Nokia Lumia 820

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Nokia Lumia 820

Post od toda81 »

Kakve su cene drugih telefona kada se pojave na nase trziste ova i nije nesto preterano strasna, mada je danas sve previse
Note IV N9100 dual

mirso5
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 07. Dec 2012. 19:22
:: Nokia Lumia 820

Re: Nokia Lumia 820

Post od mirso5 »

Pozdrav svima! Trazim savjet, mišljenje vas koji se bolje razumijete u to...kupio sam prije nekih mjesec dana ovaj telefon u inostranstvu, znači tek je izašao bio na tržište zajedno sa 920 Lumiom. Odma sam primjetio malo lošiji signal, tj. malo sam lošije čuo nego na prijašnjem telefonu (Nokia N8), al pomislio sam da se radi samo o trenutnom problemu, mreza i sl.

Naravno, problem se nije riješio, a dešava se u vidu kao da imam osjećaj da mi osoba s druge strane priča kao preko neke zavjese, nekad čak i recne malo glas osobe s druge strane (isto tako i njima tamo s moje strane). Ono što mi je čudno je kad sam u autu i pričam na bluetooth-u, niko se ne žali a i ja čujem bolje zaista. Isto tako, tel se pokazo strašno osjetljiv, tim što moram pazit cijelo vrijeme da telefon ne pomjerim predaleko od usta, jer odma tamo govore kako me slabije čuju.

Settingsa i nema što se toga tiče, ima samo da se odabere mreza i opcija 2G i 3G. Prva je loša, a 3G je katastrofa. Na stranim forumima vidim ima još ljudi koji se žale, tako da ne mogu da vjerujem da je to neki izolirani incident. Nov novcat telefon, zaista za nevjerovat, baš mi se zgadila cijela Nokia. Šta da radim? Hvala unapred.

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Re: Nokia Lumia 820

Post od rudulan »

ako imas garanciju ostavi ga na popravku ili da ti daju novi, a ako nemas onda se slikaj :)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 820

Post od Deksi »

To je problem sto su ti telefoni sa tim sistemom josuvek nepoznanica. Da je symbian u pitanju predlog bi bio hard reset ili flesh a dali je to izvodljivo na windowsu neznam ali se raspitaj na google mozda i postoji.
Vrlo malo ljudi (nazalost) ima te novije windiwse zato su i toliko nepoznate te neke dodatne radnje.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 820

Post od miodrage »

Hard reset se izvodi tako sto iskljucis telefon, i prilikom paljenja drzis kameru, vol+ i power naravno. Kad kratko zavibrira, hard reset je uradjen. Za fleshovanje jos nema alata koliko ja znam.
Posto je to nov telefon, imas pravo da trazis drugi ispravan uredjaj, tebi je ocito zapao neki los primerak, jer u svim testovima se navodi dobar prijem signala i ok zvuk u slusalici. Jesi sigurno pojacao na maximum? Mnogi ovo zaborave, a nadam se da znas da to mozes iskljucivo U TOKU razgovora!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mirso5
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 07. Dec 2012. 19:22
:: Nokia Lumia 820

Re: Nokia Lumia 820

Post od mirso5 »

Meni su rekli da se hard reset na ovom telefonu izvodi tako što dok je tel uključen drzim volume-, power i kameru, kad zavibrira, puštam power a ovo dvoje drzim još 5 sekundi. Znao sam da to nije imalo neke logike, al pročitah na oficijalnom Nokia sajtu. Probaću tvoj način!

Telefon kao telefon je super, pravi smart phone, oskudijeva malčice u aplikacijama u odnosu na android al market raste. Minus je poslije factory reseta, mnoge aplikacije odu u nepovrat i neće više da se instaliraju a jedna od njih i whatsapp koji sam redovno koristio. Svidja mi se taj windows i connectivity, fluidnost je ludnica dobra.

