Blackberry Z10

serija 7000, 8000, 9000
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za BlackBerry OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
BlackBerry OS
Odgovori
hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Blackberry Z10

Post od hibiskus »

Settings pa language pa prediction and correction pa word substitution.
Tu imas sve sa iskljucis ili posebno samo I

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Blackberry Z10

Post od hibiskus »

malopre sam dobio informaciju da su telefoni vec stigli :D, al mi se ne javlja taj momak kod koga su pa ne znam koliko je cega doneo. Kad saznam javljam se prvo forumasima sa kojim sam bio u komunikacijiji preko pp

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Blackberry Z10

Post od neogeo »

Javi šta ostane, jbg, ljudi su čudo. Sada me smara kolega sa posla za Z30...(hoće pa neće pa ovo pa ono i sada, e hajd pitaj...)
Iacta Alea Est

DusanMNE88
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 09. Maj 2014. 17:29
:: BlackBerry z10

Re: Blackberry Z10

Post od DusanMNE88 »

Kako da prebacim sve kontakte koji su mi na sim na neki onlajn storage ili na yahoo?

bnovica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 10. Jun 2014. 22:09
:: BB Z10

Re: Blackberry Z10

Post od bnovica »

Pozdrav svima!
Nov sam na forumu i citajuci ovu temu sam se i opredelio da uzmem BB Z10. Hvala!
Kao nov korisnik imam par pitanja, ali sve to moze da se nadje ovde ili na crackberry-ju.
Ono sto nisam jos uspeo su offline mape, te bih zamolio @hibiskusa da ako je u mogucnosti podeli sa nama gde je nasao navigaciju za Z10.
Pozdrav

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Blackberry Z10

Post od hibiskus »

pih tek sad videh da je pitao lik za bb10 navigaciju, da napisem bez obzira dal ce se covek vracati :)

Imaju vise varijanti:
1. iGO ili neki slican za android (radi isto ko na androidu)
2. BB mape nisu offline, i meni su ocajno radile. Em ne radi glasovna navigacija, em su mi se bagovale mape. Mada hvale ga na crackberryju
3. Navree aplikacija na bb worldu, ja ih trenutno dosta koristim. Besplatna je aplikacija i besplatne mape. Mozda nema svako manje mesto u srbiji na mapi, al su za gradove super

beatanga
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pon, 14. Jul 2014. 21:57
:: blackberry
:: samsung

Re: Blackberry Z10

Post od beatanga »

Izgleda da sam se kasno ukljucio.. Hibiskus interesuje me da li ce biti nove posiljke za z30..?? :?

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Blackberry Z10

Post od yocasylver »

Koja je razlika izmedju 100-3 i 100-2 ?

nLike
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Pon, 26. Maj 2014. 22:51
:: Huawei G6615

Re: Blackberry Z10

Post od nLike »

Pozdrav,

Planiram da uzmem Z10 u telekomu preko BOX paketa. Cena kod njih je 21.000,00 na 24 rate (875,00 mesecno)

VIdim da ga svi hvale. Samo me zanima jel ga vredi uzeti u Telekomu? Da nema nekih bugova itd.

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Blackberry Z10

Post od pero0000 »

Zdravo svima,

Posle pet godina koriscenja Androida(ostajem i dalje na njemu, ali na tabletu), resih da probam nesto drugacije. Pre neki dan dobih BB 9900 i svideo mi se njihov eko sistem, ali mali ekran me naterao da potrazim BB sa vecim ekranom i tako dodjoh do ove teme i ozbiljno se zagrejah da kupim(cim prodam 9900) BB Z10. Nadam se da ce neko imati strpljenja i volje da mi odgovori na nekoliko pitanja:

Da li apdejt sa 10.1 na 10.2 dolazi oficijelno i kako se instalira? Da li over the air download ili preko kompa? Procitao sam celu temu ali mi nije bas jasno?

Da li je neko kupio/probao neku dodatnu bateriju povecanog kapaciteta?

Zasad toliko.

