Nokia Lumia 925

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
bokisa925
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 06. Jan 2016. 16:09
:: Lumia 925

Re: Nokia Lumia 925

Post od bokisa925 »

Uzeo telefon u novembru. Generalno sam android korisnik ali sam se zaljubio u ovaj telefon. Tako da mane windowsa iz mog ugla necu odmah da komentarisem jer se trudim da predjem preko toga, ali na kraju posta cu nesto i o tome da napisem. O telefonu mogu da kazem da sam podeljenog misljenja. Prvenstveno razocarao sam se u kameru, ali ne sto se tice nocnih slika. Nocne slike su bolje nego kod samsunga s5, uporedjivao sam par dana i s5 nocu kada slika ne moze da pridje ovom telefonu, a takodje i kod video klipova. Ono sto me je bas bas negativno iznenadilo su dnevne slike, tj. slike tokom dana. Generalno nisam uopste zadovoljan, razocaran sam skroz. Javlja se onaj ghosting efekat u uglovima, slike nisu dovoljno ostre kao sto su to "review-ovi" prikazali. Bilo da stavim auto mod ili manuelna podesavanja rezultat je isti. Moj htc one V koji je low-low-end uredjaj pravi cak iste, ako ne cak i truncicu bolje slike danju a isto ima f2.0 aparaturu, tako da ono nisam zadovoljan nikako. Dok kao sto sam napomenuo nocne slike su za primer drugim telefonima i to me je odusevilo. E sad posto sam ovo dosta istrazivao naiso sam na dosta komentara koji kazu da je Amber update poremetio algoritme sto se tice kamere. I primetio sam da su slike ostrije kod win10.

Druga stvar baterija...Ah prvih nedelju dana sam hteo da ga razbijem :D. To je bila katastrofa koliko sam se nervirao, bukvalno mi je drzao osam do deset sati lake upotrebe. Mada ni evo sad vec posle dva meseca skoro, baterija se nije nesto pokazala. A nisam zahtevan korisnik, tj da uprostim nemam facebook, ne koristim drustvene mreze. Jedino Viber i to je to, mada cisto da napomenem sada je baterija bolja nego na pocetku, izguram nekako ceo dan, ali opet bez teske upotrebe (heavy usage kako bi ga rekli). U background apps sam pogasio gotovo sve osim Vibera i Store. Lokacija uvek iskljucena, mobilne podatke to bas bas ako moram jer tu cak i kad imam punu mrezu baterija ide samo tako, a stavljen je na max 3G. Neko moje merenje je kad ukljucim wifi i kad koristim net recimo gledam Store ili sufram netom ili 9gag za dva minuta ode 1 posto baterije. Sto je oko tri sata screen on time-a iliti ga SOT. Premalo. Kada se igraju igrice maximum baterija izdrzi 2:30 minuta. Radio sam kalibraciju ali isti rezultat dobijam.

Prelaskom na win10 poslednji build 10586.36 i uopste prelaskom na win10 bilo koji build baterija je jos gora nego ovde na 8.1 testirao sam par nedelja, preko noci gubim i vise od deset posto iako je sve ugaseno sto moze da se ugasi. Dok na 8.1 preko noci izgubim mozda do 3 posto max, a spavam u proseku od 9 do 10 sati. Stand by vreme je odlicno skoro nista ne trosi, ali cak i obicno koriscenje i paljenje ekrana previse trosi, iako je osvetljenje na low, ili low pa automatic stikliran isto mu dodje.

Tako da eto neki utisci sta znam. Vise sam razocaran nego zadovoljan, ali i dalje volim ovaj telefon i srce mi se cepa sto cu mozda da ga prodam iz razloga sto...postoji samo jedan razlog kao sto sam napomenuo na pocetku posta ljubitelj sam androida, i volim tu nazovi "slobodu" koju android pruza. Sto znaci menjanje romova, prilagodjavanje UI-a po svojoj zelji, bukvalno sve sto mi padne na pamet. I normalno vise aplikacija, evo par glupih primera ili sitnica: naviko sam na swiftkey, ta aplikacija mi bukvalno u vecini slucajeva predvidi i po par reci unapred sta hocu da iskucam, drugi primer ajde neke igrice koje sam igrao ovde nema ili se placaju o.O sto je glupost (konkretno catapult king besplatan bio na androidu, na win store-u se placa...glupost) i tako te pa ajde da kazem sitnice, mozda je glupo sa moje strane ali eto to je neko moje subjektivno misljenje. E sad razmisljam o prodaji ali opet se neckam jer bih mozda hteo da vidim sta ce konkretno da donese win10, i da li ce da se izdigne malo zbog ovih universal aplikacija i projekta Islanwood( koji omogucuje portanje sa ios platforme bez ponovnog pisanja koda). Da se nelazemo polazem nade u to, jer sebe ne smatram korisnikom koji ce da kupi mobilni i samo ga koristi onako "normalno" kako ga vecina koristi, jer nisam normalan :D , pa se nadam da ce win10 finalna verzija nesto da promeni (iako su ovi test buildovi manje vise kao finalna vezija) . Ako ne onda cu teska srca da prodam, ako nista drugo pokusao sam :disgust:

