Nokia Lumia 820

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Одг: Nokia Lumia 820

Post od Baraba »

I ja sam mislio na blic novine :)

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Re: Nokia Lumia 820

Post od rudulan »

hahah ja tek sad provalih za blic :)) nema blice novina, nego bice da sam ja nesto permutovao. :DD

a wp 7 cisto sranje, jedino sto im je slicno su one kocke na ekranu (metro style). Ja sam wp 7 morao da prodam 5 dana nakon sto sam ga kupio i to po nekoj bzv cijeni, jer ga niko nece.
A wp 8 ima bolji market, moze da se salju fajlovi preko bt-a, ima live motro stil, npr u kockici vam pise temperatura i tako to, dok kod wp 7 ste morali uc` u aplikaciju da bi se to vidjelo i jos sto stvari.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Re: Nokia Lumia 820

Post od telep »

UI je potpuno identican na wp7 i 8, samo je homescreem poboljsan, i to da mozes velicinu live tiles-a da menjas.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Nokia Lumia 820

Post od miodrage »

Rudulan, aplikacija The Weather Channel, stavis je na start screen i stavis koje isvezavanje hoces i pose na start screen koja je temperatura. Kod moje zene to savrseno radi
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Nokia Lumia 820

Post od iLuka »

hahaha tek sad sam shvatio da mi pise dole desno koliko je stepeni :lol: ja sam ulazio u HTC polje da vidim temperaturu :wacko:
phonebook je isti kao i na Iphone 4... ne vidim gde je koji kontakt smesten i nudi mi samo google i microsoft naloge...
ok, mogu da uradim backup preko gmail-a uvek ali zasto ne stave i phonebook i sim contacts :dry:

i dalje ne mogu da aktiviram onu malu lampicu da mi sija za pozive i poruke vec samo dok se puni... :wink:

darkonda
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 840
Pridružio se: Pet, 01. Avg 2008. 01:12
:: iphone 5s 32gb
Lokacija: Beška

Re: Nokia Lumia 820

Post od darkonda »

a ta lampica ima i na n9 ako mislimo na isto, i na njemu takodje nicemu ne sluzi vec samo dok se puni sija. kako bi bilo dobro da daje neke znake za propusten poziv i sms.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia Lumia 820

Post od Sale_M »

Koja li mu je cena kod nas? :)

Razmisljam o ovom telefonu jos od kad je najavljen,malo me plase sotverski bugovi nedostatci,ali me izuzetno privlaci novi Win8. :)
Recimo imam Neo sa droidom,ali mnogo vise koristim N9,a nekako me ova 820 bas privlaci,voleo sam uvek Win telefone. :)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Nokia Lumia 820

Post od iLuka »

imas novih za 380eur... mislim da je to stvarno previse za wp8... bilo koji da je model u pitanju... :dry: :dry: :dry:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 820

Post od miodrage »

Sale_M, nema bugova i nedostataka, barem ja za ovih nekoliko dana na 920 nisam nista primetio. Naravno, svaki OS ima svoje specificnosti, i ogranicenja, pa tako i WP, ja sam u mom review o 920 napisao ponesto od toga, uglavnom, razlike u odnosu na iOS.
Trenutno Lumije kao sto luca rece, jesu skupe, ali za max metar dana ja ocekujem da se ta situacija promeni, nabolje po nas korisnike, kada udju zvanicno u zemlju, i kada i operateri dodju do njih. Cene ce onda krenuti da padaju, i posto ce Lumije biti i zvanicno ovde, ocekuje se i porast broja domacih aplikacija. Sto se istih tice, one i jesu trenutno najveca mana WP sistema, ali svakim danom je bolja situacija. Naravno da je nerealno ocekivati da onog momenta kad se izbaci novi OS bude aplikacija isti broj kao za one sisteme koji su na trzistu 5 godina. Onaj ko to ocekuje moze da bude okvalifikovan iskljucivo kao ludak!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Nokia Lumia 820

Post od iLuka »

naravno, ovo su prve cene, iste su kao u evropi, nema mnogo aparata na trzistu, nema ih kod operatera itd... ne treba zaboraviti da smo monopolisticka drzava po svakom pitanju :wink:

Kopte3 Again
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 23:33
:: Lumia 1020
Lokacija: bgd

Re: Nokia Lumia 820

Post od Kopte3 Again »

Vidi ovog rudulan sto prica kako WP7 i WP8 nemaju veze jedno sa drugim. Ne zna za termin live tiles, ne zna da isti postoje na WP7. Inace jos jednu glupost je napisao, a to je da WP8 ima vecu ponudu na marketplace-u dok je u realnosti razlika u promilima.
Pozdravio te "live metro stil".
I'd explain it to you, but your brain would explode.

