Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Sale_M »

Jesu resili gde ce nabavljati senzore za kamere
?
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Him »


Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Apolo »

Шта ти је интерес, ипак су велике паре у питању.

https://www.gizchina.com/2020/10/27/sam ... ve-huawei/
Festina lente.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Apolo »

Шта год ово значило. Доста најава новог ОС али јако мало детаља.

https://m.gsmarena.com/emui11_huawei_tr ... -45982.php
Festina lente.

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Him »

Evo malo i popustanja mera. Obzirom da je korona preuzela sve u svoje ruke, ekonomija vristi, ipak su novci bitni i moglo se ocekivati.

https://www.benchmark.rs/vesti/sad_dozv ... a_5g-85788

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Evindzer »

↑ Čuo sam negde da je Kina uplatila SAD-u neke grdne pare, možda je na pomolu neka vrsta dogovora.
Što se mene tiče, ja bih bio tvrdoglav i zabranio prodaju (ne i proizvodnju!) svakog američkog proizvoda na teritoriji Kine. Naravno, to bi imalo ogromne posledice po obe strane, ali boli me patka, ako propadam ja, da propadne i dušmanin. 😅😅😅😅

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Him »

Nemam pojma, za novce nisam cuo kolaju razne price, te su ovo te ono odobrili, te jesu odobrili ali ne u potpunosti, i tome slicno. Sve u svemu videcemo. Samo me brine ovo sa Harmony OS ako nam nametnu prelazak sta ce biti sa aplikacijama koje jednostavno moram da imam na telefonu. I ako neko zna da mi objasni razliku izmedju Androida i Harmony OS bilo bi lepo.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Evindzer »

↑ Ja mislim da tu razliku još uvek ne znaju ni u Huaveiju. 🤣🤣😅
Odavno je bilo priče da će sve (ili skoro sve) androidske aplikacije raditi i na Harmoniji, ako do nje ikad dođe. 😷😅

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Apolo »

Evindzer napisao:
Pet, 30. Okt 2020. 20:46
↑ Čuo sam negde da je Kina uplatila SAD-u neke grdne pare, možda je na pomolu neka vrsta dogovora.
Što se mene tiče, ja bih bio tvrdoglav i zabranio prodaju (ne i proizvodnju!) svakog američkog proizvoda na teritoriji Kine. Naravno, to bi imalo ogromne posledice po obe strane, ali boli me patka, ako propadam ja, da propadne i dušmanin. 😅😅😅😅
Кина финансира амерички јавни дуг, има највеће девизне резерве на свету, неминовно у врло блиској будућности постаје економија број 1 (што се знало још пре 10 година), тако да је логично овакво хазардерско понашање амера који одавно већ пуцају по шавовима. Оно што нису узели у обзир једном када кинези нађу алтернативу, нема више враћања на старо и онда су перманентно изгубили високо профитабилног партнера, а штавише можда и добију конкуренцију у самом том делу око продаје компоненти. Али све у свему време ће показати.

Што се Хармонија тиче мислим да је то и даље недовршена прича, доста којекаквих најава на основу којих се апсолутно ништа не може закључити. Што кажеш ни они сами нису сигурни да ли су и шта направили.
Festina lente.

Dario90
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2016. 16:01
:: Microsoft Lumia 550
:: Huawei P Smart 2021

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Dario90 »

Samo malo logike, Amerika upravlja svetom i bice kako oni kazu, ko ne bude poslusan slede radikalni potezi, Huawei mozda nece ugasiti, ali ce biti nebitan skroz, sem ako oni ne budu njime upravljali, kao sa Samsungom. Msm jednostavna stvar, kao Vucic sto nece dozvoliti da Partizan bude bolji od Zvezde dok se on pita, samo sto on upravlja i jednim i drugim klubom, pa ne mora bas toliko prljavo da igra...i da, VCC PDR. :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od miodrage »

Ja sam cuo da postoji vec neki "bridge" izmedju HMS i GMS, gde je moguce sve sa Google Play Store instalirati na Huawei bez GMS. Zna neko nesto o ovome? Kolega jedan se namerio da uzme P40Pro, i kaze da je cuo ovu vest, a ja ne znam da je potvrdim.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od yocasylver »

Postoje prodavnice gde sve ima kao na GPS. Detaljnije imaš na temi P40Pro

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Him »

miodrage napisao:
Sub, 31. Okt 2020. 09:30
Ja sam cuo da postoji vec neki "bridge" izmedju HMS i GMS, gde je moguce sve sa Google Play Store instalirati na Huawei bez GMS. Zna neko nesto o ovome? Kolega jedan se namerio da uzme P40Pro, i kaze da je cuo ovu vest, a ja ne znam da je potvrdim.
Ne, ne moze. Jednostavno mnogo ali mnogo aplikacija zavise od samog GMS. Provereno iz prve ruke. Ako je ovisan o Google play neka ne uzima Huawei.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od yocasylver »

Koje su te mnoge aplikacije koje mnogo zavise pa nece da rade? Ja bas nesto ne vidim da sam uskraćen. Jedino čega sam se pribojavao je Gmail. On savršeno radi sa fabričkom aplikacijom

