Nokia Lumia 630

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 630

Post od miodrage »

Igorzikic88, sto se kurira tice - imas njihovu app, a takodje mozes da koristis aplikaciju Srbija Vesti, u kojoj imas Blic, B92, Kurir, Sportske.net, Blic, Telegraf, i jos jedno 30-ak portala svega i svacega (ima Svet, Scandal i sl. bullshit).
Ja sad probao malo Sportske.net sajt, i ok mi radi, a nemam strpljenja da se akam da gledam kada i da li ce da me izbaci.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 630

Post od Deksi »

Mozda imas nekoliko otvorenih stranica u pozadini. Kako izlazis iz ie?
Desno dole tapni na tri tackice, kartice i pogasi ih na X i onda na bak.

Igorzikic88
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Uto, 28. Jul 2015. 18:44
:: Lumia 630 DS

Re: Nokia Lumia 630

Post od Igorzikic88 »

Nemam otvorene stranice odnosno kartice. I ja sam pomislio da je to. Nije. Stalno proveravam.

dare2009
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pon, 08. Jun 2015. 09:05
:: Nokia Lumia 630 DS
Lokacija: NS

Re: Nokia Lumia 630

Post od dare2009 »

Evo opet veselja sa 630DS. Pre dva dana je počeo opet da se zakucava i da nije dostupan. Reset pomaže, ali samo na dva sata.
Duh se vratio :blinky:

Nadam se da Lumia recovery tool može ovg puta pomoći, ranije nije

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 630

Post od miodrage »

Kad uradis reset, jel vracas backup? Ako da, nemoj, idi na new device, pa sve od nule. Mislim da vuces neke repove koji zatupljuju sistem.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dare2009
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pon, 08. Jun 2015. 09:05
:: Nokia Lumia 630 DS
Lokacija: NS

Re: Nokia Lumia 630

Post od dare2009 »

miodrage napisao:Kad uradis reset, jel vracas backup? Ako da, nemoj, idi na new device, pa sve od nule. Mislim da vuces neke repove koji zatupljuju sistem.
Nisam vidio tvoju poruku juče, pa sa uradio reset sa backupom :o doduše onaj reset preko Windows recovery tool. Išao sam da promenim sim karticu u Mts, jer ova što imam je sečena, reko možda nije dobro isečena. Ništa nisam postigao sa tim.
Ona fora sa 2G ne funkcioniše, pa sam vratio na 3G. Nije se zatupeo čitavih dva sata.
Kako stvari stoje ne gine mu zamena, a njega ću da razbijem sa zadovoljstvom. :x :x :x

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 630

Post od miodrage »

Kazem ti, nemoj vracati backup.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dare2009
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pon, 08. Jun 2015. 09:05
:: Nokia Lumia 630 DS
Lokacija: NS

Re: Nokia Lumia 630

Post od dare2009 »

Odradio sam bez backupa i za sad dobro radi.
Ostala je ikonica za preusmeravanje poziva ukuljučena (ona sa slušalicom preko koje je strelica). Kako se to isključuje?

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Nokia Lumia 630

Post od ciklon »

Dare2009, uđeš u podešavanja, pa ideš na "mreža+", pa onda tamo gde je označeno "preusmeravanje poziva" klikneš na "podesi", ako je poziv na čekanju uključen ti ga isključi. Posle samo restartuj telefon i ikonica će nestati sa ekrana.

Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Re: Nokia Lumia 630

Post od Ally »

Igorzikic88 napisao:Molim vas pomagajte!!!! Imam 630ds i veoma sam zadovolja njime osim jedne stvari. Stalno me izbacuje sa interneta. Kada sam na bilo kom sajtu malo duze ili na netu uopste on me sam izbaci skroz na pocetni ekran i kada ponovo udjem ne pokazuje nista, kao kada otvorite novi prozor.
Mojoj devojci se to isto desava na 630 mislim da je to resila tako sto vise ne koristi SD karticu. Doduse nisam siguran da je bas SD kartica bila problem mada kao da je to resilo problem.

dare2009
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pon, 08. Jun 2015. 09:05
:: Nokia Lumia 630 DS
Lokacija: NS

Re: Nokia Lumia 630

Post od dare2009 »

ciklon napisao:Dare2009, uđeš u podešavanja, pa ideš na "mreža+", pa onda tamo gde je označeno "preusmeravanje poziva" klikneš na "podesi", ako je poziv na čekanju uključen ti ga isključi. Posle samo restartuj telefon i ikonica će nestati sa ekrana.
Kod mene na mreza+ nema opcija " preusmeravanje poziva" . Samo stoji "podesi". Kad kliknem na " podesi" ima opcija "pametni dupli SIM" koji je isključen. Ikonica za "preusmeravanje poziva" i dalje stoji. Nije mi i dalje jasno šta se dešava


Restart bez backupa nije dao rezultate. I dalje je nedostupan na svaka dva sata

dare2009
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pon, 08. Jun 2015. 09:05
:: Nokia Lumia 630 DS
Lokacija: NS

Re: Nokia Lumia 630

Post od dare2009 »

I dalje je problem sa ikonicom o preusmeravnju poziva. I dalje stoji na vrhu :blinky: Mreža + daje opciju za svaku SIM karticu kod preusmeravanja poziva kad sam zauzet da pozove 0650009600 i to ne može da se isključi (iako ima opcija za čekiranje)

Šta se dešava? jel to ima veze sa MTS ili?

