Nokia 8 Sirocco

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od Evindzer »

^ Moja Široka je izgubila na SOT-u nekih 30-40% za ovih desetak meseci. Na onoj drugoj slici, da sam nastavio da je koristim, možda bih dogurao do 6 sati sa onih 16%, ali bez muzike i videa. Ipak, ne mogu da budem nezadovoljan.
Inače, video sam regularnu Osmicu zimus negde u Delti i deluje građena kao za apokalipsu. [emoji1]
Bar po tom prvom utisku, rekao bih da je uklopljenost ekrana i ostatka kućišta bolja nego kod Široke. [emoji1303]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od Evindzer »

Braćo, kako da okačim sliku ovde direktno iz telefona?

Mislio sam da okačim par SS-ova Široke kako prelazi na desetku, ali ne umem da se snađem.
Pošto kucanje na telefonu ovde zna da živcira jer u donjem delu ekrana Vip iskače na svake tri sekunde, a i tastatura se povlači i opet izvlači pri bukvalno svakom pomeranju kursora kroz već otkucane redove komentara (crveni kružić sa tri crtice i beli kružić sa crnom strelicom tek izluđuju), biću kratak i samo reći da Široka sad radi još brže nego ranije, tako da sam bukvalno ostao zadivljen. Ako je ovako i na drugim Nokijama sa AO, onda pružam ruku HMD-u i želim im da nastave u ovom pravcu, jer ovo je izuzetno (a setićete se da sam pri kupovini pljuvao AO, a HMD i pre i nakon kupovine ovog modela).
Uglavnom, jedina prava mana Širokoj Noklici (za one koji ne boluju od moranja posedovanja najnovijeg modela i kojima odlična kamera nije prioritet) jeste što to je, u slučaju kvara, loma i slično, bukvalno nemoguća za popravku: nijedan od servisa u BGDu (koje sam kontaktirao) nije u stanju da promeni ekran ili neku unutrašnjost u slučaju potrebe.
Šteta, a bio sam naišao na fino očuvan primerak sa slomljenim ekranom za cenu u vrednosti tri ture pića. :dry:

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od Sale_M »

Samo da ti odg. vezano za slike : Nije moguce ubaciti sliku na forum direktno, nego moras negde okaciti link pa onda prekopirati BB ili IMG kod.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od Evindzer »

Hvala, Sale, i mislio sam da je tako, ali nadao sam se da nije. 🙃

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od ssrki »

Ali sale, ja je okacim na flickr i onda ne mogu da nadjem kod ili link da ga postavim direktno kao
Huawei p30 aurora

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 8 Sirocco

Post od Evindzer »

Prođe više od godinu dana od kad je bilo ko napisao bilo šta u temi za moj omiljeni Android svih vremena - koji, osim mene, verovatno niko na forumu nije imao.
Zato i nisam pisao često ovde, jer, iskreno, bilo bi pomalo redundantno, jer računam da ovaj model odavno ne interesuje nikog na forumu.
Sve u svemu, posle tačno dve godine vlasništva, mogu reći da sam i dalje neverovatno iznenađen kvalitetom koji Široka Noklica (barem meni) pruža u svakodnevnom i ne mnogo agresivnom korišćenju (tu je, uz nju, ranije bila Beleška 8, a u poslednjih desetak meseci i Beleška 10, pa ih kombinujem). 😎
Pored njih imam i Nokiju 9 i iz ličnog iskustva mogu da tvrdim da Široko radi pouzdanije i od Nokije 9 i od Nouta 10 - i pored toga što je stariji od njih.
Za današnje standarde, neverovatno je malih dimenzija i nije težak, sa veoma dobrim POLED-om koji je vidno bolji od AMOLED-a na Noutu 10 i nešto slabiji od POLED-a kod Nokije 9 (čiji ekran je, za moje oči, bio najbolji koji sam ikad video, sve do pojave S21U). Za one koji ne jure najnovije modele i(li) najbolju kameru, ali hoće manji i lakši model za svakodnevno nošenje po gradu, Široko je mogao biti savršen izbor - samo da je HMD prilagodio marketing i, naravno, cenu u momentu izlaska na tržište.
Što se mene tiče, koristiću ga sa (verovatno) sličnim zadovoljstvom i u sledeće dve godine (ili dok ne crkne), a do tada će, ako bude sreće junačke, neki preklopnik tipa Samsungovog Z Flipa biti dovoljno dobar i ne previše skup, pa da dođe u obzir kao dostojna zamena (po gabaritima, ako ni po čemu drugom).
I za kraj, pošto je HMD već par meseci digao ruke od mesečnih nadogradnji, evo i oproštajnog videa svima nam najdražeg druga Abdule. 😂😂🤪🤪
https://youtu.be/lewm0P4ND1s

Odgovori