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Re: Nokia Lumia 820

Post od rudulan »

oprostite Kopte3 Again - veliki mobilni poznavaoce! ...nikada vise necu pisati ono sto mislim da je tako, da se ne bi neki kao ti veSeljak nasao uvrijedjen.

Kopte3 Again
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 23:33
:: Lumia 1020
Lokacija: bgd

Re: Nokia Lumia 820

Post od Kopte3 Again »

rudulan, budi svestan svog znanja/neznanja, nista vise. Ima ljudi koji nisu svesni da mnoge stvari koje si naveo nisu tacne i time ih nenamerno obmanjujes. Postoji velika razlika izmedju subjektivnih impresija (npr. telefon lose/dobro lezi u ruci) i one su potpuno opravdane, ali npr. razlika u broju aplikacija za WP7 i WP8 nema veze sa subjektivnoscu vec je objektivna i lako proverljiva. Ja sam u trenutku verovatno prenaglio sa svojom reakcijom pa ti se zbog toga izvinjavam.
I'd explain it to you, but your brain would explode.

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Re: Nokia Lumia 820

Post od rudulan »

nema frke, oprosti i ti :) Nego ja sam koristio wp7 kada je izasla lumia 800 i tada u marketu nista nije bilo, niti je imala ijedna aplikacija sa live tiles opcijom i takodje telefon da nisam prodao u roku od 15 dana zavrsio bi zakucan u zid koliko je sranje bilo, a onda sam kupio negdje pocetkom decembra lumiu 820 i to je sasvim druga prica nego wp7 sto je bio ja kada sam ga koristio, zato sam tako i napisao, a ako se u medjuvremenu sta promijenilo sa wp7 platformom onda svaka cast :D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 820

Post od miodrage »

Pa od izlaska WP7 platforme je podosta proslo, a samim tim se i promenilo. Isto vazi i za iOS i Android. Svaki je pocetak tezak. Ali na osnovu tvog iskustva sa samog pocetka WP7 ne mozes da kazes da nesto nije ili jeste dobro.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Nokia Lumia 820

Post od Behemoth »

Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

kopanja87
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 22. Mar 2013. 00:33
:: lumia 820

Re: Nokia Lumia 820

Post od kopanja87 »

potrebna mi je poc oko facebook chata!!! kada povezem nalog sa microsoftovim, ispise da sam dostupan i da nema nikog od prijatelja na mrezi, probao sam sa drugim fb profilom i radi savrseno :x , tako da ne znam sta da radi, ako mi neko moze pomoci, vecno bi mu bio zahvalan !!! :blinky:

nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Re: Nokia Lumia 820

Post od nick6 »

Planirao da kupim Lumiu 820 ali definitivno odustao :( ...Probao sam mp3 plejer preko slusalica i zvuk je slab, bez dubine i dinamickog raspona, apsoloutno nije za ljubitelje dobrog i glasnog zvuka :uhuh:
Motorola Moto G

necko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 15. Maj 2013. 12:36
:: Lumia 820

Re: Nokia Lumia 820

Post od necko »

Pozdrav svima :)

Uzeo sam Lumiu 820 i generalno sam jako zadovoljan telefonom ali sam vec naisao na jedan "problem" koji me jako nervira...
Dok god je wi-fi aktivan ne mogu da koristim 3G. Naravno to nije problem dok sam u dometu wi-fi mreze ali cim izadjem napolje on bi trebao da sam prebaci na 3G a ne da mi pokazuje kako nisam konektovan na net. Ima li nekog resenja osim stalnog gasenja wi-fi kad izadjem iz kuce?

loshme10
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pon, 17. Okt 2011. 11:56
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 820

Post od loshme10 »

Imam jedan problem sa Lumiom 820. Naime, kada ukljucim kameru i autofokusiram, slika izgleda odlicno, ali kada okinem ona se zamuti i nije ni priblizno kvalitetna kao sto izgleda pre nego sto okinem. Da li neko zna u cemu je problem? Fon nije moj i ne koristim win 8, pa mozda ne mogu da nadjem prava podesavanja kamere. Takodje, nigde ne mogu da nadjem da podesim kvalitet slike(low, medium, high), kao ni rezoluciju... Pomoc?
If we know answers on all questions, then there's nothing have to discover. Ignorance is bliss!

Odgovori