Alcatel OT-995

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
miki_pop
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 23. Jul 2012. 08:53
:: samsung i780

Re: Alcatel OT-995

Post od miki_pop »

Kakvog ste misljenja, sta je bolje uzeti ovaj telefon ili LG Optimus L7 P700? Razlika je 50-ak evrica, a karakteristike su slicne, ovaj ima jaci procesor, manje memorije, a LG bolji ekran vecu bateriju, ali slabiji procesor, cipset, memoriju... Dvoumim se oko ova 2 modela...

miki21
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 30. Okt 2006. 17:40

Re: Alcatel OT-995

Post od miki21 »

Ja cu ti reci iz svoje neke perspektive i tumacenja uz osvrt da su ljudi ovde jako optereceni brendovima i time da se pokazu ko ima skuplje.

To ko ima iskustva i koliko je ko imao telefona i namece se kao znalac neka te ne opterecuje. Ljudi vole da pricaju i da se dokazuju na razne nacine i busanje po forumima im cesto dodje jedini pokusaj potvrde njihovog ega.

Prvo i najvaznije, treba da znas za sta ti telefon treba i kako na njega gledas: da li na sredstvo za komunikaciju i posao ili skupi modni detalj kojim ces da se pokazujes.

Treba da shvatis da ce uvek biti brzih i novijih modela i da se u toj guzvi i trci cesto zaboravi da i srednji modeli mogu da sluze vise godina ako su ti prohtevi razumni.

S tim u vezi, moje je misljenje da uvek treba traziti sto vise funkcija i performansi za ulozeni novac. Price o kvalitetu izrade i brendu kao onome za sta se placa, kao tipa: "ovaj mi lezi u ruci, ovaj ne, ovaj je plastican", vulgarno govoreci, okaci macku o rep. To je parce potrosne elektronike a ne raketa.

Sve je to pravljeno da radi par godina i da ima garanciju da ga zamenis ako se pokvari, sta mu pise napred bi trebalo da je nebitno. Razlike nisu toliko bitne, jer sve je to elektronika koja radi na isti nacin kod Alcatel-a i kod HTC-a. Ako ne radi u garantnom roku, zamenis ga. Ako ni to ne radi, bacis ga i kupis drugi. Tako se danas koriste moderni uredjaji.

Moj stav kad su u pitanju ova dva modela koje si postavio:

Poredjenje napravi sam na GSM areni.

Prvo, ovde LG je u ulozi "brendiranog".

Po dimenzijama skoro identicni.

LG ima Gorilla glas, po meni ne mora da bude prednost ako telefon cuvas. Nijednom mi Galaxy S nije ispao iz ruke za dve godine i ne drzim ga sa kljucevima u dzepu i bez futrole.Plus sam mu stavio i zastitinu foliju. A ako i ti tako cuvas telefon, Gorilla Glass ti i ne treba.

LG ima slabiji procesor i slabiju grafiku, po meni nedostatak i to bitan. Ne kazem da ce raditi lose ali ce OT 995 sigurno biti bolji i to ce se osetiti.

Displej je bolji na LG-u.

Reci cu ti da za 2 godine kako imam Galaxy S i njegov AMOLED ne pamtim da sam drzao osvetljenje na polovini, obicno je na minimumu ili na Auto kad izadjem napolje, a to je retko. Kada ga ukljucim na maksimum, bole me oci i smeta mi.U mraku moram da ga smanjujem ispod fabrickog minimuma jer jako sljasti , pa sam zato instalirao screen filter aplikaciju.

Verovatno da je LG ov IPS LCD bolji od Alkaltelovog TFT-a, ali da li zaista mislis da ce ti to bitti bitno kada danima budes gledao u ekran i radio nesto, a ne mucio se da uporedjujes telefone jedan do drugog koji daje bolju sliku. Drugo, kad bi displej toliko los bio na ALCATEL-u i ljudi skiljili na njemu, mislis da bi ga iko kupovao?

Sve to radi posao.

Zakljucak: ALCATEL 995 sam drzao u ruci, nije bljestav kao AMOLED ali je prikaz dovoljno kvalitetan za jedan smart fon.


