Huawei i glasine o novim telefonima

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Evindzer »

sugarcoated_ass napisao:Sad u busu neću sigurno, a dok stignem kući već će neko da me pretekne. [emoji12][emoji1787]
Naravno u busu, nego gde ćeš drugo, nećeš valjda od kuće, tamo ćeš imati preča posla. [emoji38]
Sad samo sediš i voziš se, zaludan, vrtiš palčeve i dosadno ti je - pravo vreme za ubijanje dosade i otvaranje teme. [emoji12]
--
Za one koji, kao ja, nisu gledali Kineza koji ne zna engleski, ali zna kineski [emoji1787], eve gi kratak osvrt [emoji6]:
https://youtu.be/cQzv6hxWOQw

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Joxy »

Bio je ovaj video pre prezentacije ali je uklonjen. [emoji23]
Imate recenziju na Bench kanalu.
Sve u svemu ispunjena ocekivanja. Jedino je steta za izbacivanje led not i klasicne slusalice za razgovor, tako da nema stereo zvuka, barem ne po ovim prvim recenzijama. Moguce da su to pitanje resili na slican nacin kao LG, videcemo u narednim recenzijama.
Donji zvucnik je klasican, nije kao na M20P da zvuk izlazi iz USB C porta.
Nista ni od onog punjenja od 0 do 100% za 30 min, jos uvek smo daleko od toga.
Cena, pa rekao bih ocekivana.
Sve u svemu M20X i dalje najbolji Huawei do sada. [emoji3]

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od kutijagreha »

Ocekivao sam da ce me ovaj telefon oduseviti, ali me duboko razocarao.
1. Samo fhd rezolucija. Auh kakav potez
2. Nema stereo zvuk. Auh kakav potez
3. Nema 3d skener lica kao na M20 pro. Auh kakav potez. Ovaj skener ima da se otkljucava uz pomoc slike druge samo tako.
4. Nema 4k 60 frejma.

Ps. Boze, gledam ovu Pecinu recenziju i ne verujem sta prica. Toliko je izneo neistina, da sam morao nakon testa kamere da prekinem gledanje. M20 pro je softverski dobio 4k snimanje u 60 frejma. Pa gde brate slatki dobio?

Ja razumem da je morao sto pre recenziju da spremi, ali to se ne radi tako

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Joxy »

Rezolucija nije problem, moze biti samo dodatni plus zbog baterije.
Za stereo zvuk treba sacekati, iako jeste skroz nelogican potez izbacivanje klasicne slusalice jer je provereno losije resenje.
Kamera tj video snimanje moze se softverski popraviti.
Izbacivanje led not i FU skenera sa M20P jeste los potez.
Videcemo, treba sacekati jos recenzija.
A sto se tice Bencha, pa ocekivano, vise reklama nego pravi review. [emoji4]

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od kutijagreha »

Eh da, to sam zaboravio. Izbacili led notifikacije. Cetvrta stavka gde su unazadili P30 pro u odnosu na M20 pro.

AOD koliko sam procitao i dalje prikazuje samo poruke i pozive, nema za 3d aplikacije. Tuga.

Ps. Kada je krenuo da likuje onu sliku splava u mrklom mraku, gde ima vise suma, nego detalja, nije mi bilo dobro. Pa ono od suma ne moze da se vidi, tj dopre do detalja.

Sve u svemu, ocekivao sam napredak, oni ga jos unazadili za ove 4 stavke koje sam naveo. Kamera jos vise fotosopira slike, i mislim da se jedino Peci takve slike dopadaju. Jedino taj zum koji je stvarno dobar.

Ps. Doslo je vreme da se malo Havajcima kaze zbogom, i predje na neku drugu alternativu, nekog dobrog zmaja

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Evindzer »

Odgovor na sve četiri tačke i PS iz Kutijinog komentara:
1. Slažem se.
2. Slažem se.
3. Slažem se.
4. Slažem se.
PS: Jesi video na početku klipa aplauz i dočekivanje kao da je u pitanju kruna britanske kraljice? [emoji38]
Ako im za onakav početak nisu sunuli bar nekoliko desetina hiljada „evropljana“, onda su se prodali za sitne pare. [emoji1787]

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od kutijagreha »

Ja ne znam dal sam ja blesav ili ne, ali kako ovo moze da bude napredak?