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 925

Post od knezevic76 »

Ja sam 925 prodao zbog baterije. Nemoj mnogo da očekuješ od wm10 za taj model aparata.
Sa 640 sam progledao što se baterije tiče.
Ja sa kamerom nisam imao takve probleme koje si naveo.

bokisa925
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 06. Jan 2016. 16:09
:: Lumia 925

Re: Nokia Lumia 925

Post od bokisa925 »

Retko ko primeti ovo sa kamerom sto sam naveo, zato sam i reko da nisam normalan :D . Ali evo postavicu link, tj sliku i obelezeno je gde se vidi taj zamucenost, samo zumirajte. Dok recimo na desnoj strani to ne postoji, nije neki veliki problem i generalno ne smeta mi toliko bas, ali zaokupiraju me ovakve sitne stvari. Otvarao telefon i probao da ocistim kameru ali i dalje je isto. E sad za trunku je bolja situacija kod wm10 nije toliko bas izrazena ta zamucenost, sumnjam na te algoritme ali sta znam nisam vise pametan.

Evo slika: http://prntscr.com/9n66q7

Emporius
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Uto, 15. Dec 2015. 17:17
:: Lumia 950
:: E6

Re: Nokia Lumia 925

Post od Emporius »

Mozda se neko seca mojih problema sa Lumiom 925 o kojima sam pisao u januaru ove godine.Da ne gnjavim ljude pise gore o cemu se radilo.Danas sam se nakanio i odneo telefon u servis a garancija je isticala u avgustu 2016.Zamolio sam da ga pogledaju odmah jer nisam iz Bg-a i cekao sam 2 sata kada su mi rekli da ce biti gotovo za sat vremena.I to sam iscekao jer sam bio resen da odem sa popravljenim aparatom jer nemam vremena da se cimam vise dana u putu.Nakon tih sat vremena izlazi simpa cura i na pitanje sta mu je ustvari bilo kaze "ne pitaj sta je sve bilo predugacak bi bio spisak"a u rukama nosi kutiju sa aparatom.Onaj koji je izvadila nije bio moj i bio je nov sa folijom preko displeja.To je bila nova Lumia 950 jer moj aparat nije moguce popraviti.Nisam mogao da verujem prosto jer me je samo zanimalo da srede moj telefon i da bezim kuci.Tako se to zavrsilo i sad krece testiranje,znam da je model kontroverzan ali sam cu doneti sud o njemu tokom koriscenja.Pomislio sam da bi nekog zanimalo kako se sve zavrsilo stoga sam ovo napisao.Pozdrav svima na forumu

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 925

Post od miodrage »

Emporius, dobio si 950, kao zamenu za pokvareni 925???? Wow! Još ću da počnem da verujem da su i u Srbiji čuda moguća.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

MilanNBA23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 146
Pridružio se: Sre, 22. Apr 2015. 20:24
:: Samsung Galaxy S8

Re: Nokia Lumia 925

Post od MilanNBA23 »

Emporius, Svaka čast,nadam se da ćeš biti zadovoljan! Telefon je brutalan!
miodrage, izgleda da je tako, mada nije u Srbiji sve loše. Zavisi samo od prodavnice do prodavnice.
"hard work beats talents, when talents fail to work hard"
- Kevin Durant

Emporius
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Uto, 15. Dec 2015. 17:17
:: Lumia 950
:: E6

Re: Nokia Lumia 925

Post od Emporius »