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Nokia Lumia 630

Post od ciklon »

Ja sam pogrešno napisao u kucanju - napisah "preusmeravanje poziva", a trebalo je "podešavanje poziva".
Dakle ideš ovako:
- podešavanja;
- mreža +;
- podešavanje poziva > podesi;
- poziv na čekanju > isključeno;
- u slučaju da je uključeno ti isključi;
- restart telefona i to je to.

Bilo da ti je uključeno ili isključeno, uvek će preusmeravanje poziva ostati čekirano kod polja "kada sam zauzet" i "kada sam nedostupan", ne znam zašto.

dare2009
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pon, 08. Jun 2015. 09:05
:: Nokia Lumia 630 DS
Lokacija: NS

Re: Nokia Lumia 630

Post od dare2009 »

- mreža +
- podesi
- pametni dupli SIM - isključeno
Ispod stoje opcije za SIM 1 i SIM 2

SIM1
Broj telefona - izbor (znači da nema broja)
pozivi na čekanju - isključeno
SIM2 isto

reset
i ništa. Opet je ikonica tu

Najčudinije je što sam radio reset telefona i SD kartice i čim je krenuo da radi odmah se ta ikonica pojavila. Ništa nisam podešavao posebno. Pitao me koju ću mrežu MTS ili Telekom Srbija. To bi trebalo da je ista stvar?

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Nokia Lumia 630

Post od ciklon »

Pošto imaš dual SIM (model koji ja imam je sa samo jednim SIM uslotom), pokušaj da za obe kartice prvo uključiš poziv na čekanju, izađeš u glavni meni, pa da onda ponovo uradiš sve što sam napisao, to jest - da "poziv na čekanju" isključiš za obe kartice.

Zanimljivo je to da kada sam prvi put stavio SIM, nisam imao tu ikonicu aktivno. Međutim, pre par dana sam u MTS-ovoj poslovnici uzeo novu karticu i po ubacivanju iste i uključivanju mi se pojavila gore u notifikacijama.

dare2009
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pon, 08. Jun 2015. 09:05
:: Nokia Lumia 630 DS
Lokacija: NS

Re: Nokia Lumia 630

Post od dare2009 »

ciklon napisao:Pošto imaš dual SIM (model koji ja imam je sa samo jednim SIM uslotom), pokušaj da za obe kartice prvo uključiš poziv na čekanju, izađeš u glavni meni, pa da onda ponovo uradiš sve što sam napisao, to jest - da "poziv na čekanju" isključiš za obe kartice.

Zanimljivo je to da kada sam prvi put stavio SIM, nisam imao tu ikonicu aktivno. Međutim, pre par dana sam u MTS-ovoj poslovnici uzeo novu karticu i po ubacivanju iste i uključivanju mi se pojavila gore u notifikacijama.

Juče sam uzeo drugi telefon, 640 ds i posle prebacivanja kartica i na novom telefonu se pojavila ikonica :blinky:
I ja sam uzeo novu karticu prošle nedelje. Na staroj se nije pojavljivala. Možda su pametnjakovići iz MTS nešto uključili po defaultu?

bdw 640ds dobar :D

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Nokia Lumia 630

Post od ciklon »

Daje neke detalje za L640, pošto si na njega prešao sa L630. Dosta sam pozitivnih utisaka o njemu pročitao.

dare2009
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pon, 08. Jun 2015. 09:05
:: Nokia Lumia 630 DS
Lokacija: NS

Re: Nokia Lumia 630

Post od dare2009 »

Ma ja sam imao problem na 630 sa primanjem poziva. Malo malo pa je nedostupan. Uspeo sam da ga sredim sa nekim podešavanjima, ali se vremenom vratio problem, pa sam bio prinudjen da idem na novi.
640 nema tih problema,radi odlično. Brz je. Veci ekran i bolja rezolucija. Kamera je bolja. Ja ne igram igre pa ne mogu da kazem da li secka ili ne. Zvuk prilikom razgovora je čini mi se slabiji. Malo sam nagluv na uvo na koje obično razgovaram pa je to možda jedina zamerka. Kod 630 to nije bio slučaj. Čuli su komšije šta moj sagovornik govori.

Što se tiče opsteg utiska nema prevelike razlike izmedju 630 i 640 sto se tice osnovnih funkcija. Bar ja ne vidim. Ima 1gb rama što je sad standard. U svakom slučaju je bolji od 630 a razlika u ceni je oko 50 € što nije neka cifra.
Opet sam uzeo Dual i za sad radi.

Preusmeravanje poziva je i dalje uključeno. Moguće da reaguje na opciju da kad sam nedostupan preusmerava poziv na broj 0650009600 što je broj od nekog centra MTS. Pitao sam MTS da nisu oni nešto podešavali kod njih, kažu nisu nego da se to podešava na telefonu. Nemam ideju više

banet64
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 128
Pridružio se: Pon, 30. Mar 2015. 12:32
:: Blackberry Passport
:: Lumia 640 DS
Lokacija: Boljevac

Re: Nokia Lumia 630

Post od banet64 »

dare2009 napisao:I dalje je problem sa ikonicom o preusmeravnju poziva. I dalje stoji na vrhu :blinky: Mreža + daje opciju za svaku SIM karticu kod preusmeravanja poziva kad sam zauzet da pozove 0650009600 i to ne može da se isključi (iako ima opcija za čekiranje)

Šta se dešava? jel to ima veze sa MTS ili?
Ukucaj ##21#,pozovi i ne treba restart,to je preusmeravanje poziva na govornu poštu koje ima svaka kartica MTS-a. :)

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Nokia Lumia 630

Post od ciklon »

Kako radi Windows 10 preview na single SIM L630? Da li "trokira" ili se "korektno" ponaša?

Odgovori