Nokia 3

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Nokia 3

Post od sugarcoated_ass »

Design

Colors Silver White, Matte Black, Tempered Blue, Copper White

Size 143.4 x 71.4 x 8.48 mm (8.68mm is camera bump)
Network and connectivity

Network speed LTE Cat. 4, 150Mbps DL/50Mbps UL

Networks GSM: 850/900/1800/1900, WCDMA: Band 1, 2, 5, 8, LTE: Band 1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40
Performance

Operating system Android[TRADE MARK SIGN] 7.0 Nougat

CPU MTK 6737, Quad-core 1.3Ghz

RAM 2 GB
Storage

Internal memory 16 GB2

MicroSD slot Support for up to 128 GB

Services Google Drive
Audio

Connector 3.5 mm headphone jack

Speakers Single speaker
Display

Size and type 5.0” IPS LCD

Resolution HD (1280 x 720, 16:9)

Material 2.5D sculpted Corning[REGISTERED SIGN] Gorilla[REGISTERED SIGN] Glass display

Brightness 450 nits, laminated

Features Polarizer
Camera

Primary camera 8MP AF, 1.12um, f/2, LED flash

Front-facing camera 8MP AF, 1.12um, f/2, FOV 84 degrees, display flash
Connectivity and sensors

Connectivity Micro USB (USB 2.0), USB OTG, Bluetooth, Wi-Fi

Sensors Accelerometer (G-sensor), ambient light sensor, e-compass, fingerprint sensor, gyroscope, proximity sensor, NFC for sharing
Battery life

Battery type Integrated 2650 mAh battery
Source NOKIA.com

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Nokia 3

Post od rock9855 »

Meni je ovaj 3 model skroz nezanimljiv. Nit dizajnerski nit hardverski. A i cena od 140€ nije Bog zna koliko dobra za te specifikacije. 3310 i 5 su mnogo bolji

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 3

Post od гари »

I ovaj telefon mi je baš lep, baš mi je drago što vidim da su izbacili dva jeftinija modela. :) Ovaj 140 evra. I kao i za peticu, sviđaju mi se i boje, verovatno bih uzeo plavi ili narandžasti kada bih uzimao za sebe. :)

Nadam se i da će se dobro pokazati ovi telefoni. :)

I slažem se da je sa dizajnerske strane Nokia 5 mnogo bolja. Sad, što se tiče čipseta, tu se ne razumem baš nešto.

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Nokia 3

Post od srđan obradović »

Lep jeste ali je Android. Svidja mi sto ima ravna ledja. Ne volim zaobljena ledja. Preskočiću jer je Android , ali lep i jeftin

Lumia 532ds
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 3

Post od гари »

Ali ima 2GB RAMa, i iako ne znam kakav je taj čipset, mislim da bi dobro radio. Možda i ne bi leteo, ali valjda bi mu taj RAM omogućio pouzdaniji rad. Neka me neko ko se razume ispravi.

Ni za mene nije Android savršen, ali Apple je preskup, a za Windows ćemo videti šta će biti, možda stvarno ispadne da ne bude jeftinijih Windows telefona u skorijoj budućnosti. :P (Izvinjavam se zbog pominjanja Windowsa. :D )

Sent from mTalk on Windows 10 phone

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Nokia 3

Post od srđan obradović »

Ono što je distinkcija od osatlih je taj, kako pričaju, čist android, možda kamera ako je specifična u odnosu na ostale. Koliko će im to doneti proboja videćemo...verovatno manje nego to što se zovu "Nokia".

Lumia 532ds
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia 3

Post od Baraba »

Ovo "ali je andrpid"!? Morate li sve teme trujete i zagadite? Znao si da je adndroid i pre nego što je otovorena tema! Čoveče, koliko ti otrova imaš u sebi. Ja kupim Win telefon da isprobam i koristim, a vi tako ograničenog mišljenja mi idete na qrac iskreno. Danas je android, sutra iOS, neke tamo daleke godine ako se M$ probudi možda bude Win. Ovi modeli i jesu za one koji napuštaju pokojni Win ili neće da daju veliku lovu za dobar pametan telefon tj. android. Da se pljuje Nokia zato što je android ne ide. Budite malo fer pa možda i vas počnu da cene na forumu.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 3

Post od гари »

Ja kad kažem da za mene Android nije savršen, pod time mislim na to šta mi više leži, ne šta je bolje. ;) Sigurno je i Srđan mislio tako nešto. Nemoj toliko negativno gledati na naše komentare. :) Rekli smo šta imamo na tu temu i idemo dalje. :)

Inače baš zanimljiv telefon, bilo bi super da ga bude kod nas u radnjama. :)
DODATAK: Ja znam bar jednu osobu za moju sam siguran da bi kupila ovaj telefon. Njega ili njegovog naslednika, u zavisnosti kada joj trenutni telefon bude zreo za zamenu. A i ja bih mogao biti druga osoba, mada bi se radije rastegnuo malo pa da uzmem peticu, ali za mene je to pod uslovom da nema Windows telefona u ponudi. Ovo što su ponudili sad mi deluje bolje nego što sam očekivao.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia 3

