BlackBerry Passport

serija 7000, 8000, 9000
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za BlackBerry OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
BlackBerry OS
Odgovori
Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: BlackBerry Passport

Post od Joxy »

http://www.benchmark.rs/vesti/vec_proda ... fona-51524
Ovo je ujedno i njihov flagship model, najbolji do sada ako se ne varam?

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: BlackBerry Passport

Post od matorix »

Cena u Srbiji. Samo sto ne pise datum pocetka prodaje...

http://blackberryat.quadra.rs/BlackBerry-Intro.asp?id=1

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: BlackBerry Passport

Post od hibiskus »

660 evra a(sa pdvom)? Nece ga videti tolkih para nema leba. Ima da cekam vezu iz Holandije dok ne spadne malo cena, mada razmisljam se, mislim da bi se vise isplati da uzmem jeftino z30 nego passport. Nije da sam pun ko brod :)

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: BlackBerry Passport

Post od matorix »

Hah, i ja se nadao tome da ce cena Z30 pasti kad budu stigli Passport i Classic. Mada, ne znam koliko je realno da se to desi, s obzirom na to da su oba modela sa tastaturom, a Z30 touch... :unsure:

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: BlackBerry Passport

Post od Joxy »

I na kraju, koji je najbolji model Blackberry-ja, da li je to upravo ovaj Passport?

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: BlackBerry Passport

Post od hibiskus »

Jeste joco, quad core sa 3gb rama i ostalim djakonijama, touch hardverska tastatura 1440p ekran itd
Kopka me dobro z30 matorixe, zbog baterije najvise. Ekran djene-djene, ostalo je manje vise isto ko na z10

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: BlackBerry Passport

Post od matorix »

Malo su me umorile tastature svih ovih godina. Ako cu vec da uzimam touch po prvi put, voleo bih da bude to Z30. Ali bih voleo i da mu cena malo padne :wink:

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: BlackBerry Passport

Post od Joxy »

Ovaj Passport je stvarno neobičan, meni se sviđa. :)

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: BlackBerry Passport

Post od knezevic76 »

krajnje neobičan ekran,jedino me taj format brine zbog gledana video zapisa

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: BlackBerry Passport

Post od Joxy »

Da, samo je malo nezgodno zbog gledanja videa na njemu.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: BlackBerry Passport

Post od Azimuth »

Zašto nezgodno? Do skoro su bili oni četvrtasti televizori, nije bilo 16:9 i sl., pa nikome nije smetalo. Ako je nesto problem, to je sam oblik telefona. Nije baš malih dimenzija, a sa tim sunđer bob oblikom... Mislim, pokušaj da uhvatiš svoj telefon popreko pa skontaj koliko je nezgodno držati toliko širok telefon dok telefoniraš.
Hardver jak, ali meni uopšte nije zanimljiv zbog oblika iako imam baš velike šake.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: BlackBerry Passport

Post od Joxy »

Pa na tim četvrtastim televizorima je slika preko čitavog ekrana, ovde to nije slučaj jer kako god da ga okreneš video snimci veće rezolucije neće biti preko celog ekrana.
Meni je baš simpatičan i to najviše zbog oblika, o karakteristikama ne treba govoriti, sviđa mi se i ona tastatura koja je osetljiva na dodir pa može da se koristi i kao miš.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: BlackBerry Passport

Post od Adams »

Azimuth, kada se gleda video ostaju preveliki crni ,,bezeli'' gore i dole, ne iskoriscava se povrsina na efektivan nacin.
Doduse, ko ne bi gledao stalno filmove i YT klipove, a verujem da poslovni ljudi nemaju bas previse vremena za to, onda im ovakav oblik koristi. Gledao sam jos par klipova, dobar je za excel dokumenta i tako to.

