Asus PadFone Infinity 2

Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Asus PadFone Infinity 2

Post od Lobachewsky »

Slika


Danas je zvanicno predstavljen Padfone Infinity 2, osvezena verzija Padfone Infinity-ja.

Iako su po specifikacijama dosta slicni, u odnosu na originali Infinity ima Qualcommov najnoviji Snapdragon 800 chipset sa 4 Krait 400 jezgra na 2.2GHz i Adreno 330 grafiku, sto je zapravo konkretan napredak u hardveru.

Asus je unapredio i kameru, koja iako idalje ima 13Mpix, sada moze da snima visoko kvalitetne fotografije od 3Mpix, tako sto koristi svih 13Mpix kamere, a zatim kombinuje 3 piksela u 1 (ali vredan). Tako nesto je vec vidjeno kod Nokije, samo sto se to ovde ne zove PureView vec PixelMaster.

Jos jedan dodatak koji vecina pozdravlja uodnosu na prethodnika je dodatak za microSD karticu.

Metalno kuciste je ovaj put imalo i 'diamond cut' obradu, pa telefon ima premium izgled i osecaj na dodir.

Bice dostupan i u beloj boji i kompatibilan sa tablet dockom originalnog Infinity-ja (jer su identicnih dimenzija).

Cena ce biti nesto jeftinija od originala (koji je realno bio preskup, oko 1000 evra pocetna cena - asus je originalnim infinity-jem gadjao na "elitu", tako da je i zvanicno bio dostupan samo na par najbogatijih trzista (medju kojima nije bilo nase) - verovatno otuda samo 'refresh' starog modela, jer ovaj put zele Infinity da ponude na vecem broju trzista, po normalnijoj ceni. Tako da ovu verziju Infinity-ja verovatno mozemo ocekivati i kod nasih operatera).

Izlazi u poslednjem kvartalu, verovatno za par nedelja.


Cena: Padfone Infinity 2 $640 + PadFone Station $240

Slika

Slika

Slika

Specifikacije:

Detaljno na gsmarena.com


GSM/HSPA/LTE: Da

SIM: Nano-SIM

Dimenzije: 143.5 x 72.8 x 8.9 mm

Tezina: 145 g

Baterija: 2400 mAh + 5000 mAh (tablet dock)

Ekran: Super IPS+ LCD, kapacitivni, 16M boja, Corning Gorilla Glass

Velicina: 5.0 incha, 1080 X 1920 (441 ppi) + 10.1 incha, 1920 X 1200 (tablet dock), oba su HD

Citac kartica: Da

Memorija: 16/32 GB, 2 GB RAM

USB: microUSB v2.0 (MHL), USB Host

Bluetooth, NFC, Radio, GPS, Wi-fi (hotspot): Da

Sensors: Accelerometer, gyro, proximity, compass

Camera: 13 MP, 4128 x 3096 pixels, autofocus, LED flash, video 1080p@30fps, secondary 2Mpix

CPU and GPU: Qualcomm Snapdragon 800 Quad-core 2.2 GHz Krait 400, Adreno 330

Operativni sistem: Android OS, v4.2.2 (Jelly Bean)

Ostalo: Active noise cancellation with dedicated mic, TV-out (via MHL A/V link), ASUS WebStorage (50 GB storage), itd.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Asus PadFone Infinity 2

Post od Cooomi »

Da li ima neko na forumu da poseduje ovaj telefon, ili bar da ga je koristio, zanima me kako se nosi sa ovim asusovim bloatwareom? Tražio sam, CM ne postoji za Infinity, pa kako bi se mogao rešiti toga i rasteretiti telefon da bude približan nexusu? Po specifikacijama je u top 5 telefona danas, ali je zanemaren što zbog cene što zbog ograničenog tržišta.. Meni se baš sviđa ovaj koncept i voleo bih i da ozbiljniji smartphone proizvođači naprave nešto bar približno...

Odgovori