Nokia N8

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Vorn
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pon, 18. Maj 2015. 15:40
:: Nokia N8

Re: Nokia N8

Post od Vorn »

da li da formatiram ili tako nesto pa da onda probam da vratim nekim programom?
A to flesovanje?

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Nokia N8

Post od 9R94 »

Ako formatiras, obrisace ti se sve sa telefona, jedino da odradis soft reset ali ne zmam koliko ce on pomoci.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia N8

Post od Deksi »

Svaki reset briše sistemsku memoriju, neznam kako je ona raspodeljena na N8. Da imaš posebno mem. karticu tu te on pita prilikom reseta hoćeš li i sadžaj sa nje obrisati.
Probaj da vratiš datum na telefonu godinu dana i restartuj telefon.

Vorn
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pon, 18. Maj 2015. 15:40
:: Nokia N8

Re: Nokia N8

Post od Vorn »

sacekacu jos malo mozda se sam oporavi, ipak je to n8 :). Pa ako nista da vecamo sta prvo da radim pa postepeno od laksih ka tezim resenjima..

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Nema laška ka težim ako se sam ne vrati. Hard resset (formatiranje) i flešovanje briše sve iz telefona, tako da ako se to odradi ostaješ sigurno bez fajlova i to bez povratka...

Vorn
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pon, 18. Maj 2015. 15:40
:: Nokia N8

Re: Nokia N8

Post od Vorn »

al sumnjivo mi je zato sto kad sa nekim programom-recover il tako nesto preko kompa ispronalazi sve te foldere gde se nalaze podaci(bez podataka) a inace te foldere ne moze da vidi bez tog programa

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia N8

Post od Deksi »

Dali si probao sa vracanjem datuma kao sto sam ti gore napisao?

Vorn
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pon, 18. Maj 2015. 15:40
:: Nokia N8

Re: Nokia N8

Post od Vorn »

deksi kako da resetujem, msm sta da mu resetujem? Neki tamo majstor on line kaze da nema nista od podataka 99 posto..da dodam slikam i slika postoji u galeriji i nigde vise cim ga povezem sa kompom nema je ni u galeriji
Poslednja izmena od Vorn u Sre, 20. Maj 2015. 14:26, izmenjeno 1 put ukupno.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia N8

Post od Deksi »

Promeni datum, stavi 2014 g. i ugasi i upali telefon pa vidi ima li ih.

Vorn
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pon, 18. Maj 2015. 15:40
:: Nokia N8

Re: Nokia N8

Post od Vorn »

deksi probao sam, nema ni traga ni glasa dokumentima...imate li jos neki savet?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia N8

Post od Deksi »

Probaj i da izvadiš sim karticu, da vidiš šta će biti.

Vorn
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pon, 18. Maj 2015. 15:40
:: Nokia N8

Re: Nokia N8

Post od Vorn »

Ljudiiiiiiiii uspeo sam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)
Luda sreca bukvalno
Neka me neko detaljno uputi kako da ga resetujem,hakujem i sta ti ja znam od tih izraza :D

A povodom mog problema (mozda bude nekom od pomoci) : problem imate u prethodnim postovima (razni on line serviseri su rekli da od podataka nema nista il su mi trazili 30e da POKUSAJU da odrade posao)
e sad skapirao sam da je to sve negde na njemu jer se memorija konstantno dopunjava ali podataka nije bilo..
znao sam da mi sve slike pocinju nazivom DCIM, i onda povezem ga preko usb kabla, mozgam sta da uradim i setim se onog sistemskog programa RUN, u njemu unesem naziv paticije od mobilnog (u ovom slucaju F:) i dopisem DCIM.
Znaci mora F:DCIM (u mom slucaju) i pomolim se Bogu i enter kad EUREKA nadjem sve :) i tako se agonija zavrsila...
sad sam sve iskopirao na komp i cekam uputsva da ga celog flesujem hakujem ili sta vec..

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia N8

Post od Deksi »

Dobo je snaso si se. Hakovanjem ukljanjas blokadu da mozes i piratske aplikacije da instaliras a flesh ti i nije potreban ako radi dobro. O svemu tome imas pisaono u podforumu o symbianu. http://www.mobilnisvet.com/forum/viewforum.php?f=23

Vorn
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pon, 18. Maj 2015. 15:40
:: Nokia N8

Re: Nokia N8

Post od Vorn »

zahvaljujem, cim dodjem do vremena pocinjem :) jer mi i dalje uslikane fotografije nestaju..

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

To onda nešto nije u redu kada pakuje fajlove da budu vidljivi. Ipak ćeš morati ti da odradiš jedan fleš, a za to imaš uputstvo u pod forumu symbian temu pod nazivom Fenix i N8

Vorn
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pon, 18. Maj 2015. 15:40
:: Nokia N8

Re: Nokia N8

Post od Vorn »

razumem i nije mi tesko. Cim dodjem do vremena krecem u akciju. I kukam ovde ako sta zajebem :)

Vorn
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pon, 18. Maj 2015. 15:40
:: Nokia N8

Re: Nokia N8

Post od Vorn »

Postovani,
ima li neko da bi mi dao instrukcije korak po korak da uradim kvalitetno flesovanje na n8 i da ubacim sistem i garmin il kako to vec ide? Posto mi treba prosto i najjednosatvnije objasniti jer se ne razumem.. Neki decko mi je trazio 600 din platio bih mu ja al iz nekog razloga imam vise poverenja u vas ovde te bih istom koji mi pomogne platio nakon uspesno zavrsenog posla.pozz

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Ne razumem te u kom pogledu misliš na sistem?? Kapiram ovo navigaciju garmin, al mi nekako ne ide ovo sistem.
No pazi, garmin ne koristim, niti pratim šta se dešava sa tim, mape postoje Nokia koje savršeno rade, skini njih i uživaj..

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nokia N8

Post od znemanja »

Zaboravi garmin, koristi default mape koje dolaze uz Nokiu N8, odlične su i poprilično su precizne.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Vorn
Novajlija
Novajlija
Postovi: 19
Pridružio se: Pon, 18. Maj 2015. 15:40
:: Nokia N8

Re: Nokia N8

Post od Vorn »

pa ljudi mislim na to kad mu se to uradi da ima sve jer ja ne znam sta sve spada pod flesovanjem sta podrazumeva?
a jel te mape rade bez konekcije? i jel moze to flesovanje da se radi bez mogucnosti da je on povezan na internet?

Odgovori