Alcatel OT-990

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
dsit
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Sub, 19. Jan 2008. 20:28

Post od dsit »

Hvala za info. Stavio sam Data Enabler, super stvarcica :)
Dva klika i resena stvar. Iz dana u dan me ovaj anroid sve vise odusevljava

Banega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 19:26

Post od Banega »

jel menjao ko na ovom telefonu maske i ima li negde da se kupe? vidim da ga ima u 4 boje i sve su lepse nego ova sto se dobija uz pakete. Razmisljam ga sutra mozda uzeti za dinar :roll: Iskreno mi se telefon nesto posebno ne svidja, bez obzira na cenu, ali mi je wi-fi preko potreban. i da, jel moze da se nadomesti novija verzija androida 2.3 , dal je neko uspeo?

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Moram jos jednom da pohvalim zvucnik na ovom telefonu, ekstremno se jako i cisto cuje. Imam neke prdavce od zvucnika na kompu i sije ih uzduz i popreko. Cak se i bas cuje fino s obzirom da je telefon u pitanju. Cini mi se da nije neki izvodjac preko sluski, doduse probao sam samo one njegove (koje su uzas blago receno) i one sa HTC-a (koje su malo manji uzas).

papovicd
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sre, 18. Maj 2011. 19:30
Lokacija: zemun

Post od papovicd »

ovo nije telefon..nego krs...meni baterija ne moze ni dan da izdrzi!!! sta je u pitanju!! pomozite sta raditi...hakovati ...sta li vec da to moze bar dan!!! hvala!!

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Post od bachika »

papovicd, pošto imaš baš lep stav pomoći ću ti! Prodaj ga i kupi nokiJu 3210. To će ti verovatno zadovoljiti potrebe !
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

bachika, nemoj tako.... 3310! :D

papovicd, do sada nisam primetio da se ljudi zale na telefon, cak potpuno suprotno, veoma ga hvale za te pare. Samo treba malo se raspitati o necemu pre nego sto kupis. Ni jedan smartphone ti nece pruziti ne znam kakav kvalitet baterije i prava je premija ako izgura 2 dana uz normalno koriscenje. Ako ti se bas toliko ne svidja uskoro ce mojoj sestri rodjendan i nece se buniti za jedan OT-990 na poklon. 8)

brudjuz
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pon, 19. Feb 2007. 09:32
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od brudjuz »

Telenor OneTouch (Alcatel 990) je mobilni telefon odličnih specifikacija. Jedini nedostatak ovog aparata je mala količina raspoložive memorije. Rešenje za ovaj problem je u proceduri obrade operativnog sistema (rootovanje) i memorijske kartice (particionisanje) kako bi se programi i igre snimali na memorijsku karticu, umesto u radnu memoriju. Postoji više programa za ovu tehniku : App2SD, Move2SD i sl...

Link2SD metoda je najbolja za prebacivanje instalacija na karticu.

Prvo je potrebno resetovati telefon opcijom : Setting/Privacy/Factory data reset.
Nakon ove opcije telefon će se restartovati i postaviti operativni sistem u početno stanje, kao da ste ga prvi put upalili.

Zatim ga rootujete sa SuperOneClickom, pa instalirate Recovery Manager. Sa njim usnimite recovery-clockwork-img, restartujete telefon u ClockWork mod, pa particionisete karticu (npr. 1 Gb Ext i 32 Mb swap za 2Gb karticu).

Nakon toga restartujete telefon normalno, instalirate Link2SD, on prepozna particije i počne svaku novu instalaciju da prebacuje. A možete i postojeće programe da linkujete...

sr3cko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sre, 26. Okt 2011. 19:56

Post od sr3cko »

slazem se za brudjuzom, jos kad izace 2.3, ovaj telefon ce biti kao zver pustena sa lanca, na 2.2 je manje vise obuzdana zverina :)

filip995
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Pet, 09. Sep 2011. 22:19
Lokacija: Sombor

Post od filip995 »

imam jedno pitanje... pre 3 dana sam uzeo ovaj telefon u telenoru i supr je... ali kada sam instalirao go launcher i sve podesio i hteo sam da se vratim na pocetni ekran preko home tastera, kada sam kliknuo da se vratim na glavni ekran pitao me je nesto ovako da li hocu da mi tu akciju izvrsava go launcher ili standardni tip tako nekako i ja sam kliknuo na taj standardni i sada svaki put kada hocu da kliknem home dugme on meni iskljuci go launcher... da li neko zna kako ovo da vratim ili podesim ili bilo sta?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

filip995, settings -> applications -> manage applications -> nadji njegov home launcher -> clear defaults -> stisni home i pre nego sto izaberes go launcher otkaci da zapamti tvoj izbor kao default........... ili jednostavno instaliraj Home Switcher sa marketa i selektuj go launcher kao glavni. :D

filip995
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Pet, 09. Sep 2011. 22:19
Lokacija: Sombor

