Nokia Lumia 925

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Nokia Lumia 925

Post od sizif »

Hm, puno ja još moram pasulja pojesti da pohvatam sve ovo Treš 1 Treš 2 i Redstone 1 Redstone 2 ? :)
Ja mislio da nema nadogadnje dalje od Treš 1 ili 2. Tutorijale koje sam gledao i probao morao editovati fon pa instalirati 1511.xxx pa se prijaviti na Insider da bi dobio 1607.xxx.

Glance imam na Treš 2 1511.xxx a na Redstone 14393.xxx nemam, pa pokušavam da ubacim. Ima tutorijala, ali dosada nisam uspeo. Sem da jednom cigliram fon, ali sam se uspeo izvući :)

Sad se informišem, juče pušteni 682 za 10586-1511 i 448 za 14393-1607.
Ja sam ostao na 1511 pa mi sa verovatno instalira 10586.682.
Sad će da vidim samo da mi migrira datu.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 925

Post od Evindzer »

miodrage napisao: taj 10586 je juce pusten za sve telefone na win 10.
Ja ga na 930 nisam dobio.
sizif 05 napisao: Treš 1 Treš 2
Nema tu šta mnogo da se zna, sve ti je to treš do treša. :D
I nemoj da cigliraš telefon, obećao si ga Gariju kad se izigraš. :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 925

Post od гари »

Redstone 1 je 1607. Govoriću na tom jeziku u buduće. :)

Evi, zar ne bi trebalo da ti na l930 imaš 1607, l930 je podržana za desetku? Zato se i podrazumeva da ga nisi dobio, to je za one koji su ostali na 1511.

E, jeste, i nemoj da ga cigliraš. :D

Sent from mTalk on Windows 10 phone

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Nokia Lumia 925

Post od sizif »

@gari
Kolega treba mi još edukacije, pogledaj link:https://support.microsoft.com/en-us/hel ... te-history
Sad mi tek ništa nije jasno? Samo ukratko :)
Update za 1511> 10586.682, a za 1607 >14393 448, ja bio na 1511.xxx, a instalirao mi 1607_14393.448?


@ Evindzer napisao "@sizif"Treš 1 Treš 2
Nema tu šta mnogo da se zna, sve ti je to treš do treša. :D
I nemoj da cigliraš telefon, obećao si ga Gariju kad se izigraš"
:lol:
Hm, jes ti 'vako duhovit i kad si gladan( msm kad nema bureka i tudjih bubrežaka na forumu) :D

@gari@Evindzer
... instalirao mi 1607_14393.448 nema glance...pa ako Gari neće da dobije ciglu, moraće mi pomogne oko postavljanja pitanja po stranjskim forumima(engleški mu dobro ide) :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 925

Post od гари »

sizif napisao:@gari
Kolega treba mi još edukacije, pogledaj link:https://support.microsoft.com/en-us/hel ... te-history
Sad mi tek ništa nije jasno? Samo ukratko :)
Update za 1511> 10586.682, a za 1607 >14393 448, ja bio na 1511.xxx, a instalirao mi 1607_14393.448?
Nisam siguran koje je pitanje? Ovo je istorija verzija. Jeste taj .682 noviji, ali je on za stariju verziju sistema, tj. 1511. Zato mi je i logično što ti je legao taj .448 koji je za 1607. Pogledaću još malo tu stranicu Ashi vidim nešto korisno. Možda da pitam da Windows Central forumu ako neko ima iskustva sa čačkanjem Glanca da proradi?

DODATAK: S tim da je ovo stranica za Windows 10 PC.

DRUGI DODATAK: Izgleda da ni ekipa sa Windows Central nije uspela da namesti Glance na Redstonu/1607 kad su u pitanju stariji nepodržani telefoni.

Lumia 925 Redstone-glance not working - #mTalk http://forums.windowscentral.com/showth ... p?t=434814

Po ovome što pišu, izgleda da Glance njih generalno zeza, i na 1020 ko je probao 1607 verziju ili nema Glance, ili mu malo radi os ne radi...

