Alcatel One Touch Idol X

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Tanor
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Sub, 29. Mar 2014. 13:54
:: HTC Desire

Re: Alcatel One Touch Idol X

Post od Tanor »

Ima li jos neko iskustvo u vezi ovog telefona posto planiram da ga uzmem? I recite mi, posto mnogi prodavci zastupaju da garancija vazi kad se telefon otkljuca kodom, da li je to stvarno istina?

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Alcatel One Touch Idol X

Post od artifex »

Garancija se NE gubi ako se otkljuca kodom.

Tanor
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Sub, 29. Mar 2014. 13:54
:: HTC Desire

Re: Alcatel One Touch Idol X

Post od Tanor »

A kako ja mogu znati da li je telefon otkljucan kodom ili ne?

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Alcatel One Touch Idol X

Post od m@c|-|oR »

Mislim da ne možeš znati. .
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

dentistprokuplje
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 08. Jun 2014. 20:15
:: Alcatel Idol X

Re: Alcatel One Touch Idol X

Post od dentistprokuplje »

Postovanje forumasima.. Da li iko zna gde moze da se kupi originalni flip cover za Idol X? Preko neta u Srbiji ne uspevam da nadjem...

sokicacak
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 15. Jun 2014. 11:29
:: Samsung S8+
:: Huawei P9 LITE

Re: Alcatel One Touch Idol X

Post od sokicacak »

Pozdrav drugari, Idol X je sjajan telefon, preporucujem svima da ga kupe, ja ga koristim od januara, stvarno svake pohvale za Alcatel. SVIMA PREPORUCUJEM.

Ali u suprotnom imam jedan veliki problem,desava mi se da kada je telefon otkacen od punjaca i ima 100% baterije, i kada mi stigne poruka ili kada me zove neko, telefon se odjednom ugasi, ja ga upalim ono bude upaljen nekoliko sekundi 5-6 i odmah se ugasi, ja vidim bateriju pise 3% ili 4%, telefon radi samo kada je na punjacu i kada se skine sa punjaca,cim stigne poruka ili poziv, telefon se gasi, ima li neko iskustva sa ovim? Hitno mi je molim vas. POZDRAV

w17
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 16. Jun 2014. 22:25
:: Alcatel Idol X

Re: Alcatel One Touch Idol X

Post od w17 »

Pozdrav svima... Uzeo sam ovaj telefon u telenoru pre mesec i po dana, i posle 2 nedelje ga poslao na servis posto je procenat baterije skakao i padao prilikom restartovanja, onaj donji deo (Back, Home, Settings) nije radio uvek i imao sam cesto problema sa mrezom. Javljaju mi za 2 nedelje da je odobreno da uzmem novi telefon. I uzmem novi telefon, i opet iste muke, sve osim mreze koja sad radi kako treba. Treba mi savet, da li imam pravo da raskinem ugovor i trazim nazad sve sto sam uplatio do sada? Ili bar da trazim drugi telefon, manju tarifu?

mile500
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 197
Pridružio se: Sub, 14. Jul 2007. 20:24

Re: Alcatel One Touch Idol X

Post od mile500 »

Licno iskustvomi kaze da sam ili dobio falican telefon ili su svi takvi ..

Koci restartuje se cim ga malo vise cacnes pa i kada samo pokusas da razgovaras , radio je oko 2 meseca ok i odjedamput se ugasio bio u servisu upalio ga kada je dosao nazad i odmah nece da pamti sike i video u galerili kamera nece da se okrene ono swich kamera,telefon se uzasno koci restartuje i td opet moram da ga nosim u servis...

Ovi sto rade u servisu mi kaze da je Alkatel jako loese sve isplanirao i da nemaju ni delove pa su telefoni na cekanju ja ne znam .. Meni licno najfalicnoji mobilni koji sam imao...

Chaki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Sre, 25. Apr 2012. 01:10
Lokacija: BGD

Idol X - istrosi 30-40% tokom noci posle update-a

Post od Chaki »

Posle updatea je poceo da se prazni tokom noci kad se ostavi a ne bude ukljucen ni wifi ni net ili nesto slicno nego ga posle cackanja ostavim sa 30-40% i on zbog necega srkne celu bateriju i ugasi se pa ujutru ne mogu da ga upalim vec mora na punjac itd itd
To je znaci pocelo posle update-a na 1002 sw....
Kako da vratim na 1001 onaj prvi ili mi je lakse da instaliram mozda nesto drugo ili sta vec? Nisam znalac povodom toga kada bih trebao da instaliram novi sw ali bih mozda mogao da probam.
Samsung Galaxy S Plus
Nokia 6303

AleksaVrsac
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Ned, 17. Avg 2014. 16:51
:: S4
:: Note 2
Lokacija: Vojvodina

Re: Alcatel One Touch Idol X

Post od AleksaVrsac »

