Nokia E72

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
djordjebg
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 05. Jun 2013. 10:47
:: e72

Re: Nokia E72

Post od djordjebg »

Iz Nokia software-a nije moguce, ali da li je moguce recimo u servisu da flashuju stariji software sa drugim product code-om?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia E72

Post od Deksi »

djordjebg, Ako smes da prihvatis rizik za dovngrade idi i raspitaj se po servisima. Da ga flesujes istom verzijom nista neces dobiti jer za balkanski p.k. nepostoji verzija 091.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Nokia E72

Post od Fox »

djordjebg,generalno nije moguc downgrade kod ovog modela,sumnjam da se nesto izmenilo u poslednje vreme jer je model dosta star.
Mislim da nijedan servis ne bi ni radio downgrade,cak ces dobiti info da je to nemoguce kod Nokia modela,ali ako hoces pokusaj.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

djordjebg
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 05. Jun 2013. 10:47
:: e72

Re: Nokia E72

Post od djordjebg »

A koji je najnoviji software za e72 za nase trziste?
I da li znate da li su bas svi product code-ovi za nase zemlje izuzeti od novih verzija? Vidjao sam neke telnor, mts, pa i hrvatske?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia E72

Post od Deksi »

Bez navifirma koji ponavljam je crko nemogu da ti kazem koja je verzija poslednja sa balkanskim kodom, ali mislim da je 090.
Pa postoji telenorov e72 ali sa njegovim produkt kodom je dobio zadnji update na 090 i u njemu postoji srpski.

summum
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sre, 11. Maj 2011. 00:11

Re: Nokia E72

Post od summum »

Pozdrav svima.

Polako ću početi da čitam stranicu po stranicu o ovom telefonu, koga posedujem par dana.

Pre toga sam koristio C2-01, tako da mi je pomalo sve strano. Npr, odjednom počne da skida nešto sa neta ili odjednom mi prikaže vremensku prognozu u mom gradu.

Mana mu je ''Sent'' poruke. Redosled poslatih poruka je skoro nemoguće ispratiti. Poredjane su po datumu, pa vremenima... sortirao sam ih na više načina, ali nijedan nije kakav treba da bude, odnosno po redosledu poslatih poruka.

Takodje Skajp ne mogu da instaliram. Našao sam na mobile9 skajp i kada sam instalirao, ne mogu da unesem kor. ime i pass.

i što nema smajlija u sms-u? :blinky:

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia E72

Post od Deksi »

summum, Za smaile drzi dugo blu tut dugme.
Skajp ne koristim ali skini ga sa nokia store.
Poruke su poredjane po datumu slanja kod mene i tako mi najbolje odgovara, mada ja koristim iSMS i on mi pravi konverziju poruka sa svakim kontaktom.
Kakav si telefon kupio, nov ili polovan?

summum
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sre, 11. Maj 2011. 00:11

Re: Nokia E72

Post od summum »

Deksi,
Neće, držim blutut taster dugo i kad pustim, prebaci na simbole.

Odem na Nokia Store, reg. se, a neće da ide na download:

Slika

Poruke su kod mene poredjane takodje po datumu:

ide prvo desetak-15 poruka sa datumom: /13/6/
pa desetak sa /14/6/
pa od danas, gde piše samo u koliko sati je poslata poruka
pa /12/6/
pa /13/6/

Hvala na odgovoru.

Telefon sam kupio preko kupujemprodajem, u dobrom je stanju, kao masna mrlja na ekranu, malo prašine sa druge strane maske, tastatura i pozadi neostećeno. Dobio sam i kutiju i cd i slušalice i punjač i uputstvo i silikonsku futrolu, koju ne koristim. Ukupno ima ~82 sati razgovora. Koštao me je 9000 dinara.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia E72

Post od Deksi »

summum, pa idi preko telefona na nokia store i tamo skini skype, mozes i preko kompa ali kako dobices na pp.
Ako u telefonu imas stariji softver onda je i moguce da nemas smaile. Smaili su ubaceni sa predposlednjim updateom sf.
Neznam zasto ti je tako izmesao poruke po datumu, da mozda nemenjas datum u telefonu ponekad pa da ih on zato tako sortira.

summum
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sre, 11. Maj 2011. 00:11

Re: Nokia E72

Post od summum »

Najbolje je prvo da ubacim nov softver. Ovaj je:

ver:
031.023

date:
31.mar.2010.

custom ver:
031.023.222.02

date:
12.may 2010

latest update
30/april/2013.

