BlackBerry Q10

serija 7000, 8000, 9000
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za BlackBerry OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
BlackBerry OS
matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: BlackBerry Q10

Post od matorix »

hibiskus napisao:pa cemo te prijaviti i za BB okupljanje :D
Hocu i ja na okupljanje... :oops:
Adams napisao:
Ne znam da li zato sto nema nista u njemu, ali OS mi deluje jako jako smooth.
Moj je skoro pun, pa je i dalje smooth. Sto Android, sto aplikacija sa BBW-a(: Ne znam na kom si operateru, ali na Telenorvom sajtu imas postupno kako podesiti net za BB OS 10. Kontam da to imaju i ostali operateri, ne znam (:

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: BlackBerry Q10

Post od liman3 »

Jel dobio ovaj telefon podršku za srpski jezik?
Vidim da ima region srbija (latinica ili ćirilica) ali samo hrvatski za jezik telefona.

mihan174
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2014. 21:17
:: lg optimus hub

Re: BlackBerry Q10

Post od mihan174 »

Trenutno sam u potrazi za nekim novim telefonom i tako cackam po oglasima i naletim na ovaj. Iako nisam uopste imao u planu kupovinu nekog bb telefona, prvenstveno jer su bili papreni sa cenom. Medjutim onda slucajno ubodem neke oglase i vidim da q10 nov (ili skoro nov) moze da se nadje vec za oko 150-160e. Pa me je to bas privuklo, posto znam da je bb uz apple uvek vazio za premium proizvodjaca sa basnoslovnim cenama. Zasto je cena bb telefona tako drasticno pala? Je li po sredi kriza u kojoj se nasla kompanija ili je stvar u losim telefonima? I jos da pitam par pitanjca o ovom telefonu. Koliko sam nesto na brzinu prelistao vidim da neki pisu da bb zahteva neku posebnu pretplatu za koriscenje usluga i da je prakticno bez te pretplate neupotrebljiv, a neki kazu da nema potrebe ni za kakvom pretplatom. Ne znam sta je tacno, posto nikad nisam imao bb telefon, a koliko se secam nikad nisam imao prilike ni da ga probam makar na kratko. Drugo, vidim da se prica da mogu na njega android apps, e sad sam isto procitao da je neko rekao kako te apps koje su sa androida mogu da se instaliraju, ali da toliko baguju da su prakticno neupotrebljive. Da li je to tacno? I generalno iznesite jos neke bitne stavke vezane za bb i razlike (prednosti i mane) u odnosu na android i wp (posto sam te dve platforme koristio), pa se mozda i ja odlucim za ovog malisana. ;-) Pozzz

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: BlackBerry Q10

Post od matorix »

Sto se tice koriscenja tih dodatnih usluga: ne znam koja je poenta toga. Ubacio sam svoj nalog u bb hub i meni uvek stizu mejlovi kako se nakacim na net, bilo da je to wlan, bilo da je rec o netu iz paketa. Tako da ta prica o neupotrebljivosti bez tih usluga i ne pije vodu. Meni su isto rekli kad sam hteo da kupim i vidim da su pogresili. Sto se tice Android app: ne secam se sa kojim OS-om dolazi nov Q10, da li je 10.1 ili 10.2. 10.2 podrzava android aplikacije, ali ne rade najsrecnije(bar meni nisu). Sa OS-om 10.3.1 je vec prica drugacija. Sve radi kako treba, apsolutno je sve upotrebljivo(upravo pisem sa tapatalka, jbg (: ). Problem je sto android igre brze prazne bateriju i to je sve. OS se meni licno svidja zato sto je jako jednostavan za upotrebu i jako pregledan. Ti fazonu swipe up/down su meni bas cool. To ti je to(:

mihan174
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2014. 21:17
:: lg optimus hub

Re: BlackBerry Q10

Post od mihan174 »

A jel izbacio bb update na 10.3.1 za q10? Znaci koliko sam skapirao funkcionalnost androida + stabilnost wp = bb? Ako je tako to je ondaK super. :-)

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: BlackBerry Q10

Post od matorix »

Zvanicni update nije jos, to ce sa Classicom (bar bi trebalo). Nezvanicno: uveliko se koristi :D Ja licno sa mojim nemam nikakvih problema, a jos je na leak-u. Nema restartovanja, kucanja, itd. Sto se tice aplikacija: ne sumnjam da bolje rade na Androidu (logicno), ali ja uveliko koristim viber, tt, amazon store, 9gag... Igrice sam pobrisao, ali mi je to radilo bez ikakvih problema. Kazem, malo iscuri baterija brze kad se koristi to, ali Boze moj, radi kao podmazano. Mislim da ima jos par ljudi ovde koji koriste BB 10, kao i neke android aplikacije, pa neka oni podele misljenje svoje, takodje (:

mihan174
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2014. 21:17
:: lg optimus hub

Re: BlackBerry Q10

Post od mihan174 »

