Acer Iconia Tab A100

Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Acer Iconia Tab A100

Post od lesa0208 »

GENERAL 2G Network N/A
Announced 2011, February
Status Available. Released 2011, April
SIZE Dimensions 195 x 117 x 13.1 mm
Weight 470 g
DISPLAY Type LCD capacitive touchscreen, 16M colors
Size 600 x 1024 pixels, 7.0 inches (~170 ppi pixel density)
- Acer UI
- Accelerometer sensor for auto-rotate
- Gyro sensor
- Multi-touch input method
SOUND Alert types N/A
Loudspeaker Yes
3.5mm jack Yes
MEMORY Phonebook Practically unlimited entries and fields
Call records N/A
Internal 8 GB storage, 512 MB RAM
Card slot microSD, up to 32GB, buy memory
DATA GPRS No
EDGE No
3G No
WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot
Bluetooth Yes, v2.1 with A2DP, EDR
Infrared port No
USB Yes, microUSB v2.0
CAMERA Primary 5 MP, 2592 x 1944 pixels, autofocus, LED flash
Video Yes
Secondary Yes, 2 MP
FEATURES OS Android OS, v3.0 (Honeycomb), upgradable to v3.2 (September)
CPU Dual-core 1GHz ARM Cortex-A9 processor, ULP GeForce GPU, Tegra 2 T20 chipset
Messaging Email, Push Email, IM
Browser HTML
Radio No
Games Yes
Colors Black
GPS No
Java Yes, via Java MIDP emulator
- SNS integration
- HDMI port
- Google Search, Maps, Gmail
- YouTube, Google Talk, Picasa integration
- MP3/WAV/WMA/eAAC+ player
- XviD/MP4/H.264/H.263 player
- Organizer
- Document viewer (Word, Excel, PowerPoint, PDF)
- Adobe Flash Player 10.1
- Predictive text input
BATTERY Standard battery, Li-Po 1530 mAh



E ovako nisam video da ga ima pa rekoh da otvorim temu, i kazemo nesto iz prve ruke.

Boris, vama poznatiji kao Dream Weaver, je malopre uzeo ovaj model, medjutim nekom igrom slucaja je zavrsio kod mene pa ga ja malko maltertiram, i mogu reci da sam prijatno iznenadjen uredjajem. Tablet deluje jako kvalitetno, display je perfektan, pogledao sam moju galeriju fotografija sada ne znam da li sam ja dobar u fotografiji ili ovo prikazuje mnogo dobro Oo :D. Kamera mu nije nesto slike mi se ne dopadaju nikako. Stigao je sa Honeycom 3.2 androidom, jako lep UI, ne rade bas sve aplikacije koje rade na mobilnim verzijama androida, mada nisam bas sve probao ali ce se naravno probace se.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

E pa ovako: tab ima 1 GB RAMa a ne 512 MB kao što stoji na gsmareni i ima GPS i ako su napisali da nema :roll:

Upravo sam ga rutovao i instalirao superuser app i busybox :)

I sad ću da vidim da namestim da tab prepoznaje ad-hoc mreže. To je kad drugi telefon pusti signal (wi fi hot spot) ali na androidima je onemogućeno da vidi tu wi fi mrežu a i ako je vidi ne može da se nakači. Konkretno ja sam sa N8 pustio wi fi signal ali tab ne može/neće da se poveže na tu wi fi mrežu dok hoće na standardan wi fi ruter.

Rešenje je da se fon rutuje pa se /system/bin iskopira modifikovan wpa_supplicant (stari se bekapuje naravno ako nešto krene po zlu). Uz pompć root explorera se kopira.
and justice for all...

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Pa ovo znaci moze da se uradi na bilo kojem androidu?! Svojevremeno sam imao problem sa tim i mislio sam da android ne podrzava i to je to... Pa lepo da se moze i to resiti... :)
Samo nek se rolaju....sarme.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Pera Detlic, koliko znam moze da se namesti, samo ti treba modifikovan wpa_supplicant za tvoj model :wink:
and justice for all...

darisony
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 01. Avg 2012. 01:01
:: nokia n8
:: nokia n7

Acer Iconia A100 tab . pomoc oko paljenja

Post od darisony »

cao svima,daj nek mi neko objasni o cemu se radi, juce sam dobio od brata acer iconia A100 tab. prikljucio ga na punjac , kad je napunio skinuo sam ga sa punjaca,nisam ga gasio,ostavio sam ga u fioci sa futrolom na njemu,kad sam posao posle 3h po njega bio je ugasen, pokusavam da ga upalim vec 20puta, ali bezuspjesno!!!! dal je moguce da je crkla baterija zato sto je bio u fioci, i jel` moguce da je toliko smece ??? :angry:

