Nokia Lumia 930

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 930

Post od zavodnick »

:x :x Hej sve sam radio... Hard reset sam uradio odmah poslije instaliranja odnosno prebacivanja na US regional settings. Medjutim, nije nista leglo kako treba. Mah, telefon odlicno radi, ali ne znam sta da radim... Ovo me bas ubija!
Jedva cekam neku novu Nokia da je opet uzmem, jer me ovo polako izludjuje...
Ah, jesdino nisam radio hard reset bez povlacenja backupa... Ali niti mi se da da radim, a niti znam da li ce nesto dobro donijeti.
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 930

Post od гари »

U svakom slučaju, ako misliš i o kupovini novog telefona, onda bih trebao da bi svakako trebao da probaš sa WDRT, pa opet na osmicu. Pa makar da bi bio siguran da ne može bolje. Ja obično kažem sebi: nema veze i ako traje par sati, ne instaliram mu ja ažuriranja i nadogradnje na pedale, on to sam sebi radi. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 930

Post od zavodnick »

гари, iskreno, ovo sa win10 mi od samog pocetka ide kilavo, pa ne vidim nesto posebno da bi se moglo popraviti... Znam, da ako kupim neki drugi fon, da idem ili na Sra**droid ili na iOS, ali definitivno je da sve stare aplikacije koje su nekad bile dobre, vise se ne nadogradjuju nego se samo kvare i sve manje app je u WinStoru, tako da... (kad kazem sve manje, ne mislim bas tako nego, u poslednje vrijeme i Shazam i te vece kompanije odlucile su da ne nadogradjuju pa cak i povuku svoje app sa Wina sto mi je iskreno zao, ali sta da se radi ).
miodrage, znam za sve app koje si mi pobrojeao, ali to nisu app tog tipa i realno... nikako, ali nikako mi se ne svidjaju!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 930

Post od гари »

Da, slažem se sa tobom što se tiče stanja generalno. (Mada je Shazam konkretno pored Cortane postao bespotreban.) Ja to čisto reko da možeš ono da probaš kao poslednje rešenje, s ovim obzirom da taj telefon već imaš, pa možda ipak zaključiš da ne moraš odmah da menjaš telefon. Što više odgodiš kupovinu telefona, kupićeš na kraju bolji uređaj za ide iste novce, ili ćeš uštedeti novac. A ne bih sad nekome savetovao da kupi Windows telefon, kad su najnoviji Windows telefoni od pre godinu - godinu i po dana modeli, a telefon kad kupuješ, hoćeš da ti radi barem dve godine.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 930

Post od zavodnick »

гари, nadjoh od Dine Borogovca app Prognoza, koja je onako... mogu da kazem, odlicno uradjena. Vidi se da je momak na sve mislio. Samo ne znam da li se Lockscreen mijenja, jer kod nas u BL kisa stalno pada i stalno mi stoji jedna te ista slika... Daj da padne snijeg ili zasija sunce, bar da vidim da li radi :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 930

Post od гари »

Samo nemoj da padne još snega... :lol:

Sent from mTalk on Windows 10 phone

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 930

Post od zavodnick »

Naime, jedno pitanje... Ako bih preko WDRT-a odradio flash na telefonu, da li preko WDRT-a mogu da odradim backup preko njega ? Jbg i onda ne znam na koji region telefon definisem ?! :o
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 930

Post od miodrage »

Moj savet: Mani se backupa. Uradi samo hard reset, imenik će sam da se vrati, a ostalo odradi ručno. Ja sam ženi tako odradio i radi bez greške. Jeste više cimanja, ali vredi.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 930

Post od Evindzer »

Ima li kakvih novih vesti o Insajderu, braćo? Meni i dalje neće da prođe, a ne ostaje mi se na ovom poslednjem bildu jer je loš.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 930

Post od гари »

miodrage napisao:Moj savet: Mani se backupa. Uradi samo hard reset, imenik će sam da se vrati, a ostalo odradi ručno. Ja sam ženi tako odradio i radi bez greške. Jeste više cimanja, ali vredi.
Poslato sa najboljeg telefona današnjice
Čaj bih rekao i da nije mnogo cimanja. Ja napravim screenshotove početnog ekrana i liste aplikacija, i sve instaliram šta mi treba jedno po jedno, tj. ponaređujem šta da se skida, i on to sam radi.

A backup se ne prvi preko WDRT nego samo kroz podešavanja. Settings, pa tražiš Backup. Backup ode na OneDrive, i onda ga odatle i povlačiš posle hard reseta.
Evindzer napisao:Ima li kakvih novih vesti o Insajderu, braćo? Meni i dalje neće da prođe, a ne ostaje mi se na ovom poslednjem bildu jer je loš.
A jel si probao na Release Preview da se ubaciš, ili? Release Preview je još na AU ako se ne varam?

DODATAK: E da... Ako te zeza to što nisu ranije bio na insajderu... Ako možeš s nekim drugim telefonom da se prijaviš na insajder, a na koji si prijavljen svojim Microsoft nalogom? Pa onda da se prijaviš na insajder i sa Lumijom 930. Kod telefona - to bi radilo možda sa L550/640/650/950(XL). Ili da se prijaviš sa kompjuterom na insajder, a na koji si prijavljen svojim Microsoft nalogom. Na Release Preview samo, pa posle se vratiš na zvanični kanal. Možda tako može...

