BlackBerry Curve 8310

serija 7000, 8000, 9000
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za BlackBerry OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
BlackBerry OS
skokospa
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 21. Nov 2007. 02:39
Kontakt:

BlackBerry Curve 8310

Post od skokospa »

Pozdrav svima

Sta mislite o ovom telefonu?
Zna li neko ima li ovog modela kod nas u prodaji?
Koja je cena?
Hvala!
;)

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

Spec. mu nisu lose inace prica se da se sledece godine VIP da ubaci BlackBerry program tako da je vrlo verovatno da ce biti i ovaj model u paketu...cena mu je lepa na ebay'u :wink:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

kalup
Banned
Postovi: 39
Pridružio se: Sre, 18. Apr 2007. 11:59

Post od kalup »

i mts ce ga ubaciti ja kuci imam maketu tog telefona :D mts ce uvesti moogucnost da se e mail shalju besplatno uz mesechnu preplatusad nam ostaje samo da chekamo :x :angry:

Dancsi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 659
Pridružio se: Pon, 16. Jul 2007. 12:34
Kontakt:

Post od Dancsi »

Evo samo da prijavim , u novinama sam naleteo na njega i Pearl u VIPovoj reklami .
N82 black, v31 sw, hakovan i 4gb kartica u njemu =)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Ja sam sinoc bio u predstavnistvu postu su mi promoterke uvalile neki flajer na ulici i tamo medju ponudjenim modelima je bio u Blackberry a cena je, ako sam dobro video, od 20tak do 40tak hiljada u zavisnosti od paketa ( mozda sam pogresio, odmah da se ogradim ) a na sajtu ga nesto i ne vidim u ponudi. Ako nekog ne mrzi moze da skokne i proveri.
kalup, jel se zna neto konkretnije o mts-ovoj ponudi ovog telefona?

blaster90
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 06. Jun 2007. 19:32
Lokacija: Beograd - Vozdovac
Kontakt:

Post od blaster90 »

BlackBerry se nudi samo u onim poslovnim tarifama

EDIT: Izgleda da ih stvarno nema vise u ponudi

Zeljkamp
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Uto, 20. Nov 2007. 07:27
:: HTC U11
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Zeljkamp »

Moja rodjaka je kupila pre 45 dana Blackberry 8100 Pearl,mislim da su slicni,mada je 8310 malo bolji,koliko sam video na netu. Ona dolazi za novu godinu u Srbiju (zivi u Austriji). Pitacu je da li je zadovoljna? Mada i ja cu se malo poigrati sa njim tako da odgovor, od mene, mozes dobiti neki dan posle nove.

VladaII
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 309
Pridružio se: Ned, 14. Jan 2007. 09:20

Post od VladaII »

Takodje burazer from America, naravno mora da poseduje doticni blackberry curve nisam siguran za broj da li je 8300 ili 8310, gnjavio sam ga, i moram priznati da sam zadovoljan. Naravno neobicno je kada se ocekuje dzojstik, a dobije se kuglica koja je skrooz is3povana.Mada sve je to individualno, covek se brzo navikne. Interfejs je solidan, kamera zadovoljavajuca a i trajanje baterije, direktan kontakt sa email account-om, sve se prosledjuje sa accounta koje imate kod kuce ili u firmi ili oba, a i sa gmail-a,naknadno je instaliran google talk, e sto se tice dodatnih aplikacija to nisam siguran. Sa nekog mog aspekta, skrooz poslovan telefon , ljudima kojima je bitno da primaju emailove na sve 4 strane sveta i da budu online... :wink:
Apple Iphone 4S, Nexus S 16gb, Nokia E71, Nokia 7110