Bojim se da će u ovom slučaju biti bolje ne dirati to oko Glanca, i gledati to kao na trgovinu - Glance za novije verzije softvera. A nekako mi se čini iz njihovih komentara da 1607 treba bolje da radi od tebe sad neko 1511 - ako izuzmemo ovo oko Glanca.

Da, i još nešto. Mislim da bi bilo sad najbolje da držiš telefon ovako kako je sad, ni hard reset da mu ne radiš nego samo po koju nadogradnju da instaliraš kod bude jednom - dvaput mesečno.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Nokia Lumia 925

Post od sizif »

Da budem jasniji u vezi pitanja i linka, moram malo opisati dešavanja.
Posle provere da li ima update za No Insajder Treš 1511, dobijem da ima. Tapnem i krene da skida. Kratko nisam bio kraj fona. Kad sam pogledao šta se dešava, već počela instalacija update.

Na ekranu ispisane dve tačke:
1) Ima update 10586.582, bla bla, bla, telefon će vam bolje raditi
2) Ima update 14393.448...ostalo isto

Instalacija teče , ja kliknem na detalje ispod. On mi otvori stranicu od linka što sam postavio. Vidim da spominju te update što ima i kod mene ispisano. Nisam detaljno studirao, udarao na više strana, promaklo mi da je to MS PC stranica.
Msm zbunilo me da ima dve grane update, za Treš 2 i Red 1 a i u fonu imam te dve tačke. a nisam imao pravo na izbor.
To mi unelo pometnju u inače skromno poznavanje materije. Od jula sam tek u ovim vodama.
I onda mi na kraju instalira 1607.448, tu me tek razbio :)
Jbga ja ne znam jasnije a kraće, da pitam :)
Ma nije ni bitno, verovatno je to sve zbog onog što si postavio link onih 30%

U vezi hard reseta
Nadam se da neću morati, mada.
Evo ukratko zašto sam skeptičan. Posle cigliranja fona, podigao sam fon na Denim 8.1, rekoh dosta m je igranja s W10M. Nisam dugo izdržao bez mTalka itd. Pošto Interop alat ima samo za W10M, a proces pomoću WPinternals je mukotrpan, našao prečicu za editovanje na L830. Ugasi se fon, spoji se pomoću usb na PC i prilikom paljenja fona, drži se taster za kameru. Na PC se pojavi virtualni disk MainOS, jedna od particija telefona. Kroz PC Regedit se ulazi u tu particiju i edituje telefon na koji se želi. Moj primer je na L830.
Znači imam L830 na Denim 8.1, koristm ga par dana, ali podižem ga ipak na Treš 2. Ostaju mi podešavanja od Denim a telefon baguje katastrofa, morao sam raditi hard reset. Ostaje mi Treš 2 čist, ali mi se fon vraća na L925. Ulazim ponovo u MainOS particiju, editujem na L830 i sad imam par dana Treš 2.

Valjda su one brlje posle prelska na Treš 2, bile zbog zaostalih podešavanja od Denim, a da sad posle hard reseta, ostao čist Treš 2, ponovnog editovanja na L830 i dobijanja 1607 neću imati problema.

Glance
Trgovina jedino 950, ako ne uspem da ubacim Glance :) kopam dok ga ne ubacim. Ima tutorijala na netu, kako za starije mašine. Samo sad moram biti strpljiviji i skoncentriraniji. Prošao školu, nažalost na sopstvenoj grešci :) Jbga nema nidje manijka kao ja a da znaju srpski. Tutorijali na stranjski pa još ne dorečeni i eto šanse za greške :)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 925

Post od гари »

Da, on to odabrao update za noviju verziju. Verujem da će ti biti i bolje tako.

A ovo za hard reset nakon prelaska sa Denim na Threshold, to je uobičajeno, svi smo morali tad hard reset, i onda posle lepo radi. Jedino je na Redstone sad bolje izbegavati hard reset, mada nema sad ni potrebe za tim. A kad pogledam sad, ranije smo gomilu puta bespotrebno radili hard resete na w10m u nadi da ćemo nešto rešiti, a ispostavi se nekad da i nismo morali da ga radimo.