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 930

Post od Evindzer »

Gari, nemam pojma, možda ću i pokušati, da radi kao pre dva meseca, verovatno ništa ne bih dirao, ali sad je usporio, pa ću se zato cimati, u nadi da će raditi brže...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 930

Post od гари »

Ako treba, možda možemo i da vidimo kako možeš da u registru namestiš da ti je telefon Lumia 950. Mogu konkretno da ti pomognem oko instaliranja Interop Toolsa (to je jednostavno, ne povezuješ ga ni na komp da bi to uradio), a za izmenu registra - to nisam radio. Samo se nadam da sa Interop Toolsom to može, može najverovatnije. A posle kad uradiš hard reset, to što si čačkao registar se poništava.

Mada je nekako može ako se može bez toga. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 930

Post od Evindzer »

Hvala unapred za eventualnu pomoć, računaj da te imam u vidu ako se odlučim na taj korak.
Mada, sačekaću još neko kraće vreme, da vidim da li će ponovo omogućiti pristup Insajderu, sećaš se da je bilo priče kako su to onemogućili, i izgleda da je, bar u mom slučaju, to tačno, jer ranije sam svesrdno bežao od toga, nisam želeo da se bakćem sa nekompletiranim bildovima - i očigledno sam zakasnio da uhvatim "poslednji voz", pre nego što su podvukli crtu...

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 930

Post od гари »

Ma i ja sam bio na insajderu prvo jer sam hteo da probam desetku ranije, a posle jer sam hteo kao problema na Threshold 2, pa sam prešao na AU preko insajdera u nadi da mi to donosi rešenje za neki problem. Slično kao što bi ti sad CU u nadi da će ti to rešiti probleme. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

sopabarth
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 14. Nov 2016. 22:03
:: Nokia Lumia 930

Re: Nokia Lumia 930

Post od sopabarth »

Evindzer napisao:Ima li kakvih novih vesti o Insajderu, braćo? Meni i dalje neće da prođe, a ne ostaje mi se na ovom poslednjem bildu jer je loš.
Druže, ja sam uspio staroj ubaciti insider na njenu 435, iako nikad nije bila insider. Ponudili su mi opciju da registrujem njen mejl kao insider što sam i prihvatio, baci te na njihov sajt, sad se i ne sjećam nešto pretjerano. Nema nekih baš začkoljica, uglavnom uspio sam. Odabrao insider slow (Settings->Update & Security->Windows Insider Programme) i onda na Phone update i provjerio ima li update-a, tad mi je ponudio novi build. Inače, čini mi se da je moja 930 malo brža, sad je možda to subjektivni osjećaj, uglavnom nema više onih silnih bagova što sam imao skoro.

435 čini mi se radi sasvim ok, nisam nešto puno čačkao po njemu, samo znam da je bag skajpa ostao, nekad radi nekad ne - kad pričam s nekim ko je na kompu vidim njega i vidim svoju malu sliku od kamere, al na drugoj strani mi taj javlja da kod njega samo vrti al ne prikazuje sliku. Sad šta je tu generalno problem nemam pojma.

Uglavnom, preporuka za insider, slobodno to ganjaj i prelazi dok nisu ukinuli i to.

Sent from mTalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 930

Post od гари »

Da, a ovo za Skype što zeza kamera - povremeno se na Lumiji 532 pojavi poruka kako je kamera u upotrebi, ili tako nešto. I kad ugasim kameru, onaj maleni prikaz sa moje kamere u ćošku se pojavi, ali naravno sagovornik me ne vidi. A kad uključim kameru tokom poziva, onda nestane i taj maleni prikaz iz ćoška, a onom s kim pričam samo tako vrti kao što kažeš. U svakom slučaju, to je sigurno neki bag u Skypu.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 930

Post od Evindzer »

sopabarth, jesi li to sa Insajderom izveo preko telefona?
Meni omogućava registraciju ili promenu MS naloga, a zatim me vodi na MS-ov sajt, odakle mi preporučuje skidanje aplikacije, koja me po skidanju vraća na aktiviranje Insajdera u podešavanjima telefona.
Dakle, vrti me u krug.

sopabarth
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pon, 14. Nov 2016. 22:03
:: Nokia Lumia 930

Re: Nokia Lumia 930

Post od sopabarth »

Preko telefona. I mene je slalo na sajt da skinem aplikaciju, pa kad tapnem na to onda me proslijedi na stranicu gdje nude office i sl. pa sam na kraju to ignorisao. U principu više nema aplikacije Insider, to je ukinuto, to se sad radi u okviru podešavanja telefona. I mene je tako vrtilo u krug, a ne mogu se tačno sjetiti šta sam uradio da me prihvati kao insidera. Probaj da odeš da provjeriš ima li update-a, možda tu prekineš vrzino kolo [emoji1]

Sent from mTalk on Lumia 930

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Nokia Lumia 930

Post od sizif »

zavodnick napisao:Ljudi, imam pitanje :D Na Windowsu 8.1 imao sam app accuWeather koja je lijepo radila i da stvar bude bolja, kad se vrijeme promijeni, tako se promijeni i Lock Screen. Na ovoj novoj AccuWeather, lock screen se ne mijenja :angry: Ima li neko nekakvo rjesenje? Da li mozda neko zna neku app za vrijeme koja ce da mijenja screen ?!
Radi stara .xap AccuWeather 2.7.3 na L550 15063.15204.0, ubacio s Deployer .xap.
Interesatno neće na L925 zvanični ...1066 i L920 Insider 15063.138.
Slika
Slika


Sent from my L550

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 930

Post od Evindzer »

Well, leave it to Microsoft to make it complicated. :wacko: :wacko:
Na kraju mi je proradio Insajder, ali sam morao da veličinu fonta podesim na najmanje kako bih pristupio opcijama, jer nije moglo da se skroluje naniže. :shock:
Sad se skida nešto, pa se nadam da će raditi malo brže nego na ovom poslednjem zvaničnom bildu. :roll:

Odgovori