Post od Baraba »

гари, taman si postao malo gotivan, ne izigravaj drugom advokata osim ako te ne plaća za to. Šta je ko mislio i šta je baba snila... batali me toga, znam šta je napisao, nema potrebe da nagađam.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 3

Post od sugarcoated_ass »

Baraba, znaš on je to figuratiiivno rekao. [emoji38]

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 3

Post od гари »

Baraba, samo se potrudi da ne čitaš šta je napisao na negativan način. Možda si i u pravu, možda je mislio to što ti kažeš, ali zar je bitno. ;) Pre svega tebi će tako biti lepše. :)

*nastavljam sa Ferdinandom da mirišim cveće* :lol:

Sent from mTalk on Windows 10 phone

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 3

Post od sugarcoated_ass »

https://youtu.be/hc7qX8sXYe8

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Nokia 3

Post od srđan obradović »

Baraba napisao:Ovo "ali je andrpid"!? Morate li sve teme trujete i zagadite? Znao si da je adndroid i pre nego što je otovorena tema! Čoveče, koliko ti otrova imaš u sebi. Ja kupim Win telefon da isprobam i koristim, a vi tako ograničenog mišljenja mi idete na qrac iskreno. Danas je android, sutra iOS, neke tamo daleke godine ako se M$ probudi možda bude Win. Ovi modeli i jesu za one koji napuštaju pokojni Win ili neće da daju veliku lovu za dobar pametan telefon tj. android. Da se pljuje Nokia zato što je android ne ide. Budite malo fer pa možda i vas počnu da cene na forumu.
Imam pravo da kažem da mi se android ne sviđa i da ga zato neću kupiti, nisam rekao da je Android loš, ne bi ga stavljali u telefone da jeste, ali se meni ne sviđa ceo taj "otvoreni koncept" Androida. Ne znači da Nokia neće uspeti, dizajn N3 je odličan i ima potencijala. To "ali je Android" je kao razlog zašto ga JA neću kupiti, a verovatno će kod 99,9999999 korisnika biti razlog zbog koga će ga kupiti. Ako ne smemo da pisšemo ništa subjektivno na forumu onda da radimo lepo copy/paste sa GSM arene i čitamo brojeve, oznake, kojekakve hi-tech skraćenice i milina...

Sent from Windows 10 PC
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 3

Post od Evindzer »

Jel' ovo neka sprdnjica, neko im uvalio pretprošlogodišnji dizanj Sonijevih telefona, pa oni samo nalepili ime 'NOKIA' preko? :D :D



Jeste da volim četvrtaste telefone, ali ovakav izgled mi se ne sviđa.



Što se tiče karakteristika, sačekaću da (i ako) dođe kod nas, pa da onda oformim mišljenje.



U svakom slučaju, sve tri nove Nokije (osim 3310 2017) mi izgledaju kao pristojna konkurencija Samsungovoj seriji J - pod uslovom da u startu budu nešto jeftinije.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia 3

Post od Baraba »

srđan obradović, onda sad krećem u Win deo i za svaki telefon da pišem da mi se ne sviđa Win, to je razlog što ga ne kupujem. Kakav si ti šampion.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 3

Post od Evindzer »

^ Pa piši, ko ti brani. Bar će tako WP teme malo živnuti. :D :D

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Nokia 3

Post od srđan obradović »

Apsolutno imaš pravo da pišeš, da kažeš npr. Lumia 950 je dobar fon, svidja mi se ekran i dizajn ali mi se ne svidja win i zato ću je preskočiti... Sasvim ok po meni, i objektivno i subjektivno

Lumia 532ds
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 3

Post od гари »

Ali bolje ipak paziti kao što kaže Baraba, i ne pisati makar šta. To što pominjete se lako otme i preraste u nešto drugo, u ona prepucavanja, a posle molimo boga da Azimuth i Znemanja što pre smire situaciji. Koliko smo mi puta u Windows sekciji molili neke da nas ostave na miru i da se drže "Android dela" ako neće reći ništa konstruktivno. :D (Iskren da budem, tako je bilo... :) )

Ovo sam samo napisao da iznesem svoje mišljenje o ovome što ste komentarisali, ali bolje sad da se vratimo na temu - da nas Azimuth i Znemanja ne vrate. :D

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 3

Post od Evindzer »

Nema na šta da se vratimo, dok telefon ne krene u prodaju i dok se ne pojavi par YT recenzija, pa ih ja okačim ovde. :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 3

Post od гари »

E, to željno isčekujem. :D

Sent from Mozilla Firefox on Windows 7 PC

Odgovori