LG snima video u vga a OT 995 u HD 720p rezoluciji, te prednost opet dajem ALCATEL-u.


LG nema klasican HDMI vec ti treba adapter, po meni nedostatak prema OT 995. Reci cu ti samo da ne mozes da zamislis koliko je fenomenalno na mobilnom imati po par HD filmova ili cak 10-ak ako imas karticu, nositi sa sobom i spojiti i uzivati u filmovima bilo gde gde nadjes veliki tv sa HDMI ulazom. DVD i divx player ne pamtim kada sam ukljucio, samo mi skuplja prasinu.


Ja, kazem iz svoje perspektive, ne vidim po kom osnovu u ovom poredjenju bi trebalo dati 50 evra vise za LG.


Ali na kraju krajeva, svako zna koliko ceni svoj novac i na sta ga trosi.

Nadam se da sam ti pomogao.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Alcatel OT-995

Post od sugarcoated_ass »

Ja samo mogu reci da je OT-995 skoro ravan ARC S-u ... isti chipset, CPU, GPU, ista kolicina RAMa, vise interne memorije, malo manja rezolucija kamere, malo veci ekran... a pored toga je (bar na papiru) bolji od LGa. Ali sam malo pogledao cene i LG je dosta jeftiniji, bar kod ovih odakle ja vucem info za cene, dok su negde cene priblizne... Toliko o brendovima.

miki_pop
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 23. Jul 2012. 08:53
:: samsung i780

Re: Alcatel OT-995

Post od miki_pop »

Хвала народе, и мени је ALCATEL фаворит, али сам хрео да чујем и друга мишљења...

EDIT:
Наставио сам да копам по нету у потрази за евентуално бољом опцијом од ОТ-995 и наиђем на Samsung
I9070 Galaxy S Advance 8GB!
Због мноштва модела овај уопште нисам видео, а баш је јака машина, дуал кор процесор 768мб рам, добар екран, једино што је мањи екран - 4 инча и што нема HDMI излаз, али је жешћа машина...
Не патим од добрих марки, али ми је битно да за новац добијем што јачу и бољу машину, јер волим да јој искористим све могућности, будући да се бавим рачунарима и комуникацијама.
Можда овој причи није место овде, па се унапред извињавам!
За 40 евра више чини ми се као добра инвестиција, шта ви мислите?

sasabor
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 262
Pridružio se: Pon, 08. Mar 2010. 18:47

Re: Alcatel OT-995

Post od sasabor »

Drugari da li se isplati uzeti ovaj tel na pretplatu?Vidim da ima pozitivnih komentara ovde nadam se da je tel dobar

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Alcatel OT-995

Post od antec »

sasabor, ja bih rekao da se isplati ako ne zelis da puknes previse para. Imas vise iskustava na drugim forumima. Za kratko vreme koje sam ga cackao dobro se pokazao jedino mi se kamera nije bas svidela.

Ne znam sa kog telefona prelazis, dosta i od toga zavisi.

Stemak
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 10. Avg 2012. 08:49
:: Huawei U8810

Re: Alcatel OT-995

Post od Stemak »

ljudi da li ima gde u srbiji da se nabavi silikonska futrolica za ovaj mob? preorah internet ali nista :uhuh:

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Alcatel OT-995

Post od sugarcoated_ass »

Zvanicno se pojavio i u telenor radnjicama pod nazivom Telenor Smart HD. Not bad... not bad at all. :)

Nenad-77
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 292
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:51
Lokacija: Lazarevac

Re: Alcatel OT-995

Post od Nenad-77 »

ja sam ga licno cavkao u telenoru i nedopada mi se izgled deluje neozbiljan za moj ukus sto se tice ekrana nema nekog kvaliteta dok sam isao kroz meni nema neki izbor podesavanja vezano za ekran tip fonta stil i velicinu fonta.ja livno neb dao moj lg l7 za telenor hd iako znam da je lg l7 slabiji sa cpu i ram memorijom.

dulemcse
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Čet, 08. Nov 2012. 07:06
:: Nokia C6

