Huawei P8 lite

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei P8 lite

Post od kvaka33 »

http://www.gsmarena.com/huawei_to_soon_ ... -16182.php

Evo malo lepih vesti I za ovaj model
Pocinje restiranje androida M I za ovaj model
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

AMG63
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sre, 13. Jan 2016. 21:07
:: NeoL

Re: Huawei P8 lite

Post od AMG63 »

Kakva je baterija na ovom modelu? Kakva je u odnosu na moj trenutni telefon (Sony Xperia Neo L), može li se to nekako uporediti?

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: Huawei P8 lite

Post od Ensiferum »

Postao sam ponosni vlasnik ovog modela, jedina zamerka mi je baterija, jako se brzo trosi iako je mob vise na standby!
Sce procese sam iskljucio i optimizovao, opet ode 50% za 8 sati! :uhuh:
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Huawei P8 lite

Post od Martin Mystere »

Ja sam kupio supruzi taj telefon i mislim da su slušalice koje idu uz njega nešto najneudobnije što sam probao. Ostalo je sasvim OK.

Patrick Bateman
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 12. Feb 2016. 00:03
:: LG L70
:: S5230 WiFi

Re: Huawei P8 lite

Post od Patrick Bateman »

Pozdrav narode!
Evo vec nekoliko dana se dvoumim kod kupovine telefona, uzimam ga od operatera, samim tim sam i ogranicen, tako da posle gledanja i analiziranja modela kao sto su Sony T3, M4...LG G4C, izbor mi se sveo na P8 lite. Uglavnom me pokolebaju neki komentari kada procitam i za najmanju falinku, tipa duzina baterije, bagovi...naravno da ne ocekujem specifikacije kao telefoni top klase, ali mi je bitno da rade i da ne moram posle dve nedelje, mesec dana da idem u servis.

Moja drugarica ga je kupila pre neki dan i kaze da se povremeno cuje neko pucketanje u zvucniku...recimo dva do tri puta u petnaest razgovora.

Pa ako moze neko da mi kaze ko ga korisiti duze vreme, ima li nekih "problema"? Hvala. :)

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei P8 lite

Post od kvaka33 »

Kazi ti drugarici da ga nosi u servis ako ima garanciju
Odlican model
Nema bagova, ja ga ne nadjoh ,doduse po netu ces svasta naci za bilo koji model,ako se ne ponavlja cesto problem, verovatno sa bagom nema veze vec uglavnom sa neznanjem krajnjeg korisnika
Ne znam koliko si zahtevan korisnik i sa kolikim budzetom raspolazes pa ti mogu reci samo,srednji klasa
Solidna kamera,solidna baterija,dobar ekran,dobra izrada,izuzetno fluidan rad
2gb rama ,16gb interne memorije,ne ocekuj cudo jer ga neces dobiti u toj klasi telefona ni kod jednog brenda
Konkurencija samsung j5 i sony m4 nista bolji sa velikom manom
Mala interna memorija 8gb samo,kod j5 i 1,5 gb rama
Tonje to ,nema sta mnogo tu da se prica ,prihvatljiv maodel ,zavrsice posao u svakom smislu
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Patrick Bateman
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 12. Feb 2016. 00:03
:: LG L70
:: S5230 WiFi

Re: Huawei P8 lite

Post od Patrick Bateman »

Kvaka33
Fora je sto ga je uzela u Vipu pre desetak dana a oni su moj operater takodje.
Znas kako, svestan sam da ne mogu da ocekujem da ce telefon da se ponasa kao P8 naravno, samo mi je bitno da radi i kao sto sam napomenuo da ne moram da ga nosim u servis posle deset dana. Inace nisam zahtevan korisnik uopste. Sto se tice aplikacija, klasika...wapp, messenger, i sah. Dakle uglavnom neki surf netom, youtube, muzika. E sada...ima jos nesto sto bih pitao? Vidim da se medju komentarima za ovaj telefon neki zale na viber? I da im ne stize notifikacija? Ima li ovaj telefon led?

