BlackBerry Storm 9500

serija 7000, 8000, 9000
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za BlackBerry OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
BlackBerry OS
markoobradovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet, 17. Jul 2009. 03:42

Post od markoobradovic »

koristio sam ga mesec dana i prodao ga i sad sa ponosom mogu reci da sam korisnik E71...kao sto je neko je ranije napisao, za moje potrebe mnogo vise moze da mi posluzi e71 od storma, i bio sam razocaran jer nisam bio upucen u uslove BIS usluge, pa mi je mnogo da platim 1200 mesecno da bih eventualno poslao jedam mms ili video nesto na netu... u sustini tel je strava samo mislim da je glupo placati BIS osim ako vam to nije preko potrebno, a onda vam tel moze sluziti samo za pozive i poruke i eventualno shepurenje jer bez interneta na njemu je, koliko sam ja provalio, nemoguce bilo sta instalirati... inace telefon ima odlican signal, mada nisam bio zadovoljan trajanjem baterije, a ona fora sa magnetom i futrolom ja bas extra...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

markoobradovic, gresis u jednoj stvari:moze se na nega instalirati sta god hoces i sa racunara,preko desktop managera.BIS usluga ti sluzi da bi radila push emailova direktno na Storm.Sve ostale cake tipa MMS i obican WAP surf rade najnormalnije i bez BISa,ali kao sto si i sam rekao,onda bilo koji Blackberry gubi svoju osnovnu svrhu.Ja nalazim da mi je jako zgodno sto imam sve svoje mailove,MSN,YouTube,Facebook i sve ostalo uvek sa sobom,gde god da krenem,i ne zavisim od WiFi.A uz silne megabajte podataka koje dobih uz paket,stvarno ne brinem o potrosnji...

sto se baterije tice,tu tesko da moze da se izgura peko dva dana upotrebe koju Storm podrazumeva,a to je kod mene oko sat-dva muzike,nesto poziva,par poruka,5-6 mailova dnevno,malo web browsinga,po koja razmenjena rec na MSN,i Facebook.Poenta je u tome da te stvari koje su always on,tipa email,facebook notifications,itd....logicno jedu bateriju.ja sam uspeo da izguram 3 dana samo sa pozivima i mailovima,ali na misice

markoobradovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet, 17. Jul 2009. 03:42

Post od markoobradovic »

araphel, slazem se u swemu sa tobom, samo mi nije jasan onaj deo u kom kazes da mozes koristiti MMS i WAP bez BIS-a, jer sam ja svoj telefon nosio u telekom i opusteno su mi rekli da je to moguce samo ako prvo aktiviram BIS jer ne postoje parametri za MMS i WAP za storm, a isto tako sve aplikacije koje sam za njega pronasao (a nisam se nesto preterano trudio) su bile u varijanti da se instaliraju preko neta sto opet podrazumeva BIS i tako swe u krug, zato sam ga i prodao jer sam se smorio sa tim stvarima, voleo bih da nisam u pravu ali cisto sumnjam... A kontam da ti sve to imas jer si tel uzeo kod lopova (telekom ili vip) :wink: pa ti je samim tim i sve to omoguceno...
Iskreno, voleo bih da mi napises kako da koristim MMS i WAP jer burazer nije hteo da proda svoj pa da mu namestimo da sljaka.
Pozdrav!!!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa lepo krenes rucno da podesavas. Sve se moze, treba samo ceprkati, i naravno znati parametre. Jeste malo vishe posla, ali se isplati.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

markoobradovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet, 17. Jul 2009. 03:42

Post od markoobradovic »

ja sam to nekad sam radio na SHARP-u, kad ovi nasi strucnjaci u tadasnjem mobtelu nisu ni znali sta je Sharp, ali koliko sam ja ceprkao po Stormu, nigde nema podesavanja za MMS i WAP, kao da trazim podesavanja za MMS i WAP na nokia 5110 :? , e sad koliko sam ja razumeo onog iz telekoma sve to se dobija kada platis BIS... zbog svega toga sam ja ono cudo od telefona prodao i kupio E71 :lol:

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

markoobradovic, telefon sam uzeo u Vipu jer jedino oni imaju Storm u regularnoj prodaji. Inace,ukoliko po telefonu nije ceprkano,treba da imas poseban Blackberry browser i posebno Wap browser,kod mene je to Vodafone live,posto je jelte,Vip/Vodafone verzija telefona.Nista nisam podesavao samostalno,tako da ne znam tacno da ti kazem,ali kako generalno telefone nikad ne kupujem na mufte,vec samo regularno,ja sam sa svojom kombinacijom jako zadovoljan,a da li su operateri koje si pomenuo lopovi ili ne,to je na nekom drugom da presudi.Ja sam svesno birao sta mi odgovara,i onda uzeo.

