Prvi Android Blackberry

serija 7000, 8000, 9000
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za BlackBerry OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
BlackBerry OS

Da li biste koristili Blackberry sa Android OS?

Da
15
88%
Ne
2
12%
 
Ukupno glasova: 17

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Prvi Android Blackberry

Post od filip11314 »

Već neko vreme se priča o ovome, pa reko da otvorim temu...
http://www.benchmark.rs/vesti/ovo_bi_mo ... efon-59184
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: Prvi Android Blackberry

Post od matorix »

Ako bi bio fluidan kao BB, a prilagodljiv kao Android-definitivno. (:

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Prvi Android Blackberry

Post od araphel »

Realno, ako BlackBerry nađe način da doda hub i gestove u Android, to bi bilo prihvatljivo. Koncept slide out qwerty tastature mi je generalno super, ali ovaj vertikalni, kako je BlackBerry i ranije radio. Videćemo još šta će biti od svega toga. Nešto su i sa apdejtima softvera utanjili, a kamoli sa informacijama o novim uređajima. Krajnje je vreme da puste update za bb10 koji će doneti Android lollipop runtime. Mada, sve mislim da je slaba vajda od toga.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Prvi Android Blackberry

Post od Adams »

Porpisujem sve sto je araphel napisao, sem sto se meni pored huba i gestova trazi onaj divni multitasking, recimo kad pustim pesmu na youtube a posle samo otvorim novi tab i nastavim da surfujem... To radi vrhunski kod caleta na BB Q10, a na mojoj 1520 moram da palim prvo MetroTube pa da ulazim u browser... :uhuh:
Nokia Lumia 1520

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Prvi Android Blackberry

Post od Green »

Najiskrenije, ne bih. Vise bih voleo da BB ima mnogo vise srece sa svojim OS-om, kao i da moze izbacivati vise razlicitih uredjaja. Ne znam sta to nedostaje BB-u da bude konkurentniji Androidu, ali mislim da to zasluzuju. Ne svidja mi se to sto se izbor sve vise svodi na Android i iOS.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Prvi Android Blackberry

Post od araphel »

Adams, da, na multitasking sam zaboravio. Toliko mi je postalo uobičajeno da više i ne primetim da je tu.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Prvi Android Blackberry

Post od filip11314 »

Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Prvi Android Blackberry

Post od araphel »

Nije mi jasna poenta videa? Renderi BlackBerry slajdera, pa onda ubačena tu i tamoo po koja slika Passporta u obe verzije, pa ona navodna slika Passporta na kome se vrti Android. Elem, na svim renderima na kojima je slajder prikazan do sada OS izgleda kao čist bb10.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Prvi Android Blackberry

Post od filip11314 »

Ma ko zna ko je pravio ovo. Ali meni ovaj na početku deluje vrh.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple


hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Prvi Android Blackberry

Post od hibiskus »

Joj ne znam sto se tice androida...
Pazi sta sad trenutno radim na passportu(u istom trenutku):
1. Kucam mail nakon skroz pregledane excel tabele na telefonu
2. Kopiram 2gb muzike sa kompa na telefon (sa terlefona pristupam kompu a ne obrnuto, implementirano u OS)
3. Slusam Sade - Best off
4. Skidam u pozadini torrent
5. Odgovaram na BBM poruke
Stoje mi jos otvorena 3 aktivna prozora (Crackberry, browser i Viber), i NIJEDNOM bb10 nije stucnuo, a prelazak iz aplikacije u aplikaciju ne moze biti laksi i efikasniji. Ja sam toliko razmazen funkcionalnoscu bb10 OS-a da mi sama pomisao na onaj multitask softkey deluje :shock: .
Da, slazem se da nema dovoljno aplikacija i da android aplikacije rade polu kilavo, ali u principu ja ih i ne koristim, malo sam mator za to :)

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Prvi Android Blackberry

Post od araphel »

Nadam se da će ga zaista i izbaciti, ali da će tastatura biti bolja od ovoga što bi se po renderima moglo naslutiti. Krajnje je vreme da nešto i zvanično objave na ovu temu.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: Prvi Android Blackberry

Post od Adams »

Koja je verovatnoca da izbace ovaj model i u BB OS10 varijanti?
Meni je Android jednostavno bas odbojan, pogotovo sto koristim WP i povremeno drndam caletov Q10...
Nokia Lumia 1520

