Nokia E7

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
VLAVAS5
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 20. Jul 2014. 08:59
:: Nokia 3310
:: Samsung chat

Nokia E7

Post od VLAVAS5 »

Pozdrav drugari, planiram da kupujem nokiu E7, čitao sam na forumima i baš je hvale, samo jedan lik viče da ima ADSL modem i da neće da mu se poveže preko wi-fi-a.
Pa ima li neko iskustva s tim?
I zanima me kakva je i kvari li se? :lol: :D

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nokia E7

Post od znemanja »

VLAVAS5, Predpostavljam da znaš da Nokia E7 radi na Symbian Belle OS koji je sada zvanično mrtav.Pritom E7 se više ne proizvodi tako da ga novog nije moguće nabaviti jedino polovan.Njiegova glavna prednost je postojanje fizičke qwerty tastature, sve ostalo je poprilično zastarelo uključujući i kameru koja, iako je 8 Mpx, nema AF pa je dosta inferiornija u odnosu na druge uređaje koji takođe imaju rezoluciju od 8 Mpx.
Što se generalno kvarova tiče, mislim da je na E7 jedino flert kabal manje-više problematičan.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia E7

Post od acamatic »

Moja preporuka druze da ti bezis od toga koliko god mozes.Ako zelis da uzmes samo E7 zbog tastature pojuri neki android sa tastaturom i da te bog vidi.Kakav E7 kakvi bakraci,to zastarelo u bilo kom pogledu..

Stallone
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 24. Jul 2014. 14:49
:: Note 9

Re: Nokia E7

Post od Stallone »

Da li neko moze da mi pomogne kako da insatliram GARMIN XT na telefon, znam postupak ali link nigde ne mogu da pronadjem ako moze fajl .sis :) telefon je savrsen, to ko govori bilo sta za nokiu E7 lose to je zato sto ga nije ni koristio.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia E7

Post od Deksi »

Provereni forumi za koje sam ja znao vise nerade ali ukucaj u google garmin for symbian i izacice ti puno predloga i sigurno ces naci nesto valjano.
Garmin se lako instalira ali pravljenje onog SW.unl file je potrebno za otkljucavanje.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia E7

Post od acamatic »

Ma uzmi lepo Nokia mape,mnogo su bolje od garmin mapa, bukvakno ne mogu da se uporede. A ako se ne snađeš za garmin ili ako ne želiš nokia mape javi mi se da ti pošaljem garmin

lumia920
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Pet, 25. Okt 2013. 13:35
:: lumia 920
:: nokia e7

Re: Nokia E7

Post od lumia920 »

E7 sam koristio godinu ipo i nikad problem sa njim nisam imao a prodao sam ga kad sam kupovao lumiu 920 i dalje mi ga je zao. Verovali ili ne cak su u mom okruzenju jos 3 takva telefona konstantno bila tako da sto se tog telefona tice mogu da garantujem da problema sa flet kablom niko imao nije. Jedini hardverski problem koji se desio jeste konektor za punjenje cija je popravka kostala 5e. Symbian necu porediti ni sa jednim os-om jer je besmisleno ali tastatura je fenomenalna. Navigacija je odlicna i pored ovoga jos bih naglasio da ima usb on the go kao i hdmi izlaz. Neke stvari sa tog telefona su trebale postati standard na lumiama ali nazalost nisu

Stallone
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 24. Jul 2014. 14:49
:: Note 9

Re: Nokia E7

Post od Stallone »

Ej ljudi pa ziva je ovo tema vidim :D jos ja razmisljam ko ce mi odgovoriti :D meni je garmin xt savrsen gps, instalirao sam mnoge verzije na E7 i nece ukluci se pocne da pokrece program i samo izadje..

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia E7

Post od acamatic »

To znači da nisi lepo otključao neke kodove. Tako je i meni bilo kada nisam lepo to uradio, pogledaj još jednom upustvo i sigurno kada kodovi budu bili dobri ima da proradi..

Stallone
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 24. Jul 2014. 14:49
:: Note 9

Re: Nokia E7

Post od Stallone »

Voleo bih ja da to mogu preko USB neko preko blututa je zeznuto :( Ne radi mi konektor punjenja tj USB pa nikako ne mogu

EDIT:
Da li se moze instalirati preko direk .sis programa ? Da ne povezujem preko USB-a ako ne moze da odustajem xD trazim skoro 5h
Poslednja izmena od Ninolina u Pet, 17. Okt 2014. 19:46, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da pišeš postove jedan za drugim već koristi opciju Izmeni.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia E7

Post od acamatic »

Potreban ti je usb da bi prebacio sve stvari (fasciklu) za normalan rad garmin navigacije..

