Palm Pre

nemanjabrat
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 160
Pridružio se: Ned, 09. Nov 2008. 18:03
:: Note 3 N9005
:: Note Tab N8000

Post od nemanjabrat »

Ako nije problem,neko ko dugo koristi Palm Pre neka napise kako se moze doci do besplatnih aplikacija (ne mislim na igrice,njih je lako naci preko googlanja) nego na programe i patch-eve imam problema sa tim.Posto u nasoj zemlji ne radi app market instalirao sam preware tu su neke aplikacije free a ima i onih koje kostaju.Sve u svemu i kad nadjem na preware-u neku aplikacuju on me ridirektije na app market (koji ne radi).Da li postoji jos neka mogucnost skidanja svih raspolozivih aplikacija sa app marketa za dz?
10 Factory 10 Symbian 10 Chinese 1 Linux 10 Windows

nucleuswizard
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Čet, 07. Apr 2011. 11:05

Post od nucleuswizard »

Ajde da ne otvaram novu temu ... Da li neko zna kako da se podesi palm pre da bih imao mms i gprs na mts-u?

Uspeo sam,samo sam promenio datebase i uplodovao u telefon i sada se pojavljuje 3g ikonica.... Pozdrav

Stefke_W_
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 20:33

Post od Stefke_W_ »

kupio sam ovaj telefon danas.... e sad ne znam kako da podesim internet... tj gprs... jer nemam wifi svudje :) hvala puno ;)
Nokia n73 music + 1gb 'n' Nokia 2310 : ))

Tacty
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 353
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 15:37

Post od Tacty »

pratim onako sa strane web os, i voleo bih da mi neko ko je korisnik razjasni neke stvari. koliko sam shvatio, korišćenje web os telefona nije baš tako jednostavno u svim zemljama. postoji neki preware, šta je to zapravo? onda čitajući forume nailazim na termine poput web os doctor, koji je takođe neophodan za korišćenje, šta je sad to? onda neko skreće pažnju da se telefoni zaključaju nakon update-a, to me je tek zbunilo?

sve u svemu, meni bar ovo zvuči kao teško smaranje, i nekako se ne čudim što se sporo probija web os ( ili skoro pa nikako), ali ipak bilo bi dobro da nam neko ko je direktni korisnik malo razjasni neke stvari...

pmilovan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 24. Avg 2011. 13:55

Post od pmilovan »

Ja imam Palm Pixi Plus pa isto zanima. I ovi nedostaci u vidu gprs i mms i povratnih poruka o racunu. Ako neko moze malo detaljnije za nas laike da pojasni. Pozdrav svima. I hvala.

Mija96
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 26. Avg 2011. 01:04
Lokacija: Beograd

Post od Mija96 »

Hmmm..Ne da ništa ne razumem,nego.. :? jednostavno nisam uopšte u to upućena nažalost.. :S Da li bi neko mogao malo da mi objasni par osnovnih stvari za korišćenje ovog telefona?Deluje previše komplikovano. :uhuh: Unapred fala :)

pmilovan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 24. Avg 2011. 13:55

Post od pmilovan »

Ima par sajtova koji imaju Manual ali glavni problem je upravo podesavanje gprs i mms kao i dobijanje povratne informacije o potrosenom racunu. Barem je tako kod mts. Ako nekog nesto posebno zanima neka se javi. Ja sam jos u fazi glavnog problema.

nemanjabrat
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 160
Pridružio se: Ned, 09. Nov 2008. 18:03
:: Note 3 N9005
:: Note Tab N8000

Post od nemanjabrat »

Kada se ode na mobilnom svetu na specifikaciju za palm pre,neki lik (pre_manijak) je ostavio komentar da je namestio mape za Srbiju sto se tice gps-a.Ako nije problem neka napise neko ko zna gde se mogu naci mape.
10 Factory 10 Symbian 10 Chinese 1 Linux 10 Windows

pmilovan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 24. Avg 2011. 13:55

Post od pmilovan »

Zahvuljujuci nasem drugu sa drugog foruma resio sam problem,a u vezi dopijanja GPRS i MMS na Palm Pixi Plus mobilnom. Jedino sto nisam uspeo da dobijem kontrolu racuna preko onih kodova. Napominjem da jeovo povezano sa MTS mrezom. Za druge bi trebalo da radi samo da se ubace parametri koji imaju ovde na forumu. Pozdrav svima i hvala.

Ibrahim Gueye
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Pon, 08. Okt 2007. 06:10

Post od Ibrahim Gueye »

Posto mi je Palm Pixi Plus u najuzem izbogu za novi telefon, zamolio bih vlasnike (vidim da ih ima) da ostave ukratko neke crte, pozitivne i negativne, i naravno to za podesavanja gprs i mms na mts mrezi. Hvala
Galaxy Spica Eclair + Sennheiser MX 560

pmilovan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 24. Avg 2011. 13:55

Post od pmilovan »

Dobar fon ali imaju cake za njega, sve sam provalio osim provere racuna kad se salje onaj kod. Kostalo je para i vremena. Za razliku od ostalih,on ima gps i wifi. Pozz.

limoonche
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 27. Feb 2010. 16:51

Post od limoonche »

Za sve koji imaju palm pre ili pixi plus, link kako da izmenite carrier network settings fajl u telefonu da bi gprs proradio... potrebno je da imate internalz instaliran na palm-u mada nije neophodno, Web OS Quick install i SQLite manager instaliran kao add on u mozilla firefoxu... Pazljivo citajte sve sto se tice problema i resenja za gprs i mms se tu nalaze.

http://www.webos-internals.org/wiki/How ... a_problems

podesavanja za sve tri mreze

http://www.elitesecurity.org/t26639-0#446957

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Post od Adams »

