Fon kao daljinac za PC

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Fon kao daljinac za PC

Post od mkvb »

Pronasao sam program Control Freak.v2.50 S60, integrise plug-in u winamp i telefon se pretvara u BT daljinac za PC, fenomanalan je, preporucujem ga svima koga mrzi da ustaje da gasi komp. Na 6630 radi sve super ali na 3650 se javlja problem prilikom konekcije, stalno trazi pin kod, mislim da sam sve lepo namestio ali nece bez pina, jel zna neko u cemu je fora. Pozdrav :D :D :D
HOX Titanium gray

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

I meni na 6680 stalno trazi pin a da sam prethodno vec radila sa BT-tom, tako da su se komp i mobilni vec prethodno povezali...pa bi bilo normalno da se prepoznaju...
Verovatno je nesto u podesavanjima na kompu ili na telefonu...jos ne znam u cemu je fora...ako neko zna...neka kaze...ako ja otkrijem...javi cu...
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Kada idem na connect, nista se ne desava, samo pise connecting i stoji tako, onda stisnem Menu i tek tada mi zatrazi pin i na kompu i na fonu, i posle sve radi ok, to je sa 3650 a sa 6630 sve radi super
HOX Titanium gray

nevidljivi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 03:18
:: LG Optimus L7 II
:: Samsung GT-C3322
Lokacija: Beograd

Post od nevidljivi »

Treba u podešavanjima na kompu i na telefonu (ako te opcije na telefonu ima) isključiti zahtev za PIN kodom i onda bi sve trebalo da radi OK. Potražite malo bolje, znam da kod mene u softveru za USB BT ta opcija postoji.
Ghost

Boris Bila
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Pet, 25. Feb 2005. 19:00
Lokacija: Beograd

Post od Boris Bila »

Mislim da moras da namestis da telefon ima autorizaciju pa se konektuje sa kompom bez zahteva PIN koda, i obrnuto... Mada nisam siguran. :unsure:

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Layne_Staley »

i meni je pravio veeeeeelike probleme sa konektovanjem , s toga ga ne mogu koristiti. ali shta cju, vecj imam Ir remote control! jedan uredjaj manje ( tv, stub, dvd...) :D
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

evo ovo je dobar program da pretvorite svoj telefon u pravi daljinac za PC
Mtvoid ControlFreak v2.50 S60 SymbianOS , vise i download na linku
http://fullmaza.com/downloads/index.php ... 1&pic=3645

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Del Boy,nisi u toku,covek je bas o tome pisao ali neko ne cita postove od pocetka! :wink:
Dobar programcic,samo otkad sam instlirao Win XP sa SP2,zeza me konekcija sa telefonom!
Pozdrav 8)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Lomnica_city, a kako te zeza konekcija? I ja sam imala problema sa tim sto mi je svaki put trazio da potvrdim povezivanje, ali sam to u podesavanjima za BT resila...A isto imam Win XP SP2. Koji nacin povezivanja koristis?
Inace je stvarno extra Control Freak, jedino sto winamp treba da ti bude aktivan da bi mogao da ga koristis...
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Lepo,otvorim WinAmp (v5.13 full) pokrenem ControlFreak 2,povezem i samo stoji connected,nema vise na levom testeru u Options nista sem Disconect i Exit?A inace softver za MSI PC2PC BT mi vise ne radi (ni nova verzija 1.4.3.4),samo imam jedan drajver koji sam skinuo sa MSI sajta od nekoliko kb i sa njim uvek moram rucno da ukljucim primanje fajlova,slanje... a eto ControlFreak mi vise ne radi!
Pozdrav 8)

DrMilengele
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Čet, 02. Feb 2006. 11:05
Lokacija: Vojvodina

Post od DrMilengele »

Lomnica:
Ja imam Intexov BT i zahvaljujuci vama sam isprobao Control Freak,jer i ja duze vreme trazim slican programcic.Kod mene radi perfektno,nisam morao nista da podesavam.Zasto? Zato sto svaki BT prateci software pravi haos na XP-u kako sa SP1,tako i sa SP2,tj,poremeti drajvere,tj,COM portove malcice izmesa.( to je ono kad mob kaze conected,a nista se ne desava,tj,on jeste nakacen,ali ne na pravi port) Imao sam grdne probleme sa BT konekcijama bilo sta da je bilo u pitanju dok mi moj dragi buraz inace teski PC manijak nije rekao 'Reinstaliraj XP sa SP2,nakaci BT i nista ne instaliraj!'. Od tada bilo sta da koristim savrseno radi.

Jedino kod 3650 ima caka a to je da se treba malo podesiti mRouter (3650 PC Suite)u slucaju da nesto nece da se nakaci,tacnije,'otkaciti' sve COM portove i trebalo bi da vam radi.Jednom sam imao slucaj da da ih treba ukljuciti,i to portove koji BT koristi u XP-u ( Desni klik na BT iconicu,Open BT Setings,COM Ports).

Probajte,trebalo bi da radi...
A dje je ba zapelo....

zeemax
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Ned, 08. Jan 2006. 04:09
Lokacija: Slavonski Brod,HR

Post od zeemax »

meni prije sralo n-gage+SP1 (gygabite BT widcomm drivers)
a sada odlično radi 6630+SP1 (gygabite BT widcomm drivers)

DrMilengele
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Čet, 02. Feb 2006. 11:05
Lokacija: Vojvodina

Post od DrMilengele »

Zahvaljujuci BOKIJU,probao sam PuppetMaster.

Znaci,sve sto vam treba za daljinsko upravljanje kompa je u njemu...Fnomenalna stvar!!!
Najvise mi se svidja sto imate opcije My Compjuter,System,naravno WinAmp itd,itd...ama probajte,necete se pokajati!

Ako nekom treba,nek salje e mail na PP
A dje je ba zapelo....

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Proradio ControlFreak 2.2,samo sam obrisao ove MSI drajvere koje sam skinuo sa sajta,onda ponovo prikljucio BT,on je poceo da trazi drajvere i instalirao ga sam pa sad radi lepo sa WinAmp-om!
Mada i sada pise MSI... a ne Widcom ili koji su vec genericki drajveri koji idu uz SP2,valjda je nasao na mom HHD-u instalaciju drajvera pa je opet njih instalirao ali neka ga,vazno da sad radi!
Pozdrav 8)

DrMilengele
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Čet, 02. Feb 2006. 11:05
Lokacija: Vojvodina

Post od DrMilengele »

Hmmm,da je njih ponovo stavio,ne bi ti radilo,verovatno....Ja sam instalirao BlueSoleil za Intex BT,pa ga skinuo,ali i drajveri su otisli sa Uninstallom,i od tada radi....Sve u svemu,nish ne stavljaj i bice ok...

Lomnica_city, probaj ovaj Puppet,stvarno je strava...mada ni CFreak nije los..
A dje je ba zapelo....

Odgovori