E sada, sto se tice budzeta, jesam ogranicen...mada opet bih mozda i malo vise od predvidjenog za neki bolje telefon, ali kao sto sam naveo nisam preterano zahtevan korisnik, tako da ne znam sta da radim? U medjuvremenu mi je skrenuo paznju HTC Desire 820...moram priznati da mi deluje ozbiljno. I nisam pametan sta da radim? Pa ako moze neki savet kako bih doneo najbolju odluku. :)

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei P8 lite

Post od kvaka33 »

Slicnih karakteristika ,razlika najvise u velicini ekrana i izradi ,izrada je malo.na strani p8nlite a i kvalitet ekrana ,mada i htc.jenodlican model,ima jacu bateriju i malo bolju kameru
Ako ti se vise dopada uzmi Htc ,to je taj srednji segment mobilnih ,manje vise slicni su svi
Uzmi koji se tebi vise dopada jer i vizuelni efekat je veoma vazna stvar,sta ce ti telefon koji ti se ne svidja
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Patrick Bateman
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 12. Feb 2016. 00:03
:: LG L70
:: S5230 WiFi

Re: Huawei P8 lite

Post od Patrick Bateman »

Gledam bas na poredjenju modela, P8 Lite, baterija 2200 mAh, dok HTC 2600 mAh, da li je to neka velika razlika, ne razumem se?
Vidim da se jos razlikuju u procesoru, predpostavljam da je bolji kod HTC, samo ne znam u kojoj meri i Lite radi na 1200 Mhz a Desire na 1500/1200, pa bih hteo da pitam da li bi ovo bile neke velike razlike u funkcionisanju telefona?
Kamera mi nije toliko bitna...kazem nisam zahtevan korisnik, malo muzike, wapp, surfanje netom, youtube i to je to...samo da ne trcim svaki cas u servis. :shock:

Inace kada smo kod vizuelnog dela...P8 Lite je prelep telefon, ali prelep.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei P8 lite

Post od kvaka33 »

Sto si zapeo za taj servis toliko ?
Ne kvare se telefoni tek tako ,samo sto su oni kojima se pokvare 10 glasniji od ostalih ,plus nekada i ne kazu bas celu istinu kako je doslo do kvara
Uzmi koji ti se vise dopada
Htc ima jaci pocesor i jacu bateriju ,izrada uzas,mada stavis maskicu pa se ne vide ta uzasna ledja od sjajne plastike
p8 lite ima bolju izradu ,malo bolji ekran
Kamere niti jedna nije nista posebno al zavrsava posao
Ako igras zahtevne igrice uzmi htc ako ne igras p8 lite ce odlicno obaviti posao
I naravno ako razlika u ceni nije prevelika u korist bilo koga od navedenih modela
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Patrick Bateman
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 12. Feb 2016. 00:03
:: LG L70
:: S5230 WiFi

Re: Huawei P8 lite

Post od Patrick Bateman »

E Kvaka...pa nagledao sam se toliko recenzija na Youtube/u...citao svakakve komentare i sludeo se. :?
Pa cena je sledeca, P8 Lite doplata 7400, HTC 14400.
U svakom slucaju, posle ovih tvojih saveta, malo mi je jasnije oko izbora, dosta si mi priblizio situaciju, samo jos da odlucim sta mi je prioritetnije.

kroko035
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 201
Pridružio se: Pet, 14. Apr 2006. 19:51
Lokacija: Jagodina

Re: Huawei P8 lite

Post od kroko035 »

Patrick Bateman napisao:E Kvaka...pa nagledao sam se toliko recenzija na Youtube/u...citao svakakve komentare i sludeo se. :?
Pa cena je sledeca, P8 Lite doplata 7400, HTC 14400.
U svakom slucaju, posle ovih tvojih saveta, malo mi je jasnije oko izbora, dosta si mi priblizio situaciju, samo jos da odlucim sta mi je prioritetnije.

Uz nova 3 paket ima dodatni popust za kes sto znaci sve ukupno nekih 3000 dinara i manji paket koji je 1690 din.
Ja kupio u tom paketu i utisak je vro povoljan , cekam ponedeljak i mikro sim 4G. 8)
Zasto da pisem kada je to neko vec napisao!

kroko035
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 201
Pridružio se: Pet, 14. Apr 2006. 19:51
Lokacija: Jagodina

Re: Huawei P8 lite

Post od kroko035 »

Utisak o teefonu je jako dobar ali naravno sliku o njemu kvari saba baterija , kameru ima i softver kao ajfon 5 uporedjivao sam i sike nocu zadovojavaju sa obzirom na 13 mp. :wink: 8)
Zasto da pisem kada je to neko vec napisao!