Sto se mene licno tice zaista nemam nikakvih problema. Telefon odlicno radi,ne baguje iako sam ga natrpao svime i svacime. Necu da baksuziram,ali ja nemam zaista nikakvih problema. Odziv ekrana odlican,aplikacije super rade (uz instaliran cleaner koji automatski cisti i ubrzava telefon). Ubacio sam go launcher koji je dosta zahtevan i vuce memoriju,ali ga telefon kao od sale gura. Moja zamerka je na bateriji,koja posle updatea uzasno malo izdrzi,mada do duse meni je tel konstantno u ruci,tako da ga svako vece punim. Meni licno to ne smeta. Opet,da ne izbaksuziram,za sada se odlicno pokazao.
Ako ikada na prasnjavom putu padnes,ustani i nastavi dalje. Jel veliki je onaj koji ustane,a ne onaj koji ostane da lezi...

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Alcatel One Touch Idol X

Post od acamatic »

Chaki, sto se tice baterije to je sasvim normalno iako ga ne cackas da ti se baterija prazni,sigurno imas neke procese u pozadini koje ti ne mozes da vidis,a oni rade.A i znas pravilo valjda,svaki android telefon je na punjacu svako vece.. :wink:

Tanor
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Sub, 29. Mar 2014. 13:54
:: HTC Desire

Re: Alcatel One Touch Idol X

Post od Tanor »

Na kom sajtu se moze proveriti originalnost telefona preko imei broja za ovaj telefon? Znam za sajt imei.info ali nijedan imei broj koji sam uneo od ovog modela ne prepoznaje ... a telefoni bi trebalo da su originali, tj kupljeni su kod operatera

Tanor
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Sub, 29. Mar 2014. 13:54
:: HTC Desire

Re: Alcatel One Touch Idol X

Post od Tanor »

Moze li neko da mi kaze kako postaviti, gde pronaci ikonicu za meni? Kod mene postoji opcija samo levo-desno listanje na pocetnom ekranu i ne mogu(ne znam kako) da udjem u glavni meni?

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Alcatel One Touch Idol X

Post od artifex »

Tanor,Koristis ako koristis rom i alcatelov UI koji je originalno dosao uz telefon,ne mozes da udjes iz prostog razloga jer ga nema. Uzeli su foru od MIUI roma da sve trpaju na homescreen. Ako zelis konvencionalan launcher predlazem 'Nova Launcher' ili 'Google Launcher'. Oba mozes naci na playstore

Tanor
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Sub, 29. Mar 2014. 13:54
:: HTC Desire

Re: Alcatel One Touch Idol X

Post od Tanor »

Hvala na savetu :)

Imam jos jedan problem, kada prikljucim mob preko usb kabla na komp, ne prepoznaje mi ga. Jedino sto mi se pokaze na telefonu jeste da se puni baterija ali nikakve reakcije nema na kompjuteru. Moze li neka pomoc oko toga?

I nakon par minuta kad mi je tako telefon prikljucen na kompjuter, na telefonu mi izbaci obavestenje tipa " telefon se ne puni preko originalnog punjaca. da bi izbegao eventualna ostecenja na telefonu, puni ga preko originalnog punjaca" ... da li je to normalno? imam li nekog razloga za brigu?

hvala

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Alcatel One Touch Idol X

Post od artifex »

Na telefonu ti ne javi 'usb prikljucen' ? Jesi probao da upalis usb debugging pa onda da probas?

Tanor
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Sub, 29. Mar 2014. 13:54
:: HTC Desire

Re: Alcatel One Touch Idol X

Post od Tanor »

Ne javi nista na telefonu. Upravo sam upalio i usb debugging i isto je, kao da telefon i kom nisu spojeni...

Jos jedno usputno pitanje, dobio sam obavestenje da je moguc upload firmware-a . Stoji broj 01002 i stoji da ima 223mb. Da li da prihvatim update? Generalno, da li sve te updajtove treba prihvatati? Da li se moze znati pre prihvatanja sta novo dosnosi? Jer nacitao sam se slucajeva gde su apdejtovi vise stete nego koristi napravili ...

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Alcatel One Touch Idol X

Post od artifex »

Proveri changelog na alcatelovom sajtu ili negde slicno,siguran sam da na netu imas podatke sta novo donosi i kakvi su utisci ljudi koji su odradili update(da li im baterija slabije traje,koci telefon itd).. Ja bih licno apdejtovo,nema od cega da strepis

Tanor
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Sub, 29. Mar 2014. 13:54
:: HTC Desire

Re: Alcatel One Touch Idol X

Post od Tanor »

Ok, hvala. A u slucaju da nisam zadovoljan apdejtom, da li postoji mogucnost vracanja na staru verziju i koji je postupak da se to odradi?

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Alcatel One Touch Idol X

Post od artifex »

Tanor, mislim da nije moguce vratiti se na stariju verziju. Zato prvo proveri sta kazu ljudi koji su odradili update,pa odluci.

Odgovori