Pa bilo bi bas fino kad bi jos neko ko koristi q10 izneo svoja iskustva vezana sa koriscenjem android aplikacija i generalno utiske o telefonu. Kako mislis nezvanico se vec koristi? Ubacio si nesto tipa custom romu na androidu ili? Mozda je glupo pitanje, ali nikad nisam koristio bb pa ne znam kako funkcionise. Classic bi trebao 17. zvanicno, bar sam tako cuo. Mislis li da ce odmah da krene update i za ostale bb10 telefone ukljucujuci i q10? Hvala na odgovoru u svakom slucaju. Evo vec duze vreme trazim neki telefon da se skrasim sa njim na neko vreme. Bas sam zadnjih godinu dana izmenjao telefona i telefona, velikih, malih, androida, wp...i ni jedan me nije zadovoljio u potpunosti. Ili je preveliki za nosenje i rukovanje, ili je bagovit ili je nefunkcionalan ili osakacen nekim osnovnim funkcijama. Mozda budem imao srece sa q10, ali cu morati jos malo da se raspitam i vidim pase li to meni ili ne. :D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: BlackBerry Q10

Post od Azimuth »

Uglavnom ljudi stavljaju taj "leak". To ti je ništa drugo do beta verzija onoga što će postati zvanična. U tom leak-u može, a ne mora, biti grešaka i bagova koji bi eventualno bili ispravljeni do predstavljanja i puštanja zvanične verzije.

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: BlackBerry Q10

Post od matorix »

@mihan174 To ti je sto kaze Azimuth. Mene uvek mrzi da cekam official update, pa ubacim leak i teram. Dosta razlika ima izmedju 10.1 i 10.3, po mom misljenju pozitivnih(:

nonickname
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2012. 02:53
:: lumia 625

Re: BlackBerry Q10

Post od nonickname »

Da li postoji mogucnost automatskog synca poruka sa bb messengera?
Hocu da mi ostanu na kompu i kad ih obrisem na telefonu.

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: BlackBerry Q10

Post od matorix »

Mislim da je to moguce samo preko BB Blenda. To znam da je moguce uraditi na Passportu jer ide neka prica da ce biti moguce na ostalim aparatima tek kad dobiju zvanicni update za 10.3.

nonickname
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2012. 02:53
:: lumia 625

Re: BlackBerry Q10

Post od nonickname »

Imam bb9720, i u principu bih bb blend trebao da skinem na komp i da aktiviram.
Ako sam dobro video sad na brzinu?

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: BlackBerry Q10

Post od matorix »

Hm, to mu dodje OS 7. Nisam siguran da blend radi sa tom verzijom softvera. On je krojen za OS 10. Za 7 ne znam kako bi mogao da uradis sync... :unsure:

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: BlackBerry Q10

Post od hibiskus »

trenutno blend radi samo na passportu i novom porse modelu. Za stari bb os mislim da nece ni raditi i kad puse za ostale bb10 telefone

nonickname
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2012. 02:53
:: lumia 625

Re: BlackBerry Q10

Post od nonickname »

Ok, hvala ljudi. Nisam bas uspeo nesto konkretno da izguglam, ako nadjem javicu, mozda nekome zatreba :)

nonickname
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 102
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2012. 02:53
:: lumia 625

Re: BlackBerry Q10

Post od nonickname »

na bbm mi je ukljucena opcija save chat history. da li to znaci da se chatovi automatski cuvaju, ili da se cuvaju ako nakon zavrsenog chata kliknem na save chat history?
- da li mogu da taj fajl (kod mene podesene da cuva u memoriji tel) posaljem mailom direktno sa telefona?
-gde se cuva taj fajl, ako je jedina mogucnost da mu pristupim sa kompa? pretostavljam preko desk managera.

obrisao sam jedan chat i pokusavam da ga povratim.

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: BlackBerry Q10

Post od matorix »

Pa trebalo bi da se sami cuvaju chatovi. I trebalo da mozes da ih nadjes u File manager, nem pojma, nesto ne koristim BBM(:

A koja prica na KP, satro nov Q10 za 160e? :o Odakle li nabavljaju te telefone i da l' je sigurno kupovati tako?

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: BlackBerry Q10

Post od neogeo »

Ja sam moj Q10 na KP platio 150€ sa poštarinom i sve fercera extra ;)
Iacta Alea Est

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: BlackBerry Q10

Post od matorix »

^To ona prica sto prodaju nove sa folijama fabrickim, ali nemaju kutije i to, nego samo punjac?

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: BlackBerry Q10

Post od neogeo »

To.
Ali ja sam dobio punjač, USB, miniUSB-USB adapter i slušalice. Sve je bilo u svojim kesicama kao i u kutiji samo što nema kutije i onih debelih knižica...
Ja prezadovoljan.
Odmah sam uflešovao Leaked 10.3.1.19xx i fercera kao doxa.
Radi i FM radio što mi je bila najveća zamerka kod Z10 kog sam imao prethodno.
Na QWERTY sam se jako, jako brzo navikao (odmah malte ne).
+10 za Q10
Iacta Alea Est

Odgovori