Nokia 5.1 custom rom

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 5.1 custom rom

Post od гари »

Ja ipak mislim da je smešno reći da je 2GB malo. Barem ako proizvođač takav telefon prodaje. Evo i sad neki Samsung u prodaji s 32GB interne i 2GB RAMa ako se ne varam. Neka telefon bude tromiji, ali ako ne dobija push notifkacije, nije saobrazan. Možemo mi ovde da se pravimo pametni, da palamudimo da je glup onaj ko očekuje da mu telefon dobro radi s 2GB RAMa i slično, ali ako ste u pravu da je 2GB malo, onda je prodaja takvog telefona prevara.

A nije 2GB baš toliko malo, već je softver loš, ubija nešto što ne bi smeo.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 5.1 custom rom

Post od Evindzer »

Svi ste u pravu. [emoji2957]

Ozbiljno - svi ste u pravu, samo gledate na istu stvar iz različitih uglova.

Uzmite, recimo, moje iskustvo sa HMD-ovim Nokijama: 3.1+ sa MTK-ovim procesorom je primala i prosleđivala apsolutno sve notifikacije — ali čim sam joj nabacio Novu i par paketa ikonica sa GP-a, odlučila je da odbija saradnju i da reaguje na komande na ekranu sa zadrškim od po par sekundi.
S druge strane, za ovih par dana, 8 Široko sa SD 835 trči maraton i ne zadiše se.
Iz takvog iskustva, imam mišljenje da se od HMD-a vrede kupiti samo najjači trenutni modeli (7+, 8, 8 Široko i 8.1), a sve ostale treba izbeći. U čemu je problem - u procesoru, RAM-u, firmveru, loše odrađenoj Piti - ne znam i ne interesuje me mnogo, samo je jasno da jeftinije modele iz HMD-a treba preskočiti.

Bazik, predlog za tebe je reklamacija tog primerka kod operatera kod koga si ga uzeo — i pritom traži zamenu za neki drugi, pa bio i nešto skuplji model.

PS: pozdrav sa Notare, Široka Noklica se odmara na punjaču. [emoji16]

bazik
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Uto, 09. Jul 2019. 18:29
:: Nokia

Re: Nokia 5.1 custom rom

Post od bazik »

Evindzer, tako sam i planirao, potraziti utehu u okrutnim operaterima :D :D :lol:
jedino sto bih mooozda sacekao da vidim Q verzija kako bi gurala, al opet sto duze cekam sve su manje sanse da prodjem dobro :D

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 5.1 custom rom

Post od Evindzer »

^ Upravo tako, menjaj ga dok je što svežiji - što više vremena prođe od kupovine, to je veća šansa da će te zavlačiti. I zahtevaj zamenu za drugi, makar i nešto skuplji uređaj. Pre toga dobro pogledaj šta imaju u ponudi i šta bi ti iz te ponude odgovaralo cenovno - a iz iskustva nas obojice, predlažem ti da zaobiđeš sve modele sa MTK-ovim procesorom: što je sigurno, sigurno je. [emoji3526]

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Nokia 5.1 custom rom

Post od ciklon »

Ех... Требало је Нокијицу 6.1 да пазариш. То је, бре, lower мидрејнџ фон. Све испод не вреди разматрати ни као секундарни, сек ако се пазари за динар на две године. Добро, ни тада не би требало ако је МТК у питању.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 5.1 custom rom

Post od Evindzer »

ciklon napisao:Требало је Нокијицу 6.1 да пазариш.
Ima smisla predlog.
Ne znam nikog ko se žali na nju - osim možda onih Indija(na)ca koje Snađ stalno pominje. [emoji1]

bazik
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Uto, 09. Jul 2019. 18:29
:: Nokia

Re: Nokia 5.1 custom rom

Post od bazik »

Evindzer, ciklon, sta ako bi recimo imao mogucnost da u zamenu uzmem Samsung a40?
nekako sam se opekao na HMD i nisam bas nesto voljan da Nokiju menjam za Nokiju ma kakva god da je

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 5.1 custom rom

Post od Evindzer »

