Palm

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Palm

Post od madness99 »

ovako razmisljam da kupim na ebay polovan PalmOne Treo 600 ili 650 , sad ono sto me interesuje jel moze to da se koristi kod nas,mislim posto pise da je sa Verizon-a
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Ako je sa Verizon onda nemoze jer je u pitanju CDMa mreza,znachi potpuno drugi standard i nema slot za SIM karticu.Da bi se mogao koristiti u Srbiji,telefon mora biti GSM unlocked.Bolje da zaobidjesh e-bay jer se mnogo shunda i shkarta prodaje tamo kad je ta aparat u pitanju.Znam jer sam ja gledao tamo,pre nego shto sam se odluchio da kupim lepo u radnji i sa garancijom.I nemoj razmishljati o treo600 uopshte jer je razlika nebo i zemlja!na 600 je ogroman ekran a jadna rezolucija tako da slika izgleda loshe,a i kamera je daleko losha,baterija nije zamenjiva,morash ceo fon da rasklopish da bi je izvadio,a takodje aparat ne podrzava Mp3 po defaultu,vec mrash da jurish programe,koji se najchesce placaju.Pogledaj u odeljku OSTALI PROIZVODJACHI ovde na forumu,ja sam dao kratak opis svog Treo 650 aparata,pa ce ti to mozda pomoci da odluchish.

Znachi ako je ebay u pitanju,samo ukoliko je fon GSM UNLOCKED ili CINGULAR,BUT UNLOCKED,ali ipak imaj u vidu da garancije nema,a da mnogo amera prodaje krpljene i prepakivane Treo fonove.

Pozdrav :wink:

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

odlican ti je review al kako izgleda ja cu ovaj fon dobiti Palm 600 za 20$ sa postrainom :( ,sad pitanje jel ga ja mogu koristiti bez kartice posto bi valjda trebalo da moze?a palm 650 jel se meni cini il moze da se koristi za bezicni net tj wirels
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

pazi,kao shto sam vec napisao:ako je sa Verizon mreze,NE MOZE DA RADI U SRBIJI.

prost razlog za ovo je sto je Verizon CDMA mreza,a u Srbiji postoje samo GSM mreze,koje funkcionishu na potpuno drugom standardu i drugachijim frekvencijama.I kao shto rekoh,CDMA mreze,ne koriste sim kartice,vec aparati imaju ugradjen chip,koji se kodira na odredjen broj telefona,te stoga vecina fonova skinutih sa jedne CDMA mreze nemogu da rade ni na jednoj drugoj mrezi.

CDMA mreze postoje samo u USA,Japanu i nekoliko zemalja Juzne Amerike...tojest postoji i ovde kod mene u Izraelu jedna mreza i sr... je.CDMa aparati obichno imaju slabiji signal i chesce gube mrezunnekako su skroz nepouzdani,barem je to bio moj utisak dok sam bio kod CDMA operatera,zato sam ga i batalio.Elem,ako platish tih 20$,praktichno si ih bacio,jer cesh dobiti igrachku koju cesh moci (mozda) samo da ukljuchish i da se shetkash po menijima,nishta vishe od toga,nikako necesh moci da koristish kao telefon....

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

araphel, pa dobro ali covek ce moci da koristi pda, mislim programi mp3 i ostalo...pa nije ni to lose za 20$. 8)
5130+Koss the plug....

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

pazi to je isto pitanje.Ja sam tako jednom experimenta radi doneo u BG neki LG telefon koji je na CDMA,davno to beshe,josh sam bio mlad i neiskusan i mislio sam da tu moze nesto da se zbudzi pa da postane GSM :lol:

Uglavnom,poenta je da se taj telefon palio,registrovao da nema mreze i odmah automatski gasio....neznam zashto ali tako je bilo svaki put...zbog toga sam pomislio da mozda nece cak ni moci da ga koristi kao pda.Imam recimo ovde negde u fijoci josh jedan CDMA fon koji je iskljuchen iz mreze,i kad ga upalish on samo kaze:network not present,shut down? i to je sve.mozesh da ga ugasish ili da gledash tu porukicu dok se ne potroshi baterija...na osnovu tih iskustava sam predpostavio.

a shto se tiche samog aparata,najvishe me zivcira chinjenica da je ekran velicine 5x5cm a rezolucija mu je 160x 160!!! :blinky: znachi jako mu loshe izgleda slika na ekranu,plus nema BT i nema mogucnost reprodukcije mp3 ili wav fajlova bez dodatnih programa......ma bolji je 650 x puta!

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

araphel, slazem se i madness99, 20$?? meni to mirise na neku prevaru ili je uredjaj 100% neispravan :disgust:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Zaobidji to u sirokom luku, araphel, je dovoljno objasnio... :wink:
A ni meni se ta cifra od $20 nikako ne svidja,pa makar bila i za polovan telefon.Sto bi reko nas narod: "Nije zlato sve sto sja" :wink:
A sto se kupovine na eBay-u tice,pazari kod onih koji vec imaju online prodavnice i gledaj da "positive feedback" bude uvek u najvecem mogucem broju. :wink:

Odgovori