Nokia Lumia 820

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
user8
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 129
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 21:41
:: WP8
:: Nokia Lumia 925

Re: Lumia 820

Post od user8 »

Johnny98 napisao:Ali poenta je, koliko sam ja shvatio da ne moze da radi pomocu obicne sim kartice? :(
U bilo kojoj radnji sa mobilnim telefonima mozes odneti obicnu sim karticu i oni ce da je otkinu i dobices micro sim ;)
miodrage je napisao:
Samo je mrtav Android dobar Android ;)

Spitliver
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Sub, 15. Okt 2011. 16:54
:: Nokia Lumia 820

Re: Nokia Lumia 820

Post od Spitliver »

Da li zna neko zasto ne mogu na obrisem temporary fajlove? U storage check-u ima opcija clear temporary files i kada stistnem clear krece kao da brise ali ne obrise nista i ostaju ti megabajti.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 820

Post od miodrage »

Nesto moze, nesto ne moze da se obrise... Ako ti se bas puno nakupi i ne mozes da obrises trazi u Store Shrink Storage li Cool Storage i sl. :D Ove app rade delete tih file-ova u Others. Doduse i oni ne mogu sve da urade.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

luka78
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 63
Pridružio se: Čet, 02. Avg 2007. 16:45

Re: Nokia Lumia 820

Post od luka78 »

Stigao update, upravo instaliran. Barem za BiH :D. Sada cu malo ga ga testiram.

dulens021
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Pet, 02. Nov 2012. 00:20
:: HTC
:: Nokia

Re: Nokia Lumia 820

Post od dulens021 »

Stigo i za nas madžare! :D

Spitliver
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Sub, 15. Okt 2011. 16:54
:: Nokia Lumia 820

Re: Nokia Lumia 820

Post od Spitliver »

Ocigledno za polutane (sever Vojvodine) nije jos stigao update! :)

EDIT:
E, da. Inace onaj Shrink storage nista ne pomaze
sto se tice temporary file-ova. Nagomilalo mi se oko
300mb i ne mogu nikako da obrisem. Stisnem ja
clear ali nista ne uradi. A Shrink storage takodje ne
moze da obrise jer ga ne prepozna. Jel zna neko
drugu soliciju za to?

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Nokia Lumia 820

Post od mrkixxx »

Ljudi, jedno pitanje posto vidim da ste se raspisali:
Jel 820 i dalje ima onaj bug sa mikrofonom da mora da bude bas ispred usta tj izvora zvuka? Jel to hardverski ili softverski problem?
Poslednja izmena od mrkixxx u Sre, 22. Jan 2014. 20:34, izmenjeno 1 put ukupno.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 820

Post od miodrage »

mrkixxx, hardverski, isti problem imaju i prve verzije L920 (meni je zapao jedan takav primerak, ali sam ja naucio vec to lako da resavam pa i ne primecujem)
Spitliver taj zaostatak neces moci da obrises, i bolje da ga ni ne primecujes. Ja imam oko 360 MB, i ne boli me glava. U jednom momentu sam imao cak 2 GB, ali je to telefon obrisao u par sec kad sam mu zadao zadatak. Ovih nepunih 400 MB je ostalo, ume da se popne na 600, pa padne i na 280... To je jedan od bagova samog OS-a.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 820

Post od mrkixxx »

Miodraze, pa kako da ga testiram ili da znam dal je novija serija? Ne verujem da mogu da zovem nekoga pre kupovine?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 820

Post od miodrage »

Pa sada od tih prvih verzija tesko da imas i jedan u opticaju. A nesto se ne secam da si rekao da kupujes polovno...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 820

Post od mrkixxx »

Za sada znam da kupujem wp zute boje. :) sve opcije su u igri, ali naravno supruga odlucuje. Ja se majem po netu i gubim vreme kao trazeci. :)

nislija018
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Sre, 04. Sep 2013. 14:47
:: iphone 6s
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 820

Post od nislija018 »

Spitliver, sto se tice temporary file-ova ...to su fajlovi koji se nagomilavaju u toku rada sa aplikacijama..da kazem nepotrebni glupi fajlovi koje sistem sam obrise posle nekog vremena. Nekad ce ti prikaze 50mb ,nekad 150,a nekad i 250..zavisi koje sve aplikacije imas i koliko njih redovno koristis. Manje aplikacije manje kesh fajlova ,odnosno temporary file-ova :)
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati !!!