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Evindzer »

Joco, ti, beše, imaš YT kanal? Daj neke video utiske o svojim havajcima, neko poređenje sistema, kamera... 🙃
Što se tiče HMS protiv GMS, neki jutjubac je bio instalirao neku igricu sa HMS, ali nije mogla da radi jer je, valjda, zavisna od GMS - jbm li ga, nisam mnogo obraćao pažnju, samo dve igre imam, a i to samo na Nokiji 9 - ova dva u kojima su mi SIm-ovi su bez igara. Ali, eto, i to je primer kako nešto što se može instalirati sa HMS-a ne mora obavezno i da radi, na žalost. 😷
iGuru, čim tvoj poznanik nije upućen detaljnije u tu tematiku,računam da nije vičan čačkanju po telefonu i zato nezahvalno mu je preporučiti havajca, da te ne bi posle prozivao kako je na tvoju reč kupio nešto što mu je odgovara.

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Him »

yocasylver napisao:
Sub, 31. Okt 2020. 17:34
Koje su te mnoge aplikacije koje mnogo zavise pa nece da rade? Ja bas nesto ne vidim da sam uskraćen. Jedino čega sam se pribojavao je Gmail. On savršeno radi sa fabričkom aplikacijom
Mislio sam iskljucivo na Google aplikacije kada sam ovo napisao. Rade, pojave se resenja za istaliranje istih, neke rade delimicno, neke bankarske aplikacije ne rade ako nema GMS, ali ako je neko ovisan o GMS ne bih preporucio kupovinu P40 serije. Jednostavno nije to to.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od yocasylver »

Vidi se da be koristiš tu seriju. Ne bih sad da potencira, ko želi neka kupi ko ne želi ima još proizvođača i modela. Za Poštansku štedionicu radi bez problema. Lično sam imao problem sa Bus Plus, kaže da neće bez googla. Posle desetak dana vidim radi. Tako da, samo je pitanje dana.
Sve ostalo je subjektivni doživljaj, zato ne sudi o nečemu što nisi probao

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od miodrage »

Ne, daleko od toga da ga ja savetujem da uzima P40 ili bilo koji Android uredjaj... Pa toliko me valjda svi poznajete, ja sam mu savetovao iPhone naravno, ali on bi nesto sto ima ultra jaku kameru, a sve su to neke trange frange nabavke, jer ima nekog lika koji mu podosta spusta cene. Njemu je sin rekao da ima tako nesto, a on se klinac bavi takvim stvarima, i verujem da zna, ali ja rekoh da proverim ovde tu informaciju...
Tamna posla ja nekome da savetujem Android, Steva bi se u grobu prevrnuo....
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od Apolo »

Што се тиче камере и Андроид искуства, Хуавеј је најбоља препорука. Као неко ко је користио Хуавеј могу ово да потврдим пошто ми је то најбољи телефон који сам имао. Код куповине и коришћења Хуавеј треба се мало информисати и проверити како ради са онима који га заиста користе, јер видим да су неки и даље у фазону како нема банкарских апликација, а оне су већ одавно ту, почевши од Интезе, Рајфа па до осталих. Е сад коме се шта свиђа, нико никог не тера да купи нешто. Овде смо да дамо савете и помогнемо.
Festina lente.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Amerika zabranila americkim firmama saradnju sa Huawei

Post od yocasylver »

Evindzer napisao:
Sub, 31. Okt 2020. 19:46
Joco, ti, beše, imaš YT kanal? Daj neke video utiske o svojim havajcima, neko poređenje sistema, kamera... 🙃
Što se tiče HMS protiv GMS, neki jutjubac je bio instalirao neku igricu sa HMS, ali nije mogla da radi jer je, valjda, zavisna od GMS - jbm li ga, nisam mnogo obraćao pažnju, samo dve igre imam, a i to samo na Nokiji 9 - ova dva u kojima su mi SIm-ovi su bez igara. Ali, eto, i to je primer kako nešto što se može instalirati sa HMS-a ne mora obavezno i da radi, na žalost. 😷
iGuru, čim tvoj poznanik nije upućen detaljnije u tu tematiku,računam da nije vičan čačkanju po telefonu i zato nezahvalno mu je preporučiti havajca, da te ne bi posle prozivao kako je na tvoju reč kupio nešto što mu je odgovara.
Nisam toliko strucan za kamere bi bi bilo bez veze da radim analize. Vidim da dosta njih normalno prebacuje slike u komp zbog boljeg pregleda.
Ja ovde mogu da najavom novi klip za gimbal. Bicu prvi na srpskom koji ga je predstavio. Na žalost, stoji kutija ne otvorena 3 sedmice. Nikako da nadjem vreme. Nemam pojma odakle mi strpljenje da gledam ne otvorenu kutiju. Verovatno iskustvo stečeno godinama mi ne dozvoljava :D
Lepo bi bilo da napišeš koja je igrica, čisto da probam. I ako nije radila sada već možda radi.

Odgovori