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

Veca razlika izmedju 8300 i 8310 je sto ovaj zadnji ima GPS inace jeste trip sa onim trackball'om.Mada meni nekako vise odgovara 8800 ako bi se vec opredelio za neki od BB uredjaja a i cene su im ok.
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Evo hajed da ozivim temu.Skoro sam dobio Curve kao sluzbeni telefon,i mogu da se pohvalim da je odlican,opcije personalizacije su super(velicina fonta,tip fonta,zvona i vibracije...blabla....stvarno more opcija),cela prica full sinhronizacije sa outlook-om je odlicna,cak mi poslovni mailovi stizu na Curve par sekundi pre nego sto ih vidim u outlook-u....a ekran i tastatura su fantasticni!Kamera od 2mpx je sasvim solidna,daje lepe i ciste slike,jedino me je BT malo razocarao,jer mu je logika prenosa skroz naopaka.Naime,nemozes poslati na njega nista pre nego sto iniciras primanje fajlova sa Blackberry-a.Tojest,na vecini telefona krenes da saljes,pa vidis koje uredjaje je nasao u okolini,dok Blacberry nemoze da primi nista dok ne odaberes Receive via BT opciju u meniju...za sve ostalo samo pohvale....Inace,ima ga i dalje u Vip ponudi,ima objasnjenje tarifiranja na sajtu

Pozdrav

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Evo konacno nadjoh malo vremena da predahnem od posla i da postujem par svojih detaljnijih utisaka o ovom zaista zanimljivom telefonchetu,ako se i moze tako nazvati...

Pa ovako:

Izgled – pre svega,aparat deluje jako privlacno,plastika je sjajna,ali deluje kvalitetno i cvrsto,mada se lako zaprlja.Ivice su zaobljene pa telefon izgleda manje i kompaktnije zbog toga,iako je cinjenica da jeste prilicno velik i sirok.Ne toliko kao recimo Nokia e61,ali ima ga. Bocne strane,kao i cela gornja i veci deo donje su gumirane,i u crnoj su boji.Ovo daje lep kontrast,a i chini da telefon zaista sigurno lezi u ruci.Ono sto moram da pomenem kad je izgled u pitanju je futrola,koja je od jake i cvrste koze,i zaista lepo izgleda.Ima u sebi magnetnu trakicu na prednjem srednjem delu (usivena u kozu,ne vidi se ),na koju telefon reaguje tako sto se automatski zakljucava cim je u futroli,naravno ako je ova opcija odabrana u meniju.Sve u svemu,lep aparat u lepom pakovanju :)

Ekran – nikako da mu odredim rezoluciju.Nisam uspeo da nadjem podatak o ovome u uputstvu,mada ga i nisam detaljno posmatrao.Ono sto sigurno znam je da slika dimenzija 320x240 ostavlja jos malo praznog prostora sa strane na njemu.Ekran je jako lepo osvetljen i jasan,boje su jake,ali nisu prezasicene i vestacke.Nema zrnaste slike,sve je ostro i jasno a prelazi izmedju boja izgledaju bas lepo.Kad sam vec pomenuo osvetljenje,moram da dodam da je ono veoma dobro odradjeno.Nivo osvetljenja se moze podesavati u meniju,ali postoji senzor koji ga automatski prilagodjava uslovima,tako da ce se naravno pojacati u uslovima totalnog mraka,a skoro iskljuciti po dnevnoj svetlosti.Nije neka ekstra opcija,ali dobro dodje i lepo je automatizovana.

