BlackBerry 8800

serija 7000, 8000, 9000
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za BlackBerry OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
BlackBerry OS
radivoj.s
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 28. Nov 2008. 04:34

BlackBerry 8800

Post od radivoj.s »

zna li neko koliko kosta BlackBerry 8800, igde se moze kupiti?
Unapred zahvalan onome ko me obavesti

gsmhacker
Banned
Postovi: 166
Pridružio se: Pet, 26. Okt 2007. 20:56

Post od gsmhacker »

zavisi oko 200eur su novi zadnji put prodavani na mobilnim oglasima..... :D

pa ako bas zelis taj model moze se nabaviti treba mi oko 7 do 10dana.

ThunderBird
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Sub, 17. Nov 2007. 01:42
:: Galaxy S8
Lokacija: Република Српска - Confederation Helvetica

Post od ThunderBird »

Imao sam HP iPAQ i od tada svaki aparat sa QWERTY tastarurom za mene ima novu dimenziju...

Trenutno me zanima Blackberry Bold...
Koja bi mu bila cijena???

gsmhacker
Banned
Postovi: 166
Pridružio se: Pet, 26. Okt 2007. 20:56

Post od gsmhacker »

Nema Bolda jos u prodaji mnogo je skup u slobodnoj prodaji idu i vip pa vidi cene blackberry-a :disgust:

ThunderBird
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Sub, 17. Nov 2007. 01:42
:: Galaxy S8
Lokacija: Република Српска - Confederation Helvetica

Post od ThunderBird »

2gsmhacker: Reci mi kakve su cijene novih iPAQ??? Ako ih uopšte ima u EX-YU području

Zanima me to, trebam Wi-Fi i QWERTY tastaturu... :|

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Imas kod nas preko ComTrade-a da kupis HP Ipaq 614c i 914c ako te interesuju.
www.comtradeshop.com
Inache po funkcijama su extra. Meni jedino trulo sto nigde ne mogu da ih dobijem u ruku da se poigram malo, osim u BG u ComTrade-ovom predstavnistvu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

miodrage, CT u Delta City-ju hoće da ti da telefon u ruku,da ga uključiš i malo prošetaš.izvade ti iz vitrine onaj jedan primerak.Danas je neki lik čačkao HTC S740.Probaj kod njih.Inače,914 je stvarno vrh,jako lepo izgleda,a na par mesta sam pročitao review-e u kojima je ostavio jako dobar utisak.

Što se Bolda tiče,ima ga trenutno samo kod VIPa,i mislim da je cena sasvim adekvatna za lepotu i funkcionalnost koji se dobiju :wink:

paja_186
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 108
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2008. 03:37

Post od paja_186 »

Kako da sinhronizujem Blackberry 8800, da prebacim sve kontake iz telefona na komp, jel mi treba neki program i kako to da uradim?

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

da bi to uradio,treba ti blackberry desktop manager,koji si valjda dobio uz telefon(ako si ga kupio sa komplet pakovanjem).da imaš aktivnu Blackberry uslugu,sve bi ti se automatski sinhronizovalo preko outlooka.Nažalost,iako je dobar telefon,bez korišćenja njegovih pravih mogućnosti,on je ipak samo telefon...

paja_186
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 108
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2008. 03:37

Post od paja_186 »

A jel postoji nacin da ugasim zvuk kad biram brojeve, a da ne smanjujem ton kad razgovaram?

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

ako se ne varam,ides u options,pa tamo treba da imas stavku sound,ili pak bese kad biras profile,ispod svih onih imas stavku advanced,pa tu ulazis u settings za profil koji ti je aktivan....ne secam se tacno,a i ja vise volim kad mi je to ukljuceno... :D

gsmhacker
Banned
Postovi: 166
Pridružio se: Pet, 26. Okt 2007. 20:56

Post od gsmhacker »

ThunderBird napisao:2gsmhacker: Reci mi kakve su cijene novih iPAQ??? Ako ih uopšte ima u EX-YU području
htc zakon bezi od tih hp! 8)

paja_186
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 108
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2008. 03:37

Post od paja_186 »

Imam Blackberry 8800 i hocu da koristim gps na njemu, ali koliko sam razumeo on nema gps prijemnik pa to treba da kupim, pa me zanima da li neko ima iskustva sa gps-om na Blackberry-ju i sta sve treba da instaliram na njemu (ne koristim BIS ili BES i ne planiram da koristim, tako da ako mi treba onda nista)?
BlackBerry 8800

