Nokia Lumia 1520

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 1520

Post od zavodnick »

Offf nisam isao preko Upgrade Advisora nego sam isao preko Windows Insider programa... Ne znam da li ce to nesto da mijenja, ali u svakom slucaju, sad cemo jos malo da vidimo... Prepairing to install 62%, pa da i to sacekam i sa srecom. Nadam se da ce poslije toga da bude Ok.
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 1520

Post od гари »

OK, u tom slučaju idi isključivo na Release Preview, ali nakon što stigneš do CU, onda će možda biti bolje da izađeš sa insajdera, jer bi ti inače telemetrija baš jela bateriju i podatke.

Mala napomena, ako budeš podešavao tastature na CU, onda možda neće hteti da ih povuče ako nisi na insajderu. Tako da to onda uradiš kad si na insajderu, pa posle toga izađeš. To govorim za preuzimanje predikcije za srpske tastature.

Sent from mTalk on Windows 10 PC

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 1520

Post od zavodnick »

E sad ga y... Ne znam vise sta da radim. Nisam isao na Realease nego na FAST i to je to. Sad zavrsio sa svim, ali mislim da ce mi ipak u smece. Ne vrijedi. Evo sad sve podesio i uradio i taman sam mislio da sam instalirao i zadnji update i sad vidim...
Firmware: 15236.45007
OS: 10586.107
I odem na update i kaze da nema update-a. Taman odradio i Hard Reset i sve i :x :x Vise ne znam sta da radim.
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 1520

Post od гари »

Probaj samo da mu daš vremena, mislim da to sa insajderom inače ne ide odmah - nego prijaviš se na insajder, pa posle nekog vremena ti se nešto pojavi.

I možda da probaš da se prebaciš na Release Preview, ili da izađeš sa insajdera, pa tako. Nije mi jasno što si toliko zapeo za insajder, neće ti doneti ništa vredno pažnje. :D To je imalo smisla kad je desetka tek trebala da izađe, a mi znatiželjni, i hoćemo da vidimo kako desetka radi, i kako to sve izgleda.

Zapravo, nekako mi se čini da će možda nešto sitno doneti sad sa Fall Creators Update na w10m, ali nekako mi se čini da su namerno napravili da po broju builda mobile kaska za PCem jer prave nešto novo što će preuzeti štafetu. Kažem to, jer i to ide u prilog pretpostavci da nećeš ništa naročito dobiti sa tim Fast insajderom sem mogućih problema.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 1520

Post od Evindzer »

Samo mogu reći da mi je drago što sam ipak uzeo 930, a ne 1520: 25 meseci od kupovine, i nijedan veliki problem (gomila manjih, ali to ne zaobiđe skoro nijedan model).
Što se tiče Insajdera, treba sačekati neko vreme, ponekad i po dan-dva, dok ne javi da postoji novi bild.
Znači, koristi neko vreme Lumiju sa tim bildom i povremeno proveri ima li neki novi, nećeš dugo čekati.
Srećno. :)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 1520

Post od zavodnick »

Evindzer, гари, nasao sam update i instalirao ih. I sve radi super, samo problem i dalje ostaje. Cim ga malo opteretim, to nije normalno sta mu se desava. Znaci, ako se malo vise zagrije nego sto je normalno, odmah se resetuje, tj. samo mi izbaci Batery is criticaly low i onda se pogasi. I maloprije mu to isto uradim i on se pogasi, ja ga upalim, baterija 66%. Kad kazem opteretim, evo maloprije sam provjeravao update za nekakve app koje imam na telefonu. I bilo je 16 nadogradnji i dosao do broja 11 i tu se pogasio. A telefon kod kamere, vreo!!! Da li je moguce da je procesor slabo hladjen ?! :x :x Definitivno ide u smece!
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Nokia Lumia 1520

Post od srđan obradović »

Ne mozes starog medu nauciti novim trikovima...izvini druže, Maša i medved mi po ceo dan na tv-u pa prosipam njihove fore. Po meni, ako ti na .1197 ne radi win 10 onda je nešto do procesora. Poslednja stanica ti je win8.1, ako i tu zeza, gasi se...to je to, staro gvožđe.
sent from wp10 L532ds
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 1520

Post od zavodnick »

srđan obradović, Evindzer, гари, treba se napomenuti jos jedna bitna stvar. Naime, skontao sam da procesor i hladjenje nisu u pitanju jer kad je recimo telefon na punjacu, moze da radi cijeli dan i da ga opteretim koliko hoces, ali on ce da radi i nista se nece desiti. A ovako...
Naime, pomalo mi je dosadilo ovo s telefonom, jer kad sam u autu u slusam muziku s telefona, ja moram da telefon stavim na punjac iako je baterija na 100%. Da li u Bg postoji nekakav ozbiljan servis ili Microsoftov odjel, jer ovdje u BL postoje samo "cackaci mobilnih telefona"... :x :angry:
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 1520

Post od гари »

Testiraj ga sa wp8.1 prvo.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 1520

Post od zavodnick »

гари, taman ga sad prebacio i sve stvari podesio... Ma nema sanse. No, na 8.1 mi se desavalo da mi se ekran za blokira i onda po ne da titra. Samo cu morati negdje u servis da ga nosim. :x :x
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 1520

Post od гари »

A ja da sam serviser prvi bi ga vratio na wp8.1. Sigurno će to i oni probati, pa zato kontam da je bolje sam da ga vratiš i znaš šta je i kako je.

A i mislim da bi ti stvarno bilo bolje da se okaneš insajdera, bar dok testiraš telefon. :) Imaj u vidu da on i nije zvanično podržan za Creators Update.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 1520

Post od zavodnick »

гари, problem je sto sam i na 8.1 ima problem sa "skakanjem" i zamrzavanjem ekrana. Jos samo kad bih znao da iskljucim prediction text na selskoj tastaturi...
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 1520

Post od гари »

Aha... Ti baš imam problema s njima, ja bi se bojao i da ga popravljam - da ne bacim uzaludno pare. :( Popraviš jedno, a ono ispadne da je problem u nečem drugom ili u još nečemu...

Za predikciju - ako to pitaš za w10m, ideš u podešavanja, pa nađeš gde su keyboard, pa tamo za tu tastaturu ideš na Tap to change, i tu štikliraš šta hoćeš da ti bude uključeno, ili odštikliraš šta nećeš da ti radi.

Sent from mTalk on Windows 10 PC

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 1520

Post od zavodnick »

гари, hvala lijepo. Mah, malo je to bilo komplikovano. Naime, dok sam bio na 8.1 sve do prije Insider programa, sve je super radilo i kako je insider odmicao, poceli su problemi da se javljaju. Sledeci put cu biti samo malo pametniji pa ako budem kupovao telefon, direkotno u Microsoft centar u ZG i kupim telefon i kad je nekakav problem (sad ima programcic, ali ne znam kako se zove) tako da mogu da ti dijagnostikuju problem na daljinu ili ako je frka, odnesem telefon tamo, ljudi ga poprave i lijepo.
Dok sam bio u Australiji jedno vrijeme (prije nego sto cu otici, otisao sam u ZG i kupio u Nokia Care Centar novi telefon) i kad sam bio u Australiji, poceli su da se javljaju nekakvi problemi i tamo sam otisao i dao im telefon. Nista naplatili nisu, meni dali isti takav NOVI TELEFON da se sluzim dok ne poprave moj stari. Bio je neki problem oko gasenja kamere. Ljudi mi popravili telefon i to je to! Od sad, samo legala i problem rijesen! :) :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Odgovori