Nokia 3660

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
sova
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 15. Avg 2004. 02:15
Lokacija: Vrnjacka Banja

Nokia 3660

Post od sova »

Interesuje me koji sve kodovi postoje kod Nokie :?: Ja znam za ona dva...
*#92702689# i *#0000#
Da li ima jos nekih caka pri kupovini telefona, sta sve treba da isproveravam :?

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Tema, o kodovima na telefonu vec postoji na forumu....

A svakako kod kupovine telefona, malo ti sta znace ti kodovi... Bolje dobro iskoristi oci i zagledni kakvi su punjac i baterija, a te kodove moze da sredi svaki iole vestiji serviser, a ne brini, ti sto prodaju telefone, sigurno nece dozvoliti da ti stvarno vidis koliko je razgovarano sa tog telefona ako je koriscen... Ako ga prodaju kao polovnog, onda bolje pogledaj kako je ocuvan i da li su mu i koliko odvrtani srafovi... :wink:
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

sova
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 15. Avg 2004. 02:15
Lokacija: Vrnjacka Banja

Post od sova »

OK. Hvala. A bese i ti imas ovaj fon? Ako ga imas reci mi da li si zadovoljan njegovim radom i da li dizajn moze da dosadi posle nekog vremena. Malo ga sad gnjavim ali su mi bitne informacije o telefonu jer ga necu menjati sigurno bar 1 do dve godine pa ne bi da kupim neki krs koji ce svoj "(ne)radni vek" provesti u servisu :)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Ja imam 3660, zadovoljan sam kako radi, ali nisam zadovoljan maskom, iako je moj "Made in Finland". Vrlo brzo se razlabavi, pa kreće da krcka, pucka, tastatura je takođe relativno loša, ali sve je to manje-više postalo standardno danas. Maska može da se "utegne" ako imaš iole smisla za mehaniku, pa neće landarati.
Što se tiče dizajna, to je individualno, nekome dosadi, nekome ne. Kad sam ga uzeo, bilo je komentara tipa "kolika budža" i sl., a sad ti isti ljudi kažu kako i nije toliko veliki, da je gotivan, plus kad su videli šta sve može... :wink:
Sam telefon svakako nije "krš", po mom mišljenju je trenutno Best-Buy, dokaz za to je da ga nigde nema u prodaji. Ako si ga negde pronašao, napiši gde, jer se dosta ljudi interesuje za njega. :wink: :mrgreen:
Poslednja izmena od Miškoni u Sre, 01. Dec 2010. 03:32, izmenjeno 1 put ukupno.

sova
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 15. Avg 2004. 02:15
Lokacija: Vrnjacka Banja

Post od sova »

Na nekim nasim drugim sajtovima sam videla cene ( na jednom 290 a na drugom 390 evra ???). Ali nigde ne pise koje su radnje u pitanju niti ima kakvih linkova. Da nisu "finci" cim im je ovoliko velika cena :?: U mom gradu ga momentalno nema, ali cu u ponedeljak da obidjem ponovo radnje, pre 20ak dana je kostao 190 evra. Na sajtu halo oglasa neki likovi su naveli da izmedju ostalih prodaju i nokiju 3660... E sad nemam pojma sta mi je za ciniti.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Ah, Sova je žensko? :lol: Izvini, nije se dalo provaliti iz prethodnih poruka.
Telefon je u jednom trenutku pao ispod 180 evra, tad je izgleda počeo grabež i onda je doslovno nestao. Suludo je davati za njega preko 200 evra, a kamoli 300, jer onda možeš komotno da uzmeš 6600. :D
Usput, treba li ti uopšte SmartPhone? Možeš da uzmeš neki drugi model, koji to nije, ili 3650 koji je minimalno lošiji od 3660. A proveri to što si našla u oglasima, možda imaju dobre cene, ali isto tako ti je garancija vrlo neizvesna. :cry:
Piši šta si uradila. :mrgreen:

sova
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 15. Avg 2004. 02:15
Lokacija: Vrnjacka Banja

Post od sova »

Zaboravih da pitam. Verovatno necu naci/uzeti Nokiu "Made in Finland". Tako da li je bitno iz koje je zemlje aparat a iz koje je baterija. Moj drug je pre dve nedelje uzeo 7250i "Made in Hungary". Koliko je to bitno.

