Nokia 3660

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Malo kasnim sa odgovorima...

@Sasa - oba koda rade i na 3660 i na 6600, znači verovatno je do verzije firmvera.

@Sova - tačno si rekla za mp3 i radio. A verzije firmvera su:

3650 NHL-8 v4.17
3660 NHL-8X v5.08
6600 NHL-10 v5.27
N-Gage NEM-4 v4.03

Moguće je da ima i novijih, ali ovo su verzije koje naši serviseri sigurno imaju.
Sovo, stiže li ti BT? Ne hvališ se? :wink:

jevrem
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 90
Pridružio se: Pon, 07. Jun 2004. 00:49
Lokacija: Beograd

Post od jevrem »

Radio je po meni vrlo korisna stvar... tj. sve ostalo kamera, igrice, sve redom aplikacije ti dosade, a radio i MP3 nikad, kad se smoris upalis radio i .... A taj "tranzistor" efekat ne znam kada ce da se pojavi to bi bilo jos bolje!
Nokia E65 + Logitech BT Headset

Renato
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 105
Pridružio se: Pon, 04. Okt 2004. 19:17
Lokacija: Crna Gora / Kotor
Kontakt:

Post od Renato »

e pa ja nekazem da je radio los, vec mi neodgovara to sto ga nemogu slusati bez slusalica.
a da to poprave bilo bi mnogo bolje.
YO HIP HOP FOREVER

sova
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 15. Avg 2004. 02:15
Lokacija: Vrnjacka Banja

Post od sova »

Danas je konacno stigao BT ali jos nisam instalirala softver. Dobila sam adapter, uputstvo, cd sa instalacionim programom i ono kanapce za oko vrata :? Ako ne radi sve kako treba ostade mi samo kanpce :mrgreen: Kako crn humor!

sova
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 15. Avg 2004. 02:15
Lokacija: Vrnjacka Banja

Post od sova »

Instalirano i radi bez problema. Prebacila sam sve slike sa fona na pc a sa pc-ja sam instalirala video recorder i FExplorer. Za sada sljaka ok 8)
PS koja mi verzija quick time playera treba da bih otvarala 3gp format. momentalno imam 5.02 ali ona cini mi se nece

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Trebalo bi da ti otvara klipice bez problema... Ja imam jos stariju verziju (3.1.162 instaliranu 28.01.03.) i sljaka bez problema...
Inace filmice mozes gledati i iz videorecordera (videorecorder/options/play)...
Ja vrlo retko koristim Real player (skoro da mi nije ni potreban u fonu) i mislim da je on ubacen u telefon pre svega zbog "vrtenja" raznih stvari online (streaming) sa Interneta (wap-a)...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Mislim da je Sova pitala za QuickTime player za Windows. U tom slučaju potraži Nokia player na njihovom sajtu, to ti je najlakše. Ima i konvertera tipa 3gp2avi, ali nemoj da se smaraš sa tim. :wink:

Renato
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 105
Pridružio se: Pon, 04. Okt 2004. 19:17
Lokacija: Crna Gora / Kotor
Kontakt:

Post od Renato »

ljudi sto se tice playera, ja sam na moj telefon dobio nekakvi ONE PLAYER.
slican je real one.
zna li iko ista o njemu?

sova
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 15. Avg 2004. 02:15
Lokacija: Vrnjacka Banja

Post od sova »

Hvala na odgovorima ali ja sam bila malo brzopleta. Moram Vam priznati da mi se usladilo da postavljam pitanja i kada znam i kada ne znam odgovor. :oops: Setila sam se da sam sa fonom dobila i cd pa sam na tom cd logicno nasla i instalaciju nokiinog multimedijalnog plejera :wink: (... i jos nekih stvarcica pride)
Kako da prebacim imenik iz telefona na pc?
Na netu sam nasla Photo Acute 1.0, da li je iko od vas koristio ovu aplikaciju i kako se pokazala. Drugo, misljenje o CameraFX dosta ga ljudi koristi ali nisam procitala bas najpozitivnije komentare :(

shaken11
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 29. Okt 2004. 22:06
Lokacija: --=center oF the world=--

Post od shaken11 »

`Dr. Nick Riviera` napisao:Ako ga dobiju u Kraljevu, dobitje ga i u Beogradu, shto je dobro :mrgreen:
Samo treba paziti da nije sa nekog sumljivog trzishta. :wink:
...a uglavnom jesu..... :( treba se paziti takvih..... :?

ili su skidani sa "trake" ili kradeni ili skidani sa Vodafone, T-mobile etc..... :!:

Renato
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 105
Pridružio se: Pon, 04. Okt 2004. 19:17
Lokacija: Crna Gora / Kotor
Kontakt:

Post od Renato »

stvarno?
camera FX je dobar program ali neznam dali je najbolji.
:? :? :?
a sto se tice snimaca glasa zna li ko ima li koji sto moze da snima vise od 1min?

Radoslav
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Uto, 19. Okt 2004. 20:06

Diktafon

Post od Radoslav »

A sto se tice snimaca glasa zna li ko ima li koji sto moze da snima vise od 1min?