Kupljen je u Tehnomaniji avgusta 2014 na akciji za 40000 din i bas sam zavoleo tu Lumiju 925,ali eto desilo se sta se desilo i zato je zavrsio na servisu.A servis je Promobi koji je ovlascen za Nokiju i jos par brendova i sve pohvale za njih ne samo zato sto sam dobio novi aparat(ne bi ga oni sigurno dali da nisu bili prinudjeni) vec uopste odnos prema klijentima i ekspeditivnost.Potpisao sam papire sto pre i pobegao kuci da se ne predomisle :lol:Punjac sam takodje dobio jer je micro-usb konektor tip C za USB protokol 3.1 pa ne pasuje stari punjac a verovatno bih dobio sve da sam doneo punjac i ambalazu koju sam imao netaknutu kuci.To sve nisam poneo jer nisam ocekivao zamenu vec samo popravku ali nema veze.Samo jos da kupim data kabl i pesma moze da pocne.Tek kada sam stigao kuci sam shvatio kada se sve ohladilo sta se ustvari desilo i kakvu sam azdaju od telefona ustvari dobio.Odmah sam uradio poucen iskustvima ljudi sa raznih WP foruma update softvera i telefon radi savrseno a o kameri ne vredi trositi reci.Malo je reci da sam odusevljen aparatom i hvala svima na interesovanju kada je ovaj slucaj u pitanju koji je skoro pa u ravni incidenta ili cuda kako rece miodrag.Pozz svima

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 925

Post od Apolo »

Emporius svaka čast, baš si se usrecio. Sa jednog odličnog aparata na drugi.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Festina lente.

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Nokia Lumia 925

Post od sizif »

Heh bilo mi sudjeno da se vratim u WP sobe :)
Naime, odustao onomad od kupovine L640 u korist Androida, a želja za WP se nije gasila.
I pre neki dan dodjem u posed razmenom starijeg Androida za L920.Kolegi je trebalo bilo šta od telefona jer mu
je "crkao ekran"(sneg na ekranu) i vidi se da mu donji deo ekrana iskače iz mesta, a on neće da se smara stim.
Nisam promašio temu, ovo je samo uvod :)
Ekran posle hard restarta proradio.Dijagnoza kvara je odvaljen tach i mora se stisnuti dno ekrana da bi se koristio telefon.
Dok sam se premišljao dali da ulažem u novi ekran(jeftinija varijanta),ja prema svom trenutnom budžetu dodao
još malo i kupio> L925 < :)
Telefon je kupljen s full opremom, crni (mada mi beli lepši) star dve god, maximalno očuvan.Za sad sam prezadovoljan bez obzira što sam guglajući kao manijak o WP proteklih dana, spoznao probleme s baterijom i šta mogu očekivati
od Win 10.
Znajući sebe i >L920 < će biti popravljen,jer mi već služi za upoznavanje s Win 10 :)
Što se tiče >L925 <,za sada je još na 8.1, spoznajem kako radi, da bih ga mogao uporediti s Win 10.Nisam zahtevan korisnik, tel. mi služi za zabavu. Nisam ni veliki mobil stručnjak ali nije mi teško čitati.
Nemam ništa protiv Androida ali zasad će služiti kao backup.Posvećujem se L925/l920 taman da premostim godinu dana do isteka ugovora, pa da se pazari neki > W10M <.Nadam se da neće propasti dotle(pročitao sve od 1 do 87 Win 10) :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 925

Post od miodrage »

sizif, cestitam na nabavci. S obzirom da su ipak dosta stariji uredjaji u pitanju, mislim da ce ti "desetka" malo stucati i bice usporavanja u radu, tako da ces mozda i zivce da pogubis pre nego spoznati kako sistem zaista radi. Na 550 ponekad zna malo da stucne, i da uspori, na 950/XL radi savrseno, a za 650 verujem da je nesto izmedju.
U svakom slucaju, uzivaj u novim igrackama.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 925

Post od sugarcoated_ass »

Pa s obzirom da 925 nije zvanično podržana za dobijanje 10ke, jedino možeš da se igraš sa insajder varijantom pa kako ti bude.

Sent from HUAWEI P9 lite via tapatalk

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Nokia Lumia 925

Post od sizif »

Momci hvala na podršci :)
Znam šta sam kupio,šta me čeka, zahvaljujući forumu :)

Nokie mi imaju neki poseban šmek,još od ere pre N8,N95,da se ne lažemo sviDŽaju se meni i elitni Androidi (Smsg, HTC, Sony,Huawei,Lenovo itd) ali treba to i platiti.Telefon mi inače služi za pozive, poruke, surf,navigacija,muzika,koja slika, uglavnom za zabavu. A i veći sam "stručnjak" za izgled, za rastaviti/sastaviti nego za softwer :)


Insajder je već instaliran i na računar win recavery tool.Testirani za sad na L920,a ovaj čeka par dana da vidim prvo kako
radi na 8.1 :)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia Lumia 925

Post od Evindzer »

Čestitke i od mene - ali u prvom redu zbog izgleda telefona. 925 je meni možda i najlepša Lumija ikad napravljena. Ni ova moja nije ružna, štaviše, lepša mi je od svih novih, ali 925 je ipak posebna po izgledu.