Držim ti palčeve, ali samo eto nemoj ni previše eksperimentisati, a ako zatreba pomoć oko prevoda ili čega već, ti kaži, pa ako možemo da pomognemo. :)

PS. Ti i ja ko da smo imali istog učitelja u osnovnoj, sve obojica objašnjavamo naširoko i nadugačko. :D Braća po pisanju. :D

Sent from mTalk on Windows 10 phone

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Nokia Lumia 925

Post od sizif »

гари napisao:...PS. Ti i ja ko da smo imali istog učitelja u osnovnoj, sve obojica objašnjavamo naširoko i nadugačko. :D Braća po pisanju. :D...
:D
Da I ja sam primetio, a bogami i ostali :D
Jbga, napišeš kratko a onda gomila postova.jel si probao, ovo, ono, pa neko skrene temu i onda listaš gomilu strana kratkih postova a tvoj problem se i ne pominje itd.
Saveti po forumima opiši detaljno(problem, ako si, šta si radio kad si zabrljao. šta si preduzeo itd) ako hoćeš pomoć
E sad šta je bolje, jedan mašala post ili gomila kratkih, 'bem li ga? :)

Hvala na pomoći oko update.
No sad znam da mogu dobiti Redstone a da ne moram biti Insider. A i naučio sam i kraći put,ako bude bilo potrebe za hard resetom.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 925

Post od гари »

I ja mislim da je bolje napisati odmah jedan detaljan post. :) Jedino što nekad vidim da je neko napisao post sa par rečenica u kojima je dovoljno jasno rekao ono što sam ja rekao u dva tri pasusa... :D

Drago mi je da si uspeo. Na duge staze, i Threshold 2/1511 je ostavljen pozadi kao i Windows Phone 8.1... Dosta ima aplikacija u Prodavnici koje rade samo na Redstone 1/1607, pa čak eto i taj Skype Preview.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Nokia Lumia 925

Post od sizif »

гари napisao:...Jedino što nekad vidim da je neko napisao post sa par rečenica u kojima je dovoljno jasno rekao ono što sam ja rekao u dva tri pasusa... :D
Takodje primetio,jbga nismo svi nadareni :D

Glance

Našao dobar tutorijal, ispratio i ubacio Glance Screen Jeeees :D
Jbga žuljalo me,zato sam ga i podigao na Redstone. Ostaje te uskraćeni za ostale infomrmacije, sve da ne bih opet pisao dugačak post :D
Šalim se, ako nekog zanima tu sam da pomognem ;)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 925

Post od гари »

To, drago mi da si uspeo. :)

Mislim da bi bilo korisno makar ukratko reći šta si i kako izveo, ili možda ostaviti koji link, ili barem kopirati ovde tekst tutoriala koji si ti koristio.

Sent from mtalk on Windows 10 PC

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Nokia Lumia 925

Post od sizif »

Ima više načina, ovaj mi zasada najlakši. Uradio pomoću tutorijala nekih poljaka. Imaju svoj forum a rade i na XDA Deweloper Forum.
Mora se registrovati na njihov forum, da bise klikom na zahvalu otvorio file za download.
Postupak na https://www.youtube.com/watch?v=ImFrbgko_2U,

Suština je da se telefon poveže usb-eom s PC i postavi u Mass Storage mod. Pojavi se na PC MainOS virtualni disk, te se kroz Regedit u njega ubace potrebni fajlovi za Glance Screen.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Nokia Lumia 925

Post od brankisha »

Ajd sad da se vrnem na pocetak. Instalirali ste prvo onaj inasajder ili programer privju?
Znam da je glupo pitanje ali sam prokleto umoran i pokusavam da pohvatam sve.
Posle te instalacije idete na apdejte?
Dugo sam unistavao hd2, kontam da mi nece biti tesko.
Koliko bolje radi nego win 8.1? Da li se vredi cimati ili ne?