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Blackberry Z10

Post od hibiskus »

pero0000, on the air su svi updateovi i trenutno je aktuelna verzija 10.2.1.2977, i sve sto treba da se uradi je kliknuti na install latest update kad dobijes notifikaciju, ostalo sve sam telefon uradi. Vrlo verovatno da ces ti odmah krenuti sa 10.3.1 (dok prodas taj stari bb skupis pare i slicno), zato sto ce vrlo brzo debitovati BB Passport sa 10.3.1 OS-om.
Nemam iskustva sa baterijom povecanog kapaciteta, al mislim da it je bolja varijant a da uzmes onu futrolu sto ima bateriju na sebi, pa mozes da punis telefon futrolom :)

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Blackberry Z10

Post od pero0000 »

^Hvala na odgovoru. :)

Mozes li postaviti link(ako je dozvoljeno) ka toj bateriji?

Da li ima aplikacija za BB OS kao sto su livescore ili neke slicne za pracenje rezultata sportskih takmicenja(fudbal, tenis...)?

Skajp aplikacija postoji original ili se koristi Android-ova? Takodje i Viber?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Blackberry Z10

Post od Azimuth »

Što se maskica/futrola tiče, ZeroLemon tu prednjači. Za cene pogledaj na eBay-u.

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Blackberry Z10

Post od hibiskus »

pero0000, evo na primer http://shop.crackberry.com/blackberry-z10-batteries.htm pa tu ima jedna, plus dodatnih baterija.
Sto se aplikacija za rezultate tice, videh da ima par na BB worldu, al nisam siguran koliko su kvalitetne. To ne treba da te brine zato sto mozes da instaliras bilo koju android live score app koje ce raditi isto ko na androidu.
Skajp, whatsapp i viber su trenutno portovane aplikacije sa androida, za skype znam da koci na novoj verziji OS-a za viber i whatsapp ne znam zato sto ih ne koristim. Cim ljudi ne kukaju na crackberry forumu, onda verovatno rade normalno.
U svakom slucaju, kad izadje 10.3.x.x update za OS najavili su mnogo bolje funkcionisanje android aplikacija (a i sad prilicno dobro rade), u toj meri da se u nekim postovima spominje da ce "android aplikacije raditi bolje nego na android OS-u" i cak su neki forumasi i objasnjavali kako :D

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Blackberry Z10

Post od pero0000 »

Videh i futrole i baterije, nisu lose...prvo da kupim telefon pa posle case i dodatnu bateriju.

Zaboravih da pitam, da li na Z10 postoji led indikator propustenih poziva i poruka?

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Blackberry Z10

Post od hibiskus »

postoji, ta lampica ima vise boja pa mozes da predefinises sta god hoces (doduse trebace ti placena aplikacija za to :angry: )

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Blackberry Z10

Post od pero0000 »

^Da, znam za tu aplikaciju(Advance OS and LED Pro), ako si na nju mislio? Kupio sam je ;) i radi odlicno na 9900.

Koliko ti traje baterija? Da li izdrzi jedan dan nekog normalnog koriscenja? Ja ne igram igrice na telefonu, mozda ponekad sah...na 9900 ne moze da izgura jedan ceo dan. Kupio sam jos jednu od 1500mAh i tek s njom moze ceo dan da se koristi telefon.

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Blackberry Z10

Post od hibiskus »

meni izdrzi, al opet sve zavisi koliko koristis. BB10 je stvarno ekstra OS, npr prekljuce sam uzeo win 8.1 tablet (ima desktop verziju win-a 32bit) i koliko sam se brzo navikao na gestures sa BB10, toliko mi je sve na win 8.1 neprirodno i nefunkcionalno

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Blackberry Z10

Post od pero0000 »

Sve je stvar navike, pogotovo se na dobro brzo navikne. Da li si probao neku navigaciju: iGo, Sygic, Navigon, Navitel, Route66 i kako rade na OS10?

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Blackberry Z10

Post od hibiskus »

ima super dzabe turn by turn navigacija na bb worldu Navree se zove. Fale malo POI's i slicne dzidze al sto se mapa tice dobre su. Ranije sam koristio android iGo radio je bez problema

Odgovori