Sto se aplikacija tice,kad su Blackberry uredjaji u pitanju,imas ih u dve varijante: OTA(over the air) varijanta,za skidanje direktno sa fona,ili kao zipovane fajlove,gde unutra imas .cod i .alx fajlove,koje loadujes preko desktop managera.Samo trea pronaci pravu varijantu.Istina,mnogo vise toga ima da se nadje u OTA izdanju....

Sve sto si rekao stoji,telefon bez BIS ili BES(ako si firma) gubi svoju osnovnu svrhu.Ja sam sebi zbog sigurnosti da necu izaci iz paketa uzeo postpaid 900,i uz taj paket dobio i besplatan BIS i dodatnih 1Gb do isteka ugovorne obaveze,tako da meni Storm ima svoju punu svrhu,a kosta me nesto malo vise nego kad sam imao 325 paket,jer sam isti redovno prelazio...s tim da sad dobijam znatno vise,a placam mozda 500 dinara vise nego ranije.

markoobradovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet, 17. Jul 2009. 03:42

Post od markoobradovic »

druze ja tebe razumem, i sve sto si naveo je tacno, ali samo ako placas BIS, ja sam tel kupio za kesh nista na mufte... da postoje ta podesavanja o kojima govorimo ja ti garantujem da bih ih ja nasao, pa mesec dana sam se patio sa time i na kraju ga prodao, ako se dobro secam u browseru je bilo samo neko obavestenje da bis nije u funkciji ili tako nesto i nista pored toga, a sve to sto ti imas dobio si sa BIS uslugom....

Sve sto ja hocu da kazem je da ljudi koji citaju ovo imaju prave informacije o tome sta se moze koristiti a sta ne ukoliko se odluce za varijantu da ne placaju BIS, ili ukoliko neko zna nacin da se na Stormu bez BIS usluge koristi MMS i WAP neka napise mada sam je 99% siguran da to nije moguce a voleo bih da gresim.

pozdrav!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

markoobradovic, kad kazem na mufte,mislim ono,regularno,sa garancijom i u zvanicnoj radnji ili kod operatera,posto se storm ne prodaje u slobodnoj prodaji zvanicno,bar koliko ja znam.

Moguce da si upravu...nesto sam preturao po telefonu i ne uspevam da pronadjem podesavanja za te stvari....

markoobradovic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet, 17. Jul 2009. 03:42

Post od markoobradovic »

kapiram, kod nas ga nema u radnjama, sto svi znamo... ja sam ga dobio iz kanade a tamo ih ima u prodaji ali su skupi, ali sto je dzabe i bogu je drago pa se nisam bunio :D ... i kad sam pokusao sve ono da namestim dobio sam shipak, hehehe...

Nemanja88
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sre, 27. Maj 2009. 18:34
Lokacija: NBG

Post od Nemanja88 »

Jedno malo pitanje - sta je BIS? Odlucio sam da napustim Symbian platformu (na jednom telefonu) i predjem na WM,medjutim dosao sam u kontakt sa Blackberry Storm aparatom koji mi se izuzetno dopao,tako da sam sad u dilemi - Storm sa BB OS ili HTC Touch Pro sa WM?Nikada ranije nisam imao "presecnih tacaka" sa Blackberry uredjajima,tako da ne znam bukvalno nista o njima.Sta dobijam,a sta gubim u odnosu na Symbian?A u odnosu na Win Mobile?

@araphel: Da li je isproban Garmin na Storm-u?Dosta mi je bitna navigacija,a Garmin koristim vec 3 godine,pa ne bih da menjam...Kako radi integrisana navigacija?Da li je moguce da se telefon ikako "iscisti" od Vodafone aplikacija (izbije mi alergija kad vidim brendiran telefon!)?