Pa ovaj model su unazadili u odnosu na M20 pro. Pa da me nazovu sada, i traze glavu za glavu, ne bih ga uzeo.

Kom pametnom umu je palo na pamet da stavi fhd rezoluciju samo. Stavi brate ljudsku rezoluciju za te pare, pa korisnik neka bira sta zeli. Toliko me je razmazio 3d skener lica, izbacili ga strucnjaci. Neko da otkljuca mob uz pomoc slike sa fejsa, pa nema trika.

Ubacili najjaci mono zvucnik. Jeste, dabome, da nabacim skroz belo odelo, idem po vasaru i da ljudi slusaju kako je najjaci mono zvuk. Vazi.

Nema led. Ma vazi.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Joxy »

Nije sve tako crno. Na polju dizajna su nastavili tamo gde su stali, mob deluje na slikama i snimcima prelepo, videcemo uzivo. Tu su i nove boje. Kamera je dodatno unapredjena, jos bolji hardver. Ekran verovatno bolji s obzirom da je u pitanju Samsung, vrlo moguce da je i dodatno stedljiviji bas iz tog razloga, pa uz isti kapacitet baterije moze da se desi da baterija bude jos bolja.
Sve u svemu ja sam jako zadovoljan vidjenim. Da li vredi prelaska sa M20P, pa to je individualno pitanje na koje ce svaki korisnik dati drugaciji odgovor. U odnosu na P20 svakako ima dosta unapredjenja, i sa tim modelom ga i treba porediti. Mate dolazi tek kasnije tokom godine, tako da trenutno poredjenje sa njim nije bas realno, iako ima unapredjenja i u odnosu na njega, i to poprilicna ako uzmemo u obzir koliko je mala vremenska razlika izmedju izlaska M20 i P30.
Na kraju, da sam sada prinudjen samo na Huawei, bez razmisljanja bih birao M20X. Stojim i dalje pri tome da je to najbolji Huawei ikada napravljen. [emoji4]

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od kutijagreha »

Joxy napisao:iako ima unapredjenja i u odnosu na njega, i to poprilicna ako uzmemo u obzir koliko je mala vremenska razlika izmedju izlaska M20 i P30.
Koja unapredjenja? Jedino gde se vidi pomak, zum, i novi Sony senzor koji je najnoviji, ali su ga softverski unakazili. Ono sto sam video kao primere, fotosop, plastelne boje da nema gde dalje. Otvor blende 1.6.
OIS na glavnoj kameri koji je i dalje daleko daleko od konkurencije.

A odma sam ovako na keca zapazio da su cetri stavke unazadili.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Joxy »

Vec sam naveo prednosti.
Kako daleko od konkurencije kad samo par modela na trzistu imaju veci otvor blende, S9/10, Note 9 (f/1.5) i Mi9 Explorer sa najvecim otvorom blende na nekom mobu, ona specijalna edicija sa 12GB rama i f/1.47. Nesto ne vidim da ti f/1.8 smeta na M20P. [emoji6]
Uostalom ne mozes porediti mob koji se jos nije ni pojavio u prodaji sa nekim koji je duzi vremenski period na trzistu i koji je dobio gomilu updateova do sada. Ispeglace sve i na P30P, polako, tek je izasao. Nece dopustiti da ovakva kamera ne dostigne svoj puni potencijal.
Kamera je hardverski dodatno unapredjena na svakom polju, cak i prednja, sto je neverovarno za tako kratak period.
Tacno je da ima i stvari koje nedostaju sa M20P ali isto tako ima i finih poboljsanja, posebno uzevsi u obzir toliko kratak period izmedju predstavljanja ova dva modela. [emoji4]

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od kutijagreha »

OIS koji je i dalje daleko od konkurencije sto se tice video snimanja. Kad potplaceni benchmarkovac nije zadovoljan kvalitetom snimanja, onda je svaka rec suvisna.

Da kamera ima top senzor, ima, ali kao sto kazes, sredjivace, pitanje i koliko, ali jedno je sigurno, ovako out of box uredjaj, skroz nedovrsen.

Prednja kamera i dalje nema autofokus. Da su to ubacili, pa i da kazes da su malo proradili po pitanju detalja na kameri, i samog kvaliteta.

