Blackberry Z10

serija 7000, 8000, 9000
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za BlackBerry OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
BlackBerry OS
Odgovori
hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Blackberry Z10

Post od hibiskus »

Ne vredi cekati, z3 ce izaci uskoro al trenutno samo za indoneziju, juznu afriku i par zemlaja u kojima bb dobro posluje, a ostalo ko zna kad ce

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: Blackberry Z10

Post od Freyr »

Hibiskuse :D. Kakav je spikerfon? Kvalitet zvuka odnosno glasa, razgovetnost? Kakav je zvucnik?
Kakva je situacija sa navigacijom, postoji li nesto krsteno?
12 godina na forumu!

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Blackberry Z10

Post od hibiskus »

sto se tice zvucnika, zvuk je cist ali mu nedostaju basovi (sto je i ocekivano) i nema stereo zvucnike. Nisam imao problema da cujem sagovornika, ni na slusalici ni preko spikerfona. Ima ona 2 mikrofona za noise cancelation, pa je dobar u snimanju zvuka http://www.youtube.com/watch?v=n4ElCYruLF0. Ovo sam snimao prosle godine, nije ludilo ko PV808, al je standardan kvalitet cak i malo vise od standarda posto snima u 192 bps.
Kamera je prilicno dobra(na nivou IP5), mada u stock aplikaciji fale modovi (panorama npr) i manuelna podesavanja.
Sto se navigacije tice, imaju BB mape koje se su detaljne do jaja, mada meni non stop baguju (tj neprecizno me vode, mada ih na crackberryju hvale dosta), kad im ubace jos POI i malo srede bice na nivou google mapa. Sto se tice offline mapa, radi iGO ko sat instalira se ko na androidu.

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Blackberry Z10

Post od neogeo »

BB Z30 ima kod nas da se kupi po ceni od 350-370€.

E, sada pitanje, pa ko može neka pomaže:
Kako da napravim razliku između STL-1 i STL-2 verzije uređaja??? Prodavci po oglasima uglavnom reklamiraju/prodaju nove BB Z10-3G varijante ali niko od njih ne zna da mi kaze da li je to 1 ili 2 verzija... Pise li to negde na kutiji mobilnog ili kako da pomognem sebi da ne zabodem STL-1?
Iacta Alea Est

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: Blackberry Z10

Post od matorix »

Settings>About
Tu bi trebalo da imas sve informacij o telefonu. Od modela, preko broja modela (STL-x, SQR-x) i OS-a instaliranog, zakljucno sa serijskim brojem. Bar kod mene tako stoji (:

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Blackberry Z10

Post od Azimuth »

hibiskus napisao:Kamera je prilicno dobra(na nivou IP5)
Jel mozes da okacis neku sliku u punoj rezoluciji na dodaj.rs?

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Blackberry Z10

Post od hibiskus »

dodacu sliku kasnije, nego pre toga, pricao sam sa "dobavljacem" oko bb10 telefona, trebalo bi mogu da nabavim nove stl-2 Z10 po ceni 170e a z30 po ceni od 300 evra. Telefoni su novi, neraspakovani, otkljucani za sve mreze i iz Holandije dolaze. Svi naravno imaju garanciju, jedini je problem sto bi garancija morala da se ostvari u Holandiji jbg :). U zavisnosti od trenutka nabavka, mozda bi mogla da uskoci i neka originalna bb magnetna futrola.
Ako je ko zainteresovan nek vice, ja vec poceo da razmatram da prodam z10 i uzmem z30 :D

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: Blackberry Z10

Post od Freyr »

Bump :wink:

Mene racunaj, odmah bih uzeo po toj ceni (ko bre sirotinja, daj 5 komada) :)
12 godina na forumu!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Blackberry Z10

Post od Azimuth »

Stl-2, nov, crni, neraspakovan, simfree sa sve garancijom za 170€?! Kada trebaš da javiš? Kad to može da stigne?