Što se garancije tiče, imam je, al kupio sma ga u inostranstvu i validna je samo tamo! Tek predstavljen telefon zajedno sa 920 i ovo da se desi. Inače sam godinama Nokia korisnik i mislio se prebacit na android, al ovi novi modeli mi se svidiše i evo, pokaja se. Sad bi morao naći načina da je pošaljem preko pola svijeta da se to popravi i ko mi garantuje da će ga kreteni sredit. Probleme sa mikrofonom sam osjetio odma po kupovini al su vješto otegli na 2 sedmice koliko je rok za dobijanje novog, kao niko se nije žalio, mora da je do mreže bla bla. A kupljena u oficijalnoj Nokia prodavnici.

Dakle, razgovor se odvija, nije sad da ništa se ne čuje, al znate kad "nije to to". Moja N8 prije ovoga se jasnije čula i to mi je neshvatljivo.

Jel savjetuje da ga dam u lokalni cell servis neki da ga pogledaju?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 820

Post od miodrage »

To za factory reset da nece aplikaciej da se instaliraju prvi put cujem. Ja sam zeni uzeo Lumiu710, pa sam nesto njakao, pa zezanja radi uradio reset, pa potom opet instalirao razne stvari, pa sam ponovo uradio reset pre nego sto sam ga njoj dao, i posle je ona mnoge stvari instalirala bez problema...
A ti probaj i Nokia predlozeni nacin za hard reset, mozda urodi plodom.
NEgo te lepo pitam, jel si siguran da ti je zvuk u slusalici pojacan na max? Posto po defaultu to stoji na 5/10, i samo prilikom poziva pritiskom na volume+ mozes da ga pojacas.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mirso5
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 07. Dec 2012. 19:22
:: Nokia Lumia 820

Re: Nokia Lumia 820

Post od mirso5 »

U pravu si za to, evo sad sam telefonirao, 10/10 sam namjestio, ja super, extra čujem osobu s druge strane, al čim sam pomako malo mob od usta, bilo je "šta kažeš" :x Pa nije valjda da moram pazit cijelo vrijeme gdje drzim tel dok pričam, kakav je to sensitivity bože dragi :roll:

I da dodam šta se još dešava...u razgovoru, kao male recke u audiu. Moze audio čak i dobro da teče, al tih recki u prosjeku oko 20 u jednom razgovoru. Traju mini sekundu i utiša se u tom momentu. WTF!

A za factory reset, 100%. Pa sve sam morao ponovo instalirat od aplikacija koje sam ranije skidao, s tim da sam i sad bez whatsapp-a, njega sam trajno izgubio. Progooglaj malo, vidićeš da ima istih slučajeva puno.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 820

Post od miodrage »

E ovako, to ti ej do preosetljivog mikrofona. Probaj da pricas normalnim glasom, jer ako krenes glasnije, onda te nece cuti. Imao sam ja taj problem na LG b2050. Trebalo mi 4 meseca da ukabulim sta je frka. Kaze mi neko ne cujem te, ja kazem glasnije, a sagovornik - tek te sad ne cujem, ja jednom slucajno nesto rekao tise, i on e nastavi tako da pricas...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mirso5
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 07. Dec 2012. 19:22
:: Nokia Lumia 820

Re: Nokia Lumia 820

Post od mirso5 »

Heheh nije ni to. Ovdje kad kazem glasnije, tad se bolje čuje, a problem se zna desit ako pričam tiše i ako odmaknem malčice telefon od usta. Ovo dvoje nije vezano jedno za drugo, nego se dešava ili-ili. Takodje ako hodam po kući dok pričam, baš se osjeti promjena u glasnoći sa druge strane, kao da neko stavi jastuk preko usta dok priča. Brzo se to vrati na staro, ali opet...

Isto tako, JA čujem osobu nekad lošije usljed ovog "reckanja" - ne znam kako drugačije da objasnim, al kad god se desi taj rez i ton se stiša na tu mili-sekundu. Nije to frka, al kad ti se desi 10, 15x u jednom razgovoru, počinje fino da nervira...