Tastatura – najvise me podseca na tastaturu Treo 650 uredjaja,barem po rasporedu.tasteri su plasticni i imaju dovoljno dug hod.Zaravnjeni su na vrhu i prsti lepo nalezu na njih.Kucanje email poruka je uzivanjcija na njima,sms jos nisam probao,ali nema tu neke razlike....taster je taster,pa sta god kucali :) Trackball je fantastican!Moze mu se podesavati osetljivost i na nekih 70% je po meni najbolji.Svaki joypad ili joystick padaju u vodu u poredjenju sa njim!Pored kotrljanja u bilo kom smeru,moguce ga je i pritisnuti sto ima funkciju potvrdjivanja akcije.Oko njega,u gornjoj grupi tastera su meni taster sa BB logoom na levoj,i back taster na desnoj.Na ivicama ove grupe tastera su zelena i crvena slusalica.Jedina zamerka kod tastature je cinjenica da za razliku od vecine qwerty uredjaja (barem onih koje sam ja koristio),ovde nema zasebnih tastera za tacku i zarez,vec se mora koristiti Alt taster da bi se do ovih karaktea doslo.mali minus,ali ponekad malo nervira.Na levoj strani aparata je funkcijski taster koji po defaultu pokrece glasovno pozivanje,ali se moze reprogramirati,i meni sluzi za pozivanje imenika.na desnoj strani je klackalica taster za kontrolu zvuka,i ispod njega taster koji pokrece kameru,ali se takodje moze reprogramirati na drugu funkciju.Na gornjoj strani telefona je taster za iskljucivanje zvuka,cini mi se da otvara i meni za promenu profila,ali nisam siguran,samo sam jednom ovo isprobao.

Dzekovi i shtekovi – Curve nema neke komplikovane zezancije po ovom pitanju,niti ima 100 razlicitih ulaza.Postoji jedan mini usb port preko kojeg se i puni i kaci na komp (puni se preko kompa i bez instalacije drajvera) i iznad njega je dzek za sluske,u gornjem levom uglu aparata.E to je ono sto je jako bitno napomenuti.Dzek za sluske je standardni 3,5mm!!! Sreca sreca raaaadost!!!Vise reci o ovome kad pomenem muzicke mogucnosti telefona :)

Meni – Prilicno je jednostavan,ali jako lepo izgleda.Ikonice su zanimljivo nacrtane,nisu suvoparne ili decije zvrljotine.mene licno malo podsecaju na neke od onih linux paketa ikonica,mada se sa temama menjaju i same ikone pa je ovo diskutabilno.Vodafone ikone su odvratne,ali ko ce jos da koristi Vodafone temu?nepostoje podmeniji,vec je na glavnom meniju mali milion stavki,mada je na velikom i horizontalnom ekranu sve pregledno.Mogu se dodavati podfolderi i premestati aplikacije,ali nema potrebe za ovim.5 redova sa po 6 ikonica je sasvim pregledno,koliko god to suludo zvucalo.Pocetni ekran se moze izabrati u par varijanti.Moze biti prazan,sa par osnovnih ikonica za aplikacije duz leve ivice ekrana,moze imati precice za sve aplikacije na ekranu (ovo je sve po defaultu,ali nisam gledao da li se moze menjati i staviti samo ponesto) i moze biti standardni ekran sa today podacima,znaci propusteni pozivi,sms i email,sastanci...

Multimedija – Da krenem od kamere.Ona ima 2mpx i pravi vise nego zadovoljavajuce fotke.Blic je LED,ali je prilicno jak,i dosta pomaze u uslovima skoro totalnog mraka,naravno na manjim udaljenostima.Slike su lepe i jasne,nisam primetio neku znacajniju kolicinu suma ili neprirodnih boja.Blic je po defaultu postavljen na automatski,i ova funkcija sasvim dobro radi.Nema opcije za snimanje video zapisa,i ovo je malo bezveze,ali sta da se radi.audio reprodukcija je odlicna i zaista glasna,bez velike deformacije zvuka ili krckanja.kada su melodije za zvono u pitanju,Medium nivo jacine je i vise nego dovoljan,dok High bukvalno probija bubne opne.Plejer za muziku je sasvim solidan,ima par ekvilajzer opcija,i razlike u zvuku se primecuju.Ono sto je najbitnije je da je dzek 3,5mm pa se mogu koristiti bilo koje slusalice.Sa mojim studijskim bumbar Sony sluskama (neznam tacan model,ali nema veze) zvuk je zaista fenomenalan,koliko moze biti na telefonu.Probao sam ga i sa SE hpm 70,naravno samo sluske,iskljucene iz adaptera,i subjektivni utisak je da je zvuk jednako cist kao na walkman telefonima,ali je drasticno glasniji.Video reprodukcija je dobr,bez seckanja i zezanja,preko celog ekrana.Nisam detaljnije ispitivao ove funkcije,ali ako nadjem vremena,bice jedan update o ovome.Sluske koje idu uz fon su osrednjeg kvaliteta i nisu nista posebno.kartica koju sam dobio je 1gb micro SD i nalazi se ispod baterije,tako da nista od hotswap opcije.

