BlackBarry 'skinut' sa mreze?

serija 7000, 8000, 9000
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za BlackBerry OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
BlackBerry OS
skomirendalica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 23. Nov 2011. 10:19

BlackBarry 'skinut' sa mreze?

Post od skomirendalica »

Ovako , nisam bas laik , ali sto se tice blackbarry telefona recimo da tek sad lagano ulazim u semu :)

Posto nisam u mogucnosti da preko operatera uzmem blackbarry (bold 9780) to moram uhiniti sam u prodavnici ... E sad , ekstra sam zadovoljan radnjom i stalno uzimam kod njih , zadnji tel koji imam je HTC wildfire S koji je dosao u original kutiji ali kad sam ga upalio bila je ona welcome poruka od vodafona . Ali naravno to nije predstavljao problem , telefon je radio savrseno .

Imam u planu u istoj prodavnici da uzmem blackbarry ali zbog problema sa operaterom necu paliti BIS /BES opciju koja mi realno i ne treba .

Zanima me sad :
1) sta gubim time sto ne uzimam blackbarry preko operatera izuzev bis bes opcije ?

2) da li ima kakve veze sto ce biti vjerovatno 'skinut' sa mreze ?

da naglasim telefon kupujem samo zbog izgleda jer sam odusevljen i zbog dobre qwerty tastature . hvala unaprijed

Vladan75
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 28. Jun 2009. 18:33

Post od Vladan75 »

1) Gubis jako puno. Blackberry sa aktivnom bis i bes uslugom je jedna opasno dobra spravica, mada i bez toga radi savrseno i ispunjava sve normalne potrebe. I bez ovih usluga mozes normalno ici na net (wifi ili gprs) takodje mozes i mailove skidati na isti nacin. Cak imas i neke Kineske servere koji simuliraju bis uslugu.

2) Nije sigurno da ce uredjaj biti skinut sa mreze posto ih ima i takvih na trzistu, ali nista mu nesmeta i ako je skidan sa mreze.

U svakom slucaju uzimas izuzetno kvalitetan uredjaj sa jako stabilnim operativnim sistemom koji meni licno nikada nije pravio problem (mislim na bb os razlicitih verzija) za ovih 5 godina koliko koristim bb telefone, a imao sam ih nekoliko.

U svakom slucaju ti ga toplo preporucujem.

skomirendalica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 23. Nov 2011. 10:19

Post od skomirendalica »

Prvo da ti za zahvalim na odgovoru , izgleda da si jedini na 2 teme koji je spreman da pomogne sa par minuta vremena , tako da hvala jos jednom !

Ja mail , svakako uopste ne koristim mail , tako da mislim da stvarno ne gubim puno ...

Reci mi molim te sta znaci neki kod o kojem vidim da pricaju ljudi ciji telefon nije uzet preko operatera sa aktivacijom bis bes ?? Da li mi to treba , tj da li ce telefon biti "otkljucan" i bez tog aktivacionog koda i za sta stvarno sluzi taj kod ?? HVala unaprijed .

Vladan75
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 28. Jun 2009. 18:33

Post od Vladan75 »

Evo ovako ja sam do sada imao:
1) Curve 8310;
2) Bold 9000;
3) jos jedan Bold 9000;
4) Bold 9700 i
5) Torch 9860.
Od njih pet dva su bili skinuti sa mreze, dva su kupljena preko grane otkljucani za sve mreze a jedan je uzet u MTS-u.
Ni za jedan od njih mi nije bio potreban nikakav kod i svi su radili fantasticno, u stvari samo mi je jedan 9000 crkao usled fizickog ostecenja, dok svi ostali jos uvek rade kao da su novi.
Ako telefon kupujes u nekom mobil shopu kako sam te razumeo, jednostavno odmah na licu mesta tj. u radnji ubaci svoju karticu i startuj telefon i to je to. Drugo ako tel. uzmes u prodavnici dobices i nekakvu garanciju uz njega, takodje bi trebao dobiti i opremu koja se sastoji od:
1) telefon sa baterijom;
2) punjac;
3) usb kablica;
4) slisalice;
5) BB futrola (original sa cipom),
6) SD kartica od 4 GB;
7) CD i neke knjizice.
To bi ti bila standardna oprema koja ide uz sve telefone serije 9700.
Nadam se da sam ti pomogao bar malo u odluci.

vylota
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sre, 11. Nov 2009. 14:17

Post od vylota »

Ja imam 9105 sa Italijanske mreze "3", imam VIp postpaid, bez NIS-a, radi mi gmail i googlesync bez problema, svi kontakti su mi na gmail-u jer sam imao android pre bb. Kod ce ti trebati da se registrujes na bb app world sajtu, da bi mogao da skidas besplatne (za sada kod nas) aplikacije.
Ako su ti dovoljne one na mobilnom ,onda ti i ne treba dok ti mozda ne zatreba BIS.

skomirendalica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 23. Nov 2011. 10:19

Post od skomirendalica »

Vladane hvala puno , mnogo si mi pomogao !!

@vylota ... hvala i tebi na odgovoru ... nego reci mi kako da dobijem taj kod ? vidio sam da postoje neki sajtovi gdje se placa to 20 dolara i oni posalju ... je li to jedini nacin ili .. .?

vylota
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sre, 11. Nov 2009. 14:17

Post od vylota »

Mislim da kod o kom pises i kosta 20$ verovatno predstavlja kod koji se koristi za dekodiranje BB telefona, u slucaju da ga ne mozes koristiti u mrezi po zelji kod nas. Za ostale registracije mislim da je dovoljan IMEI broj.

AlekCak
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 22. Jan 2012. 22:45

Post od AlekCak »

JA sam cuo da Blackberry telefoni skinuti sa mreze u Srbiji imaju problem sa SMS porukama. Problem je navodno u tome sto poruke kasne po nekoliko sati ili uopste ne stignu.... Ako neko ima informaciju iz prve ruke neka javi. Planiram da kupim Torch 9800, jako mi se svidja ali necu ga uzeti ako ce da mi pravi probleme. Hvala unapred :)

tebro
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2012. 20:27

Post od tebro »

Interesuje me da li je istinita ova prica za probleme sa kasnjenjem SMS na "skinutim" Blackberry telefonima u srbiji.. Takodje me interesuje da li postoji mogucnost da ne radi Bis usluga jer je telefon skinut sa mreze.. Da li postoji razlika u tome sa koje mreze je skinut telefon? Hvala

Odgovori