Posle toga ću da sredjujem redom.

Challenge
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 11. Jun 2013. 16:06
:: BlackBerry Z30
:: Nokia E72

Re: Nokia E72

Post od Challenge »

Poslednja verzija softvera je 091.003 (Custom version 091.003.C00.01) od 3. aprila 2012.


Je li neko pokušavao da ubaci Belle :D

summum
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sre, 11. Maj 2011. 00:11

Re: Nokia E72

Post od summum »

Kad mi telefon stoji par minuta, samo mi uključi ponudu hoću li da idem na MTS WAP ili da traži WiHi. I ako izaberem nešto od ta dva, nikakve promene ne vidim. Ništa ne razumem. Često to radi.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia E72

Post od acamatic »

summum, mozda ti jednostavno samo neka aplikacija zatrazi konekciju za net da bi mogla neki proces da odradi.To moze da bude npr: vremenska prognoza,mail,itd..
To sam moras da vidis i da se setis sta si instalirao zadnje i sta si to palio od aplikacija,pa da iskljucis automatsko azuriranje i da ukljucis samo rucno,ako nemas "MB" u svom paketu..

rikoshet1988
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 17. Jun 2013. 16:54
:: nokia e72

Re: Nokia E72

Post od rikoshet1988 »

treba mi pomoc. mob mi iz nekog razloga guta kredit a ne znam na sto . obrisao sam whatsapp pre neki dan al idalje skida kredit kad ga ne saljem poruke ili ne zovem :angry: sad ne znam da li je to do toga da se on kaci na net zbog nekog sranja ili virus al je zna neko otprilike sta je prob i kako da ga se resim ??

summum
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sre, 11. Maj 2011. 00:11

Re: Nokia E72

Post od summum »

acamatic,
Imam dovoljno MB, možda je mail, tu sam nešto čačkao ;)
Hvala ti na odgovoru.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia E72

Post od acamatic »

summum, e onda ako imas dosta MB u paketu onda nema potrebe da brines oko toga,jeste da vise "jede" bateriju kada su ta azuriranja upaljenja ali nije ni to problem..
rikoshet1988, ako ne znas koja aplikacija ti koristi net,onda lepo ugasi mobilne podatke i omoguci ih samo preko wifi-a,i tako ces biti 100% siguran,da nece moci da ti skida kredit.A iskreno nesto da ti kazem,ako nemas MB u paketu,onda ti i ne preporucujem da koristis net preko operatera jer deru kozu koliko skidaju kredit,vec samo prebaci da mozes preko neta da ides samo uz wifi i uzivaj..

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia E72

Post od Deksi »

rikoshet1988 napisao:treba mi pomoc. mob mi iz nekog razloga guta kredit a ne znam na sto . obrisao sam whatsapp pre neki dan al idalje skida kredit
Koliko se secam tu ostane neki file koji radi i dalje tj. proces je i dalje aktivan. Da nebi resetovao fontele instaliraj NetQin Mobile Guard i uz pomoc te app ugasi taj proces.

summum
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sre, 11. Maj 2011. 00:11

Re: Nokia E72

Post od summum »

Shvatio sam šta je. Neko je pomenuo mail, da, mail je proveravao na svakih sat vremena. Sada sam namestio na svaka 4 sata da proveri i da ide direkto na ''mts wap''.

Hvala vam.

Jedino ovaj Skajp nisam ispeo da instaliram ni pomoću uputstva, za koje zahvaljujem kolegi sa foruma.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia E72

Post od acamatic »

summum, nemoj da mi verujes molim te,ali mislim da cak "Skype" i ne moze na taj model telefona da radi..

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Nokia E72

Post od toda81 »

Nije mi jasno kako nece skype da radi na ovom tel, a radi na e71
Note IV N9100 dual

Odgovori