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Na telefonu tjesh teshko naci "made in China" vec cesh umosto toga naci "made by Nokia", tako da pazish da se ne zeznesh. :wink:
A skoro sve baterije su proizvedene u Kini, tako da...
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

sova
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 15. Avg 2004. 02:15
Lokacija: Vrnjacka Banja

Post od sova »

Miskoni apsolutno se slazem sa tobom da je 300 evreja mnogo za 3660. Onda cu pre za te pare da kupim 6600 ili 6230. Videcu sutra sta ima novog po radnjama. Mada pravo da ti kazem kad malo prosetam po forumima i procitam sta sve 3660 moze... Boga mi se dobro razmislim ali opet kad sa druge strane cujem price o raznim bagovima i virusima i krekovanim programima - onda se malo zamislim da li je to pravi izbor za mene. ja sam neko ko voli mnogo da cacka i bez citanja upustva pa znam da zeznem lako stvar. Jos jedno pocetnicko pitanje firmware i flashovanje tela su iste ili razlicite stvari :oops: Je l ovo prvo kao neki up-date a ovo drugo kad total zeznem stvar pa ga nosim u servis? Ajd da se vise ne prolupavam :oops: Thx!
Doctor Niche nije mi na kraju bas najjasnije sta je pisac hteo da kaze :wink: Made in China je lose ili ne?

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Sad je sve Made in China! I dobro i loše, dolazi odande. Made in Japan može samo na slici da se vidi, na žalost. :cry:

Sad ću malo da skrenem sa teme: pre nekog vremena sam bio u Štutgartu, u Poršeovoj fabrici i muzeju, i kupio sam Poršeov privezak za ključeve, na kome je sa zadnje strane uredno pisalo Made in China! Kad sam pitao devojku koja je radila tu - "kako jedan veliki Porše tako nešto može sebi da dozvoli?", ona mi je rekla - "materijal je Nemački, u Kini se samo ušiva koža, stavlja alkica i pakuje u kutiju"... Tako im je jeftinije, neverovatno ali istinito. 8O Isto važi za masu drugih stvari, tamo su im fabrike, jeftinija radna snaga, itd itd itd, može da bude super kvalitetno, a može da bude i krš. Generalno, više se ništa ne pravi da traje dugo, kao nekada, da bi ljudi kupovali novo, vrlo logično. :evil:

Nego, ako se iole razumeš u kompiće, a voliš i da se igraš sa malim techno-spravicama, onda uzmi Smart Phone, nećeš se pokajati. Tačno je da možeš da zezneš mob sa ubacivanjem raznih programa, ali isto tako u 99% slučajeva možeš sama i da središ stvar, bez odlaska u servis. Flešovanje jeste ubacivanje novog (ili istog) firmvera u mob, bilo da je zeznut ili ispravan (mob). Po naški, zamena programa koji upravlja osnovnim (a i proširenim, ili kompletnim) funkcijama telefona (zavisno od modela). Kod Smart telefona to malo drukčije funkcioniše, pošto imaju i operativni sistem - Symbian. To bi Boris mogao detaljnije da objasni. :mrgreen:

Ako ti ne smeta što 3650 ima 4096 boja i okruglu tastaturu, onda razmišljaj i o tom modelu, ali 6600 je svakako bolji izbor, i skoro duplo skuplji! :wink: :mrgreen:

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

U kolko hoces nesto da koristis naredne 2 godine, onda 3650, ili ako imas para 6600, koji je daleko bolji, ali i skuplji. Glupo je uzimati 6610i, jer je to zaparvo prepakovani 7250. :D
U susret novim izazovima...

sova
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 15. Avg 2004. 02:15
Lokacija: Vrnjacka Banja

Post od sova »

Da, 6600 je stvarno mali zmaj ali je jos uvek to skupo za moj dzep. Sacekacu da se 3660 pojavi ponovo po radnjama pa ako mu ne podignu cenu preko 200 onda ga uzimam. U drugom slucaju razmislicu o 3650. :|
Jos jedno pitanje: Sta mislite koliko je bitno uzeti telefon u gradu u kome zivis zbog servisa i svega toga? Npr. ja sam iz Vrnjacke Banje da li je ok uzeti telefon u Beogradu ili npr. Kraljevu, Kragujevcu :?

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Pa, bolje je da uzmeš kod tebe u nekoj radnjici, ali ako je velika razlika u ceni, onda ti ne ostaje drugo nego da malo putuješ. U tom slučaju ćeš plaćati bilo kakav eventualni servis kod tebe. :)

sova
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 15. Avg 2004. 02:15
Lokacija: Vrnjacka Banja

Post od sova »

U kojim radnjama mogu da se kupe finske nokiie (je l' to smem da pitam na forumu :?: :oops: ) Uopste da li je velika razlika (generalno ne u ceni)?

chale
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Pet, 20. Avg 2004. 16:44

Post od chale »

Sovo probaj da nadjes 3660 u Sapcu. To ti nije preterano daleko od Vrnjacke Banje, a cuo sam da ih je tamo bilo ovih dana. doduse moraces da proveris, ali moj brat ga je kupio pre neki dan, pa vredi pokusati. platio je 190, cisto da znas i cenu otprilike. u bg-u ga ocigledno jos dugo nece biti
Ako kanis pobediti ne smes izgubiti!