Re: Alcatel OT-995

Post od dulemcse »

Cao drugari.
Kupio bih ovaj telefon pa me interesuje da li je moguce ukljuciti alfanumericki raspored slova pri kucanju poruka ili mora da bude QWERTY tastatura?
Ovo naravno nije presudno pri kupovini, ali mi je dosta bitno jer sam oduvek kupovao telefon po svojoj meri. ;) Hvala unapred

kuzobrat
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 06. Maj 2011. 19:17
:: Lumia 520

Re: Alcatel OT-995

Post od kuzobrat »

Imas toliko aplikacija na play store-u za tastature.tako da nemas brige.telefon licno posedujem..pre njega sam imao galaxy ace..ovaj je za njega zver....odlican telefon..za relativno male pare..brz...cvrst...alcatel se vraca na stare staze polako.

scull_leader
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sub, 10. Nov 2012. 18:04
:: Alcatel OT-995 Ultra
:: Nokia C2

Re: Alcatel OT-995

Post od scull_leader »

Imam i ja jedno pitanje. Aktivirana mi je 3g opcija i podesen automatski. Kako da istu ukljucim? Odnosno kako da pocnem da je koristim za net? Treba li opcija data enabled da bude oznacena? I sta jos? Postavljam ovakva pitanja jer se razumem u telefone ko marica u kriv k... :) Unapred se zahvaljujem na odgovoru.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Alcatel OT-995

Post od 9R94 »

kupio ga pre 3 dana skroz sam zadovoljan jedino me nervira što ne mogu da sklonim onaj widget google i što ne mogu da obrišem onih nekoliko početnih ekrana, ali telefon je osim toga skroz dobar :DDD

nego imam jedan mali problem, ikona za jačinu gsm signala mi normalno stoji, ali ni jedna crtica nema a normalno sam dostupan, e sad, kada upalim wi fi, onda mi normalno pokazuje i koliko crtica imam na gsm mreži, jel znate šta bi to moglo biti? :D

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Post od artifex »

Mislis kad ti nije upaljen wifi crtice su sive,a kad upalis wifi one poplave ? To je normalno...crtice i kad su sive pokazuju koliko jak signal imas

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Alcatel OT-995

Post od 9R94 »

e tačno to @artifex, kada mi je upaljen wifi onda mi one sive crtice budu plave za gsm mrežu, a kada ugasim wi fi onda mi budu sive :D

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Ista se pojava dešava i kod brata na Huawei U8650, samo što u njegovom slučaju pozelene i nisam skontao zbog čega. :D

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Alcatel OT-995

Post od 9R94 »

kapiram da je do androida, već sam počeo da tripujem da je do telefona jer sam ga kupio "polovnog" :DD

dewojcica7
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 12. Jun 2013. 21:34
:: alcatel ot995

Re: Alcatel OT-995

Post od dewojcica7 »

:unsure: napokon nadjoh kako se ostavlja komentar . uzela sam ovaj fon, sve je super osim sto mi je posle 20 ak unetih kontakata, potpuno zablokirao imenik. niti mogu da dodam nove brojeve, niti da vidim unete
heeelp

MadScientist
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 14:17
:: Alcatel OT 995
:: Nextbook Premium7 SE
Kontakt:

Re: Alcatel OT-995

Post od MadScientist »

Pre koji mesec sam kupio ovaj telefon i zadovoljan sam sa njim. Nije nista posebno, ali radi posao, na AnTuTu testu dobije oko do 6.000 bodova (na androidu 2.3.6, dok na 4.0.4 dobije oko 5.500). Pokrece moje omiljene igre "Into the Dead" i "GTA III", ekstra ekran od 4,3", kamera savrsena za snimanje koncerata (savrsen zvuk), mada losa za snimanje pri slabom osvetljenju.

joa_d
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 249
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2011. 13:06
:: Iphone 7 plus

Re: Alcatel OT-995

Post od joa_d »

Kako ubaciti ICS na ovaj telefon?

Vaša poruka sadrži 33 karaktera

Odgovori