Post od filip995 »

hvala... :)
uspeo sam sa prvom stavkom settings...:)
sada sve radi kako valja :D
telefon je suuper :)
jos jedno pitanje hehe kako funkcionise SuperOneClick?

filip995
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Pet, 09. Sep 2011. 22:19
Lokacija: Sombor

Post od filip995 »

jaooo ljudi pomagajteee... odradio sam root i kada sam radio particije na SD kartici prvo sam prebacio sve na racunar ali izgleda da se muzika nije sva prebacila i nemam ni 5 pesam sada na telefonu a imao sam preko 200 :o ... da li neko zna kako mogu da vratim tu muziku? da li mozda preko sinhronizacije sa gmail-om ako je nekako moguce jer sam stalno radio sinhronizaciju kad god idem na internet? :cry:

Banega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 19:26

Post od Banega »

@filip995, hehe prvo sam mislio da ti fali samo 5 pesama, a sada vidim da ti fali 200, a opet ono, imas net pa polako skines lako sve sta ti treba veoma brzo :roll:

filip995
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Pet, 09. Sep 2011. 22:19
Lokacija: Sombor

Post od filip995 »

jaooo pa ja te pesme imam jos od pre 5-6 godina... ima da skidam 100 godina to... jaooooj kako bas to da mi ne prebaci ufff :shock: :angry:

Renegade018
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 15. Maj 2011. 22:18

Post od Renegade018 »

@filip995 tesko ces sinhronizacijom da vratis muziku, gmail obicno sinhronizuje kontakte, kalendar i tako neke sitnije stavke.
mogu da ti preporucim easy mp3 downloader, mnogo je dobar. retko koju pesmu nisam nasao pomocu njega. a mozes i da proveris kvalitet snimka pre nego krenes da preuzimas pesmu, pa da skidas samo dobre kopije (npr skines bitrate 320kbps, a ranje si imao 128kbps) 8)

filip995
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Pet, 09. Sep 2011. 22:19
Lokacija: Sombor

Post od filip995 »

hvala na pomoci... Renegade018,probacu i sa tim programom a za sada sam skidao preko youtube-a udjem u neki video iskopiram URL i nalepi ga u youtube mp3 conventer i downloadujem i to je to... :)
a da li neko zna zasto kad god ugasim telefon pa ga opet upalim on se meni vrati na fabricki louncher umesto da mi ostane na GOLouncher? i zbog cega od kada sam root-ovao telefon kada se skroz isprazni i stavim ga na punjac on prikaze kao da se baterija puni a kada kliknem da se telefon upali on nece nego prvo moram otkaciti punjac pa upaliti telefon pa onda opet prikopcati punjac :/ ?

sstojanovic88
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 09. Jan 2012. 19:17

Post od sstojanovic88 »

Da li je neko probao da prikljuci kompjuterske zvucnike na ovaj telefon jer kad probam bilo koje zvucnike da prikljucim ne prepoznaje ih a bilo koje slusalice prepoznaje.

Banega
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2011. 19:26

Post od Banega »

@sstojanovic88, imas srece, upravo sinoc je jedan moj drug prikacio neke praistorijse zvucnike 2.0 od racunara sa naravno integrisanim pojačalom , i radilo je bez ikakvih problema. Medjutim, jedino je problem bio pucketanje i sustanje prilikom pomeranja telefona, ali to je do loseg i nekvalitetnog kabla a ne do neceg treceg. Ne znam zasto kod tebe ne prepoznaje. POzz

Milos A
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 04. Feb 2012. 21:54

Post od Milos A »

Zdravo svima!

Da li neko zna zašto ne radi MMS, i meni i devojci? Od korisničke službe nema pomoći, ispraznili smo baterije čekajući da se neko javi, pa jedino da odemo u prodavnicu da nam ispodešavaju. Što bi rado izbegli.

Dobili smo instalacione SMS-ove, i ništa. U čemu je stvar?

dsit
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Sub, 19. Jan 2008. 20:28

Post od dsit »

Pokusavam da pronadjem na forumu objasnjenje za ono sto me muci ali ne uspevam nikako pa nek mi modovi ne zamere ako se ponavlja prica ili ako se obracam na pogresnom mestu.
Naime, imam problem sa instaliranjem iGO navigacije na telefon iz naslova teme. Prebacio sam iGO folder na root sd kartice,pokreno apk. instalirao i kad sam dobio obavestenje da je aplikacija instalirana,tapnuo na ponudjeno otvori i dobio obavestenje "missing or incomplete folder:no space left on device" i "please insert your SD card containing iGO content files"...
Sta mi je ciniti... :?

Odgovori