^ Ne znam ništa o njemu, iskreno.
Čini mi se da ima noč u obliku kapljice i zbog toga bi meni odmah otpao iz izbora. [emoji854]
Mislim da imamo temu za njega, pa pogledaj šta su pisali oni koji ga bolje poznaju.
A možeš baciti pogled i na Benčmark, tamo sigurno postoji njegova tema – samo tamo moraš da čitaš između redova, jer se u temama za telefone redovno vodi ljuta borba između fenbojeva i hejtera. [emoji23]

Kod nas ovde to nije slučaj: Android je odavno pobedio u svetskom ratu OS-ova, smrću W10M i unijaćenjem većine njegovih bivših boraca, kao i povlačenjem snaga iOS-a sa prvih linija fronta. [emoji1787]
Znači, vodimo miran suživot u velikoj monarhiji Gugl. [emoji38][emoji38]

bazik
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Uto, 09. Jul 2019. 18:29
:: Nokia

Re: Nokia 5.1 custom rom

Post od bazik »

Evindzer, haha vrlo ubedljivo izlaganje o androidu, tacno bi covek pomislio da je stvarno najbolji. Salim se

Na sajtu hmd global ima odeljak, bootloader, i sa zvanicnog sajta se moze skinuti bootloader na nokije. Da li meni to nesto znaci?

milan2904
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Pon, 08. Jul 2013. 11:45
:: Microsoft Lumia 640
:: Nokia E5 00

Re: Nokia 5.1 custom rom

Post od milan2904 »

Kako da skinem ove dve stvari sa pocetnog ekrana,uzasavaju me !??!?!?Slika

Послато са SM-J600G помоћу Тапатока

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 5.1 custom rom

Post od sugarcoated_ass »

^ Instaliranjem drugog launchera. Nikako drugačije.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

milan2904
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Pon, 08. Jul 2013. 11:45
:: Microsoft Lumia 640
:: Nokia E5 00

Re: Nokia 5.1 custom rom

Post od milan2904 »

sugarcoated_ass napisao:^ Instaliranjem drugog launchera. Nikako drugačije.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk
A kako to da uradim ,ako mozes preciznije da mi objasnis ?

Послато са SM-J600G помоћу Тапатока

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 5.1 custom rom

Post od sugarcoated_ass »

Samo odeš na Play Store i instaliraš. Iz mog iskustva najbolji su Nova, Microsoft i Lawnchair, od kojih Nova ima najviše opcija.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 5.1 custom rom

Post od гари »

S tim da je Microsoftov ima običaj da zabaguje.

Ja sam probao i Novu, čini mi se da je najbolji, ali i on je umeo da zabaguje kad ga nešto mnogo čačkam, pa da treba da restartujem telefon. Mada to valjda ne bi bio slučaj kod standardnog korišćenja.

Ali bilo kako bilo, vratio se na taj fabrički launcher, ko ga šiša. I Nova mi je primer aplikacije koja možda ima i previše opcija. Ono je baš ode vreme dok ne uspeš sve da namestiš kako hoćeš. No dobro, jeste da se posle za podešavanja mogu i backupovati.

Eto savet za drugara koji ima problem sa notifikacijama. Ako imaš neki launcher, probaj bez njega.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 5.1 custom rom

Post od Evindzer »

milan2904 napisao: A kako to da uradim ,ako mozes preciznije da mi objasnis ?
Prvo instaliraš ovo:
https://play.google.com/store/apps/deta ... w.launcher

Pa uđeš u aplikaciju i ponudiće ti odmah mogućnost da ti bude difoltni launčer. Prihvatiš, i to je to. Posle u podešavanjima možeš da menjaš gomilu stvari vezanih za izgled početnih ekrana.
A ako baš hoćeš da budeš elegantan, onda instaliraš i ovo:
https://play.google.com/store/apps/deta ... cblueicons

Njime zameniš sve difoltne ikonice, nabaciš neku crnu pozadinu sa mrvicom plavog radi uroka [emoji1], i imaš gospodski izgled ekrana, baš kao ja. [emoji41][emoji38]

milan2904
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Pon, 08. Jul 2013. 11:45
:: Microsoft Lumia 640
:: Nokia E5 00

Re: Nokia 5.1 custom rom

Post od milan2904 »

Hvala punoooo

Послато са SM-J600G помоћу Тапатока

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Nokia 5.1 custom rom

Post od ciklon »

ciklon, sta ako bi recimo imao mogucnost da u zamenu uzmem Samsung a40?
Иако не миришем претерано њихове телефоне понајвише јер им је цена често пренапуцана, ачи A40 ми се заиста свидео. Чак ни „капљица” спреда није толико страшна.

