Asus Transformer TF103C battery drain

Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
mladen_bgd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 368
Pridružio se: Uto, 30. Sep 2008. 05:42

Asus Transformer TF103C battery drain

Post od mladen_bgd »

Nisam znao gde drugde da otvorim temu. Nadam se da nisam pogresio i da mi moderatori nece zameriti.


Imam problem sa baterijom na ovom tabletu. Pre mesec dana sam ga update-ovao na LP 5.0, skinuo sam original frimware sa asus-ovog site-a i odradio klasican update. Od tada imam problem sa baterijom. Jedva izdrzi jedan dan i ako ga ne korisitm. Lokacija, google now, google voice, sve mi je to pogaseno. Wi-fi palim po potrebi. Naime kad udjem u battery vidim da mi je stalno aktiviran Android OS i on mi najvise crpi bateriju, cpu je stalno aktivan kad udjem u njega i ne gasi se nikad. Screen mi bude jedva sat vremena do sledeceg punjenja. Nemam nista od dodatnih aplikacija instaliranih sem onih fabrickih sto dolaze uz njega na LP. Probao sam da odradim wipe clear data, cache file iz recovery mode-a i da ga opet restartujem i opet ista prica. Dok sam bio na KK nisam imao nikakvih problema sa baterijom i ako mi je tamo stalno wi-fi bio ukljucen. Nazalost povratak na KK je nemoguc kada se odradi update na LP. Inace sinoc je bio na 25%, wi-fi ugasen i kad sam ustao jutros posle 7 sati i tablet je ugasen, baterija je bila skroz iscrpljena i stavio sam ga na punjac.


Da li zna mozda neko resenje i zbog cega mi je stalno aktivan Android OS i CPU? Kako mogu to da regulisem, sta moze da ga aktivira?

Ovo su slike od juce bio je prvo na nekih 65% kada sam mu opet radio hard reset, update-ovao sve fabricke aplikacije kada se upalio. I posle toga navece sam odradio screenshot.

Slika Slika Slika