Pozivi – Jasni i glasni,zvuk u slusalici mi je na tacno pola jacine,i cak i u punoj prodavnici sam dobro cuo sagovornika.Nisu se desavali problemi sa prijemom signala,i mene su uvek dobro culi.nema sta mnogo da se kaze,ovde sam sasvim zadovoljan.

Email,sinhronizacija,outlook opcije – Nisam se igrao sa ovim opcijama,dobio sam aparat vec podesen da se sinhronizuje sa outlook-om na poslu,i nista nisam cackao.Email stize kako treba,cak ga pre dobijem na Curve nego na komp,svi podaci tipa tasks,calendar entries i contacts se direktno azuriraju preko edge ili gprs,sta god da je raspolozivo.Neznam tacno kako ovo ide,ali imam utisak da nije u pitanju opcija visestrukog proveravanja servera,vec kao da firmin server direktno preusmerava sve podatke i na uredjaj.Neznam mnogo o ovome,ispascu glup ako nastavim da lupam,ali poenta je da sve funkcionise.Nisam nigde video opciju za editovanje word,excel ili ppt fajlova,ali se svi mogu otvoriti i pregledati kao attachmenti.
SMS i MMS – Nisam ovo probao.Pozivi su mi besplatni,kao i email,pa nemam potrebe za kuckanjem sms-a.MMS postoji,ali iz nekog razloga,za sada ga mogu samo primati ali ne i slati.Obavesten sam da ovo nije do aparata,vec do nekog bug-a na samom sistemu firme kad je ovaj uredjaj u pitanju,ali mi to zaista nije ni bitno.

Eto,toliko od mene kad je Blackberry Curve 8310 u pitanju,pa ako budem otkrio jos nesto novo,javljam se :)

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

e el zna neko uz koji ga paket daje vip i za koliko love ?
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

araphel cudno da nisi pomenuo GPS podrsku??(ili sam ja preskocio neki red u citanju)..cuo sam da je dosta spor sa google mapama..jedini nedostatak je WiFi,3G i mogla bi bar 3MP kamerica da legne ali sve u svemu slazem se...mocna spravica :wink:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

fain2daniel, nisam pomenuo gps jer nema sta da se pomene.Ugradjen je gps prijemnik,ali nemozes sa njim nista,osim da dobijes svoju poziciju,tojest da ocitas koordinate.Nisam nasao nijednu informaciju o nekom programu za navigaciju za blackberry a da ima srpske mape,tako da za sada i nemam sta da probam

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

araphel, pa instaliras recimo TomTom u njega. Koliko znam ima TomTom za WM, a mape su univerzalne :) I to bi trebalo da sljaka.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

darkado, evo na ovom linku proveri uz koji paket ide Blackberry .

Link: http://www.vipmobile.co.yu/cm/private/p ... ckages.php

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

IDzO, e jbg, da su po 5k jeftiniji pa i nekako, ovako mi se ne isplati

fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

miodrage BB uredjaji nemaju WM OS :wink:
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Post od darkado »

pod kojim os-om rade bb uredjaji ?
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

tuckee
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 28. Jan 2008. 19:00

Post od tuckee »

mozda nije mesto ali mislim da cu ja ipak otudjiti svoj 8100, s obzirom da telenor i mts jos uvek nemaju podrsku za ove telefone. :uhuh:
brick breaker rulez

Odgovori