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Nokia Lumia 925

Post od sizif »

Hvala ,znam šta hoćeš da kažeš :)
Stariji model, jer znenada sam uleteo u priču s Nokia L920/L925,a pritajena želja za Nokia WP se baš baš... ostao sam bez txt :) i trenutne finansije.

Lol kad ga bačim na sto...jbga već opisano :)

Generalno ne daje mi se za telefone više od 250-300 eur, a i to na 24 rate.Hmm ako ovi prvi utisci potraju do isteka ugovora,kanda ću prekršiti neka svoja načela, ako ne i pre :)

Uf dobar,dobar L930.
Odgovra mi 5" ekran,problem mi je samo back na WP kada koristim jednom rukom,više mi odgovara na desnoj strani. Sve dohvatim a ne mogu back ni na ovom 4.5"

lumia920
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Pet, 25. Okt 2013. 13:35
:: lumia 920
:: nokia e7

Re: Nokia Lumia 925

Post od lumia920 »

Moj savet, ne instaliraj w10 na 925. Koristio sam ga na 920 dok nisam kupio 830 a i brat mi je takodje na 920 koristio. Skoro sam mu vratio 8.1 i tek sam onda video koliko je na w10 sporiji

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Nokia Lumia 925

Post od sizif »

Jes' da "malo" kasnim s odgovorom na prethodnu poruku,ali leto je,pa krečenje itd :) Verovatno je savet bio dobronameran,ali se Insajder 10-ka morala probati jer je isticalo vreme ovom modelu za dobijanje i ostanak na istom.
Prezadovoljan sam kako radi 10-ka na mom telefonu. @filip89x je više puta ponovio da se dobro pokazala na starijim modelima,potvrdjujem. Kratko sam bio na 8.1 Denim da bih mogao porediti.Igrice ne igram
a surf,muzika,kamera,mobilija za moje potrebe 10-ka radi odlično.Ima malo problema s nekim aplikacijama ali je to problem do njih a ne do sistema na telefonu.
E sad toliko sam nahvalio i navukao se na 10-ku, da se bojim da je izgubim.Naime ne svidja mi se nalog koji sam napravio za telefon i Insajder,te bih da ga obrišem i promenim za jedan ozbiljan nalog.
Insajder znam da više ne vredi za ovaj model i ne zanima me, a koliko sam upućen telefon nalog mogu samo hard tj fabričkim resetom da rešim ali onda ode 10-ka, ili ipak ima drugi način ?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 925

Post od miodrage »

Nisam 200% ubeđen ali mislim da se hard resetom uređaja win10 ne gubi (ni Insider). E sad, prvo napraviš nalog, uradiš HR, i u uređaj upišeš nove kredencijale. To bi trebalo da bude to.
Naravno sve ide na tvoju odgovornost.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Nokia Lumia 925

Post od sizif »

Guslam od sinoć po netu,ali brisanje MS osnovnog naloga može jedino hard resetom.E sad iz mog iskustva s L920 uvek me je vraćao na Cyan,pa sam morao update na Denim ili dok je moglo na 10-ku.Tako da zasada ostaje nalog ovaj, dok ne skontam registry tutorijal da bih nabacio 10-ku ili kad bidne kaki Win10 rom.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 925

Post od miodrage »

sizif, ne hard reset preko tastera nego reset phone (iz menija uredjaja). Ja sam popeo svojevremeno 930 na Win10, i uradio HR (Insider) i ostao na 10. Tek mi je WDRT dozvolio silazak na 8.1
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sizif
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 218
Pridružio se: Čet, 13. Avg 2015. 11:12
:: W10Mx2
:: smsg Note III

Re: Nokia Lumia 925

Post od sizif »

Hvala guru,posle >reset phone - iz menija < dočekala me poruka Get Started Win 10 :)

Po logici i treba da je ostala 10-ka, nije džaba WDRT pravljen.Zbunio me L920, puno sam petljao s njim da ne 'akam L925,pa izgleda zaboravio kako sam uradio zadnj HR pa mi ostao na Cyan(ima tome mesec dana).,Posegao za netom koji mi uneo još veću zabunu jer ima dosta polemike dal se oba reseta svode na isto >vraćanje na fabriku< samo što se HR s tasetrima radi kad ima problema koji se ne mogu rešiti restartom(smrznut ekran itd).Pa reko možda mi još i MS lupi bananu da mu ne brukam 10-ku s starom mašinom,mada baš kontra :)

Odgovori