Sta znam, cenu su prenabudzili s obzirom u kakvoj se nezavidnoj poziciji nalaze, i jos jedno pitanje po meni je kako BB softver moze da iskoristi takve specifikacije. Doduse nisam pratio nesto specijalno njegove mogucnosti, ne znam da li ima neku multitasking ili multiwindow opciju pa da moze da iskoristi 3GB RAM-a, ovako to samo utice na cenu...
Nokia Lumia 1520

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: BlackBerry Passport

Post od matorix »

Adams napisao: Sta znam, cenu su prenabudzili s obzirom u kakvoj se nezavidnoj poziciji nalaze
S obzirom na to u kakvoj se poziciji nalaze, oni ne treba da prodaju svoje aparate po ceni vecoj od 200e. Passport za ono sto nudi u poredjenju sa drugim telefonima opravdava cenu u potpunosti. Sto je dzabe-i Bogu je drago, i nrvn da bi svako od nas voleo da moze da kupi ovakvu masinu za mnogo manje para. Ali cena se ne formira prema poziciji, nego prema specifikacijama/kvalitetu.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Одг: BlackBerry Passport

Post od Joxy »

Adams napisao:Azimuth, kada se gleda video ostaju preveliki crni ,,bezeli'' gore i dole, ne iskoriscava se povrsina na efektivan nacin.
Doduse, ko ne bi gledao stalno filmove i YT klipove, a verujem da poslovni ljudi nemaju bas previse vremena za to, onda im ovakav oblik koristi. Gledao sam jos par klipova, dobar je za excel dokumenta i tako to.

Sta znam, cenu su prenabudzili s obzirom u kakvoj se nezavidnoj poziciji nalaze, i jos jedno pitanje po meni je kako BB softver moze da iskoristi takve specifikacije. Doduse nisam pratio nesto specijalno njegove mogucnosti, ne znam da li ima neku multitasking ili multiwindow opciju pa da moze da iskoristi 3GB RAM-a, ovako to samo utice na cenu...
Upravo tako.

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: BlackBerry Passport

Post od matorix »

Par dana nakon "izdavanja pasosa", izbacili su i nov 10.3.1 sistem. Do sada sam bio protiv bilo kojih Android aplikacija jer jednostavno nisu radile toliko tecno kao sto je i sam BB10. Sada su to dodatno unapredili, ubacili dodatne cake, omogucili vecu kustomizaciju OS-a bez pratecih programa i aplikacija itd. Suma sumarum: seksi izgleda 8)

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: BlackBerry Passport

Post od fannY »

Kolika mu je cena ?

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: BlackBerry Passport

Post od hibiskus »

matorix, mala ispravka, nisu iybacili 10.3.1 nego 10.3.0 koji je official trenutno samo za passport, a kad izadje classic onda ce izaci 10.3.1 za sve. Btw videh danas interesantnu foru, kad rotiras passport u landscape polozaj. tastatura dodje uspravno i taman velicine ekrana za skrolovanje sto olaksava surf znatno (bar mi se cini).
fannY, u nemackoj na amazonu trenutno 530 evra cini mi se

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: BlackBerry Passport

Post od fannY »

Pa to je ok cena. Pogotovo sto ga skoro niko u Srbiji nece koristiti. :)

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: BlackBerry Passport

Post od matorix »

hibiskus napisao:matorix, mala ispravka, nisu iybacili 10.3.1 nego 10.3.0 koji je official trenutno samo za passport, a kad izadje classic onda ce izaci 10.3.1 za sve. Btw videh danas interesantnu foru, kad rotiras passport u landscape polozaj. tastatura dodje uspravno i taman velicine ekrana za skrolovanje sto olaksava surf znatno (bar mi se cini).
fannY, u nemackoj na amazonu trenutno 530 evra cini mi se

Na CrackBerry forumu:

OS 10.3.1.632 /SW 10.3.1.396 Autoloaders for Z10STL234,Q10,Q5 and Z30

Na mom telefonu:

OS Version: 10.3.1.632

Naravno, leak je u pitanju (: I moram ti reci da fino sljaka. Kazem, na 10.3.0 sam vrlo maaaloo koristio android aplikacije jer mi je nesto kucao 1mobile i amazonapp, ali sad sve radi kao podmazano.
Sto je jos jaca fora, ubacili su da mozes led da podesvas u svim bojama, za svaki profil posebno, odvojeno za poruke i pozive, ali i sve ostale aplikacije... Takodje su ubacili Battery saving mode i statijaznamstajos. Napravili su bas dobru stvar (:

Odgovori