HUAWEI Y series (y6 2018 i y7 prime 2018)

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
neshtry
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 01:07

HUAWEI Y series (y6 2018 i y7 prime 2018)

Post od neshtry »

Držim da će biti best buy telefoni a pošto nisam našao temu,pomislih da je potrebna.
Evo ima 3 dana da sam vlasnik Y6 2018,rekoh dižu toliku halabuku oko HUAWEI brenda pa ajd da uzmem da vidim taj EMUI.
Svi flegšipovi će da rade super,ali ajd da uzmem neki za široke narodne mase,tu hardver nije najjači,tu se treba dokazati....
I bih u pravu:
"Neke nezahtevne operacije će raditi korektno, ali već u nekima od njih možete doživeti neočekivano dugu obradu, seckanje animacije ili generalno ne baš naročito tečan i gladak rad telefona. Sigurno deo toga ide i na račun nejakog hardvera, naše mišljenje - pre svega procesora, ali svakako ni prisustvo kompleksnog korisničkog interfejsa ne pomaže. Na testu smo nedavno imali Motorola E5, koji je isto imao 2 GB RAMa, a na njemu je svakodnevno iskustvo u nezahtevnim operacijama bilo odlično, kao da smo imali telefon iz više kategorije. No, on je stizao i sa stok Androidom, kao i osmojezgarnim procesorom istog radnog takta."...
I tako ga vratih u kutiju,čekam da eventualno prepeglaju povremeni stuttering...

Prednosti:

- Dobra izrada i dizajn
- Android 8.0 Oreo
- Dobra vrednost za uložen novac
- Ekran
- Autonomija
- Face Unlock

Nedostaci:

- Noćno snimanje
- Povremeni padovi performansi i nejak hardver
- EMUI 8.0 ima puno opcija i mogućnosti, ali izgleda da jako opterećuje sistem
- Bez skenera otiska prstiju
- Treba više RAM-a

Y6 2018 zaobići i uzeti napr moto e5!

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: HUAWEI Y series (y6 2018 i y7 prime 2018)

Post od sugarcoated_ass »

Ovaj uređaj ima veoma slab čipset tako da se i ne može mnogo očekivati od njega. Sam EMUI mogu reći da radi sasvim ok na P9 lite, Honor 8 lite i P Smart koji i nisu nešto jaki telefoni, ali su osetno jači od ovog. Iskreno, mislim da je bolja kupovina čak i Redmi 5 od ovog. Ne znam koliko si ga platio, ali Redmi 5 3/32 je nešto preko 21.000 u Gigatronu što je sasvim ok.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

neshtry
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 01:07

Re: HUAWEI Y series (y6 2018 i y7 prime 2018)

Post od neshtry »

Potpuno si u pravu!
Interesantno je da je y7 prime sasvim druga priča,y7 je extra
Uzeo sam ga od operatera(vip) za 1 rsd a ima ga u ponudi i kod telenora.
Kontam mnogi će uraditi isto što sam i ja,pa im se neće svideti rezultat.Bolje da prvo pročitaju i pa izaberu nešto drugo kod operatera.
Motorola e5 ima isti čipset ali ima stok android i bolji je izbor za 1rsd na vip neo2,napr
sugarcoated_ass napisao:Ovaj uređaj ima veoma slab čipset tako da se i ne može mnogo očekivati od njega. Sam EMUI mogu reći da radi sasvim ok na P9 lite, Honor 8 lite i P Smart koji i nisu nešto jaki telefoni, ali su osetno jači od ovog. Iskreno, mislim da je bolja kupovina čak i Redmi 5 od ovog. Ne znam koliko si ga platio, ali Redmi 5 3/32 je nešto preko 21.000 u Gigatronu što je sasvim ok.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: HUAWEI Y series (y6 2018 i y7 prime 2018)

Post od sugarcoated_ass »

Ma sve što je za dinar na osnovnoj tarifi treba zaobilaziti. Za kakav takav korektan uređaj se mora izdvojiti za doplatu minimum 100€ dok je sve ispod toga blagi užas za bilo kakvo jače gaženje. Naravno, ima onih i kojima će ovi uređaji odgovarati. Pozivi, poruke, Vajber, koji Fejs i Instagram selfi i to je to. [emoji38]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

neshtry
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 01:07

Re: HUAWEI Y series (y6 2018 i y7 prime 2018)

Post od neshtry »

Slažem se,što je velika većina korisnika.
Ljudi u Srbiji rade 12h dnevno za 25000rsd mesečno....Neki u pelenama!
Jel zna neko neki dobar HUAWEI forum gde objavljuju apdejte?


Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

neshtry
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 01:07

Re: HUAWEI Y series (y6 2018 i y7 prime 2018)

Post od neshtry »

https://youtu.be/bL2FfDxuV_I

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

neshtry
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 01:07

Re: HUAWEI Y series (y6 2018 i y7 prime 2018)

Post od neshtry »

Uskoro stiže apdejt koji bi mogao da poboljša korisničko iskustvo[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201807 ... ced66c.jpg[/img]

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

neshtry
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 01:07

Re: HUAWEI Y series (y6 2018 i y7 prime 2018)

Post od neshtry »

Stigao novi apdejt za y6 2018,kada ga iztestiram,sledi izveštaj[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201808 ... 7a2ee2.jpg[/img]

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Odgovori