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

paja_186, ako zelis da koristis GPS najbolje resenje ti je da prodas taj BB (kako vec ne koristis BIS/BES onda je taj Blackberry sveden na nivo "dumb" telefona) i kupis neki Symbian ili Windows Mobile telefon.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

paja_186
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 108
Pridružio se: Sre, 19. Mar 2008. 03:37

Post od paja_186 »

Meni odgovara BB zbog nekih drugih stvari, symbian ne volim uopste, a win mi se ne svidja posto mi ne treba komp u dzepu, za zezanje imam Ipod, a posto BB ima integrisan GPS hteo bi to da iskoristim ako je moguce
BlackBerry 8800

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

paja_186 napisao:...hocu da koristim gps na njemu, ali koliko sam razumeo on nema gps prijemnik pa to treba da kupim...
paja_186 napisao:...a posto BB ima integrisan GPS hteo bi to da iskoristim ako je moguce...
Ovo je poprilično kontradiktorno :? :? :? Jel ima primenik ili nema? Nemam BB, ali na sajtu piše da ima, a u BBMaps-u kaže da podržava i Srbiju > BlackBerry Maps

Tako da mi nije baš jasno zašto tomas.hokenberi preporučuje da prodaš BB i koristiš nešto drugo, osim ako ima iskustva i zna da mape rade kilavo, a činjenica je da na njega ne može ništa drugo da se instalira, za razliku od Win platforme koja ima najviše opcija.
Slažem se da ne treba da prodaješ uređaj kojim si zadovoljan, ali me malo nervira potenciranje:" komp u dzepu", jer imam WinFon (kakav-takav), i nije ni blizu kompa u džepu :chytry: Win ima malo više opcija od Symbiana, i srazmerno je teže namestiti potrebne parametre za korišćenje, ali mnogo toga sa kompa nema na njemu, niti može da ima.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

paja_186, Iako ima integrisan GPS, imaćeš problem jer ne postoji navigacija za Srbiju. BB maps program za Srbiju raspoznaje samo glavne autoputeve. Garmin nigde nisam našao crackovan, a inače, nijedan navigacioni softver za BB ne drži mape na kartici već ih skida sa servera u realnom vremenu, tako da je internet konekcija neophodna.

tomas.hokenberi, Uopšte nisi u pravu. BB samo gubi svoju osnovnu svrhu najbržeg i najpouzdanijeg prenosa mailova i ostalih outlook podataka, ali nikako nije sveden na nivo dumb telefona. Postoje gomile aplikacija za BB OS, i iako se velika većina plaća, moguće je naći svašta besplatno. Porediti BB sa dumb telefonom nije ništa drugačije nego uraditi isto to za Symbian ili WM.

Nažalost, pitanje navigacije baš iritira. Sa gomilom megabajta, ne bi mi bio ni problem da koristim Garmin, pogotovo što ne moram da brinem gde sam, mape se skidaju onda kad mi trebaju, ali nisam spreman da platim 100$ za softver na telefonu.

vladap
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 03. Mar 2010. 01:23
Lokacija: Nis, Serbia

Post od vladap »

Imas trackbuddy koji odlicno radi, inace ljudi vi koji nemate bb tj. nemate pojma sta je on, ne komentarisite, jer bis i bes usluga je smao obican internet protokol koji imas svaki telefon naravno ako uplatis preko 3g ili gprs-a, a email klijent ima da se skine sa neta, zato ne pricajte ako neznate. To sto ste culi da je BIS I BES neko cudo prirode, ne znaci da ste upravu. Ako sudite obb telefonima malo se detlajnije raspitajte preko neta ili koristite malo. A veoma je glupo da dajete info. coveku da se drzi symbiana koji je prevazidjen, spor, pun bagova ili tipa win koji je opet spor i zahteva neverovatno brz telefon. Zato prijatelju gps podesi nije nikakav problem, sve ima na netu za bb telefone i daleko od toga da su oni bez interneta DUMB telefoni, ne slusaj ljude koji ne koriste a prodaju pamet.

AciX
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Čet, 29. Mar 2012. 11:15

Post od AciX »

Pošalji sve kontakte preko bluetooth-a. ide u sekundi a fino ih posloži. Upariš oba uređaja i šalješ.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

AciX, ako paja_186 za vise od 3 godine nije pronasao kako se prebacuju kontakti onda mu verovatno vise nije ni potrebno.
Prevod: pogledaj prvo datum poruke na koju odgovaras. Sasvim je besmisleno da saljes odgovor na poruku iz 2008. godine.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Odgovori