BlackBerry Curve 8310

serija 7000, 8000, 9000
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za BlackBerry OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
BlackBerry OS
fain2daniel
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1645
Pridružio se: Pon, 14. Feb 2005. 03:04
Lokacija: Jönköping
Kontakt:

Post od fain2daniel »

BB uredjaji imaju svoj BlackBerry OS
One Man's Vision,Mankind's Salvation RAPTURE Nov 5 1946........Xperia Z3

grba
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 29. Sep 2008. 16:05

Post od grba »

Jel moze neko da mi kaze, kako mogu da namestim bluetooth da mogu i ja da primam fajlove, a ne kao sad mogu samo da ih saljem?
Inace imam model 8310...
Unapred hvala

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

grba, da bi primao fajlove,moraš uraditi sledeće:pre svega otvoriš bluetooth settings,pa tu pronađeš uređaj sa kojeg želiš da primaš nešto preko bluetootha.kada se povežeš i staviš ga u trusted devices,tek onda možeš primati stvari preko BT,i to tako što ako recimo hoćeš sliku,odeš u galeriji u slike,stisneš meni taster,odabereš ''receive using bluetooth'' opciju,i tek onda šalješ sa drugog aparata.Blackberry ima to ograničenje da neće da primi preko BT nešto od nepoznatih uređaja,moraju biti na listi ako želiš da od njih nešto primiš.Takođe,za svaki tip fajla moraš ići u poseban folder u galeriji,pa tu izabrati ovu ''receive...'' opciju.Glupo i ograničavajuće,ali tako je.

pozdrav

kate
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 13. Okt 2008. 19:55

Post od kate »

ja sam trenutno u italiji, i razmisljam o kupovini blackberryja, pa me zanima isplati li se kupovati ga bez pretplate...? thanx

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

da bi BB radio kao email uređaj,moraš imati i BES servis aktiviran (Blackberry Enterprise Server),bez toga je u pitanju samo običan telefon.Ako je tvoje pitanje o isplativosti bilo vezano za ovu funkciju,onda eto odgovora.Ja svoj i da hoću ne mogu da menjam,pošto je službeni aparat,ali moram reći da koliko god sam u početku bio razočaran mojim poimanjem njegovog kvaliteta izrade,toliko sam se sad predomislio.Nekoliko puta se susretao sa podom,i nema nikakvih vidljivih oštećenja,ova glatka plastika je fenomenalna.Funkcionalno,ne prestaje da me oduševljava sitnim detaljima,i jedino zameram nemogućnost pronalaženja Docs To Go programa za njega u DŽ varijanti :lol:

S druge strane,da ga kupujem sam,nikad to ne bih učinio.Nisam tolko opterećen privatnim mailovima,dovoljna mi je Gmail java aplikacija,koja radi na svakom fonu.

jasyy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 16. Okt 2008. 05:26

Problem sa blackberry curve 8310

Post od jasyy »

kupila sam skoro curve 8310 i vec sam uspela nesto da poremetim pa mi je potrebna vasa pomoc... naime kada sam prekopirala phonebook i nastao je adressbook sada ne mogu da saljem poruke!!! SMS!!! nikako javlja mi se greska

Uncaught exception: java.leng.lllegalArgumentException

Molim za pomoc!!!
napomenula bih da poruke salje kada je neka druga kartica u njemu... Kako da obrisem adressbook??

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Post od yocasylver »

ja imam telefon od skoro i kod mene SMS radi
posto sam ga i ja nesto muvao,jedino resenje koje vidim je da obrises adressbook ime po ime

jasyy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 16. Okt 2008. 05:26

Post od jasyy »

i ja sam na to pomislila ali to je komplikovano jako... hvala u svakom slucaju..
u telenoru su mi uradili update pa je sada sve u redi...

pozz

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Post od yocasylver »

jasyy, telenor ima servis za takve stvari ili su ti uradili update u prodajnom mestu

kako se koristi GPS,nemogu nikako da se snadjem.stalno mi trazi aktivaciju blootut-a
gledao po podesenjkima ,ili nisam nasao ili nisam znao da podesim?

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Da bi ga koristio,moraš prvo imati neku aplikaciju za GPS sa mapama.Kod BB sve ide naopačke,pa tako i ovde.GPS modul se aktivira tek pokretanjem aplikacije za navigaciju.Nažalost besplatni BB maps ima podršku samo za glavne puteve u Srbiji,gradova nema.Sve ostale aplikacije koje sam našao plaćaju se papreno.

nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Post od nick6 »

Araphel, kako sljaka Opera Mini na Curve-u (ako ga jos uvek imas).
Jel problem da se instalira i, ako znas, da li na 8300 moze da se konektuje na net sa pre-paid brojem ?