Imam opciju da za prilicno male pare (90e) uzmem Palm Pre odlicno ocuvan a pre sam bas mislio da kupim neki uredjaj sa WebOsom. E sad, posto ga je vlasnik koristio samo za poruke i pozive nije mogao da mi kaze da li funkcionise 3g i EDGE konekcija pa me interesuje da li su ova podesavanja ispravna i da li dobro funckionisu posto mi je internet veoma bitan svakodnevno a imam besplatne mb preko paketa.....?
Nokia Lumia 1520

hari90
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 30. Nov 2011. 19:25
Lokacija: Novi Sad

Post od hari90 »

Pozdrav! Korisnik sam Hp (Palm) Pre 3 oko 7 dana, i za sada samo reci hvale imam za ovaj model, touch screen je dosta osetljiv i jako dobar odziv, telefon je jako brz a to se i ocekivalo od njega posto ima procesor 1.4ghz i 512mb rama, dosta je cvrst i kvalitetne izrade, zadnji deo mu je gumiran tako da tu nema grebanja i ostecenja, video snimak je HD ready ( 720p ), snimci su odlicni na ovom telefonu, lepo snima i zvukove pri snimanju, ima 2 mikrofona sto omogucava cist zvuk, slike su dosta dobre, nesto bolje nego na nokiji n95 a blic je fenomenalan, kao da je sa foto aparata, ima interne 8gb memorije i nema slot za memorisku karticu, za mene je to dovoljno . Jedna od retkih mana je sto ne mogu slati slike i muziku preko bluetootha, sto me je veoma zacudilo, cackao sam telefon dosta al to jos ne mogu da provalim, dok kontakte iz imenika mogu slati bez problema . Baterija je ok, mada mogli su malo jacu bateriju da ubace u njega, tipa 1500mha, 2 - 2.5 dana uz normalno koriscenje moze izdrzati ( 10-15sms, 5min razogovora, 30min interneta ) Ako jos nekog nesto zanima tu sam i odgovoricu na sva pitanja ! ;)

nemanjabrat
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 160
Pridružio se: Ned, 09. Nov 2008. 18:03
:: Note 3 N9005
:: Note Tab N8000

Post od nemanjabrat »

hari90 aj samo napisi ako mozes gde si nabavio HP Pre 3 posto ga kod nas maltene nema,a bas sam zainteresovan za taj model?Dugo koristim prvi Palm Pre.
10 Factory 10 Symbian 10 Chinese 1 Linux 10 Windows

hari90
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 30. Nov 2011. 19:25
Lokacija: Novi Sad

Post od hari90 »

Telefone sam uzeo u Nemackoj, u Saturnu ( jedan za mene , jedan za caleta ) http://www.saturn.de/ Ni je nisam video da neko prodaje taj telefon na oglasima ili bilo gde, sigurno ima negde ako se potrudis, mada tesko posto se vise ne proizvode, propala HP ta grana telefonije .

nemanjabrat
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 160
Pridružio se: Ned, 09. Nov 2008. 18:03
:: Note 3 N9005
:: Note Tab N8000

Post od nemanjabrat »

Ok,hvala za informaciju.Ali nema sanse da se nadju kod nas bas sam trazio.Javi mi ako budes zeleo da prodas :roll: zainteresovan sam :wink:
10 Factory 10 Symbian 10 Chinese 1 Linux 10 Windows

DoRche
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 18. Dec 2011. 21:47

Post od DoRche »

Kupila sam Palm Pixi Plus pre dve nedelje, ubacila sam sim karticu (mts) i odmah su radili pozivi i sms poruke. Sad kad sam našla vremena da namestim i internet, i Palm Profile, uradila sam Full Erase na telefonu, uključila ga, unela sve podatke i naravno kod Internet APN neće ništa da mi prihvati, čak ne mogu ni da isključim mobilni, moram da vadim bateriju! Help!

nemanjabrat
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 160
Pridružio se: Ned, 09. Nov 2008. 18:03
:: Note 3 N9005
:: Note Tab N8000

Post od nemanjabrat »

Imao sam isti problem samo na Palm Pre i cackao sam i cackao,na kraju sam se toliko smorio i odneo ga u servis,lik mi je namestio sve za 30e.Posto sam tu ispao magarac posle 6 meseci (do tada sam promeni telefon) sam izvalio da na internetu (youtube) ima korak po korak kako da se premosti tj. zaobidje ovaj deo podesavanja.
Fora je u tome sto Palm u svojoj bazi podataka nema nase operatere i njihova podesavanja,tako da kada ih ti ukucas on ne reaguje.A postoji fora ja mislim da se jedan sistemski fajl (zaboravio sam kako se zove) iz Palma prebaci na komp i otvori u note padu i onda mu se rucno ukucavaju podaci za nase operatere apn pass itd.Onda nas prepoznaje.


Za video tutorial na youtube kucaj how to bypass activation palm pre i klikni na prvi video (mislim da nije bitno sto imas Palm Pixi Plus jer je isti operativni sistem).
Valda sam pomogao 8)
10 Factory 10 Symbian 10 Chinese 1 Linux 10 Windows

pmilovan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 24. Avg 2011. 13:55

Post od pmilovan »

Sa ovim korakom moze samo da se poziva,prima poziv i sms. Ostalo nista. I ja sam tako prvi put platio pa slucajno obrisao i posle bio uporan dok sve nisam namestio,osim kod za proveru racuna. Kostalo je i para i zivaca. Sve to sam podesio da napomenem na 064 mrezi. Postoji mogucnost i za ostale mreze samo sto to nisam probao. Posedujem software i za ostale mreze samo treba probati.

Odgovori