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Nokia Lumia 925

Post od sizif »

Kolega ajde da sačekamo da prodje crni petak, pa ako kupiš 950 ili ne, a i dalje želiš da se 'ebavaš s L925 W10M, pa da onda nastavimo :)
Da li bolje radi na 10, ne znam koliko sam merodavan? Od letos koristim WP, em nisam " normalan" korisnik :), pisao sam već za čega koristim fon, neću da se ponavljam. Meni odgovara kako radi na 10, a ako si sklon i imaš volje da se cimaš, morat ćeš se uveriti sam.Lako brzo se vraćaš na 8.1 pomoću WDRT, plus instalacija tvojih apk.
Post je već dugačak.
Kraće traje instalacija 10-ke, nego moje pisanje :)
Nije teška instalacija.
Treba ti alat WDRT za backup, za svaki slučaj. Novi alat WPInternals isto služi kako za instalaciju tako i za spašavanje.
Treba firmware, tu su ti datoteke za instal i za spas.
Suština je da kroz gedit registry na kompu, edituješ tvoj fon na pr 830. Posle podizanja sistema, imaš 8.1,ručno proveriš update, stigne ti treš 1511. Pre si morao na Insajder da bi išao dalje po Redstone 14393.xxx. Tako se radillo pre od avgusta. Sad u novembru zadnji put kad sam radio, ostao sam na treš 1511, bez prijavljivanja na insajder, iz radoznalosti proverio posle nekih 10 dana update i stigao mi zvanični Redstone 14393.448, na kojem sam i sad. Bem li ga izgleda se nešto promenila politika MS :)

Pogledaj na you tube tutorijale,biće ti jasnije, (moraš nešto i sam skontati,puno imam da tu pišem objasnjavam) imaš gore link. U deskripciji imaš linkove za sve što ti treba. Nije zgore pogledaj XDA forum stranu takodje imaš gore link, i tu imaš sve potrebne alate. Pa skini odakle ti zgodnije.
Ajd prouči pa nastavljamo ako hoćeš, tu sam imam volje :)

Sent from mTalk

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Nokia Lumia 925

Post od brankisha »

Oke. Ukapirao. Hvala. Jos se neckam ebo me pas. Kao baba sam :)

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Nokia Lumia 925

Post od sizif »

Ma lako je prebaciti se na10, ne svidja ti se, još brže se vratiti na 8. Ako se nećkaš u vezi kupovine 950xl, kupi meni, šiljem ti pare expresno :D

Sent from mTalk

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Nokia Lumia 925

Post od brankisha »

Necu da kupim. Odlucio sam da cekam surface. U medjuvremenu cu uzeti 1520. Nokia mi je ipak vr'. Koristio sam danas 650 i rekao njaaah. Nisam pazljiv prema telefonima zato mi je 925 mama.

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Nokia Lumia 925

Post od sizif »

Da je 925 mama, to si u pravu. Em lep, pa metalni osećaj u ruci, stvarno deluje moćno. Još da je baterija malo bolja. Doduše moja već gura skoro 300 sati. Na 10 ti je baterija ista,po pitanju potrošnje, samo da znaš. A ima i puno više podešavanja, pa možeš još da optimizuješ potrošnju. Naravno tu je i način korišćenja fona.
Koristim trenutno i 550. Ne vidim neku razliku u radu, bar za ono što ja koristim fon. Poziv net edge, mtalk, koji email, povremeno viber, probe radi uključim nekad ovu Fast- facebock apk, navigaciju.
Ne znam šta ti se nije svidelo na 650, meni je na 550 sem slabije i nedostatka tastera za kameru, jedino malo bila smešna plastika, ali sad sam već navikao. Čak mi je i lep onako sav crn, kad ga gledam na stolu :) A i prija mi više plastika sad kad su hladniji dani. Doduše 925 se može koristiti i u rukavicama ;)

Sent from mTalk

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Nokia Lumia 925

Post od brankisha »

Bagovit opako. I posle apdejta.

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Nokia Lumia 925

Post od sizif »

Ako može info, šta toliko baguje da obratim pažnju?
Edit
Bolje, nemoj da ne odemo u off.
Može brisanje ovog posta :)

Odgovori