Dell Venue Pro

Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Bodibiber
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2009. 20:02

Dell Venue Pro

Post od Bodibiber »

General 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G Network HSDPA 900 / 1700 / 2100
Announced 2010, October
Status Available. Released 2010, November
Size Dimensions 122 x 63.5 x 15.2 mm
Weight 192.8
Display Type AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors
Size 480 x 800 pixels, 4.1 inches
- QWERTY keyboard
- Gorilla Glass display
- Accelerometer sensor for UI auto-rotate
- Multi-touch input method
- Proximity sensor for auto turn-off
Sound Alert types Vibration; MP3 ringtones
Speakerphone Yes
Memory Phonebook Practically unlimited entries and fields, Photocall
Call records Practically unlimited
Internal 8/16 GB storage, 512 MB RAM
Card slot microSD, buy memory
Data GPRS Class 10 (4+1/3+2 slots), 32 - 48 kbps
EDGE Class 10, 236.8 kbps
3G HSDPA, 7.2 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps
WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n
Bluetooth Yes v2.1 with A2DP
Infrared port No
USB Yes, v2.0 microUSB
Camera Primary 5 MP, 2592х1944 pixels, autofocus, LED flash
Features Geo-tagging
Video Yes, 720p
Secondary No
Features OS Microsoft Windows Phone 7
CPU Qualcomm Snapdragon QSD8250 1 GHz processor
Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Email, IM
Browser HTML
Radio Stereo FM radio with RDS
Games Yes
Colors Black
GPS Yes, with A-GPS support
Java No
- Digital compass
- Microsoft office document viewer/editor
- MP4/H.264/H.263/WMV player
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- Organizer
- Voice memo
- Predictive text input
Battery Standard battery, Li-Ion 1400 mAh
Stand-by
Talk time Up to 7 h

Slika

Jos pritom kada se doda da telefon radi savrseno brzo i da je koliko mi se cini najjeftiniji wp7 :)

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Post od Adams »

Nije mi jasno kako ranije nisam primetio ovaj model? :)
Ovako nesto stvarno nisam ocekivao od Della.
Mnogo mi se svidja ovaj koncept vertikalne tastature jer mislim da je tako mnogo lakse pisati,pogotovo mi koji smo ranije imali telefone sa qwerty tastaturom(ah,taj divni E72).
Mislim da bi ovaj telefon mogao da ispuni sve ono sto ocekujem od uredjaja u hardverskom smislu.
Da li neko zna nesto vise o ovom modelu kako se pokazao i da li ima negde da se nabavi,posto Dell i nije tako poznat kao proizvodjac telefona..... :)
Nokia Lumia 1520

PrincIP
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Uto, 01. Sep 2009. 16:12
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od PrincIP »

Jako mi se svidja jacina baterije, trebao bi i HTC tako nesto da izbaci za svoje smartove. I velicina ekrana od 4 inca ce sve vise da se koristo tj proizvodi jer mnogima je 4,3 preveliko.
Ostalo je sve vec standatdno...
HTC DESIRE HD

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Post od Adams »

Moj HD2 je stvarno fenomenalan uredjaj,to stoji,ali sto se tice autonomije baterije.... :smutny:
U redu je sto postoji i ona dodatna baterija ali mislim da bi sa njom telefon u pravom smislu reci bio cigla!
U odnosu na na HD2,Dell ima 0,2 inca manji ekran,150 mAh jacu bateriju,isti procesor,tako da verujem da bi sigurno izdrzao vise.
I naravno za mene veliki plus ovakva tastatura,i na HD2 nije lose kucati ali pri duzim porukama stvarno je mnogo lakse koristiti qwerty a i samim tim ne bi se zauzimao ekran za tastaturu prilikom surfovanja.
E sad druga stvar je da li ovaj model moze da se nabavi,i kako se pokazao,posto bi Dell ovde mogao jako tesko da se proda kasnije... :/
Nokia Lumia 1520

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Dell Venue Pro

Post od Evindzer »

Pozdrav svima znanim i neznanim, aktivnim i pasivnim ucesnicima ovoga foruma! :)
Ovo je moje prvo javljanje posle godina pasivnog ucestvovanja, tj, samo citanja postova na ovom forumu, a resio sam da se registrujem kako bih podelio svoje iskustvo u vezi sa skoro dvogodisnjim koriscenjem ovog telefona. 8)
Uzeo sam ga u decembru 2012. u Tehnomaniji u BGDu. Mislim da je to bio poslednji nov i nekoriscen primerak koji se prodavao u Srbiji. :wink:
Platio sam ga oko 450e, sto je, znao sam u startu, bilo mnogo vise nego sto je on u tom trenutku realno vredeo, ali sam, posle nedelja guglanja i jutjubovanja :D vezanih za ovaj model, odlucio da cu uzeti njega i nijedan drugi. :blinky:
Sve u svemu - nism se pokajao. 8)
Pre njega sam koristio neke Simbijane i slabije Andriode (N8, E7, Android 2.2 i 2.3) i ovo mi je bilo prvo prakticno iskustvo kad je u pitanju WP - tu ne racunam SE Experiju 1, koju sam koristio nesto malo, a radila je na WM 6.5 - i o njemu sam znao samo ono sto sam pogledao ili procitao po netu ili po novinama.
Uglavnom, nakon desetak pomalo haoticnih dana prilagodjavanja na novi OS, shvatio sam da je WP platforma nesto sto mi je nedostajalo svih ovih godina, bar kad su telefoni u pitanju, i bukvalno sam se "zaljubio" u telefon za kratko vreme. <3 :wink:
Necu vas zamarati specifikacijama, reci cu samo da je za nezahtevne korisnike izuzetan. Za danasnje standarde jeste prevazidjen, ali, za svakodnevnu uporebu - pozivi, poruke, mejlovi (imam 4 mejla, zbog posla), internet, poneka besplatna igrica - savrsen je. Steta sto Del nije nastavio sa proizvodnjom mobilnih, jer u meni bi imao dugogodisnju vernu musteriju.
Dakle, da zakljucim, shodno svojim sprecifikacijama, iako dosta tezak, telefon je odlican, ekran je savrsenog odziva i WP (trenutno jos uvek 7.5) na njemu radi izuzetno brzo, veoma stabilno i glatko.

sasa.djukic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 06. Feb 2016. 15:00
:: dell
:: Nokia

Re: Dell Venue Pro

Post od sasa.djukic »

:| U principu zadovoljan sam ovim telefonom.
Koristim ga vec dve godine i radi savrseno ( kao telefon ),..
Radi dosta stabilno bez bagova i bez restarta ali imam dve zagonetke koje nisam rjesio .
1. Kako da blokiram pojedine korisnike na Viber aplikaciji ?
2. ... i da li je neko uspio instalirati kompas na ovaj model.
(Sve ono sto je u ponudi (od Microsofta) ne radi.)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Dell Venue Pro

Post od Evindzer »

sasa.djukic, kao (verovatno) jedini koji je na forumu koristio ovaj model bojim se da ti ne mogu pomoći. :smutny:
Dok sam ga koristio, nisam uspeo da instaliram neku aplikaciju sa kompasom, a to za Vajber nisam ni pokušavao - kome ne želim da se javim, jednostavno ga ignorišem. Zamenio sam ga za Lumiju 930 pre desetak meseci, jer je posle blizu 3 godine korišćenja počeo da se zaglupljuje, tako da je sad jedva u funkciji. U svakom slučaju, možda se javi još neko ko zna rešenja na tvoja pitanja, mada sumnjam, model je stari i tema je odavno mrtva.

Odgovori