Stallone
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 24. Jul 2014. 14:49
:: Note 9

Re: Nokia E7

Post od Stallone »

Da li mozda imas tu fasciklu na mob? Bez karti da mi
nekako posaljes? Prebacio bih ja naknadno karte.. Hvala

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia E7

Post od acamatic »

Pazi ja više neman symbian, imam folder garmin i to mislim da je bez karte na kompu pa jedino ak hoćeš da ti upload-ujem na neki cloud pa se ti snađi već kako da ga ubaciš u mob..

Stallone
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 24. Jul 2014. 14:49
:: Note 9

Re: Nokia E7

Post od Stallone »

Hvala u svakom slucaju :) uspeo sam da prebacim i instaliram preko blututa, samo jos karte da nabudzim i sve super :) hvala jos jedom

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia E7

Post od acamatic »

Drago mi je da si uspeo to srediti.Nego da te pitam jel greska bila u kodovima ili vec u cemu,reci da ako neko bude imao slican problem moze da resi..

Stallone
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 24. Jul 2014. 14:49
:: Note 9

Re: Nokia E7

Post od Stallone »

Ovako :)

Prvo sto sam uradio skinuo sam onaj fajl GarminMobileXTforSymbianS603rdEdition_50050 ( standardni fajl koji kada se pokrene otvori ono da se trazi konekcija preko USB-a) i otkisao sam u program winzip i otvorio sam ga pomocu njega nisam isao povezivanje preko USB-a... Kada sam otvorio pronasao sam folder koji on salje preko USB-a na telefon nalazi se u: GMobileCard i unutra se nalazi folder Garmin koji sam spakovao u .zip i poslao na mobilni posto blututom ne mogu slati ceo folder. Isto u folderu GMobileCard nalazi se i instalacija GarminMobileXT.sis koju sam takodje kopirao i instalirao. Sve ostalo ide postupkom kao kod standardnog prebacivanja preko USB-a. Registracija program, a mape sam prebacio preko MapSource v6.16.3 i kada sam odabrao karte koje zelim da prebacim otisao sam na Send To Device i izabrao D: na svom hard disku. On je mape snimio pod gmapsupp.img i to sam prebacio isto blututom i kopirao u folder garmin koji mora biti na memorijskoj. Nadam se da sam sve lepo objasnio :) Ako nekome neki postupak nije jasan moze da pita

EDIT:
Ako neko zna da mi pogogne oko konektora punjenja, problem je taj sto je deo na ploci koji drzi konektor punjenja otisao tj odlomio se i ovi i servisu kazu da ne mogu da zaleme novi konektor.. Kao moze ali ako se i malo jace stisne otice ponovo :( svaki put moram skidati masku i stavljati bateriju na punjac tj dve zice + i - ... pa ne znam sta da radim ovi traze 1500din
Poslednja izmena od Ninolina u Pet, 17. Okt 2014. 19:46, izmenjeno 3 puta ukupno.
Rezlog: Nemoj da pišeš postove jedan za drugim već koristi opciju Izmeni.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia E7

Post od Deksi »

acamatic napisao:Pazi ja više neman symbian,
Zar si dozvolio sebi da prodas onu legendu N8. Mozda se pokvario pa zato ili ???
Ja sam prodao N79 zbog kvara ali E72 neide od mene.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nokia E7

Post od znemanja »

Da, kolega, šta je sa N8? Nisi je valjda prodao?
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Одг: Nokia E7

Post od acamatic »

Drago mi je da još neko voli stari symbian pored mene na ovom forumu ionako su sve teme "izumrle" na tu bazu. Naravno da nisam prodao, ne bih to dozvolio nikada da se otarasim onog tenka :D, pogotovo što sam ga uzeo novog za ogromne pare, ali sam ga prosledio majci, tako da ga sada ona koristi, iskreno bilo mi je žao da ga stavim u fijoku i da tako stoji, a za službeni da ga koristim i akam na terenima žao mi je, tako da je druženje nastavio kod drugog člana..

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Nokia E7

Post od Fox »

Stallone napisao:Ovako :)
EDIT:
Ako neko zna da mi pogogne oko konektora punjenja, problem je taj sto je deo na ploci koji drzi konektor punjenja otisao tj odlomio se i ovi i servisu kazu da ne mogu da zaleme novi konektor.. Kao moze ali ako se i malo jace stisne otice ponovo :( svaki put moram skidati masku i stavljati bateriju na punjac tj dve zice + i - ... pa ne znam sta da radim ovi traze 1500din
Svaki put skidas masku da bi punio bateriju. :blinky:
Mozes telefon puniti preko Micro USB porta, potreban ti je samo odgovarajuci punjac. ;)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Odgovori