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Najbezbednije ti je da kupujesh u Menhetnu, ako imash para... :D
Inache, samo pogledaj da li na etiketi ispod baterije fona pishe "made in finland" i to je to :wink:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

sova
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 15. Avg 2004. 02:15
Lokacija: Vrnjacka Banja

Post od sova »

Danas sam zvala Com Trade. I imaju n3660, cijena - prava sitnica! 25000 dinara. He, he... Od muke se smejem. U mom gradu je jos nema a niko ne zna kada ce je imati. Nego danas sam u jednoj radnji videla polovnu n6610 cena joj je 125 evra. No to su manje vise nebitni podatci jer me taj fon uopste ne interesuije. Ono sto mi je bilo interesantno: baterija - Made in China, telefon - Made by Nokia ??? Je l' to neki laznjak?
A da, pre nestanka u VB je 3660 kostala 210 evra a 3650 185.
P.S. A sta ako pise Made in Hungary? :roll:

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Nokia ima ogromnu fabriku u mestu Komarom u Madjarskoj - to ti je par kilometara od madjarske granice sa Slovackom. To mesto Slovaci zovu Komarno (pola je u Madjarskoj, pola u Slovackoj) i velika je luka na Dunavu... Uzivao sam u pogledu na hale kada sam se prosle godine vozio tim putem za Slovacku...
Ma kvalitet telefona koji su tamo proizvedeni je verovatno veoma slican, ako ne i isti sa onima u Finskoj (mada je i meni draze kada iza baterije procitam "Made in Finland"). U svakom slucaju, kvalitet je sigurno bolji nego kod telefona na kojima pise Made by Nokia - to ti je sigurno Kina.
Ma lupam - sve su ti to nijanse... Za godinu dve sve ce biti Made in China...
Sto se tice nabavke 3660, cini mi se da ces na kraju proci kao i ja: navucen cenama koje se pominju na ovom sajtu, otisao sam u BG, posetio sve te radnje - cak i nekoliko drugih na koje sam naleteo usput, i nigde nisam nasao 3660. Pocetnih 250 evra koliko je trebao da kosta taj telefon, na kraju je ispalo 300 i to ako porucis, das kaparu pa cekas (sve se to desavalo pre nekih 3 meseca). Na kraju, iznerviran vratio sam se u NS i otisao pravo u radnju u kojoj sam dan ranije merkao 3650. Platio sam ga tada 220 evra - u originalnom pakovanju, sa full opremom, "Made in Finland"... i prezadovoljan sam. Menjacu ga tek kada se 6630 bude mogao nabaviti za neku razumnu svotu. Svi telefoni koji su se pojavili izmedju 3650 i 6630 (3660, 6600, pa vecim delom cak i 7610) su u stvari jedan te isti telefon, samo sa manjim kozmetickim izmenama... Za sve ovo vreme, najveci kvalitativni pomak desio se izmedju 7650 i 3650 (ubacivanje memorijske kartice) - sve ostalo je (kada uporedimo sta dobijas za koliko para) po meni manje-vise cista sminka. Jedini napredak koliko - toliko vredan pomena kod ostalih smartphona je kamera od 1 megapixel na 7610.
Dakle, ako ne nadjes 3660, ne ocajavaj vec potrazi 3650. Veruj mi, neces se razocarati!

sova
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 15. Avg 2004. 02:15
Lokacija: Vrnjacka Banja

Post od sova »

Danas sam bila u Kraljevu i u jednoj radnji (koja izmedju ostalog prodaje telefone) sam se raspitala za 3650/3660. E sad covek mi rece da ce u skorije vreme da nabavi taj telefon. Ne zna tacno kad - ali uskoro. Malo mi je to sumnjivo. Mislim da se nismo na posletku razumeli ali ja sam shvatila da ce cena 3660 biti 185 evra, plafon 190. I to je super, tako da mi sve ovo zvuci pomalo kao SF a ne kao nesto sto bi moglo realno da se desi. :( U svakom slucaju poseticu ih za par dana, a ako ne bude nista od toga - Hello Nokia 6610i :wink: Mada ni nje nesto nema, bas je treba uloviti :roll: (mislim ovde u mom kraju Serbije)

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Ako ga dobiju u Kraljevu, dobitje ga i u Beogradu, shto je dobro :mrgreen:
Samo treba paziti da nije sa nekog sumljivog trzishta. :wink:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Odgovori