrazumevane vrednosti (default). Ako nisi menjao phonecode je 0000.

GmF, Da li si instalirao QPST i QXDM?
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

GmF
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 22. Jan 2008. 09:41

Post od GmF »

Jesam, instalirao sam i QPST i QXDM. Ni QPST ne prepoznaje telefon, prikazuje samo COM1 i COM2 a ako manuelno unesom COM4 na kojem mi je telefon ni onda ga ne vidi.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

GmF, Pokreni QPST Configuration pa idi na tab Ports pa dodaj onaj COM port na kome ti je Benq-Siemens Diagnostic Interface (proveri u windows device manageru pod Ports Com & Lpt posto povezes telefon usb kablom sa pc-om).

Proveri takodje da neki drugi uredjaj (najcesce su krivci bluetooth adapteri) ne deli isti COM port. Ako jos neki uredjaj koristi isti port, cak i ako nije aktivan, onemogucice funkcionisanje QPST.

Odgovori