1012
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 01. Apr 2014. 11:27
:: Lumia 820

Re: Nokia Lumia 820

Post od 1012 »

Da li postoji mogućnost da se instalira Smart Shoot kod mene neradi u stvari salje me na store i tamo stoji da ne podrzava ili telefon ili region :x

Spitliver
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Sub, 15. Okt 2011. 16:54
:: Nokia Lumia 820

Re: Nokia Lumia 820

Post od Spitliver »

Evo da javim da sam resio te temporary file-ove ali samo temporarily. :D Posto ponekad hoce da obrise ponekad nece. Naime googlao sam dosta i neki lik na nekom forumu je rekao da treba datum da se promeni. Kao 3 meseca i godinu dana unapred da se podesi i onda da se obrisu fajlovi. 3-4 puta mi je obrisao nekih 400 megabajta a u poslenje vreme nece da brise. U svako slucaju okej je fora samo sto je zalosno da se tako resava... I zeljno iscekujem 8.1.. :)

_Neo_
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 93
Pridružio se: Sre, 12. Apr 2006. 02:49
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 820

Post od _Neo_ »

Jel se nekome dešava na lumiama (konkretno 820) da su sve slike koje se nalaze na kartici (ili samom telefonu) duplirane. Kada ih pregledam sa telefona svaku sliku imam duplo (neku imam i tri puta) dok su fotografije naravno normalne (samo jedna fotografija)
Ovo počinje jako da me nervira pogotovo što imam 32gb karticu prepunu slika. Probao sam i da je ispraznim, da imam tipa 10 fotografija, ali opet se isto dešava. Ne bih da resetuje telefon pošto imam dosta i aplikacija i povezanih stvari sa telefonom i trebalo bi mi nedelju dana da sve vratim kako je sada
Nokia 6300, N82, X6, Lumia 820 all in black

neogeo
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 418
Pridružio se: Čet, 23. Feb 2006. 10:15
:: Huawei P30
Lokacija: Kruševac

Re: Nokia Lumia 820

Post od neogeo »

Imam jedno pitanjce za sve vas pa komože neka da savet:
Imam u ponudi Lumia 820 model sa Telenora staru 1,5G.
Šta mogu da očekujem od nje (da .i je SIM Free ili Locked i da li zeza mikrofon)?
Nije mi blizu da bih proverio... :(

tnx
Iacta Alea Est

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Nokia Lumia 820

Post od 9R94 »

_Neo_ napisao:Jel se nekome dešava na lumiama (konkretno 820) da su sve slike koje se nalaze na kartici (ili samom telefonu) duplirane. Kada ih pregledam sa telefona svaku sliku imam duplo (neku imam i tri puta) dok su fotografije naravno normalne (samo jedna fotografija)
Ovo počinje jako da me nervira pogotovo što imam 32gb karticu prepunu slika. Probao sam i da je ispraznim, da imam tipa 10 fotografija, ali opet se isto dešava. Ne bih da resetuje telefon pošto imam dosta i aplikacija i povezanih stvari sa telefonom i trebalo bi mi nedelju dana da sve vratim kako je sada

Možda imaš aktiviran auto uploadd na one drive, drivebox pa ti tamo automatski kači slike pa ti se zbog toga pokazuju kao duplirane u galeriji, tako je makar kod mene bilo za one drive dok nisam isključio tu uopciju u podešavanjima.

nikos720
Banned
Postovi: 78
Pridružio se: Sre, 01. Nov 2017. 18:51
:: nokia lumia 820
Lokacija: Niš

Re: Nokia Lumia 820

Post od nikos720 »

Imam jedan problem,retko kad proradi 4g mreza ,vecinom samo stoji 2g,moze neko da mi kaze staje ovde problem :( :smutny:

Odgovori