Dvoumim se izmedju 8320 i Trea 500. Curve 8320 ima WIFI, a Treo je ipak WM6, mogu da instaliram ladno koliko hocu aplikacija ;)

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

nick6, ne bih znao da ti kažem za Operu mini,jer je nisam probao.Meni je sasvim ok i ovaj standardni browser za ono što meni treba,a to je myspace,malo vesti,prognoza,i tako neke sitnice.Nema razloga da ti ne ide na net sa bilo kojom karticom,prepaid ili postpaid,samo je poenta podesiti parametre,a tu ti ne mogu pomoći,jer je meni ovo službeni telefon,i stigao je sa već podešenim svim parametrima,i na Vip mreži.U svakom slučaju meni fenomenalno radi.Što duže imam taj telefončić,sve sam zadovoljniji sa njim,samo još da se Documents To Go za njega može naći negde za DŽ,e to bi bio skoro raj :lol: Ali šta da se radi,can't have it all :wink:

Ne znam šta želiš od programčiča,ali BB ima dosta toga što pokriva out of the box.Ako ćeš se igrati,predpostavljam da je bolje da ideš na WM varijantu,ali ja bih lično izabrao BB.Ipak mi nije nešto taj WM standard,bez touchscreena.

pozdrav

nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Post od nick6 »

Hmm pa videcu jos, ne zanimaju me igrice ali su mi za posao neophodni recnici koje imam cak i na staroj E65.

Evo ti par linkova za BB softver koje sam nasao na netu, vidi mozda nadjes i Documents To Go. U svakom slucaju moci ces da skines program eWord koji je takodje editor/creator za Word samo ti ne mogu pomoci oko instalacije jer nemam BB. :wink: .

www.blackberryfreeware.com

www.blackberrysoftwarelist.net

na.blackberry.com/eng/services/applications.jsp

www.blackberryblast.com

www.blackberryforums.com


Ne znam koju verziju softvera imas na 8300 ali msilim da sve verzije od 4.5 pa navise imaju vec preinstaliran Docs To Go. Pa probaj sa update-om softvera :D .
Motorola Moto G

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Kod mene je4.2 pa nešto.Ne smem da se petljam sam sa update,jer kao što rekoh,službeni fon pa stroga politika :D Ali bilo kakav word creator/editor je dobrodošao:)

Nisam mislio na igranje kao igrice,već ako hoćeš da se igraš sa instalacijama koječega.Na BB je to malo teže,jer ima manje besplatnog softvera.

Hvala za linkove,baš ću pogledati.A instalacija...pa ako sam ne uspem,cimaću help desk u firmi :D

nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Post od nick6 »

Pa dobro vidi onda da li odgovara eWord ako ne nadjes DTG, bas me zanima da li moze da sljaka.

Da li si uopste uspevao da instaliras 3rd party software na Curve ?
Citao sam da je mnogo teze nego na Symbian ili WM

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

nick6, pa jesam...skidam sa neta,i pičim sve lepo preko desktop managera,on sam odradi posao.

Edit:

Iscimao sam tehničku podršku na poslu da mi urade upgrade na firmver 4.5 i moram priznati da su poboljšanja vidna!Daleko lepši interfejs za email poruke,video zapis,i pre svega Documents To Go!!!

Jeste da je osnovna verzija,sa mogućnošću da se samo edituju word i powerpoint,ali šta ima veze.Sačuvao sam prazan template na fonu,i odatle pišem šta god hoću.

Pohvalno je što mi sad prihvata i neke dosta složenije teme.Sve više gotivim ovo malo čudo ;)

Oblachic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sre, 29. Jun 2005. 14:24

Post od Oblachic »

Moze li neko da mi kaze kako se podesavaju MMS i GPRS na ovom telefonu za 064 mrezu? Kad sam ih zvala oni nemaju da mi poslaju ta podesavanja.
Ugledam i okomim se!!!

evoks1
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 07:48

Post od evoks1 »

Moze li mi neko objasniti podesavanje parametara za MMS i GPRS i aktivaciju GPS za Black Berry courve 8310 za 064 mrezu....
Unapred HVALA !!!!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Pa sva tri operatera prodaju BB aparate,s tim da Vip nudi najbolju BB uslugu.To ti je i najbolja varijanta,i najsigurnija po meni.Uostalom,za sta ce ti BB bez same usluge?Onda ti je to samo obican telefon,i ne moze da vrsi osnovnu funkciju zbog koje je stvoren,a to je organizacija veremena,sinhronizacija sa outlookom,potpuna dostupnost mailova i podataka o sastancima,u pokretu.

davidludak
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 18:36

Post od davidludak »

Kako da podesim w-lan ako uopste on to podrzava. I kako da instaliram teme na njega. Skinuo sam neke teme sa neta na komp ali neznam kako da ih instaliram na fon. Kad ih prebacim na njega ne vidi ih one su u jad formatu ali ih vidim na kompu ali ne na njemu? pomoc

Odgovori