Ima najprostiji i veoma dobar je Extended Recorder,on omogucuje snimanje glasa bez ogranicenja vremena a glasovna zabeleska naravno se moze postaviti kao zvono i imas sa malo vise funkcija Power Dictaphone koji ima mogucnost snimanja telefonskog razgovora.
Predpostavljam da ti treba stoga imas moj mail pisi i poslacu ti,ukoliko ima jos neko slobodno. :roll:

sova
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 15. Avg 2004. 02:15
Lokacija: Vrnjacka Banja

Post od sova »

Jos par pitanja:
a) U Manageru imam neki fajl velicine 1kb zove se Agnmodel.sis Taj fajl pre nisam primecivala a kad pogledam u FExploreru on se nalazi u c:\nokia\installs i u properties pise da mu je datum 17.03.2003. Ne dozvoljava mi da ga izbrisem. Sta je to i koliko je bitno?
b) Gde mogu da procitam vise o symbianu - nesto kao uputstvo sta i kako?
c) Gde mogu da nadjem key gen za Cameru FX, ETI Camcorder i sl...
Hvala unapred :!:

vedranu
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 15:23

Post od vedranu »

Zna li ko gde mogu da kupim NOKIU 3650/3660 u Beogradu.
Zvao sam ove firme sta ih reklamiraju, ali nema ih nigde

hvala na odgovoru

jevrem
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 90
Pridružio se: Pon, 07. Jun 2004. 00:49
Lokacija: Beograd

Post od jevrem »

3650 sam video na par mesta u gradu, ali 3660 ama bas nigde (naravno pricamo o novom telefonu, jer polovnih ima da se nadju)! Zbog reklame ne smem da pisem u kojoj je radnji.

vedranu
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 15:23

Post od vedranu »

mozes li mi napisati kako se zovu te firme i gde su u gradu, ja nisam iz bg, ali cu za koji dan poslom doci pa da usput kupim mob

mail mi je:
vedranu@hotmail.com

e da i gde to ima polovnih da svratim i tu

puno ti hvala

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

@Sova
Idemo redom:

- Imenik možeš da prebaciš pomoću PC Suite-a, ali on zahteva postojanje Outlook-a na kompu (što je krajnje glupo). Postoji i Oxygen Phone manager koji je puno bolji. Po meni je mnogo lakše sačuvati samo Contacts.cdb (u tom fajlu su svi brojevi i slike). Malo je dugačko da objašnjavam ponovo... (mada mogu...)

- Photo Acute je program koji radi softversku interpolaciju slike u 1280x960, obrađuje je i zatim vraća u 640x480. Sve u svemu, vrlo zahtevan i spor program, bolje je slikati klasično i onda to na kompu srediti.

- Camera FX nije loš, uostalom, probaj ga i oceni da li ti je koristan. Mislim da je FexiCam Pro nešto bolji.

- Sve fajlove koji se nalaze (ostanu) u c:\nokia\installs treba izbrisati, tu se kopiraju instalacioni fajlovi i automatski se brišu po završetku instalacije. Međutim, ako se instalacija prekine, fajlovi ostaju. Probaj da izbrišeš taj fajl iz samog App.Managera, ako ne može, onda pokušaj iz nekog drugog fajl menadžera tipa "FileMan", "eFileMan" ili "SeleQ"...

- "All about Symbian" - www.allaboutsymbian.com :mrgreen:

- ostalo ti stiže na mail... :wink:

sova
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 15. Avg 2004. 02:15
Lokacija: Vrnjacka Banja

Post od sova »

*Probala sam Photo Acute posto mi niko nije odgovorio na post par dana a kopkalo me kako izgleda. Miskoni u pravu si. Dosta sporo i nekorektno odradjen posao.
*Camera FX - primetila sam da ima fina podesavanja i radi ok ali mi verzija nije registrovana pa ne mogu da slikam dok se ne "registrujem" :mrgreen: Videcu kako je. Kod Nokie 7250i primetila sam masu zezancija u editoru za slike (dodavanje rama i slicnih gluposti), jes da nije nista preterano pametno aali me interesuje da li postoji slican program za symbian.
@Miskoni
Hvala na objasnjenju za brisanje "repova" i naravno na programcicima! :D

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

miskoni jel mozes da kazes koje aplikacije, fajlove treba obrisati odnosno oni koji su visak(nepotrebni) da nebi kocili tel fajlovi tipa(dat. sis. dll. rsc.exe.) koji su instalirani u telefonu da li su oni neophodni da bi aplikacije radile ili neke treba izbrisati :?:

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Sovo, Miskoni ti je odgovorio na vecinu pitanja pa evo od mene nekoliko predloga u vezi fotoaparata: probaj programcice "Photographer" i "Photofusion"... Mislim da cak nesto malo bolje rade posao od Camere FX... Istina, imaju manje efekata (od kojih ionako nema neke velike koristi), ali zato oba imaju panoramski mod (ovaj drugi cak i vertikalnu panoramu i zanimljiv "strip" mod fotografisanja), koja nedostaje Cameri FX (ili bar verziji koju ja takodje koristim)... Photofusion ima i malo bolje podesavanje kompresije .jpg fajla i softversko izostravanje (sharpen) sto bi trebalo da pozitivno utice na kvalitet fotki...
Check your mail!
Poslednja izmena od Sasa_NS u Uto, 02. Nov 2004. 14:11, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori