Huawei P9 / P9 Plus

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od yocasylver »

Da li ja nemogu da nadjem ili vise nema?Gde su sad podesavanja za aplikacije u donjem delu ekrana koje se aktiviraju kad je zakljucan telefon?Mislim da sad pedometar trazi ukljucen GPS da bi radio a na 6.0 nisam morao da imam ukljucen GPS.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od yocasylver »

Nova animacija kad se prikljuvi punjac,ukrali sa Samsunga samo malo lepse izgleda.
Prva greska koju sam primetio.Crna lista za poruke ne prikazuje poruke primljene u onom odeljku za zabranjene.Radi za pozive ali se poruke ne vide i ako se vidi kod onog koji salje da sam primio.Ili moza postoji neko dodatno podesavanje?

bombarder669
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 31. Jan 2017. 00:30
:: Huawei p9

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od bombarder669 »

Danas sam apdejtovao svoj P9 na Emu 5 i nugat i posle par sati opet mi se javlja ono automatsko smanjivanje brightnessa kada otvorim aplikacije tipa chrome, poruke, kontakte itd. Sada nema onog namestanja smart-performanse kojim sam resavao taj problem ranije. Da li neko zna kako da resim ovu zavrzlamu? :o

ivano
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 60
Pridružio se: Sub, 18. Dec 2004. 14:08

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od ivano »

Setting, Advanced, battery manager i uzmi Power plan: performance, tad ne skida brightness u browseru...

bombarder669
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 31. Jan 2017. 00:30
:: Huawei p9

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od bombarder669 »

To sam mogao na na prethodnom EMU 4, sada kada sam instalirao EMU 5 i nugat te opcije izgleda nema, ne mogu nigde da je nadjem. Ima li ko resenje pomagajte ljudi? :(

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od yocasylver »

Primetio sam da na 6.0 je imalo da se namesti random lock screen sad nema i sad mi trazi da ukljucim i GPS kod lokacije da bi mi radio healt a na 6.0 nije trebalo.
Razmisljam da vratim ponovo na 6.0 i cekam da ispeglaju EMUI 5.0

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od yocasylver »

Moguce li je da je mali broj korisnika P9?Vidim da je ova tema mrtva.
Da je malo osvezi jednim pitanjem.
Da li koristite MX Player na teleonu.Povela se prica oko kodeka i to su resili tako sto se naknadno skinu i ubace u player.Sve sam iz uputstva uradio i nece,probao i vise vertija programa i nista.Da nije mozda u pitanju podrska za procesor?

vlaja
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2017. 08:11
:: Huawei P9

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od vlaja »

Pre par dana sam postao vlasnik Huawei P9. Ubacio sam EMUI 5.0. Ne mogu da pronađem u podešavanjima kako da isključim vibraciju prilikom uspostavljanja poziva.
Hvala unapred.

zoki800
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 01. Jan 2015. 23:10

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od zoki800 »

Čestitke, Vlajo. Mislim da si dobar izbor napravio. Za sada u opcijama nema mogućnosti da se vibracija isključi prilikom uspostavljanja poziva. I mene to malo nervira, ali za sada tako je. Valjda ce biti ispravljeno sa sledećim updade.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od yocasylver »

Meni je bas ok ta opcija,kad ranije nisam imao na drugim telefonima ja sam instalirao romove sa tom opcijom.Pozovem i ne dizem telefon dok ne ''zatrese''

vlaja
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2017. 08:11
:: Huawei P9

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od vlaja »

@zoki800 hvala za info i čestitke. Nadam se da će ispraviti tu grešku pa da ostave korisnicima da podese po želji. Na modelima koje sam ranije koristio (Sony, LG, HTC) ta opcija je bila dostupna.

m0rpheus
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 07. Nov 2016. 09:08
:: Huawei P9
:: LG G3

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od m0rpheus »

Da li ste svi dobili update na nougat 7? Ja imam P9 EVA-L09 brandiran na ita3 itac555b142 I za sad nema OTA update ni kroz HiCare app. Da li je moguce manualno odratiti update I debrandirati telefon ili je moguce samo rootovati?

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od yocasylver »

Meni je nesto pocelo d jede bateriju preko noci,ostavim ga sa 100% a ujutru 58%.Iskljuceni su wifi i gprs,lokacija takodje.Pre spavanja zatvorim sve aplikacije koje radi u pozadini sem jedne.Ona mi ranije nije pravila problem.Primetio sam da mi telefon menja bend vrlo cesto u toku dana,predpostavljam sa 4G na 3G i obratno.Mislim da to crpi bateriju pa sam isao na rucno odabiranje mreze malopre.Ako se opet ponovi vraticu telefon na Android 6.0 sa 7.0
Nisam bas zadovoljan Nugatom.Nadam se da je softverki problem a ne do telefona.

Michael
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Čet, 02. Maj 2013. 14:15
:: Samsung Galaxy Core

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od Michael »

Pozdrav ljudi.Treba mi vase misljenje koliko vredi polovan P9? Pod polovan mislim star par nedelja/meseci,bez vidljivih ostecenja,sva propratna oprema,ima i garanciju,sim free,mozda se i dobije neka maska,staklo za tel.. 330-350 evra? Hvala unapred na odgovrima.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od yocasylver »

Novi su oko 380.Ako je u odlicnom stanju i sa garancijom onda 330-320.Sve zavisi u kakvom je stanju i sta ide uz njega a da nije ono osnovno sto ide uz fabricko pakovanje.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od yocasylver »

Stigao update B383,upravo ga skidam .

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od yocasylver »

Evo i novog update-a B386,nije proslo ni dva meseca do novog.
Nemoguce da niko drugi ne pise utiske?Malo je bez veze,kao da samo ja imam ovaj model a ovako ga mnogi bacaju po stolovima u kaficu.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od Green »

Ostali vlasnici ili nisu na forumu ili nemaju problem s telefonom, pa se ništa i ne piše.

zoki800
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 71
Pridružio se: Čet, 01. Jan 2015. 23:10

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od zoki800 »

Evo ja sam na b383 više o mesec dana. Kod mene nema još ništa od b386,a sa 383 sam dosta razočaran po pitanju baterije. Nekad android sistem divlja do 20%, a nekad je na 10%,a telefon identicno koristim svaki put. Ranije na 378 i prethodno je baterija bila vrh, dok sada je dosta nestabilna. Sa ostalim stvarima sam bas zadovoljan.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Huawei P9 / P9 Plus

Post od yocasylver »

Hvala Zoki sto si se javio.Imao sam i ja problem sa baterijom pa sam pisao.Upravo sam uradio prelaz na 386.Nadam se da ce baterija biti jos bolja.Javicu utiske

Odgovori