AOD i dalje siromasan. Slusalice. Bolje da sede u kutiji, nego u usima. Zvucnik za razgovor,razocarenje. Trebali su malo strucnjaci da pricaju preko galaksije, da vide kako se to cuje. Sta prica Peca, upitno je da li ce ista da se cuje ako budete u okruzenju gde ima malo buke. Otisak i dalje opticki. Ovo sto su ispeglali azuriranjem, na M20 pro, mislim da bolje ne moze

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Joxy »

Otisak dobro radi. Kazu da je najbrzi takvog tipa do sada. Mozda je do softvera a mozda je i druga verzija samog citaca u pitanju. Dobro radi ali i dalje nije ultrasonicni i i dalje je losiji od klasicnog/fizickog.
Ne znam sta si ocekivao pa si se toliko razocarao. Opet kazem, ima nedostataka u odnosu na M20P ali ima i prednosti.
Mislim da je nerealno bilo da ocekujes da ce mob biti za klasu bolji od M20P, sto je svakako nemoguce. Nemoguce je i da ce M30 biti za klasu bolji. [emoji3]
Tebi je vreme ocigledno da predjes na nesto drugo, smorio si se opasno koliko vidim. Ajde slobodno, Mi9/8/Mix 3 te cekaju. [emoji6]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Evindzer »

kutijagreha napisao:(...) potplaceni benchmarkovac (...)
I ja mislim da je potplaćen - a s obzirom na onakav i onoliko dug video, realno je bilo da bude preplaćen. [emoji1787][emoji1787]
Sve u svemu, ne sumnjam da će mi se dopasti kad ga vidim uživo, a ovako, na YT, zadnja strana izgleda odlično, a prednja dosadno - i to je sav zaključak do kog sam danas uspeo da dođem. [emoji38]

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Joxy »


rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od rock9855 »

Otvorio sam temu za P30/P30 Pro :)............................................

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Joxy »

Odlicno, hvala. [emoji4]
Mogu se premestiti svi postovi vezani za P30, pa da tamo nastavimo diskusiju. [emoji4]

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od niko1a »


m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od m@c|-|oR »

b92.net napisao:Ni dva meseca od predstavljanja Huaweijevih flegšip modela serije P30, već su počele da kruže glasine o sledećem premijum modelu kineskog tehnološkog giganta - modeli Mate 30 Pro.

Reč je o veoma ranim specifikacijama prema kojima bi, kako navode stručni mediji, uređaj trebalo da bude zasnovan na novom HiSilicon Kirin 985 čipsetu, čija bi proizvodnja trebalo da počne u trećem kvartalu ove godine.

Taj čip je unapređena verzija Kirina 980 koga odlikuje smanjena potrošnja energije, do čega se došlo zahvaljujući 7-nanometarskom EUV proizvodnom procesu, kao i podrškom za 5G standard za mobilne mreže.

Huawei i ovoga puta izgleda nastavlja da unapređuje svoje brze punjače baterije, pa će tako kod Matea 30 Pro biti primenjna SuperCharge 55W tehologija, koja je najavljena i za predstojeći "savitljivi" model Huawei Mate X. Za prepostaviti je i da će telefon imati mogućnost, već dobro pozantog, reverzibilnog bežičnog punjenja.

Novi Huaweijev flegšip će tako najverovatnije imati kombinaciju: regularnog, ultra-širokog, telefoto i 3D ToF senzora. Ono što se još uvek ne zna je i da li će, kao P30 Pro, biti opremljen periskopskom kamerom.

Prema prvim podacima koji su dospeli u javnost, novi Mate će imati zakrivljeni OLED ekran dijagonale 6,71 inč, u koji će biti integrisan čitač otiska prsta. Uređaj će napajati baterija kapaciteta 4.200 mAh.

Zvanično predstavljanje premijum telefona Huawei Mate30 Pro očekuje se na jesen.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od znemanja »

Google suspends some business with Huawei after Trump blacklist.

https://www.reuters.com/article/us-huaw ... SKCN1SP0NB

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Dream Weaver »

I sta to znači za nas obične korisnike??

Tapatalkkal küldve az én MI MAX 3 eszközömről
and justice for all...

Odgovori