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei P8 lite

Post od kvaka33 »

Ja nikako da se dokopam zeninog p8 lite pa da napisem neko ozbiljnije zapazanje
Malo je bila skepticna po pitanju firme kao firme ali rece mi posle par dana koriscenja da je prezadovoljna
Ne baguje ne secka,koci i slicno
Cak neke igrice koje su zezale na g2 mini sada rade odlicno ni viber vise ne zeza Kamera bas bolja u odnosu na g2 mini kao i jacina zvucnika i zvuk u slusalicama
Drasticno je brzin u samom radu ,bolja cujnost kao i prijem signala
Bolji ekran ,losija baterija
Cak joj se vise dopada emui od lg ui,jako se brzo navikla
Poredim ga sa G2 mini jer je ona to koristila pa tako i gleda na celu pricu
To je to za sada nije neka pro recenzija ali eto mozda malo da pomognem nekome
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Stole Balkanboy
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Sub, 12. Nov 2011. 23:42
:: Xiaomi Mi 9 Lite
:: Huawei P8 Lite

Re: Huawei P8 lite

Post od Stole Balkanboy »

Imam pitanje u vezi ovog telefona. Naime kamera je od 13 mp. Kad odem u opcije kamere prikaže mi ovo

Slika

Evo i slike sa 13mp

Slika

A evo i slike sa 10mp 16:9

Slika

Šta mislite da li je bolje da slikam sa 13mp ili sa 10, pošto mi je bilo obeleženo na 10mp kad sam kupio telefon, a i kad je na 13mp slike ne ispadnu preko celog ekrana, nego se gore i dole vidi ona crna površina?

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Huawei P8 lite

Post od artifex »

Zavisi šta tebi odgovara, 4:3 format je kraći zato i vidis te crne delove gore i dole u kameri.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Huawei P8 lite

Post od El Laki »

Različiti su formati. 16:9 je (obično) pogodniji za pejzaže i sl kada telefon držiš vodoravno da uhvatiš sirinu kadra. 4:3 se obično koristi za portrete i u vertikalnom položaju i dosta uži kadar. Mada to uopšte nisu pravila. Možeš i sa 16:9 slikati portret vertikalno i sa 4:3 pejzaž. Sigurno da sa 13mp dobijaš više detalja na slici.

lale89
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2016. 17:48
:: huawei p8 lite

Re: Huawei P8 lite

Post od lale89 »

ljudi, jel imate problem sa kucanjem duplih slova? mene uzasno nervira.. i jel se zna kad ce update za b181? unapred hvala :)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Huawei P8 lite

Post od Deksi »

Kupio sam Huawei P6 lite juče. Telefon je polovan, kupljen u vipu januara meseca ali ne korišćen. Platio sam ga 160 e. Prodavac ga sporije prodao jer je želeo da ga proda lično bez slanja a ja pa želeo da kupim lično i tako smo se našli na obostrano zadovoljstvo. Telefon nije korišćen, sim fre je što je i pametna odluka operatera jer telefoni se brže prodaju pa i korisnici kojima je istekao ugovor se brže odluče za novi i tako unovče telefon ako im ne treba.
Sad o telefonu. Telefon je lep i čvrst, sa baterijom koja se ne vadi. Ekran je odličan, lepe realne boje, lako prst klizi po njemu. Softver telefona lepo radi, slobodno je oko 1 gb. rama. Meni ne postoji, u početku mi bilo čudno ali kasnije vidiš i da ti i netreba. Dole ima dugme za gašenje aplikacija i vidiš kiloko ima rama slobodno. Postoji dupli tap za otključavanje ekrana. Baterija mi se ćini da će biti dobra, juče sam ga skinuo sa punjača u 18 h. jutros u 7.30 h. je na 81%. Tu je bilo podešavanja i instaliranja aplikacija. Ne koristim fb, i sve to ostalo što radi u pozadini. Vremenske prognoze i meil jedino rade u pozadini što ja znam. Zvučnik glasan jači nego na lumiji 520, ko je imao može da poredi.
Mane, za mene je prevelik ali telefon sa ovakvim hardverom i ekranom od 4 inča više ne postoji. Možda je malo i tanji za moj ukus ali to su prvi utisci dok se ne naviknem. Toliko za sad, za desetak dana napisaću kako se pokazao.

Bogdan2015
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Uto, 19. Maj 2015. 11:00
:: Samsung Galaxy S7
:: Xiaomi Redmi N3 Pro

Re: Huawei P8 lite

Post od Bogdan2015 »

P6 Lite za 160e? Nesto mi cudno to :D

Odgovori