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Acer Iconia A100 tab . pomoc oko paljenja

Post od hibiskus »

ako si ga koristio u tom periodu, najverovatnije je ostala neka aplikacija koja se zaglupela i nije dala ikoniji da ide u standby mod pa se potrosila baterija

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Acer Iconia Tab A100

Post od bata bogdan »

EVo neki mali utisci o ovom tabletu possle dva dana koriscenaj...kao prvo odradjen je update na ics 4.0.3..mogu saamo reci da je odlican...nema nikakvih kocenja, stucanja ...radi odlicno...neznam sad kaako je radio na verziji 3.2.1 android ili kako see vec zove...odmah sam roknuo update...i za sada sve leti...kvalitet iztade je sasvim ok...tvrda plastika koja ostavlja lep utisak i nema nikakvog pucketanja itd...baterija se ne vadi.fiksna je...vrlo.bitna stvar i po meni bas cooll sto ima hdmi prikljicak...na zalost kabel jos nemam...isao danas daa.kupim i nema??? al za koji dan ce daa se naabavi...slike bas i.nisu nesto...ali opet moze da.prodje...nije bas toliko lose...acer ui mi.se bas svideo ,nekako je bas jednostavan i kao sto sam rekao neema nikakvog lag-a...za jednog prosecnog korisnika kaao sto sam ja odlican tablet....inace.ovo mi je prvi tablet ,nisam imao ddosada ni prilike ni iskusstva sa tabletima...nisam se nesto ni zanimao za njih...dobih ga naa poklon...:-)
Huawei

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Acer Iconia Tab A100

Post od bata bogdan »

hmm...molim za pomoc...tablet mi.nesto zabudailo...prvo je poceo da zakucava...pa ga restartujem...i onda opet zapuca...i sad vise nece ni da se upali...nekad na ekranu pise acer dok se ne upali...ali sad ni to nece...lampica sija kad je na punjacu...zna li neko kako da resim problem da ga upalim...i da otprilike kaze sta mu je....hvala unapred...
Huawei

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Acer Iconia Tab A100

Post od bata bogdan »

pa nije valjda da nema nikog ,bilo kako da pomogne.....???
Huawei

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Acer Iconia Tab A100

Post od Behemoth »

Odnesi u servis,verovatno je ploca ili softbrick.To se jigom sredi cas posla
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Acer Iconia Tab A100

Post od bata bogdan »

ima li nekakve sanse da bih to mogao sam odraditi...ako postoji mogucnost....???
Huawei

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Re: Acer Iconia Tab A100

Post od lesa0208 »

Probaj da mu flesujes neki oficionalni rom ako uopste dozvoljava tako nesto.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Acer Iconia Tab A100

Post od bata bogdan »

hmm...znaci sad mi tablet uopste ne reaguje...na power dugme se samo upali plava lampica...a ekran crn...nema ni onog pocetnog logo-a od acera...ukljuvim ga na pc...cuje se onaj zvuk da je prikovcan tablet...i samo izbaci na kratko neki apx...tako nesto...i opet nema dalje....cak sam ga i rasklopio...zadnji deo tableta gde mu je baterija...iskljucio bateriju i ukljucio i opet nista....ima i neko dugmence za reset...kad to stisnem samo plavo svetlo kod power dugmeta zatreperi na kratko....citao sam dosta po netu...vecina je imala isti problem ali nigde ne pise koje je resenje ...a iskreno da ti kazem nisam nikad flesovao...tako da ne znam ni kako bas ide postupak...
Huawei

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Acer Iconia Tab A100

Post od bata bogdan »

Posto imam vreme i dosadno mi...kako bih mogao da ozivim tablet ako je moguce ikako...cisto da napisem...tablet uopste ne reaguje,na dugme power ON samo se upali plava lampica...i kad pipnem home dugme na ekranu zasvetli...ima li mu spasa uopste...ako ima neko voljan da pomogne?
Da,kad ga prikovcam na tablet samo se cuje onaj zvuk da je spojen ali ne prepoznaje ga....
Hvala unapred
Huawei

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Acer Iconia Tab A100

Post od fannY »

Najbolje da postavis to pitanje u podforumu Servisiranje.Pre ce ti neko odgovoriti. :)

Odgovori