Unapred hvala na odgovorima!

Pozdrav.
Ne brze od zivota...A ni od svetlosti!

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Nemanja88
BIS -BlackBerry Internet Service :)
Слобода или смрт

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Nemanja88, garmin na stormu ne moze da se nadje nigde u krekovanoj ili besplatnoj verziji,kosta oko 100 evrica za evropu,ali razlikuje se od garmina za symbian po tome sto ne drzi mape na kartici,vec ih skida sa nekog servera,kao google maps,tako da trosi data saobracaj.

BIS ti je blackberry usluga za privatne korisnike,kao sto je bestboy naveo. Preko toga se kacis na net, imas push email i sve ostalo.Bez toga ti blackberry malo vredi,mada vidim da je u temi o 8900 neko postavio zaobilazni nacin za koriscenje svega bez BIS,ali o tome ne mogu vise nista dodatno da ti kazem,pogledaj po forumu.

Sve u svemu,ako ti je navigacija najbitnija,zaobidji Storm. On ima mnoooooge prednosti,pogotovo sa novim firmverom, i fantasticno je upotrebljiv, medjutim od navigacije slaba vajda. Sto se tice multimedije i svega drugog je pun pogodak.

goksinat
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 02. Sep 2005. 16:15

Post od goksinat »

Molim vas pomozite mi da resim problem naime pre par dana sam promenio firmware na mom stormu i izgubio mogucnost da prilikom zakljucavanja touch ekrana zakljucam i tastere dali imate ideju kako taj problem da resim.
Unapred zahvalan

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

goksinat, pogledaj PP :wink:

viktorbgd
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 26. Sep 2009. 23:34

za stelovanje gprsa

Post od viktorbgd »

Nadji TCP IP i stikliraj i unesi podatke, nisam jos probao 3G, verujem i da to radi, ali gprs mi radi super bey BISa na broju 066. Radi mi i facebook aplikacija i prezadovoljan sam telefonom. Ovo mi je treci blackberry do sada, od 7100 preko 8830 koji i danas imam. Blackberry ima svoj smek a storm je uradjen svetski! Kvalitet je na najvisem nivuo. Moram priznati da sam prvi dan kad sam ga dobio (pre 4 dana) pozalio sto sam ga narucio uopste. Platio sam nov inace 250eu sa 8g karticom i sve u kompletu. Ostaje mi da nadjem varijantu za messeneger, jer mi tu trazi BIS servis kako vidim za sada, ali garant postoji resenje i za to. Navigaciju nisam ni palio do sada, tu verujem da ce biti problema bez njegovog servisa kao i fazon da primam email direktno. Malo guglanja mozda nadje neko resenje, cemo vidimo. Inace opera 5 radi odlicno, prezadovoljan sam.

BranislavS.
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 24. Dec 2009. 19:06

Post od BranislavS. »

Imam problem sa 9500.Ne ukljucuje mi kameru i foto aparat .Sve vreme izbacuje ,,Could not start camera .Close other applications and try opening camera again" Sta da radim ?

MilosM
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 14. Mar 2010. 04:02

Post od MilosM »

eeee ljudi jer moze neko da mi kaze gde mogu da skinem novi OS 5.0 za storm ?

miki89
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Ned, 07. Dec 2008. 00:15

Post od miki89 »

treba mi mala pomoc..kupio sam ovaj telefon danas i u principu sam ga ukacio.. al imam problem nece da mi proveri kredit kad ukucam *100# i pozovem.. telefon okrene kao normalan poziv i posle par sekundi izbaci disconnect, u cemu je fora? :)

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

koliko je dobra kupovina ovog telefona poshto planiram da ga uzmem u toku nedelje pa me intresuje neko ko ga vec ima Aplikacije na njemu, kakav je 3D i tako to video sam da nema wifi velika mana za poslovni telefon al shta je tu je

BBstorm
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 01. Maj 2010. 02:29

Post od BBstorm »

Kada hocu da otvorim kameru, da slikam ili snimam izbaci mi sledece : "Cloud not start the camera. Close other applications and try opening the camera again. "
Moze li neko da mi kaze o cemu se radi, tj. kako da resim ovaj problem ?
Hvala

Odgovori