Што се launchera тиче, препоручујем следеће класичне:
Evie - https://play.google.com/store/apps/deta ... s.shortcut
Nova - https://play.google.com/store/apps/deta ... w.launcher

Ако желиш мало егзотике и необичности, ови су супер:
ap15 - https://play.google.com/store/apps/deta ... aurhe.ap15
Niagara - https://play.google.com/store/apps/deta ... t.launcher

Ја користим Nova Launcher, бесплатну верзију. Можда пазарим и целу идуће године када будем узимао нови телефон. Evie Launcher је доста добар, али уме да се истрипује у неким тренуцима. Ова друга два бих сигурно користио када бих имао још један фон - док се не уходам, хехе.

Иначе, поменуо си да пре куповине човек мора да се упозна са телефонима. Реално - мора. Телефони су, колико год ми негодовали, неизоставни део наших живота и тако је како је. Алатка, продужена рука... Назови их како год хоћеш. И ако већ дајеш паре, гледај да што више и што боље добијеш за што мање уложеног. Ја сам уговор у МТС-у продужио прошлог маја само због Нокије 6.1 јер у том тренутку нисам желео ни један други модел. Свестан сам био ограничења која има, али се нити једном нисам покајао. Уосталом, само праве Србенде користе Нокију, хахаха, (макар она била и Лумија). :lol: :lol: :lol:

bazik
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Uto, 09. Jul 2019. 18:29
:: Nokia

Re: Nokia 5.1 custom rom

Post od bazik »

ciklon, razumemo se, i ja sam prvenstveno pozurio sa obnovim zbog nokije i stvarno mi se svidela 5.1. Na hardver ja nikakve zamerke nisam imao jer znam da i ovaj cipset moze da izgura ono za sta bih ga koristio. A lumiu necu prezaliti nikad :( :lol:

bazik
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Uto, 09. Jul 2019. 18:29
:: Nokia

Re: Nokia 5.1 custom rom

Post od bazik »

Kako bih dozvao znemanju da se prikljuci ovde. Razgovarao sam sa VIPom, objasnio celu pricu i odmah mi je delovalo kao da covek zna o cemu pricam ali me uputio na neki njihov servis odakle su me uputili na neki servis koji servisira samo nokije i naravno da su znali o cemu je rec ali navodno telefon mora da "odlezi" kod njih da oni tu nesto kao satro probaju. Oficijalnog resenja nema (rekla mi pticica iz nokijine podrske) tako da su oni svesni u stvari da je telefon glupfon a ne smartfon i da sam u pravu. E sad, znemanja, vip hoce da salje telefon u servis, pa tek kad se ustanovi bla bla sa uzmem novi, a ja hocu da uzmem odmah novi pa neka oni njega servisiraju do kad zele jer generalno svi znamo o cemu se radi. Moze li to tako i zasto ne? :D

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nokia 5.1 custom rom

Post od znemanja »

Pa pazi, ne možeš da uzmeš odmah novi, prvo mora servis da utvrdi da postoji nesaobraznost uređaja, pa tek nakon toga ti imaš pravo da zahtevaš novi uređaj ako servis nije otklonio nesaobraznost. Dakle, nijedan prodavac ti neće odmah dati nov uređaj tek tako, već mora prvo da utvrdi da uređaj ne funkcioniše kako treba (da postoji nesaobraznost) i da na osnovu te potvrde od ovlašćenog servisa, tebi da novi uređaj. Tada ti imaš pravo da eventualno tražiš drugi uređaj slične cene i karakteristika ako taj identični uređaj više nemaju u ponudi.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Odgovori