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Prvi Android Blackberry

Post od Apolo »

Iskreno BB mi nije nesto privlacio paznju, a jos manje sad kada se prica da ce ubaciti Android OS.
Festina lente.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Re: Prvi Android Blackberry

Post od Dream Weaver »

hibiskus, skidaš torent na BB? Koju app koristiš? Ja sam mislio (izgleda bio u zabludi) da to samo mogu na android telefonu :?
and justice for all...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Prvi Android Blackberry

Post od araphel »

Koliko je meni poznato, može se instalirati neka od torrent aplikacija za Android. Uoostalom, ionako baš dosta Android aplikacija i igara radi najnormalnije, toliko da sam već više praktično zaboravio šta od aplikacija mi je bb10 native, a šta Android. Ne bih se složio sa jednim od prethodnih komentara da Android aplikacije rade traljavo. Neke jednostavno ne rade, ali one koje rade, rade sasvim dobro. Evo kod mene je Tapatalk Android aplikacija, radi savršeno. Viber takođe. Uredno dobijam obaveštenja i pozivi funkcionišu bez greške. Google play store radi super, update, kupovina aplikacija, sve. Trivago takođe, Booking.com Android aplikacija radi X puta bolje nego native bb10 verzija. One note Microsoftov isto perfektan. Igrica imam nekoliko, sve su sa Play store, sve lepo rade. Navigon radi odlično, i tako dalje.

I što je najbitnije, sve se aplikacije jako lepo prilagođavaju netipičnoj rezoluciji ekrana.

Voleo bih da probam Android BlackBerry kao novotariju, voleo bih i da se pojavi Android firmware za passport, ali mi ništa ne fali ni ovako.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Re: Prvi Android Blackberry

Post od Dream Weaver »

araphel, hibiskus, koliko vam baterija traje uz jako korišćenje telefona?
and justice for all...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Prvi Android Blackberry

Post od araphel »

Ne znam da li se to može podrazumevati kao jako korišćenje, ali moj šablon korišćenja izgleda otprilike ovako:

Dva email naloga na konstantnoj sinhronizaciji
Oko sat vremena sveukupno na Tapatalku po danu
Desetak sms poruka razmenjenih u proseku
Oko sat vremena ukupno poziva
BBM, Viber, Whatsapp... tu i tamo po neka poruka
Par fotki, malo šetnje kroz sve app stores, poneki update
Radno vreme na 4g, ostatak na wifi
Sporadično surfovanje po netu
Masa nekih drugih aplikacija koje svako malo izbacuju neke notifikacije

U ovakvom režimu upotrebe bez problema izguram od jutra jednog dana do ponoći sutradan uveče. Ako malo zajašem telefon, realno je da drugog dana oko 3 imam još 20% baterije i onda priključujem punjač. Ako malo o'ladimm sa aplikacijama i netom, izguram i tri dana bez obzira na pozive. Tokom noći dok telefon miruje retko kad izgubim više od 2-3%, ništa ne isključujem.

Eto to je to otprilike. Sve u svemu, ja baterijom na Passportu prezadovoljan.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Re: Prvi Android Blackberry

Post od Dream Weaver »

araphel, pa ovo deluje da je dobra baterija...

kakav je zvuk na slušalicama? Da li je glasan?
and justice for all...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Prvi Android Blackberry

Post od araphel »

Što se Passporta tiče, zvuk je i na slušalicama i na zvučnicima dobar. Ustvari, na zvučnicima razbija, to sam već pomenuo u Passport temi. U poslednje vreme redovno trošim muziku na passportu uz fabričke slušalice, dok vozim bajs. Dobar zvuk, glasan, lep kvalitet zvuka. Verovatno bi sa nekim kvalitetnijim slušalicama bio i bolji, ali nisam se za sada petljao sa time. Ove fabričke su mi super za ono što mi treba dok vozim, a to je da čvrsto stoje i da mogu da pustim tako da jasno čujem i muziku ali i svet oko sebe, jer ipak vozim i po ulicama. Moram da probam sa mojim omiljenim Marshall slušalicama, pa da dam sud. E sad, zavisi verovatno od toga ko šta sluša, pa možda i bude nezadovoljnih. Meni je za metal, hardrock, progrock i tako to super.

Zaključana tema