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 820

Post od skar »

prva stvar u tom cujem-ne cujem,proveri prvo pokrivenost signala,oce vise da zeza kad si na 3g jer kod nas je uzasna pokrivenost,820 koliko sam upucen ima dva microfona,tako da ne bi trebalo imati nikakvih problema,ako ima odnesi u ovlasceni servis pa nek menjaju..

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Re: Nokia Lumia 820

Post od rudulan »

kupih ovaj telefon, napokon!!!! savrsen je!! htio sam zuti, ali u prodavnici su bili bijeli i crni, pa sam uzeo bijeli. kamera odlicna preko dana, uvece kao i na ostalim modelima. veoma brz, veoma dobar ekran, tanak, lagan, sve naj naj!!! i eto, sad sam srecan :PP

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Nokia Lumia 820

Post od toda81 »

Cestitam druze na kupovini i da te dobro sluzi. Bitno je da si zadovoljan i nek tako i ostane pa da cujemo kasnije dok ga malo istestiras i malo detaljnije utiske
Note IV N9100 dual

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 820

Post od Deksi »

rudulan, cestitke i od mene i naravno za par dana zeljno (barem ja) ocekujemo utiske .

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Re: Nokia Lumia 820

Post od rudulan »

Evo mojih prvih utisaka :)
Telefon je tanak i lagan i fino lezi u ruci, ekran je odlican i savrseno reaguje i ako imate rukavice.
Win 8 je daleko bolji od Win 7 (koristio sam i win 7, pa znam), mnogo bolji interfejs.
Sto se tice marketa Srpska prodavnica je malo oskudnija, tako da sam ja poskidao nase aplikacije koje mi trebaju npr. blic, b92... a ztim se prebacio na UK prodavnicu gdje ima mnogo vise aplikacija i igrica, takodje kada odaberete srpsku prodavnicu nemate navigaciju, jer nije podrzana za Srbiju.
Po kvalitetnim aplikacijama Win 8 market ne zaostaje za androidom, ali po glupavim zaostaje mnogo :))
Takodje mi se svidja i sto novi interfejs nema nikakve slicnosti sa ostalim sistemima, malo svezine ne skodi :)
Sto se mana tice to su mikrofon koji mora stajati tacno kod usta da bi vas culi, tj telefon treba da stoji taco od uha dijagonlno do usta npr. ako telefon okrenete od uhva prema vratu, onda vas sagovornik nece cuti, ali se nadam da cu se za par dana navici, pa mi to nece biti problem :)
jedna od mana je sto slike sa FB-a ne mozete izbrisati iz galerije telefona i telefon mi se jednom restartovao iz nepoznatih razloga.
To bi bilo to, moja ocena je 9/10, ali se nadam da ce sa sledecim apdejtom biti 10/10 :)
Ako vas jos nesto zanima pitajte :)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

RE: Nokia Lumia 820

Post od iLuka »

Gde si nasao blic na marketu, ja nisam uspeo?

Sent from my Windows Phone 8S by HTC using Board Express

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 820

Post od skar »

i jos jedno pitanje kakva srpska prodavnica??
kad nismo jos podrzani od strane Microsofta,il sam nesto debelo propustio

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Re: Nokia Lumia 820

Post od rudulan »

luca, blic se zove Flashlight-X

debelo si propustio :) Kako kazu `to je jedina prodavnica gdje se moze placati u dinarima`:)
ti koristis wp 7, pa mozda kod tebe nema te prodavnice, ali wp 7 i wp 8 nemaju veze jedan s drugim, po meni je wp 7 jedan od najgorih sistema :p

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Nokia Lumia 820

Post od iLuka »

hahahaha, nismo se razumeli! 8)
ja sam hteo Blic aplikaciju za novine Blic a ne za svetlo :wacko: :wacko: :wacko:

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Nokia Lumia 820

Post od telep »

Kako wp7 i wp8 nemaju veze jedno sa drugim?
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Odgovori