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Blackberry Z10

Post od hibiskus »

da, da isti potpuno ko moj. stl-2 je kolko kontam univerzalna evropska verzija posto ima u sebi ubacenu i tstaturu za srpski jezik, a mislim da ima i meni da se namesti na srpskom (mada ja nikad ne koristim na srpskom, ne umem da se snadjem :D). Garancija postoji, telefoni su cisti ko suza naravno, nego kazem problem je ispuniti garanciju (ako se nesto desi, a nece) zbog slanja telefona.
Provericu jos jednom, da li moze da mi donese 2 telefona po toj ceni, a ako bi donosio to bi bilo negde krajem aprila najverovatnije

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Blackberry Z10

Post od Azimuth »

Ma da, ni ja ne mogu da se snađem kad je na srpskom :D
Znači do kraja aprila da javim ako ne nađem u međuvremenu za te pare ili..?
Daj neku sliku, zanima me još samo kamera :)

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Blackberry Z10

Post od hibiskus »

Poslednja izmena od hibiskus u Sub, 15. Mar 2014. 21:34, izmenjeno 1 put ukupno.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Blackberry Z10

Post od Azimuth »

Samo da stignem kući sutra pa ću na kompu pogledati. Hvala ti!

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Blackberry Z10

Post od hibiskus »

dakle(n),
malopre sam se cuo sam dobavljacem. Potvrdio mi je cenu od 170 evra, i najverovatniji dolazak krajem aprila kad bi i doneo telefone. Preuzimanje bi bilo najverovatnije u Beogradu. Takodje mi je potvrdio za garanciju, s tim sto bi kupac morao njemu da salje telefon u Holandiju ako se sta desi.
Ko hoce ima fore do 15 aprila da se javi :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Blackberry Z10

Post od Azimuth »

Dogovoreno :)
Ako ne nađem ništa povoljnije idemo na tu varijantu ;)

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Blackberry Z10

Post od neogeo »

hibiskus napisao:dakle(n),
malopre sam se cuo sam dobavljacem. Potvrdio mi je cenu od 170 evra, i najverovatniji dolazak krajem aprila kad bi i doneo telefone. Preuzimanje bi bilo najverovatnije u Beogradu. Takodje mi je potvrdio za garanciju, s tim sto bi kupac morao njemu da salje telefon u Holandiju ako se sta desi.
Ko hoce ima fore do 15 aprila da se javi :)
Htedoh, ali to mi je kasno, medjutim imam neke prijatelje koji se neckaju pa nam reci postoji li neki ukupni limit po modelima (npr. 10kom z10 i 10 z30)???
Iacta Alea Est

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Blackberry Z10

Post od neogeo »

Opet kasno. Meni je već stigao model koji sam poručio.
U pitanju je STL100-2 3G varijanta.
Sealed box sam dobio na čemu sam jako zahvalan momcima koji su mi dobavili isti.
Telefon je extra i nemam nameru da ga menjam osim ako Z30tici padne drastično cena :)
Sistem dobio sa nekim od prvih verzija i činilo mi se da po malo laguje, međutim, posle par sati sam uflešovao Leaked 10.2.1.2234 verziju i sistem je poleteo naprosto.
Sve je super osim samo jedne stavke koja mi se ne sviđa a to je nemogućnost grupisanja poziva i increasing ring :(
Može li se ovo nekim softverom rešiti???

tnx
Iacta Alea Est

ertz
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 225
Pridružio se: Sre, 16. Feb 2011. 19:18
:: Iphone 4s

Re: Blackberry Z10

Post od ertz »

Kako rade android aplikacija na z10? Da li je komplikovano instalirati ?

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Blackberry Z10

Post od hibiskus »

increasing ring ne koristim, a nisam ni primetio da su ga nesto trazili po crackberryju tako da od toga verovatno nista :).
ertz, rade sve uglavnom dobro, a instaliraju se isto ko na android telefonu. Skines apk i samo ga pokrenes na telefonu i on se sam instalira. Jedini problem je sa aplikacijama koje traze povezivanje sa google nalogom, posto jos uvek nema zvanicne podrske za google play

branja
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 24. Nov 2012. 16:55
:: Microsoft Lumia 950
:: Nokia N900
Lokacija: Kula

Re: Blackberry Z10

Post od branja »

Ljudi, da li je neko isprobao leakovan 10.3? Ako jeste, podelite iskustva...

Odgovori